mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 46
Dołączył(a): 18.08.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 08:51 
Cytuj  
Witam.

Gram na Hinde Assasinem lvl 24.

Nie mam zbyt mocnego kompa, a wiem ze wersja okienkowa zzera chyba troche mniej zasobow systemowych. Przynajmniej takie wrazenie odnioslem uzywajac jej kiedys jak bylem maly i glupi i nie gralem na retailu ;)

Kwestia jest taka :

Chodzi mi o zastapienie pliku (na shardach byl to l2.ini). Nie chodzi mi o nacisniecie alt+enter bo wtedy pojawia sie okienko z obramowaniem. Mi chodzi o okienko na caly ekran (bez obramowania). Dziala to tak, ze po nacisnieciu ctrl+enter lineage2 nam sie nie minimalizuje tylko dalej jest na pulpicie a u dolu pojawia sie nam pasek windzi. To cos jak hybryda full screen z wydajnoscia window mode.

Czy ktos dysponuje tym na officialu i moglby sie podzielic ;] ? Chyba nie jest to czyms nielegalnym na officialu ?

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano 18 sie 2006, 09:13 przez Pshepyoor, łącznie edytowano 2 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 08:58 
Cytuj  
nie ma nic innego ><

a wszystkie modyfikacje w klienta jak i w gre to chyba jest traktowane jako 3rd software ><

*

Posty: 101
Dołączył(a): 10.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 09:02 
Cytuj  
Znalazlem cos takiego. Wedlug opisu z tej strony powinno dzialac, ale nie sprawdzalem osobiscie (chwilowo nie mam mozliwosci). BTW jest tam pare innych ciekawych plikow i linkow.
Poziomka napisał(a):
a wszystkie modyfikacje w klienta jak i w gre to chyba jest traktowane jako 3rd software ><
Akurat ta modyfikacja klienta nie ma najprawdopodobniej zadnego odzwierciedlenia w przesylanych do serwera danych, wiec raczej nie ma sie czego obawiac.
Jednak jesli zrobimy full checka, to l2.ini zostanie nadpisane przez normalna wersje, gdyz nie bedzie sie zgadzac suma kontrolna pliku (sumy kontrolne sa sprawdzane tylko przy full checku, lub jakims powazniejszym update i tylko przez updater LineageII.exe, a nie przez l2.exe, ktory jest faktycznym execiem gry)

BTW, w linkach z tamtej stronki wygrzebalem cos takiego:
Obrazek
DrEsiarz :) Ciekawe czy to do lajtow zaliczyc czy do robe. Jesli do robe to chyba daje ujemne bonusy do MEN i WIT ;)


_________________
Ashes to ashes... Death to all!
Obrazek


Ostatnio edytowano 18 sie 2006, 09:19 przez Siridar, łącznie edytowano 3 razy

Posty: 46
Dołączył(a): 18.08.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 09:14 
Cytuj  
"l2.ini (zip) (20:29, 24-03-06)
Increased range of PCs/NPCs titles, frameless window, REAL DEFAULT gamma, contrast and brightness and few tiny other thingies. If you need extra changes - use l2encdec :) (RP)"

Według opisu to dokladnie to o co mi chodzilo :) Dzięki wielkie :D Sprawdze po pracy w domu czy faktycznie dziala. Ciekawi mnie tylko czy ten l2.ini ma IP oficjala w sobie ;] Zeby nie bylo tak, ze bede mial okienko a laczyc sie bede do jakiegos sharda :D BTW : czy ktos kto sie na tym zna moze zweryfikowac czy uzywanie tego jest legalne :> ?


