mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 112
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 23:04 
Cytuj  
Witam!

Chciałbym pokrótce przedstawić grę, która ostatnio dość mocno trzyma mnie przy komputerze.

Zacznijmy od tego, że trochę znudziły mnie mmorpgi, które wymagają ciągłego siedzenia przy ekranie i nabijania expa. Potrzebowałem odrobinę świeżości, coś nowego i nie wymagającego zarywania nocy. Ostatnio kolega (również mmorpg'owiec) podsunął mi całkiem ciekawą pozycję - Fantasy Tennis (jap: Fanta Tennis).

Gra ta to udane połączenie tenisa ziemnego z grą rpg oczywiście w online. Dostępne są cztery tryby gry: basic, battle, battlemon i guardian. Pierwszy z nich to zwykła potyczka z uwzględnieniem normalnych reguł gry w tenisa. W battle mode naszym celem jest (może to głupio zabrzmi) pozbawienie przeciwnika wszystkich HP stosując czary i zwykłe uderzenia. W tryb battlemon przyznam szczerze, że nie miałem jeszcze okazji zagrać ale z tego co wiem stosuje się tam do pomocy stworki. Guardian polega na grze czterech osób kontra potwór (?). Ma on dużo życia i różne specjalne moce. Trzeba jeszcze wspomnieć, że można grać singla i debla.

Teraz spróbuję przedstawić koncepcję rpg w grze. Zaczynając wybieramy postać między dziewczynką, a chłopczykiem. Możemy ją rozwijać przez zdobywanie exp'a za wygrane walki co się przekłada na level'e. Każdy poziom daje nam jeden punkt, który można przydzielić do siły, wytrzymałości, szybkości i inteligencji.
Istnieje również sklep gdzie można kupić nowe ubranka (zwiększają staty), rakiety, specjalne postacie i inne mniej ważne rzeczy.

Grafika na pewno nie powala. Jest podobna jak w innych grach pochodzących z Japoni czy Korei (lekko cukierkowe kolory, duże oczy). Zresztą zobaczcie sami na screen'ach.

Na koniec małe podsumowanko. FT jest świetną grą dla ludzi chcących zagrać w coś nowego i nietypowego, którym przejadły się "hardcore'owe" tytuły. Na pewno nie jest to gra na lata, a nawet miesiące ale sympatyczny przerywnik.

Link do oficjalnej strony: http://fantasytennis.en.alaplaya.eu/

Filmiki:
1. Trochę słaba jakość ale można zobaczyć ogólny sens rozgrywki.
http://youtube.com/watch?v=pki5QOsVGuE
2. Tu jest przedstawiony wg mnie najciekawszy tryb - battle (filmik jest trochę przyśpieszony, w rzeczywistości wszystko jest wolniejsze).
http://youtube.com/watch?v=a8-jf3S2UR8

PS. Z góry przepraszam za nie do końca w pełni zgodny z gramatyką tekst ale jest dość późno. :wink:


Ostatnio edytowano 16 wrz 2007, 17:07 przez adivip, łącznie edytowano 3 razy
*

Posty: 198
Dołączył(a): 30.08.2007
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2007, 15:58 
Cytuj  
Z opisu widzę że to jest MMO, to tytuł trochę zły. A samą grę właśnie kończę ściągać :]


_________________
Obrazek

*

Posty: 112
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2007, 20:28 
Cytuj  
Cytuj:
Z opisu widzę że to jest MMO, to tytuł trochę zły.

Tak racja. Nie przemyślałem. Lepiej zmienie. Jak zagrasz to napisz jakie wrażenia. :D

*

Posty: 198
Dołączył(a): 30.08.2007
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 01:01 
Cytuj  
Jakoś mi do gustu nie przypadła, może dlatego że grać w to nie umiem :D

12/12 pojedynków przegrałem, z czego nawet jednej połowy nie wygrałem. Co najwyżej miałem 40pkt.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 15:12 
Cytuj  
ja gralem.
gra pokroju gunbound, tylko troche nowoczesniejsza i oczywiscie o innej tematyce.
definytywnie beta. duzo featow nie dziala, ale zostana zaimplementowane.

gra sie przyjemnie, w sam raz na czas maintenance etc.


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 112
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 16:47 
Cytuj  
Cytuj:
12/12 pojedynków przegrałem, z czego nawet jednej połowy nie wygrałem.

