mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 20:30 
Cytuj  
Zastanowiła mnie taka sytuacja... Wyobraź sobie:

Tworzysz sobie nową postać i lądujesz na dopiero co otwartym serwerze Finala - powiedzmy: Velius. A więc lądujesz na otwartym 3 dni temu Veliusie. Jak narazie max lvle ludzi, to 20+, auction house prawie pusty - brak itemów, nie ma crafterów, a każdy nosi w kieszeniach tyle gili, ile mu gobliny dropnęły. Handel praktycznie nie istnieje, ceny nie ustalone. Nie ma uberów, high lvl zony puste i dopiero będą się zapełniać. O equip jest ciężko, więc handel z NPCami kwitnie.

W sumie resztę możesz sobie wyobrazić i sam dopowiedzieć. Sytuacja tak jakby z kosmosu, ale ciekawa. Można przypuszczać, że już po 3 tygodniach pojawią się lvle 75te - uberzy grający może na 2 zmiany 24/7 w exp statikach.

I teraz pytanie do Ciebie. Grałeś na Ramuhu, masz doświadczenie. Wiesz co i jak. Czym byś się zajął na Veliusie by mieć przewagę, pieniądze, pozycję? W końcu wiesz co kampić, wiesz jak organizować LSy, wiesz jak craftować, co i ile może być warte.

Jaki byłby Twój battle plan, gdybys startował na Veliusie - czystym serwerze?


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 20:52 
Cytuj  
Goldsmithing.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 21:09 
Cytuj  
Comodo napisał(a):
O equip jest ciężko, więc handel z NPCami kwitnie.
Handel z NPC nie kwitnie, stoi w miejscu nikt niczego nie kupi. Nawet nie chce sobie wyobrazac ile goblinow musialbym zabic zeby kupic np Chainmail u NPC za 24 k, pomijajac fakt ze musialbym jeszcze czekac az Sandoria bedzie na 1 miejscu w conquest. Po to sa questy zeby mozna zdobyc ekwipunek na niskich lvl.

Comodo napisał(a):
Można przypuszczać, że już po 3 tygodniach pojawią się lvle 75te - uberzy grający może na 2 zmiany 24/7 w exp statikach.
Bzdura. Przy zalozeniach ze wszyscy zaczynaja od zera dojscie do lvl 75 zajmie najlepszym 8-10 miesiecy. Nie chce mi sie nawet tego udowadniac bo to chyba oczywiste.

Comodo napisał(a):
I teraz pytanie do Ciebie. Grałeś na Ramuhu, masz doświadczenie. Wiesz co i jak. Czym byś się zajął na Veliusie by mieć przewagę, pieniądze, pozycję? W końcu wiesz co kampić, wiesz jak organizować LSy, wiesz jak craftować, co i ile może być warte.


"Grales na Ramuhu ... itp" wiec co z tego ? Garales na jakims serwerze i dostosowales sie do jego warunkow i ekonomii. Dlatego na jednym serwerze NQ Amemet Mantle kosztuje dzisiaj 3 mil a na moim tylko 10 k. Wiesz co kampic na SWOIM serwerze to wcale nie znaczy ze na nowym czystym to bedzie mialo wziecie i bedzie na tym mozna zarobic. Proste prawo popytu i podazy, stad ekonomie na roznych serwerach sa rozne. I nie wiesz co i ile moze byc warte bo nie ty ustalasz ceny.

Comodo napisał(a):
Jaki byłby Twój battle plan, gdybys startował na Veliusie - czystym serwerze?


Zawolalbym GM i blagal o przeniesienie, albo skasowal konto na drugi dzien i zalatwil sobie worldpass na serwer gdzie ceny sa najwyzsze.

Takie jest moje zdanie.

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 21:27 
Cytuj  
Niby fajnie: równy start...
Ale co to za party? Zwłaszcza na levelach powyżej 35... Juz o ekonomii nie wspomnę, bo cięzko jest ( z tego co czytam) na Ramuhu, juz nie wspominając o nowym serwerze...


_________________
Obrazek

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 21:27 
Cytuj  
A tak juz zupelnie na marginesie i z ciekawosci chcialbym zapytac Ciebie i wszystkich innych, piszesz "lvle 75te - uberzy". Przewija sie to bardzo czesto przez to forum. Mozesz mi wyjasnic co to znaczy lub co przez to rozumiesz ? Bez zlosliwosci i glupich uwag po prostu ciekawy jestem co chcesz Ty i inni wyrazic poprzez to sformulowanie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 21:28 
Cytuj  
Ninja i Goldsmithing/Smithing/Clothcraft


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 21:29 
Cytuj  
zwykle kiedy otwieraja nowy serwer czesc populacji high lvl przenosi sie na niego razem ze swoimi skillami i sprzetem.