Posty: 19
Dołączył(a): 16.08.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 09:22 
Cytuj  
powiem tak:
taka zmiana nie jest nielegalna .. bo rownie dobrze nielegalnym moznaby nazwac oblizenie detali do minimum

wszelkie zmiany w plikach ktore nie ingeruja w sama gre sa sprawa uzytkownika .. tym bardziej ze NIE ma mozliwosci tego sprawdzic jesli sie nie zobaczy ;)

Pshepyoor: l2.ini zawiera IP servera


tak samo jak sam porobilem kilka plikow systemmsg-e - jest to wielkie ulatwienie dla graczy .. a nie ma mozliwosci tego sprawdzic ani nie ingeruje to w sama gre ..
troche o systemmsg-e:
mozna wywalic komunikaty o uzywaniu ssX i bspsX - bo w sumie na co nam info ze ich uzywamy skoro o tym wiemy ;)
dodatkowo da sie kolorowac komunikaty ...
np: komunikat o tym ze jakis debuff nie wszedl jest np na czerwono
komunikat ze wszedl spoil (BH) jest na zielono - nie trzeba sie wczytywac :)
dodatkowo jesli sa podnoszone dropy to mozna podzielic kolorami ze widac co trafia do innych a co do nas ;)

no to tylko czesc tego co sam zrobilem i nikt sie nie czepia bo jest to moja sprawa ;)

moznaby powiedziec ze to tak samo jak z npcname.dat (chyba doobrze pamietam) - ze pokazane sa przy imieniu moba lvle i np czy jest passive czy agro - i tu sie nie zgodze bo to juz jest jakas ingerencja w gre :) no ale jak kto uwaza ;)

swoja droga zastanawiam sie czy nie postawic topica o tym .. ale nie wiem czy ktos zainteresowany bedzie czyms takim ...

// przepraszam za offtopa ;P//

Pozdrawiam
Ari


Ostatnio edytowano 18 sie 2006, 09:29 przez Arivar, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 101
Dołączył(a): 10.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 09:22 
Cytuj  
Z tego co wiem, modyfikowanie klienta jest sprzeczne z EULA, ale ta drobna modyfikacja jest raczej niemozliwa do wykrycia.


_________________
Ashes to ashes... Death to all!
Obrazek


Ostatnio edytowano 18 sie 2006, 09:24 przez Siridar, łącznie edytowano 2 razy
**

Posty: 340
Dołączył(a): 27.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 09:22 
Cytuj  
Oficjalnie wedlug NcSoft EULA ...ble ble ble ....taka modyfikacja pliku L2.ini jest nielegalna .

ale w tym przypadku ncsoft moze co najwyzej possac orzeszki. bo nie maja jak sprawdzic modyfikacji po stronie klienta, ktore tylko ty na swoim komputerze widzisz.



no chyba ze zalozysz watek na L2o i powiesz Mistrylowi ze takiej mod uzywasz.

*

Posty: 101
Dołączył(a): 10.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 09:27 
Cytuj  
Arivar napisał(a):
powiem tak:
taka zmiana nie jest nielegalna .. bo rownie dobrze nielegalnym moznaby nazwac oblizenie detali do minimum

wszelkie zmiany w plikach ktore nie ingeruja w sama gre sa sprawa uzytkownika .. tym bardziej ze NIE ma mozliwosci tego sprawdzic jesli sie nie zobaczy ;)

tak samo jak sam porobilem kilka plikow systemmsg-e - jest to wielkie ulatwienie dla graczy .. a nie ma mozliwosci tego sprawdzic ani nie ingeruje to w sama gre ..
troche o systemmsg-e:
mozna wywalic komunikaty o uzywaniu ssX i bspsX - bo w sumie na co nam info ze ich uzywamy skoro o tym wiemy ;)
dodatkowo da sie kolorowac komunikaty ...
np: komunikat o tym ze jakis debuff nie wszedl jest np na czerwono
komunikat ze wszedl spoil (BH) jest na zielono - nie trzeba sie wczytywac :)
dodatkowo jesli sa podnoszone dropy to mozna podzielic kolorami ze widac co trafia do innych a co do nas ;)

no to tylko czesc tego co sam zrobilem i nikt sie nie czepia bo jest to moja sprawa ;)

moznaby powiedziec ze to tak samo jak z npcname.dat (chyba doobrze pamietam) - ze pokazane sa przy imieniu moba lvle i np czy jest passive czy agro - i tu sie nie zgodze bo to juz jest jakas ingerencja w gre :) no ale jak kto uwaza ;)

swoja droga zastanawiam sie czy nie postawic topica o tym .. ale nie wiem czy ktos zainteresowany bedzie czyms takim ...

