mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 349
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 18:54 
Cytuj  
Witam
Idąc śladami ,, dzieci z gimnazjum " ( zaraz rzucą się jacy oni to bardzo dorośli są ;) ) zakladam topic poświęcony nieubłaganie zbliżającej się maturce. Na sam początek parę inf które mogą się przydać :



Cytuj:
Ważne daty

data dzień tygodnia co w danym dniu
28 kwietnia Piątek Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych w szkołach ponadgimnazjalnych
4 maja Czwartek Język polski
5 maja Piątek Język angielski i język angielski w klasach dwujęzycznych
8 maja Poniedziałek Wiedza o społeczeństwie
9 maja Wtorek Geografia
10 maja Środa Biologia
11 maja Czwartek Matematyka
12 maja Piątek Język niemiecki i język niemiecki w klasach dwujęzycznych
15 maja Poniedziałek Chemia
16 maja Wtorek Historia
17 maja Środa Fizyka i astronomia
18 maja Czwartek Język francuski i język francuski w klasach dwujęzycznych
19 maja Piątek Historia sztuki
22 maja Poniedziałek Język rosyjski
23 maja Wtorek Informatyka
24 maja Środa Języki mniejszości narodowych, język kaszubski, język łaciński i kultura antyczna, język grecki i kultura antyczna, język szwedzki, język portugalski, język słowacki
25 maja Czwartek Język hiszpański i język hiszpański w klasach dwujęzycznych
26 maja Piątek Historia muzyki
29 maja Poniedziałek Język włoski
30 maja Wtorek Wiedza o tańcu
31 maja Środa Kultura Hiszpanii (historia, historia sztuki i geografia w języku hiszpańskim w klasach dwujęzycznych)


Czas trwania egzaminów

język polski, język mniejszości

. Czas trwania (minuty) godzina rozpoczęcia
Arkusz I 170 10.00
Arkusz II 130 13.35


języki obce nowożytne

. Czas trwania (minuty) godzina rozpoczęcia
Arkusz I 120 10.00
Arkusz II 70 12.45
Arkusz III 110 14.40


języki obce dla klas dwujęzycznych, języki klasyczne, język kaszubski, informatyka

. Czas trwania (minuty) godzina rozpoczęcia
Arkusz I 90 10.00
Arkusz II 150 12.15


Z czego składa się egzamin maturalny?

- To część ustna, oceniana przez nauczycieli w szkole i część pisemna, oceniana przez egzaminatorów zewnętrznych.

Co jest odnotowywane na świadectwie?

- Uczniowie znajdą na nim wynik procentowy każdego egzaminu, oddzielnie na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W przypadku egzaminów z języka obcego osobno odnotowywany jest także wybrany poziom oraz wynik procentowy z egzaminu ustnego. Jeśli uczeń zadeklarował, że zdaje poziom rozszerzony z przedmiotów obowiązkowych, a nie przystąpi do takiego zakresu, wówczas na świadectwie odnotowuje się 0 proc. Natomiast w przypadku egzaminów z przedmiotów dodatkowych (które muszą być zdawane na poziomie rozszerzonym) każdy wynik będzie odnotowany na świadectwie maturalnym, nawet 0 proc., chyba że uczeń podjął decyzję o rezygnacji z egzaminu dodatkowego w odpowiednim terminie.

Jaki jest próg zaliczenia egzaminu?

- Próg zaliczenia ustalony jest tylko na poziomie podstawowym i wynosi 30 proc. punktów. Wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym nie ma wpływu na zdanie egzaminu, ale w przypadku przystąpienia do niego jest odnotowywany na świadectwie (bez względu na jego wysokość). W przypadku egzaminu ustnego z języka obcego próg zaliczenia to 30 proc. poziomu wybranego przez ucznia.

Czy przedmioty dodatkowe wpływają na zdanie matury?

- Nie. Nie ma także w ich przypadku ustalonego progu zaliczenia, czyli nie można ich nie zdać. Odnotowywany jest wynik uzyskany zarówno w części podstawowej, jak i rozszerzonej z każdego przedmiotu.

Czy na świadectwie wyniki ze zdawanych przedmiotów będą podane w ocenach, czy też w punktach?