Gdybym zaczynał od zera to bym zrobił hume male lub elvan male i rdm lub thf, a potem to chyba zajol sie clothcraftem badz leathercraftem.
Nastepny ruch to szukal bym ludzi z ktorymi bym robil misje i questy. Bo na lv 18 trzeba zrobic pewien quest, potem na lv 20 etc ... po to aby budowac fast exp statik.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:10 
Cytuj  
75lvl mozna zrobic w 1-2 miechy. :D znam takich


_________________
Jast v2.0


Ostatnio edytowano 1 lut 2006, 22:14 przez egoist, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:11 
Cytuj  
mik napisał(a):
Bzdura. Przy zalozeniach ze wszyscy zaczynaja od zera dojscie do lvl 75 zajmie najlepszym 8-10 miesiecy. Nie chce mi sie nawet tego udowadniac bo to chyba oczywiste.

Bzdura. Level 75 popularnym jobem zajmuje 2 miechy, znam jednego blm, który w takim tempie dobił do 75.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:40 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
zwykle kiedy otwieraja nowy serwer czesc populacji high lvl przenosi sie na niego razem ze swoimi skillami i sprzetem.
Tego nie przewidziałem :) Zaczyna się HNMowy monopol :)

Wiecie, mi nie chodziło w tym temacie o kłutnię, kto jest gupi, a kto mondry.

Ciekwym, czy nasi LSowi kamperzy szybko wybrali by się na kampienie itemów "na zapas", jak już cena skoczy ;)

Ja chyba bym się starał szybko lvlować, by załapac się do jakiegoś HNMLSa w czasie, gdy będą one w powijkach ;)

W sumie, to można trochę zazdrościć pierwszym japońcom, którzy zaraz po wyjściu gry do sklepów ją nabyli. Bycie totalnym pionierem w tym świecie musiało być o wiele bardziej interesujące niż obecna gra :)


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:40 
Cytuj  
Erelen napisał(a):
Bzdura. Level 75 popularnym jobem zajmuje 2 miechy, znam jednego blm, który w takim tempie dobił do 75.


Muahaha nie rozsmieszaj mnie prosze. Po pierwsze naucz sie czytac zanim cos odpiszesz, WYRAZNIE napisalem ze: przy zalozeniach ze wszyscy zaczynaja od zera. PIERWSZY job na lvl 75 ZAWSZE zajmie ci 6-8 miesiecy. Drugi idzie juz zawsze latwiej.

1) Blm wcale nie jest tania postacia.
2) Jesli wszyscy zaczynaja od zera to :
a) nie wszystkie czary sa dostepne
b) wieksza czesc pochodzi z dropow lub jest questowana - a TO ZAJMUJE TROCHE czasu
c) zrobienie G1, G2, G3, itp zajmuje troche czasu i jesli ZACZYNASZ ze wszystkimi od zera to MUSISZ czekac na reszte zeby dociagneli do Ciebie zeby to zrobic
d) zaczynajac od zera ze wszystkimi masz po drodze MASE questow do zrobienia a to tez ZAJMUJE czas
e) ZM 1-12 tez troche zabiera czasu
f) minimalnie musisz miec rank 6 wiec tez tego nie zrobisz w tydzien

itp itd.


Co do Blm NIE zrobisz go za Chiny Ludowe w 2 miesiace nawet zaczynajac na Ramuhu gdzie wszystko mozesz kupic NAWET kupujac bilion gili na IGE zeby pokryc wszystkie koszta zwiazane z ta postacia.

Jest to mozliwe jesli :
1) masz juz przynajmniej JEDNA postac na 75 lvl
2) masz przynajmniej tu podam wartosc mojego serwera okolo 50 mil gili lub moze wiecej, wydaje mi sie ze komplet Staff +1 wynosi oklo 40 mil, a gdzie czary ? , ktore tez nie sa tanie, pomijam fakt ciuchow.
3) masz static ktore lvl PRAWIE 24/7

Ale nie takie byly zalozenia Comodo, bo zalozeniem bylo ze WSZYSCY zaczynaja OD ZERA. Wiec zanim zaczniesz sie sprzeczac prosze przeczytaj uwaznie co napisal Comodo i co ja napisalem.

