mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 11
Dołączył(a): 26.04.2006
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 19:53 
Cytuj  
Witam jestem nowy i zaczynam przygode z MMORPG , grałem jak narazie jedynie w Guild Wars ale chcem teraz pograć w cos innego.
Mam 15 lat i niemam konta bankowego a nawet niechce mi się z tym bawić.

Wiem że w Polsce sprzedaje się Pre Paid do dwóch gier któe mnie interesują World Of Warcraft oraz Lineage 2 . Teraz mam problem którą z nich wybrać ... i to wielki bo niechcem przez to stracić kupy szmalu którego bym na nie wydał . Chodzi mi o gre która mnie pochlonie na pare ladnych miesiecy .... gre nie na ciągle a przynajmniej 3-4 godzinki dzienni a czasami nawet e 2-1 godzine ... Gre gdzie są dozbi ludzie z którymi bym się mógł zgrać i zakładać gildie oba światy Fantasy jak i baśni mi się podobają ..

DLATEGO PROSZE WAS BARDZO POMÓZCIE MI KTÓRY MMO mam wybrać ??? :wtf: :wtf:

*

Posty: 96
Dołączył(a): 10.03.2003
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 20:12 
Cytuj  
Myśle że moge troszke ci pomoc , gram aktualnie w L2 , przedtem zaś grałem w WoW .... O każdej z tych gier można wiele przeczytać jednak by ci pomóc powiedz czego od tych gier oczekujesz - epickich walk pvp , wojen gildi czy może wręcz filmowych questow i klimatu ?

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 20:14 
Cytuj  
z racji tego iż masz 15 lat weź Wowa :) dużo twoich rówieśników tam gra będziesz mógł się właczyć w przeróżne dyskucje typu " WTF" " stupid noob" itp :)


Posty: 11
Dołączył(a): 26.04.2006
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 20:18 
Cytuj  
Cytuj:
- epickich walk pvp , wojen gildi


Własnie o takie bardziej walki z innymi graczami i wogle wiekszy kontakt z nimi niewiem jak to by nazwać chodzi ... no ale klimat też jest ważny :( :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:45 
Cytuj  
W WoW "dopasujesz" sie w kazdy przedzial wiekowy, znalezc mozna kliamtyczne serwery, jak i no-life, wiec poczytaj i wybierz serwer, wazne jest tez ze jak zaczniejsz grac w WoW to L2 juz ci sie nie spodoba bo L2 to głownie dla tych co potrafia grac duzo i wymaga klepania mobow 24/7.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 21:48 
Cytuj  
Ale L2 w nagrodę oferuję układy, rozbudowany system klanowy i mass pvp z karami za śmierć i wpływem na świat (Castle Sieges).


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2006, 22:58 
Cytuj  
embe napisał(a):
wazne jest tez ze jak zaczniejsz grac w WoW to L2 juz ci sie nie spodoba bo L2 to głownie dla tych co potrafia grac duzo i wymaga klepania mobow 24/7.


Not true.

Subiektywnie: (Zaznaczam że starałem się nigdzie nie wnikać w szczegóły)

PvP

WoW:
+Sama mechanika PvP tzn Skille, Dynamiczne walki, system sterowania, keybindings.
+Ogólnie, wszystko jest nieźle zbalansowane

-Widzisz lvl przeciwnika.
-Większość PvP dzieje się teraz w instanced zonach :/
-Śmierć w PvP nie ma żadnego znaczenia, giniesz i nic nie tracisz.
-System, który nie nagradza za skill, a za to ile czasu możesz poświęcić na grę.
-Brak walk między gildiami.
-Możesz atakować tylko przeciwną frakcje (wiem, że to wynika z lore
-Walki coraz bardziej przypominają te z FPP tzn 2-10s i koniec walki.

L2:
+Śmierć ma znaczenie, giniesz tracisz exp.
+Możesz zabić każdego. Tylko miasta są bezpieczną przystanią
+Wojny między gildiami
+Castle siege
+Nigdy nie wiesz, jaki lvl ma tak naprawdę twój przeciwnik

-Kiepskie sterowanie/klawiszologia.
-Kiepski balans, (ale się poprawia z tego, co mi wiadomo)
-Brak jakiegoś systemu rankingowania.

PvE

WoW:
+Cudowne questy na lvlach 1-60, ciekawe fabularnie i w miarę zróżnicowane.
+Szybki leveling
+Solowanie do lvl cap nie stwarza problemów.
+Instancjonowane dungeony

-Mało ciekawych questów w end game (większość sprowadza się do grindowania czegoś)
-Instancjonowane dungeony (tzn fajnie, że są, ale zmarnowali ich potencjał imo)
-Za szybki leveling (xD)
-Nudne mobki. Poza bosami rzadko, kiedy używają więcej niż 2-3 skilli, Desing modeli wieje nudą.

L2
+Bardzo ciekawy, desing mobów.
+Mobki dużo trudniejsze niż te z WoW'a

+-Solowanie jest problematyczne (powolne)
-Grind Grind Grind
-Kiepskie questy. Mało ich.