- Będą podane w procentach, nie przelicza się ich na oceny.

Czy na egzaminie z historii można wybrać sobie epokę i zdawać egzamin tylko z tego okresu?

- Zdający maturę z historii nie wybiera epoki historycznej (tak było na egzaminie w 2002 roku). Egzamin maturalny z historii jest egzaminem sprawdzającym wiadomości i umiejętności określone w standardach wymagań egzaminacyjnych, a więc - zarówno na poziomie podstawowym, jak i na poziomie rozszerzonym - będzie obejmował cały zakres treści zapisany w podstawie programowej z historii. Zadania w arkuszu I będą uwzględniały historię polityczną, historię społeczno-gospodarczą i historię kultury z pięciu epok historycznych:

- starożytności,

- średniowiecza,

- czasów nowożytnych,

- wieku XIX,

- całego wieku XX.

Materiały źródłowe i zadania w arkuszu II będą podejmowały wybrane zagadnienie historyczne z co najmniej trzech wielkich epok (spośród powyższych pięciu). Może się zdarzyć (tak jak w "Informatorze maturalnym/Historia 2005"), że w arkuszu II zostaną uwzględnione wszystkie epoki. Reasumując, egzamin maturalny obejmuje treści ze wszystkich epok historycznych.

Czy na maturze z matematyki można korzystać z tablic matematycznych lub kalkulatorów?

- Będzie można korzystać ze wzorów i prostych kalkulatorów (z wyjątkiem kalkulatorów graficznych, rysujących wykresy funkcji). Zgodnie z rozporządzeniem MENiS dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikował zestaw pomocy, z których będzie można korzystać podczas egzaminu maturalnego. Publikujemy je na stronie XX


Czy egzamin ustny i pisemny z języka obcego trzeba zdawać na tym samym poziomie?

- Nie. Egzaminy ustny i pisemny nie muszą być zdawane na tym samym poziomie, jeśli język ten maturzysta zdaje jako przedmiot obowiązkowy. Uczeń wybiera poziom egzaminu ustnego w deklaracji, a o przystąpieniu do poziomu rozszerzonego egzaminu pisemnego decyduje w trakcie egzaminu.

W przypadku języka obcego zdawanego jako przedmiot dodatkowy w obydwu częściach obowiązuje poziom rozszerzony, przy czym w części pisemnej zdający wypełnia najpierw arkusze dla poziomu podstawowego, a potem dla poziomu rozszerzonego.

Czy egzamin ustny z języka obcego wpływa na zdanie matury?

- Uczeń, który nie zdał egzaminu ustnego z języka obcego (nie osiągnął 30 proc. punktów na wybranym przez siebie poziomie), jest dopuszczony do egzaminu pisemnego, ale nie zdaje matury i nie otrzymuje świadectwa dojrzałości. Oczywiście w związku z tym nie może się starać o przyjęcie na studia. Dotyczy to tylko języka obcego wybranego jako przedmot obowiązkowy. Uczeń taki za rok przystępuje ponownie do egzaminu dojrzałości i zdaje te części egzaminu, których nie zaliczył. A może to zrobić w ciągu pięciu lat.

Powtórzmy: wynik egzaminów z przedmiotów dodatkowych nie wpływa na zdanie matury.

Czy trzeba zdawać ustny egzamin z języka obcego wybranego jako przedmiot dodatkowy?

- Każdy egzamin z języka obcego uczeń zdaje w części ustnej i pisemnej. Jako przedmiot dodatkowy egzamin ustny z języka obcego należy zdawać na poziomie rozszerzonym.

Czy na egzaminie z języka obcego można korzystać ze słowników?

- Nie można korzystać ze słowników w żadnej części egzaminu z języków obcych.

Czy certyfikaty językowe zwalniają z egzaminu maturalnego z języków obcych?

- Żadne certyfikaty językowe nie zwalniają z egzaminu na maturze od 2005 roku.

Jaki język obcy można wybrać?

- W roku szkolnym 2005/2006 oraz w następnym można zdawać maturę z następujących języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, portugalski, rosyjski, słowacki, szwedzki i włoski.

Kto może być zwolniony z egzaminu maturalnego?