No to rzeczywiście nie najlepsze wyniki. Według mnie gra jest prosta (przynajmniej na początku) jeśli chociaż oglądało się jakiś mecz tenisa.
Może grasz ze zbyt trudnymi przeciwnikami? Radze grać z ludzmi o podobnym (do swojego) lvl'u. :wink: Napewno nie warto rzucać nie od razu na kolesi o wysokim poziomie lub z dużą przewagą zwycięstw nad przegranymi.

Cytuj:
gra pokroju gunbound

Eee. Wybacz ale ja nie dostrzegam żadnego podobieństwa między tymi grami. To tak jakby porównywać Virtua Tennis z Worms'ami. :o Możesz wytłumaczyć? :)

Cytuj:
definytywnie beta.

Hmm, beta to to może nie jest ale owszem wiele rzeczy jeszcze nie działa choć niby są w grze. :-? Gra jest na rynku europejskim może z miesiąc co w pewnym sensie to tłumaczy.
Przynajmniej generalnie nie spotkałem się jeszcze z zauważalnymi bug'ami, a trzeba przyznać że co chwile twórcy dodają różne nowości i poprawiają to co już jest.

PS. Może ktoś chciałby umówić się na meczyka? 8)

*

Posty: 198
Dołączył(a): 30.08.2007
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 17:35 
Cytuj  
Grałem przeważnie z 5lvl :P

Ale teraz grałem w dublu z polką i wbiłem 4lvl, ogólnie gierka coraz bardziej mi sie podoba :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 112
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 18:29 
Cytuj  
Cytuj:
Ale teraz grałem w dublu z polką i wbiłem 4lvl, ogólnie gierka coraz bardziej mi sie podoba

Trochę praktyki i wszystko staje się łatwe. :D

Aha. Dam Ci radę co do rozwoju postaci. Jak dodajesz punkty rozwoju zwiększaj najlepiej Dex i Str (właśnie w tej kolejności), a pierwszą częścią stroju powinny być buty. To ci ułatwi grę. :)


Ostatnio edytowano 16 wrz 2007, 20:50 przez adivip, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 19:29 
Cytuj  
Gra mogłaby być dobra, gdyby nie to, że grind>skill i itemy za real $ > itemy normalne. Wiem co mówie, bo troche w to grałem.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

*

Posty: 112
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 20:31 
Cytuj  
Co do grind>skill to się trochę zgodzę choć nie do końca. Często gram (mam ok 10lvl) z ludzmi po 20lvl i nie widzę aż takiej porażającej różnicy jak np w WOWie czy trochę nowszej pozycji LOTRO gdzie statystycznie takie poziomy nie mają prawa wygrać.

OT. Gra, w której exp nie ma znaczenia (imo) nie ma prawa istnieć (nie biorę pod uwagę FPS itp.). Słabi gracze by odchodzili i zniechęcali się widząc gościa, który jedzie ich jak chce grając dopiero od np. kilku godzin. Myślę, że grind>skill stwarza grę bardziej atrakcyjną dla słabszych graczy i zapewnia twórcy stałych klientów.
Jedyna gra jaką znam i byłbym w stanie grać, w której grind<skill to GW ale to już zupełnie osobny temat. (Proszę mnie poprawić jeśli się mylę..)

Przedmioty za prawdziwe pieniądze są bardzo dobre ale też nie do końca. W każdej kategorii najlepszy item za real kasę przegrywa z najlepszym za coin'y zdobywane w grze.

OT. Osobiście uważam, że jeśli jest coś darmowe to dla wszystkich, a jeśli płatne to bez wyjątków jednak rozumiem, że producent po to robi grę żeby mieć zyski. Nikt nie będzie pracował za darmo.
Udostępnienie gry "for free" i zarazem pobieranie opłat za itemy to świetny marketing wraz z zarobkami. Znamy przecież sporo przypadków takiej taktyki wśród gier MMO. :wink:


Posty: 18
Dołączył(a): 9.12.2006
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2007, 23:02 
Cytuj  
E, idzie i pokonać osoby mające 10 leveli więcej. Mnie tam drażni inna sprawa, to że istnieje praktycznie jeden dobry build - oparty na dexie. Takie moje zdanie. Dobrze ubrana elfka na 20 levelu (ze wszystkimi punktami wpakowanymi w dex) dobiega do wszystkich pilek i za nic sobie może mieć braki w sile uderzenia - denerwujace.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2007, 23:48 
Cytuj  
z tego co wiem dex nie wplywa na predkosc poruszania sie.
kup sobie lepsze buty.