PEACE

BTW. Na moim serwerze pewna grupa rmt, 5 blm/rdm 1 whm/blm wszyscy tarutaru. Zaczynali od ZERA, rank 1, mieli wlasne support gili, innych rmt ktorzy pomagali im w misjach, G1 itp, urzadzali manaburn exp pt, byli caly czas ochraniani przez 2 wysokich lvlem rmt w razie linkow itp. Pomijam fakt ze grali prawie caly czas 24/7. Zrobienie lvl 75 zaczynajac od zera nie martwiac sie o kase tylko lvlujac i robiac najpotrzebniejsze misje zajelo im ponad 3,5 miesiaca. Wszyscy na moim serwerze to wiedza bo byla to pewnego rodzaju sensacja. Nawet mam kilka screenshotow w domu z ich pt. Faktem jest ze CoP i dostep do Sea zrobili w niecale trzy tygodnie ale lvl 75 zajal im znacznie dluzej.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:49 
Cytuj  
mik napisał(a):
Muahaha nie rozsmieszaj mnie prosze. Po pierwsze naucz sie czytac zanim cos odpiszesz, WYRAZNIE napisalem ze: przy zalozeniach ze wszyscy zaczynaja od zera. PIERWSZY job na lvl 75 ZAWSZE zajmie ci 6-8 miesiecy. Drugi idzie juz zawsze latwiej.

Radzę się nauczyć nie tylko czytać literki, ale też rozumieć napisany tekst. Abyś łatwiej to zrozumiał: DOJŚCIE BLM W 2 MIECHY OD DO 75, GDY JEST TO PIERWSZA POSTAĆ (CZYLI SUBJOB QUESTY, GENKAI, ZM, COP-Y) JEST MOŻLIWE I ZNAM TAKI PRZYPADEK!


_________________
Obrazek

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:53 
Cytuj  
Erelen napisał(a):
Radzę się nauczyć nie tylko czytać literki, ale też rozumieć napisany tekst. Abyś łatwiej to zrozumiał: DOJŚCIE BLM W 2 MIECHY OD DO 75, GDY JEST TO PIERWSZA POSTAĆ (CZYLI SUBJOB QUESTY, GENKAI, ZM, COP-Y) JEST MOŻLIWE I ZNAM TAKI PRZYPADEK!


Bajki opowiadasz ale masz takie prawo, w koncu to publiczne forum. Nawet nie chce mi sie tego komentowac.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:57 
Cytuj  
Nawet jak kazdy zaczyna od zera to znajdzie 6 napalencuw co tez chca szybko nabic 75lvl i spokojnie 3-4 miechuw nabija pod warunkiem ze beda grac z 18h+ dziennie. Wszystkie dobre exp spoty beda wolne w 6 osub spokojnie skampia szybko equip co im potrzeba potem zrobia questy na AFy. Pozatym nie trudno o hardkorowych graczy wszedzie jest ich pelno :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:58 
Cytuj  
Mik, chodź zapraszam na Fairy, 1/3+ mojego ls-a zna Fondue (bo o nim mowa).


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 23:18 
Cytuj  
suczka zrobil barda w 2 miechy chyba a ed blma w 2-3


_________________
Jast v2.0

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 23:19 
Cytuj  
Do Max' : A gile to z nieba im spadna ? Oczywiscie teoretycznie jest to mozliwe tylko w praktyce wyglada to troche inaczej. Pomysl realnie, zakladajac ze szeciu napalencow na rozne joby : idealne pt powinno zawierac barda i ninja. Wiedzac ze brd jest najtansza postacia w grze, ninja juz niestety taka nie jest nawet pomijam kwestie ekwipunku ktory jest najdrozszy na wszystkich serwerach, zostanmy przy samych Ninja Tools ktokolwiek lvlowal ninja do 75 wie o czym mowie. Utsusemi NI kosztuje okolo 3 mil. Zaczynajac od zera szostka napalencow daleko nie zajdzie. Po pierwsze : zeby caly czas lvlowac i robic najpotrzebniejsze misje MUSZA kupowac gile !!! Wiec pytanie czy lvl 75 warty jest $ 1000 + dolarow ? W przypadku ninja wartosc $ moze byc zdecydowanie wieksza. TANIEJ wyjdzie kupno postaci na ebay. Po drugie cala szostka napalencow NIE bedzie w stanie poradzic sobie z AF'ami i niektorymi ZM wiec musza miec pomoc z zewnatrz.

Ja nie kloce sie ze jest niemozliwe zrobienie lvl 75 w 2+ miesiace bo to jest mozliwe. Sam zrobilem ninja w niecale 3 miesiace, ale moim pierwszym jobem byl RDM wiec wszystko (misje itp) mialem zrobione. Pozostalo mi tylko robienie wlasnych pt i lvlowanie. Uwazam tylko ze niemozliwe jest to do osiagniecia zaczynajac od zera.

Do Erlen : Jest to do sprawdzenia i wcale nie musze robic robic sobie postaci na Fairy. Tylko ty nie musisz mi udowadniac tego jak i ja nie widze sensu udowadniac Tobie czegos. W koncu jest to gra a nie sprawa zycia i smierci.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 23:35 
Cytuj  
Erelen będzie się twardo upierał przy swoich założeniach ale mimo wszystko nie odmówię sobie komentarza:

Przypuśćmy, że faktycznie bierzemy pod lupę BLMa.

