mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 paź 2007, 23:58 
Cytuj  
Troche nietypowy news, bo dotyczy singleplayerowej wersji demka, jednak trzeba o tym napisac, skoro juz spory kawalek czasu temu Flagship Studios postanowilo pojechac kawalek na popularnosci gier MMO, okreslajac swoj tytul mianem MMORPG-a. Pojechac kawalek - bo wszyscy zdrowo rozumujacy gracze bardzo szybko zorientuja sie, ze HGL to nie zaden MMORPG, a jedynie (co prawda wysokiej jakosci, ale...) HnS z trybem multiplayer a'la Diablo 2 i graficznym chatem w miejsce lobby na dokladke.

Jak MMORPG (mimo ze tylko w umyslach devsow z FSS), to musza byc i oplaty, a co! Nie inaczej bedzie i w Hellgatecie, gdzie do wyboru bedziemy mieli gre za darmo, jednak ze sporymi ograniczeniami w stosunku do kont, za ktore gracze zdecyduja sie uiszczac comiesieczna oplate. Nie musze oczywiscie wspominac, ze pudelko z gra i cd-keyem tez bedziemy musieli zakupic.

Jesli ktos jest zainteresowany tym typem rozgrywki, to zachecam do sciagniecia z jednego z ponizszych mirrorow:

- GameDaily
- FilePlanet

Zabawa jest naprawde przednia, bo jest to twitch-based tytul, w ktorym bedziemy skakac, unikac ciosow i strzalow przeciwnikow, celowac itd. Nie ma tu sztucznych dodatkow i ulatwien dla graczy specjalnej troski, ktorym za przyrzad do celowania sluza pedaly kierownicy do PC, jak w podobnym tytule, ktory premiere bedzie mial bardzo blisko HGL - Tabula Rasa. Jedyny minus jest taki, ze jak juz mowilem, wszystko odbywac sie bedzie w trybie single player, a liczbe questow, jakie na nas czekaja w stacji Holborn, ktora odwiedzimy (pierwsza stacja HGL), da sie zliczyc na palcach jednej reki. Mimo wszystko bedziecie w stanie sprawdzic, jak gra zachowuje sie na waszym sprzecie itp., co moze pomoc w podjeciu decyzji o ewentualnym zakupie gry.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 19 paź 2007, 00:18 
Cytuj  
Kiepski pomysł z tym demem, przede wszystkim dlatego, że tak naprawdę pokazuje bardzo marny wycinek gry a do tego zupełnie offline :/

Wątpie, żeby po graniu w tak zrobione demo kogoś naszła ochota na spróbowanie retaila. Lepszym pomysłem są timetriale jak w GuildWars które zapewniają wbitkę do retaila na powiedzmy 10h. Chociaż w takim czasie to w HGL można skończyć 1wszy akt :]


_________________
you are already dead

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2007, 21:36 
Cytuj  
redruM napisał(a):
Kiepski pomysł z tym demem, przede wszystkim dlatego, że tak naprawdę pokazuje bardzo marny wycinek gry a do tego zupełnie offline :/

Wątpie, żeby po graniu w tak zrobione demo kogoś naszła ochota na spróbowanie retaila. Lepszym pomysłem są timetriale jak w GuildWars które zapewniają wbitkę do retaila na powiedzmy 10h. Chociaż w takim czasie to w HGL można skończyć 1wszy akt :]


Dokladnie, po tym demie mozna sadzic jedno - crap.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2007, 21:39 
Cytuj  
obecnie panuje moda na wprowadzanie gier ktorym co prawda daleko do idei mmo (jak na przyklad DDO czy wlasnie Hellgate) ale tworcy nie krepuja sie brac od graczy pienidze jak za pelnoprawne mmo , ot taki maly feat :)

"zmiekczenie" gatunku mmo jest na reke devsom bo full mmo wymaga lat pracy lat poprawiania bugow i miesiecy testowania i nigdy nie ma sie gwarancji ze wypali


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2007, 18:46 
Cytuj  
Dziwne - ja po demie mam ochote pojechac i kupic ... szkoda ze jeszcze nie wydali :P

Ot taka bezmyslna sieczka - wejsc, pobic, wyjsc. Tak jak kiedys Diablo2 - wejsc na 3 mefruny, wyjsc i tyle ;P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 paź 2007, 18:52 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
redruM napisał(a):
Kiepski pomysł z tym demem, przede wszystkim dlatego, że tak naprawdę pokazuje bardzo marny wycinek gry a do tego zupełnie offline :/

Wątpie, żeby po graniu w tak zrobione demo kogoś naszła ochota na spróbowanie retaila. Lepszym pomysłem są timetriale jak w GuildWars które zapewniają wbitkę do retaila na powiedzmy 10h. Chociaż w takim czasie to w HGL można skończyć 1wszy akt :]


Dokladnie, po tym demie mozna sadzic jedno - crap.


imho nie tylko po tym demie..