Endgame

WoW:
-Sprowadza się do "wyścigu zbrojeń". Tzn ciągła pogoń za "Epikami"

L2:
+Głównie polityka + PvP

Crafting

WoW:
+Karzdy może być crafterem

-95% (liczba na oko ;] ) ekwipunku w end game pochodzi z raidowych instancji. Crafterzy mają mało roboty raczej

L2:
+Prawie wszystkie itemki w end game można wycraftować, (choć lecą też z end game raid bossów)

-Mozolny crafting, który może uprawiać tylko jedna rasa

Ogólnie

WoW
+Bardzo ciekawy świat
+Dobry klimat

-Ciekawy świat ale niestety mało ten fakt jest wykorzystany w end game
-Nie daje poczucia epickości, nawet raid bossy takie jakieś nijakie są.

L2
+Naprawdę daje niesamowity feel typu heroic fantasty

-Gdzieniegdzie bardzo ubogi i pusty świat.
-Boty/Farmerzy. Boty/Farmerzy. Boty/Farmerzy.

IMO Obie gry mają sporo do zaoferowania, dla mnie osobiście chyba jednak L2 jest lepszy.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 07:10 
Cytuj  
Dzieki wlasnie craftingowi, pvp ktore wg mnie jest swietne i sklepikom Lineage2 mi sie podoba:> . Jedynie kuleje brak ostrej dynamiki jak w wow, ale i tak jest niezle;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 07:24 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
-Walki coraz bardziej przypominają te z FPP tzn 2-10s i koniec walki.


Duel dwóch priestów może trwać w nieskończoność :wink:


Posty: 11
Dołączył(a): 26.04.2006
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 07:51 
Cytuj  
Ok dzięki wam moi mili za wszystko i mówię WYBIERAM Lineage 2 , słyszałem o tej grze tu dużo dobrych słów ... jeszcze jedno znacię dobrą strone , polski serwis jakiś gdzie moge poczytać o nie j troszeczke ?

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 08:03 
Cytuj  
www.lineage2.bo.pl

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 09:02 
Cytuj  
Btw, jeśli chcesz w późniejszym etapie gry brać udział w oblężeniu zamków w normalnych godzinach - polecam serwer Teon, gdyż jako jedyny ma wszystko pod czas GMT.


_________________
Obrazek

***

Posty: 643
Dołączył(a): 3.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2006, 23:53 
Cytuj  
Przemo19 napisał(a):
z racji tego iż masz 15 lat weź Wowa :) dużo twoich rówieśników tam gra będziesz mógł się właczyć w przeróżne dyskucje typu " WTF" " stupid noob" itp :)

ahahaah niezly text ale sie zgadzam wowa niszczy community dzieciakow

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 00:11 
Cytuj  
rafgate napisał(a):
ahahaah niezly text ale sie zgadzam wowa niszczy community dzieciakow


Dzieci niszcza kazda gre, tzn niszcza.. w pewnym wieku szczeniackie zachowania przestaja cie bawic i staja sie nuzace, poki w tym siedzisz to jest git.


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 643
Dołączył(a): 3.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 01:16 
Cytuj  
ano podejscie do gry dzieciakow jest conajmiej dziwne no i psuje gre innym niestety

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 11:54 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
-Śmierć w PvP nie ma żadnego znaczenia, giniesz i nic nie tracisz.

To akurat zaliczylbym na "+". Nigdy nie chcialbym stracic exp'a, bo akurat ktos mnie zgankowal ;\ . Z reszta sie zgadzam.

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 12:03 
Cytuj  
Niedługo pewnie dojdzie do tego że servery w poszczególnych grać podzielą na kategorie wiekowe.


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli


Posty: 11
Dołączył(a): 26.04.2006
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 12:32 
Cytuj  
No przepraszam ja jestem i może jak wy tu nazywacie dzieciakiem gdyż mam dopiero 15 lat ale !! napewno nie zachowuje sie jak nie którzy złośliwie i po chamsku

BO JEST RÓZNICA między 15 latkiem a bachorem który psuje gre.. niektórzy naprawdą chcą poczuć grę , zrozumieć i takie tam przynajmniej ja tak robie ... i zapewniam nie lubie chamskiego zachowania w grach ( chodź niby dzieci niszczą gry ) i na ogół też nie przedam za chamstwem ...

PS: Pozatym gdybym powiedział że mam naprzykład 20 lat zmieniło by to coś ?? ...

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 13:32 
Cytuj  
tak masz rację. Nie wszyscy poniżej pewnego wieku są dzieciakami.
Grałem z kilkoma 15 latkami czy nawet 14 latkami i naprawdę trzymali poziom. Tak samo jest w drugą stronę (miałem taką sytuację bodajże w GW gdzie gość (29lat) nie umiał się nawet wysławić , grzecznie zwróciłem mu uwagę bo już mnie oczy bolały od ciągłych błedów a gość strzelił focha i odszedł z gildi...

Ale wiesz na 100 15nastolatków 85% to jednak dzieciaki tak więc stąd to napisałem , ale jeżeli jest inaczej w twoim przypadku bardzo mnie to cieszy :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 13:36 
Cytuj  
Tripus napisał(a):
PS: Pozatym gdybym powiedział że mam naprzykład 20 lat zmieniło by to coś ?? ...


Pisząc że masz lat 15 od razu zjebałeś sprawę, bo dałeś niektórym punkt podparcia do drwin, uwag czy po prostu spamowania. Trzeba było darować sobie szczegóły :wink:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.