// przepraszam za offtopa ;P//

Pozdrawiam
Ari
No, mozesz dac tutoriala do kolorowania komunikatow. Kiedys, jeszcze grajac na privie zmodyfikowalem sobie tak pliki i bylo ok, ale gdy sprobowalem tak samo juz na offi - wywalalo mi bledy o niezgodnosci sumy kontrolnej.


_________________
Ashes to ashes... Death to all!
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 09:35 
Cytuj  
Arival - ŻADNA modyfikacja plików L2 nie jest dozwolona. Zmiany takie są nielegale z punktu widzenia EULA.
To, że nie bardzo można je zweryfikować (i jest to mało opłacalne tudzież sensowne) to już zupełnie inna bajka. Każdy niech używa/nieużywa według własnego uznania - ale ze świadomością jak to wygląda z NCSoftowego punktu widzenia :P

Zmiana detali w grze to jedna z opcji klienta - a co za tym idzie nic ręcznie w plikach nie zmieniasz.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Posty: 19
Dołączył(a): 16.08.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 09:44 
Cytuj  
robienie tego to jest troche zabawy ;) siedzenie i grzebanie w HEXach ;)
jesli ktos zainteresowany to prosze o PM a moge mu zrobic (juz mam wprawe) :P
poniezej kilka linkow by dla przykladu zonbaczyc o co chodzi dokladnie

uwaga serv ma polskie texty (sic !) wiec sie nie zrazcie .. pliczek robie dla sporej ilosci osob wiec juz sam siedze na polskim ;P bo nikt nie chce ang ;/

z czasow "C3":
http://force-crusaders.org/~koz/Lineage ... krytyk.jpg
http://force-crusaders.org/~koz/Lineage ... t00106.jpg

eh screenow nie znalazlem ale:
dropy ktore trafiaja do nas - na zolto (bazowy kolor jesli dobrze pamietam;P)
dropy jakie trafiaja do innych w party - na bialo
adena - brazowo

PS: Sylvian zgoda .. no nie bede sie klucic ;)
ale co do zmian to moze nie do konca powiedzialem o co mi chodzi:
widzialem kiedys screeny goscia ktory sobie wywalil polowe textur bo mial slaba maszyne i dzieki temu mu smigalo pieknie ;)

Pozdrawiam
Ari

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 09:52 
Cytuj  
Mozesz takie rzeczy wrzucic ale do watku "botowanie". Chodzi mi o to zeby ktos kto tego uzyje mial swiadomosc ze nie jest to legal. Kiedys kogos zabanowali za to ze na oficjalnym forum L2 postnal screena na ktorym widac bylo ze ma zmodyfikowany NPC name - facet po prostu zapomnial o tym i ktorys z GM sie mogl wykazac.

P.S. Podobnie jest z ultra-zoom => wiekszosc osob ktore znam tego uzywa, w konkursie na L2 movie widac bylo w 2 filmach, ze goscie tez to wykorzystywali ale "oficjalnie" to jest ciagle nielegalne.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 101
Dołączył(a): 10.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 10:04 
Cytuj  
Arivar napisał(a):
robienie tego to jest troche zabawy ;) siedzenie i grzebanie w HEXach ;)
jesli ktos zainteresowany to prosze o PM a moge mu zrobic (juz mam wprawe) :P
poniezej kilka linkow by dla przykladu zonbaczyc o co chodzi dokladnie

uwaga serv ma polskie texty (sic !) wiec sie nie zrazcie .. pliczek robie dla sporej ilosci osob wiec juz sam siedze na polskim ;P bo nikt nie chce ang ;/

z czasow "C3":
http://force-crusaders.org/~koz/Lineage ... krytyk.jpg
http://force-crusaders.org/~koz/Lineage ... t00106.jpg
Ari
Aaa, no wlasnie, rozumiem, ze grasz na privie :/ Mi chodzi o to, zeby kolorowanie wiadomosci dzialalo na offi...