- Z egzaminu maturalnego z danego przedmiotu są zwolnieni laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych (na podstawie zaświadczenia stwierdzającego zdobycie tytułu laureata lub finalisty). Zwolnienie przysługuje także wtedy, gdy przedmiot nie był objęty szkolnym planem nauczania danej szkoły.

Ile pozycji literatury trzeba wykorzystać do prezentacji?

- Żaden dokument nie precyzuje liczby tekstów, które mogą być wykorzystane podczas prezentacji. Liczba tekstów (z literatury podmiotu i przedmiotu) zależy od zdającego.

Co się stanie, jeśli z poziomu podstawowego dostanie się 40 proc. punktów, a z poziomu rozszerzonego 5 proc. punktów?

- O zdaniu egzaminu decyduje 30 proc. z poziomu podstawowego. Na poziomie rozszerzonym nie ma progu zaliczenia. Na świadectwie będzie zapisane: z poziomu podstawowego uzyskał/a 40 proc. punktów, a z poziomu rozszerzonego 5 proc. punktów.

Dlaczego filozofia nie jest jednym z przedmiotów, które można zdawać na maturze?

- Nie ma podstawy programowej z filozofii, co uniemożliwia wprowadzenie jej na listę przedmiotów maturalnych. Zgodnie z zapisem w rozporządzeniu MENiS z dnia 7 września 2004 r. (DzU z 2004 r., nr 191, poz. 2046, par.141) egzamin maturalny w części pisemnej z przedmiotów: filozofia oraz język łaciński i kultura antyczna, będzie można wybierać i zdawać podczas egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2007/2008.

Jakie dokumenty trzeba złożyć, aby warunki zdawania egzaminu były dostosowane do dysfunkcji maturzysty?

- Zdający, który zamierza skorzystać z prawa zdawania egzaminu maturalnego w warunkach i formie dostosowanej, składa dyrektorowi szkoły lub - jeżeli nie przystępuje do egzaminu maturalnego bezpośrednio po ukończeniu szkoły - dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej: wniosek i zaświadczenie lekarza bądź opinię poradni wychowawczo-zawodowej stwierdzającej rodzaj dysfunkcji.

W jakich przypadkach egzamin maturalny musi być zdawany w oddzielnej sali?

- Dotyczy to sytuacji, w których egzamin maturalny ma wydłużony czas trwania, bo wymaga tego stan zdrowia osoby zdającej, lub organizowany jest z wykorzystaniem urządzeń technicznych albo przy udziale tzw. osoby wspomagającej.

Na co mogą liczyć osoby z dysleksją?

- Osoby ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (dysleksja rozwojowa) mają prawo do pisania pracy na komputerze lub maszynie do pisania, w zależności od opanowanej techniki, zgodnie ze szczegółową instrukcją dyrektora komisji okręgowej, gdy głębokość zaburzenia grafii uniemożliwia odczytanie i prawidłowe ocenienie pracy oraz odpowiednio dostosowanych kryteriów oceniania pracy.

Jak dlugo będzie trwała matura?

- Egzamin pisemny z jednego przedmiotu będzie trwał - w zależności od przedmiotu - nie dłużej niż trzy godziny dla poziomu podstawowego i nie dłużej niż trzy godziny dla poziomu rozszerzonego. Cała sesja egzaminacyjna będzie trwała od 4 do 31 maja.

Czy można odwołać się od wyników lub przynajmniej sprawdzić swoją pracę?

- Istnieje możliwość wglądu do pracy. Chcąc z tego skorzystać, składa się pisemną prośbę do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. I właśnie tam, na miejscu, uczeń może zobaczyć swoją pracę. Jest też możliwość pisemnego złożenia zastrzeżenia.

Jak sprawdzane są prace i ogłaszane wyniki matury?

- Poszczególne arkusze egzaminacyjne z każdej części egzaminu z danego przedmiotu sprawdzane są i oceniane przez egzaminatorów zewnętrznych, przeszkolonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne i wpisanych do ewidencji egzaminatorów.

Wynik egzaminu wyrażony jest w procentach.

Wynik egzaminu z przedmiotu dodatkowego nie ma wpływu na zdanie egzaminu, ale odnotowuje się go na świadectwie dojrzałości.