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2007, 18:53 
Cytuj  
Ale o ile D2 w mutli był miodny jak cholera, to hellgate już nie jest. Przynajmniej dla mnie.

*

Posty: 193
Dołączył(a): 22.10.2007
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 09:42 
Cytuj  
zdecydowana wada tej giery sa wymagania, ktore male nie sa...

Ezrael.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 10:52 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Dziwne - ja po demie mam ochote pojechac i kupic ... szkoda ze jeszcze nie wydali :P

Ot taka bezmyslna sieczka - wejsc, pobic, wyjsc. Tak jak kiedys Diablo2 - wejsc na 3 mefruny, wyjsc i tyle ;P


Same here. Tez bym sobie pogral w pelna wersje :)

Ezrael napisał(a):
zdecydowana wada tej giery sa wymagania, ktore male nie sa...

Ezrael.


Narawde mysle ze wymagania ma nie takie duze. Osobiscie bylem zdziwiony ze tak fajnie wyglada na moim sprzecie. Ofc nie az tak jak u qmpla ktory ma naprawd wyje... maszyne, ale efekt jest fajny.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 11:02 
Cytuj  
Ezrael napisał(a):
zdecydowana wada tej giery sa wymagania, ktore male nie sa...

Ezrael.


Moim skromnym zdaniem - wymagania to glownie karta graficzna -> wnioski wyciagam z tego jak u mnie wyglada/chodzi i jaki mam sprzet.

Z tego co pamietam demo ustawilo sie automatycznie wszedzie na High/VHigh (1280*1024) i musze przyznac ze dosc sceptycznie do tego podchodzilem. A chodzilo piknie - naprawde. A sprzet? Oprocz dobrej grafiki (8800-320) raczej ze srednio-niskiej polki (3000xp, 1 giga ramu (not-dual)). Oczywiscie nie mowie ze to crap, ale wyglada na to, ze w przypadku HG:L grafika odwala kawal dobrej roboty.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 11:51 
Cytuj  
Jedno pytanie: czy ktos wie o co chodzi z tym platnym i nie platnym trybem rozgrywki?


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 12:04 
Cytuj  
Kopiuje na pale z innego forum - w pracy nie jestem tego w stanie zweryfikowac (websense)


Singleplayer: jest (powinien zając około 40 godzin)
Multiplayer: darmowy lub płatny (€ 9.99 / miesiąc)

Porównanie MP darmowego / płatnego: (niektóre elementy)

Płatność: brak / € 9.99
Sloty dla postaci: 3 / 12
Patche i małe dodatki: tak / tak
Duże dodatki (co 3 miesiące): nie / tak
Ilość miejsca w skrytce: 20 / 40
Maksymalny level: 50 / 50
Support: w godzinach pracy / 24h
Może tworzyć gildie: nie / tak
Może zajmować miejsce oficera: nie / tak
Może dołączać do gildii: tak / tak
Może nosić i handlować elitarnymi przedmiotami: nie / tak
Dostęp do rozbudowanego PvP: nie / tak
Pozycjonowanie na PvP Ladder: nie / tak
Dostęp do trybu hardcore: nie / tak
Dostęp do trybu RP nie / tak
Wewnętrzny e-mail na przedmioty: nie / tak
Dostęp do domu gildii i gracza: nie / tak
Dostęp do postaci z poziomu WWW: nie / tak
Dostęp do nowych klas, stref, przedmiotów, potworów (połączone z podpunktem o 3 miesięcznych dodatkach): nie / tak
Voice Chat: tak / tak
Buddy List: tak / tak

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 13:53 
Cytuj  
znaczy sie jak nie zaplacisz, to nie bedziesz uber. Ciekawa polityka...


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 13:54 
Cytuj  
Tja, śmierdzi mi to Koreą.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 14:06 
Cytuj  
taka-sobie gierka z abonamentem? :wtf:


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 14:17 
Cytuj  
lutus napisał(a):
znaczy sie jak nie zaplacisz, to nie bedziesz uber. Ciekawa polityka...


Imo powinni byc konsekwentni - jak robia Diablo to i Bnet powinien byc darmowy. Podejrzewam, ze malo ludzi bedzie chcialo placic i w koncu przejdzie na F2P - bo chociaz multi nie widzialem, to uwazam ze gierka ma potencjal.