_________________
Obrazek
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 01:59 
Cytuj  
dex wpływa na szybkość poruszania, str na szybkość piłki, sta na szybkosc przyjmowania a wil na podkręcenie piłki.

Niestety na wyższym poziomie skilla, za dużą role odgrywają staty i itemy.
Dla przykładu swoją postacią (20lv) nie mam szans ze StarNight (pierwszy w rankingu), natomiast jak grałem z nim postaciami lv1 bez itemów, to dostał perfectem. To mówi samo za siebie.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.


Posty: 44
Dołączył(a): 25.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 18:35 
Cytuj  
Z teo co wiem może być fajne ale ja w to nie będe grał klawiatura szwankuje PZDR for aLL


_________________
http://guciaczek.act4trees.com


Posty: 18
Dołączył(a): 9.12.2006
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 18:57 
Cytuj  
Re up: Zajebiście się cieszymy, że nas o tym poinformowałeś. Nie pozdrawiam.

No i co do leveli odniosę się raz jeszcze i powtórzę ostatnie słowa: za duży wpływ dexa na siłę postaci. Tak sobie wymyśliłem, że postanowiłem wszystkie punkty wpakowywać w STR. Niestety nie widzę najmniejszej różnicy w sile uderzenia piłki. Spelle, które teoretycznie powinny być silniejsze... Widać to tylko w przypadku fireballa. Zamiast zadawać nim 15 obrażen zadaję 22. Tyle tylko, że przy spellu polegającym na wystrzeliwywaniu tych zielonych kulek ja wystrzelę jedną i zadam parenaście obrażen, a elfka, o której już poprzednio mówiłem, wystrzeli tych kulek 5 i zrobi totalny sajgon obrażeniowy. Spell ten bowiem opiera się na DEXie. Ale gra sobie dopiero raczkuje, może jeszcze pozmieniają niektóre rzeczy.

*

Posty: 112
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 20:57 
Cytuj  
Cytuj:
Dobrze ubrana elfka na 20 levelu (ze wszystkimi punktami wpakowanymi w dex) dobiega do wszystkich pilek i za nic sobie może mieć braki w sile uderzenia - denerwujace.

Nie wiem do końca czy to jest prawda ale mój znajomy twierdzi, że to piratka z dobrze rozdanym dex (30 + ubranka) i reszta w str jest najlepsza. Nie da się jej praktycznie lobnąć. :wink:
Cytuj:
z tego co wiem dex nie wplywa na predkosc poruszania sie.
kup sobie lepsze buty.

Właśnie tu jest pewna nieścisłość. Wszyscy twierdzą, że dex wpływa na poruszanie się ale tak naprawdę to nigdzie tak nie pisze i nawet jest parametr szybkość poruszania zależący od butów.
Cytuj:
Niestety na wyższym poziomie skilla, za dużą role odgrywają staty i itemy.

Racja..
Cytuj:
Z teo co wiem może być fajne ale ja w to nie będe grał klawiatura szwankuje PZDR for aLL

:wtf:

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 23:54 
Cytuj  
bardziej bym to nazwal mmog niz rpg.


_________________
oumn da lololegend

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 00:52 
Cytuj  
Wszystkie postacie maja specjalne umiejetnosci, elfka ma +1 movement na starcie, dlatego buty za cash +5 movement dają jej w sumie 6, do tego dex, ktory dodatkowo zwieksza speed (to jest napisane na stronie) i jest imba. Pirat ma +1 charge shot, wampir chyba szybsze odbieranie pilki.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

*

Posty: 198
Dołączył(a): 30.08.2007
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 13:26 
Cytuj  
A ten pierwszy koleś przy robieniu postaci, co można go na początku, to ma jakiś +??


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 14:03 
Cytuj  
pewnie nie i dlatego jest za darmo. ;/

zbieram na pirata ale czuje ze predzej mi sie gra znudzi niz uzbieram to 7k ;/

edit:
aha, i moglby ktos zdefiniowac 'szybsze odbieranie pilki'? bo nie bardzo wiem o co chodzi. ja bym to rozumial jako szybsze ladowanie sie charged shota, ale o to chodzi wlasnie w bonusie do charged shot, wiec czym jest to 'szybsze odbieranie'? moze zwiekszonym zasiegiem?


_________________
Obrazek
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.