Komisja okręgowa sporządza listę osób wraz z ich wynikami i przesyła ją do szkoły, która ją ogłasza.

Wynik ustalony przez OKE jest ostateczny.

Obowiązki i prawa

Każdy zdający powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem) do rozwiązywania zadań egzaminu pisemnego, a ponadto może korzystać z materiałów pomocniczych, które będą przygotowane w każdej sali oraz z własnych przyborów i urządzeń, które są wymienione na liście poniżej

Lp. Przedmiot Materiały i przybory
1. język polski słownik ortograficzny, słownik poprawnej polszczyzny - nie mniej niż 1 na 25 osób
2. język białoruski słownik językowy (jedno- lub dwujęzyczny) - nie mniej niż 1 na 25 osób
3. język litewski słownik językowy (jedno- lub dwujęzyczny) - nie mniej niż 1 na 25 osób
4. język ukraiński słownik językowy (jedno- lub dwujęzyczny) - nie mniej niż 1 na 25 osób
5. język kaszubski słownik ortograficzny, słownik poprawnej polszczyzny, słownik języka kaszubskiego - nie mniej niż 1 na 25 osób
6. język łaciński i kultura antyczna słownik łacińsko-polski dla każdego zdającego, mały atlas historyczny - nie mniej niż 1 na 25 osób
7. język grecki i kultura antyczna słownik grecko-polski dla każdego zdającego, mały atlas historyczny - nie mniej niż 1 na 25 osób
8. historia muzyki każdy zdający powinien posiadać odtwarzacz do płyt CD z kompletem zapasowych baterii i słuchawkami
9. biologia każdy zdający może mieć ołówek, gumkę, linijkę
10. chemia karta wybranych tablic chemicznych (znajdziesz ją na www.cke.edu.pl) dla każdego zdającego, każdy zdający może mieć linijkę, kalkulator prosty*
11. fizyka i astronomia karta wybranych wzorów i stałych fizycznych (znajdziesz ją na www.cke.edu.pl) dla każdego zdającego, każdy zdający może mieć linijkę, kalkulator prosty*
12. geografia każdy zdający powinien mieć ołówek, gumkę, linijkę, lupę, każdy zdający może mieć kalkulator prosty*
13. matematyka zestaw wybranych wzorów matematycznych (znajdziesz go na www.cke.edu.pl) dla każdego zdającego, każdy zdający powinien mieć, cyrkiel, linijkę, kalkulator prosty*
14. informatyka każdy zdający może mieć kalkulator prosty*
15. egzamin maturalny dla osób niesłyszących słownik języka polskiego, słownik wyrazów obcych, słownik wyrazów bliskoznacznych - nie mniej niż 1 na 25 osób
16. egzamin maturalny dla osób niewidomych i słabo widzących przykładowe grupy sprzętu i oprogramowania specjalistycznego do wykorzystywania na egzaminie maturalnym przez osoby niewidome lub słabo widzące: monitory / linijki brajlowskie, notatniki brajlowskie, drukarki brajlowskie, urządzenia lektorskie, powiększalniki.


* Kalkulator prosty - nie może to być kalkulator, który: rysuje wykresy, rozwiązuje równania, oblicza parametry danych statystycznych

Źródło: Centralna Komisja Egzaminacyjna i Gazeta wyborcza


A teraz rozpoczynając dyskusje na nowo, chciałbym prosić maturzystów o podanie stron z których można pobrać arkusze oraz uwagi na temat samej matury.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 19:07 
Cytuj  
No to może www.cke.edu.pl - są tu arkusze z zeszłorocznej matury, tegorocznej próbnej i sesji zimowej ;)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 19:11 
Cytuj  
Patrze na te matury i naprawde w moim odczuciu sa dosc latwe. A dopiero jestem w 1klasie sredniej- mam jeszcze 3 lata nauki.

P.S Tzn. patrzylem tylko z polskiego i to sam test- ale nawet teraz mysle ze bym zdal.

Nie wiem jak "mozgi" z mojej szkoly mogli tak super poradzic sobie z probna matura- nikt jej nie zaliczyl z 4 klas :D
(mogla wyniknac niescislosc 4 oznacza nie czterech ale czwartych)


_________________
Obrazek

**

Posty: 349
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 19:16 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Patrze na te matury i naprawde w moim odczuciu sa dosc latwe. A dopiero jestem w 1klasie sredniej- mam jeszcze 3 lata nauki.