-Nie ma crafterów. JAK zamierzasz zdobyć ubranka i sprzęt potrzebny do sensownego funkcjonowania postaci? Kto scraftuje soczki, kto scraftuje staffy nie wspominając nawet o HQ Elemental Staffów bo to wymaga WW i jeśli się nie mylę GS na dwóch wysokich poziomach (Ore się przerabia w Bead, które jest składnikiem staffa razem z Ebony Lumber). WW 100+3 z supportem z gildii w New Moon ma uśredniając 30% szansę na HQ. Z CZEGO je zrobi?

Jak dojdziesz na spoty do expa skoro nie masz silent oil/prism powder?

-AH nie istnieje bardziej niż na poziomie prymitywnym (kryształy i popularne dropy jeśli wogóle ktoś to będzie wystawiał)

-Zdobywanie Gil to questy i sprzedawanie dropów do NPCów. Jak wiemy kasa z tego nie jest "prima-sort". Niektóre spelle u NPCów kosztuja dość sporo. To dość poważne spowolnienie. Aby nabyć sprzęt u strazników trzeba mieć ODPOWIEDNI RANK, CP by się nawet uzbierało ale zrobienie rank troche czasu zajmuje.

Nie wierzę, że można zrobić 75 level w 2 miesiące, nawet taką profesją jak BLM, nawet hipotetycznie zakładając że ma się ekipę podobnych postrzelonych psychopatów podłączonych do kroplówek z zapałkami w poprzek powiek. Nie na serwerze gdzie nie ma AH, nie kiedy jest się odciętym od WSZYSTKIEGO poza NPCami.

Może znasz kolesia co zrobił to w dwa miesiące na twoim serwerze. Fajnie. Teraz powiedz mi jaki rank miał jak levelował BLMa, ile razy korzystał z AH do zakupu sprzętu i ilu graczy na swoim levelu BLMa miał do swojej dyspozycji kiedy rozpoczął expowanie. Czy miał w swoim inventory coś więcej niż ekwipunek typu "onion" RSE szmaty i 100 gil? Jak nie to daruj sobie wszelkie próby tłumaczenia jaki to szef wszystkich szefów z tego gościa jest że zrobił BLMa w 2 miesiące.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 23:40 
Cytuj  
Mik a po co ci gile skoro i tak uber equipu w praktyce niema to musza sie zadowolic gimp equipem i tym co skampia i malo kto pewno costam ma bo craft zrobic do wysokiego lvlu zeby jakies lepsze itemy zrobic to tez kwestia paru miechuw bo skladnikuw na AH sie nie znajdzie i trzeba farmowac.

**

Posty: 224
Dołączył(a): 15.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 23:45 
Cytuj  
mik napisał(a):

2) Jesli wszyscy zaczynaja od zera to :
a) nie wszystkie czary sa dostepne
b) wieksza czesc pochodzi z dropow lub jest questowana - a TO ZAJMUJE TROCHE czasu
c) zrobienie G1, G2, G3, itp zajmuje troche czasu i jesli ZACZYNASZ ze wszystkimi od zera to MUSISZ czekac na reszte zeby dociagneli do Ciebie zeby to zrobic
d) zaczynajac od zera ze wszystkimi masz po drodze MASE questow do zrobienia a to tez ZAJMUJE czas
e) ZM 1-12 tez troche zabiera czasu
f) minimalnie musisz miec rank 6 wiec tez tego nie zrobisz w tydzien


No to od poczatku 8) (pisze o nowym serwerze)
Rozmowa jest o zrobieniu joba do 75 lvlu. To ze bedzie gimpem nikogo nie interesuje. Nie wiem skad sie biora czary bo to nie moja dzialka ale napewno da sie przezyc bez kilku/ kilkunastu :)
Dropy to oddzielna dzialka, ale napewno mozna sie obyc bez dopasionego sprzetu, zwlaszcza ze nie ma go w swiecie za duzo.
GK- przeciez to nie jest wielki problem, kazdy z GK mozna zrobic w 6 osob (czyli statik) moze z wyjatkiem GK2- ale tu mozna zalac wroga 30lvlami :)
Jakie to questy MUSZE wykonywac? Subjob? Kura? Nie widze problemu :)
ZM 1-12 to kilka godzin, poza tym nie jest warunkiem osiagniecia 75lvlu.
Rank 6 tez nie jest wymagany do lvlowania.

A co do czasu potrzebnego na wyexpowanie 75 lvlu:
Ilosciowo niech to bedzie 1,5mln expa, sadze ze starczy lacznie z subem.
Przy srednim pt i expie na poziomie 4k/h potrzeba 15 dni przy graniu 24h na dobe. O rescie pisal nie bede bo to jest szukanie dziury w calym. Jednym slowem TAK.
A reszta to lolek i tyle :lol:


_________________
Dark Knight 75
BASTOK Rank 10
Merits 8
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.