I nie - ja bym to generalnie rozumial "placisz-grasz, nie placisz-mozesz sobie popykac czasem :P" (mi starczy anyway)

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 20:05 
Cytuj  
Znalazłam trochę niepokojący artykuł na stronie Benchmarka. Myślę, że może zainteresować obecnych i przyszłych użytkowników tego demka.

Cytuj:
Demo 'Hellgate: London' to węszący adware

Fani gry Hellgate: London pienią się z wściekłości. Wszystko za sprawą nowego dema wspomnianej gry, która kontaktuje się z jej producentami, przesyła różne szczegóły znalezione na komputerze, po to, aby producent trafniej dobierał wysyłane do użytkownika reklamy.
Jak podaje IGN, tuż po zainstalowaniu Hellgate: London, użytkownik otrzymuje licencję podpisaną przez Massive, czyli firmę, która tworzy grę. Czytamy w niej, że oprogramowanie „wykorzystuje technologię pozwalającą na umieszczanie reklam w środowisku gry, a także wyświetlanie w grze innych podobnych obiektów, które są czasowo ściągane do komputera użytkownika lub konsoli do gier i zastępowane podczas gry online.”

Na pewno istnieje wielu użytkowników, którym nie będą przeszkadzać pojawiające się gdzieś w tle reklamy Coke czy Nestle. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że część wspomnianej licencji gry niesie ze sobą bardziej kontrowersyjne rozwiązania.
Mówi ona o tym, że Massive może gromadzić adresy IP i inne podstawowe, anonimowe informacje, które następnie mogą być wykorzystane w ogólnych celach dotyczących przesyłania i analizowania reklam w grze.
Czytamy w niej także, że Massive nie przechowuje, ani nie wykorzystuje gromadzonych informacji w celu identyfikacji gracza, mimo że mógłby to zrobić.

Na celowniku gry znalazły się takie informacje jak adres IP, rodzaj systemu operacyjnego, zainstalowane aplikacje i urządzenia peryferyjne. Informacje na ich temat mogą być gromadzone okresowo dzięki czemu oprogramowanie dynamicznie uaktualnia dostarczaną zawartość, wsparcie dla gry i inne usługi, łącznie z grą online.

No i zostało jeszcze jedno. Na pewno otwiera kolejne tylne drzwi do komputera.


Zródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/news1513.php


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 20:08 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
lutus napisał(a):
znaczy sie jak nie zaplacisz, to nie bedziesz uber. Ciekawa polityka...


Imo powinni byc konsekwentni - jak robia Diablo to i Bnet powinien byc darmowy. Podejrzewam, ze malo ludzi bedzie chcialo placic i w koncu przejdzie na F2P - bo chociaz multi nie widzialem, to uwazam ze gierka ma potencjal.

I nie - ja bym to generalnie rozumial "placisz-grasz, nie placisz-mozesz sobie popykac czasem :P" (mi starczy anyway)


nie przejdzie na całkowite F2P, to co jest teraz jest na zasadzie sklepiku za real cash w koreańskich grind festach -> a nawet żaden koreańaski grind fest z tego nie zrezygnował..

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2007, 07:58 
Cytuj  
Wszędzie trąbią że HL to jest adware i podpisując EULA zgadzasz sie na pobieranie i wysyłanie wszystkich danych z twojego komputera , gdzieś widziałam kopię tego ale nie pamiętam już źródła niestety .

Dla chętnych mam 2 invite do bety które otrzymałam dziś , PM i kto pierwszy ten lepszy :P

***

Posty: 524
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2007, 11:17 
Cytuj  
Powiem tak: we mnie demko pozostawiło pewien niedosyt, kombinuje jak by tu dogrindować 5lvl i wejść na dual wield :P Super graficzka (mam mocny sprzęt), trochę za dużo wodotrysków (podczas zabijania jakiegoś mini bossa było tyle wyładowań, że w pokoju mi się jasno zrobiło, a na monitorze totalny chaos). Animacje jakieś takiei średnie, przypominają mi DDO. Plusem (minusem?) jest sporo nawiązań do Diablo2 , a bardzo mi przypadły do gustu teksty NPCów - mistrzostwo. Ale jakoś tak łatwo wszystko ginie, za łatwo...

Czy kupię? Nie wiem, ale kusi mnie, poczekam na opinie, w każdym razie w płatne online się raczej bawił nie będę. Ale na single playera mam chęć.


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... k&n=Boonha

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.