P.S Tzn. patrzylem tylko z polskiego i to sam test- ale nawet teraz mysle ze bym zdal.

Nie wiem jak "mozgi" z mojej szkoly mogli tak super poradzic sobie z probna matura- nikt jej nie zaliczyl z 4 klas :D
(mogla wyniknac niescislosc 4 oznacza nie czterech ale czwartych)



Chyba troszkę przesedzasz, nie słyszałem o przypadku gdzie taka ilość osób nie zdała. Wiesz Polski pisemny jest najprostszy, ale najgorsza sprawa to ustny, według mnie na cholerę potrzebny, powinien raczej funkcjonować jako egzamin wewnętrzny niektórych uczelni a nie zawracać głowę umyslom ścisłym :/ Swoją drogą jakie macie tematy i Wam wam idzie prezentacja ? Ja mam : Motyw przyjaźni w literaturze, Omów jego funkcjonowanie na wybranych utworach literackich. Temat banalny, ale cholera bardzo trudno jest mi się zmieścic z całym materiałem w 15min :/

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 19:23 
Cytuj  
jest Ci się trudno zmieścić, gdyż jest pełno materiałów, z których możesz korzystać do przygotowań. gdybyś wybrał np. wpływ literatury arabskiej na twórczość poetów i pisarzy polskich XIX wieku byłoby zdecydowanie trudno gadać przez 15 minut :)
PS. temat wymyślony przeze mnie na poczekaniu... dla ścisłości nie wiem czy da się to nawet w jakikolwiek sposób zaprezentować,....

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 19:25 
Cytuj  
Różne przedstawienia motywu aniołów w literaturze i filmach. I mam luzik, mógłbym nawet teraz stanąć i mówić o tym przez 15 minut ;>


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 19:25 
Cytuj  
Motyw murzyna w literaturze sredniowiecznej Polski ;)


_________________
Obrazek

**

Posty: 217
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 19:27 
Cytuj  
Powodzenia ;)
Ja za 2 lata...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 19:44 
Cytuj  
O, tu jakieś shity też są.


_________________
Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:17 
Cytuj  
Keii - taki temat to ja mam w klasie 1 LO jako pracę semestralną :)
bez wahania mogę powiedzieć, że ja maturę ustną będę z motywu utopii. ogólnie bądź koncentrując się na konkretnym dziele jako próbie oceny metody...

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:17 
Cytuj  
wbrew pozorom pismny polak nie jest taki latwy jak sie wydaje :]
w wypracowaniu trzeba trafic w zasrany klucz, chuj z tego ze napiszesz super-mega-imba-uber wypracowanie, ktore powali ludzi na kolana jak nie trafisz w klucz ,dostaniesz 4 pkt. za wybitne walory i zero za reszte (no moze jeszcze cos za kompozycje) i lezysz ;/

edit:
kozas15 napisał(a):
Motyw murzyna w literaturze sredniowiecznej Polski ;)


i piszesz o zniewoleniu chlopow, wyzysku ich przez panow feudalnych itd. :]
murzyn = synonim niewolnika ;p


Ostatnio edytowano 26 kwi 2006, 21:20 przez Dhoro, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:19 
Cytuj  
A klucz nie jest przypadkiem poddawany weryfikacji podczas sprawdzania? tzn. tak jak np. w olimpadiach - jeśli odpowiedź jest logiczna i zgodna z tematem, ale nie ma jej w kluczu, to sprawdzający/egzaminator może ją zgłosić i poddać weryfikacji, a jakaś tam komisja ew. "wzbogaci" klucz o tą odpowiedź... tak jest przynajmniej na olimpiadach w gimnazjum :) wiem, bo sam z tego skorzystałem :P

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:22 
Cytuj  
nie ma :] jest tylko jeden sluszny i nie ma odstepstw od niego, tak jak w ideologi nazistowskiej/faszystowskiej czy komunistycznej.