_________________
Ashes to ashes... Death to all!
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 10:08 
Cytuj  
@Stridar: pogrzeb w tych linkach: http://dstuff.l2wh.com/
Gdzieś tam na której ze stron widziałem toola to wrowadzania zmian (więc ne musisz się samemu babrać)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Posty: 19
Dołączył(a): 16.08.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 10:08 
Cytuj  
kolorowanie bedzie Ci dzialalo na off - bo jest to plik "textowy" a moze raczej z textami jakie sie pojawiaja u Ciebie czyli w kliencie po otrzymaniu odpowiedniego pakietu jest wywolywany dany komunikat z tego wlasnie pliku ...
do botowania wrzuce zaraz nowy pliczek ... to jak chcesz sam zobaczysz (niestety z polskimi textami)

Pozdrawiam
Ari

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 10:10 
Cytuj  
On gral na privie a teraz zaczal na off.

Modowanie na off tez dziala i podano juz linka do strony gdzie sa takie rzeczy:
http://dstuff.l2wh.com/

EDIT: widze ze jak poszedl down to od razu wszyscy siedza na forum :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 101
Dołączył(a): 10.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 10:39 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Modowanie na off tez dziala i podano juz linka do strony gdzie sa takie rzeczy:
http://dstuff.l2wh.com/
No, bo sam podalem w 3 poscie w tym temacie :lol:


_________________
Ashes to ashes... Death to all!
Obrazek

**

Posty: 340
Dołączył(a): 27.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 10:46 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Mozesz takie rzeczy wrzucic ale do watku "botowanie". Chodzi mi o to zeby ktos kto tego uzyje mial swiadomosc ze nie jest to legal. Kiedys kogos zabanowali za to ze na oficjalnym forum L2 postnal screena na ktorym widac bylo ze ma zmodyfikowany NPC name - facet po prostu zapomnial o tym i ktorys z GM sie mogl wykazac.

P.S. Podobnie jest z ultra-zoom => wiekszosc osob ktore znam tego uzywa, w konkursie na L2 movie widac bylo w 2 filmach, ze goscie tez to wykorzystywali ale "oficjalnie" to jest ciagle nielegalne.


do botowania to sie nie zalicza.
Raczej do 'Modyfikacji po stronie Client-side'

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 10:50 
Cytuj  
Yakuza napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Mozesz takie rzeczy wrzucic ale do watku "botowanie". Chodzi mi o to zeby ktos kto tego uzyje mial swiadomosc ze nie jest to legal. Kiedys kogos zabanowali za to ze na oficjalnym forum L2 postnal screena na ktorym widac bylo ze ma zmodyfikowany NPC name - facet po prostu zapomnial o tym i ktorys z GM sie mogl wykazac.

P.S. Podobnie jest z ultra-zoom => wiekszosc osob ktore znam tego uzywa, w konkursie na L2 movie widac bylo w 2 filmach, ze goscie tez to wykorzystywali ale "oficjalnie" to jest ciagle nielegalne.


do botowania to sie nie zalicza.
Raczej do 'Modyfikacji po stronie Client-side'


Przeczytaj jeszcze raz moj tekst - specjalnie dla Ciebie wrzucilem odpowiednia czesc na czerwono :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 340
Dołączył(a): 27.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 10:53 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Yakuza napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Mozesz takie rzeczy wrzucic ale do watku "botowanie". Chodzi mi o to zeby ktos kto tego uzyje mial swiadomosc ze nie jest to legal. Kiedys kogos zabanowali za to ze na oficjalnym forum L2 postnal screena na ktorym widac bylo ze ma zmodyfikowany NPC name - facet po prostu zapomnial o tym i ktorys z GM sie mogl wykazac.

P.S. Podobnie jest z ultra-zoom => wiekszosc osob ktore znam tego uzywa, w konkursie na L2 movie widac bylo w 2 filmach, ze goscie tez to wykorzystywali ale "oficjalnie" to jest ciagle nielegalne.


do botowania to sie nie zalicza.
Raczej do 'Modyfikacji po stronie Client-side'


Przeczytaj jeszcze raz moj tekst - specjalnie dla Ciebie wrzucilem odpowiednia czesc na czerwono :)


Moze jest NIE legalne, ale napewno nie tak N I E legalne jak l2w ktory zmienia zasady gry. a te kolorki tylko uprzyjemniaja gre :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 10:58 
Cytuj  
ale nie ma czegos takiego jak legalne bardziej lub mniej....sa proste zasady ..:>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.