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:29 
Cytuj  
to na cholerę ta interpretacja? :x weź i traf w klucz teraz.... dobrze, że będę zdawać na prawo to nie muszę pisać rozszerzonego... (chyba tylko na UJ trzeba...)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:29 
Cytuj  
Nie do końca...
Znaczy mówię teraz o maturze rozszerzonej, gdzie pojawia się do analizy wiersz. I tutaj autorzy klucza powoli zaczynają iść nam na rękę. Otóż klucz "ewoluuje" (2005->próbna->sesja zimowa). I widać coraz większą ilość punktów w kluczu, przy których jest coś w stylu:
*Oraz wszystkie inne prawidłowe odpowiedzi.
Czyli sprowadza się to do tego, że jeśli znaleźliśmy powiedzmy alegorię i uzasadnimy ją w logiczny sposób (ale inny, niż podany w kluczu), a będzie tam owa *, również dostaniemy punkty.


_________________
Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:30 
Cytuj  
no to o to mi chodziło :) inaczej to byłoby bez sensu...

**

Posty: 349
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:32 
Cytuj  
Nazaal napisał(a):
A klucz nie jest przypadkiem poddawany weryfikacji podczas sprawdzania? tzn. tak jak np. w olimpadiach - jeśli odpowiedź jest logiczna i zgodna z tematem, ale nie ma jej w kluczu, to sprawdzający/egzaminator może ją zgłosić i poddać weryfikacji, a jakaś tam komisja ew. "wzbogaci" klucz o tą odpowiedź... tak jest przynajmniej na olimpiadach w gimnazjum :) wiem, bo sam z tego skorzystałem :P


Chyba marzysz....

Cytuj:
Znaczy mówię teraz o maturze rozszerzonej, gdzie pojawia się do analizy wiersz. I tutaj autorzy klucza powoli zaczynają iść nam na rękę. Otóż klucz "ewoluuje" (2005->próbna->sesja zimowa). I widać coraz większą ilość punktów w kluczu, przy których jest coś w stylu:
*Oraz wszystkie inne prawidłowe odpowiedzi.
Czyli sprowadza się to do tego, że jeśli znaleźliśmy powiedzmy alegorię i uzasadnimy ją w logiczny sposób (ale inny, niż podany w kluczu), a będzie tam owa *, również dostaniemy punkty.


Nie do końa tak jest, tłumaczyła nam to bardzo skrupulatnie polonistka. Taka możliwość istnieje jeżeli w kluczu występuje magiczne słowo : "naprzykład ". Wtedy nauczyciel może oddejść bezpośrednio od klucza, w przeciwnym wypadku nic nie może zrobić,.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:38 
Cytuj  
Kain18 napisał(a):
Nie do końa tak jest, tłumaczyła nam to bardzo skrupulatnie polonistka. Taka możliwość istnieje jeżeli w kluczu występuje magiczne słowo : "naprzykład ". Wtedy nauczyciel może oddejść bezpośrednio od klucza, w przeciwnym wypadku nic nie może zrobić,.

Nam również tłumaczył to polonista, kiedy interpretowaliśmy wiersz z sesji zimowej.
Chodzi po prostu o to, że im nowsza matura, tym więcej owych * się pojawia ;)
Szczególnie, że w tym poleceniu było po prostu "Zanalizuj wiersz" i nie było nawet napisane, do czego się odnieść.


_________________
Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:50 
Cytuj  
Kain18 napisał(a):

Chyba marzysz....



marzyć rzeczą ludzką... zresztą - z roku na rok matury stają się "bardziej ludzkie", więc może za 2 lata, kiedy ja będę pisał, to się akurat zmieni.

**

Posty: 349
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 22:01 
Cytuj  
Nazaal napisał(a):
Kain18 napisał(a):

Chyba marzysz....



marzyć rzeczą ludzką... zresztą - z roku na rok matury stają się "bardziej ludzkie", więc może za 2 lata, kiedy ja będę pisał, to się akurat zmieni.


Nie wyprzedzajmy tak znacząco przyszłość, gdyż może się wiele zmienić, na gorsza albo lepsze. Ot choćby już Wasz rocznik ma nie mieć obowiązkowych matur ustnych z Polskiego, tylko będą stanowić egzaminy wewnętrzne na niektórych kierunkach.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.