mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2007, 21:39 
Cytuj  
ELo Elo.

Na dniach bede sobie skladal nowego kompa i chcialbym zasiegnac porady ludzi ktorzy znaja sie bardziej ode mnie.
Napisze jaki mniej wiecej zestaw sobie złożyłem i bardzo prosze o wszelkie rady lub propozycje zmian. Przy każdej pozycji bede pisal takze swoje watpliwosci i prosby o wasze zdanie na temat danego podzespołu.

Komp ma slużyć przedewszystkim do grania. Na dzien dzisiejszy w rozdzielczosci 1280*768 ew. 1600*1200 na monitorze CRT. O zmianie na jakis fajny LCD pomysle kiedy indziej.

PROCESOR: Tu mi zależy na 4MB Cache'u i szynie 1333Mhz wiec bedzie to: http://www.apollo.pl/store/show_detail/ ... ZSAy/36047 albo
http://www.apollo.pl/store/show_detail/ ... ZSAy/36046
Raczej ten wolniejszy bo tanszy a i tak przeznaczony do krecenia, wiec po co przepłacać. :-) 4rdzeniowcow raczej pod uwage nie biore, AMD tez.

CHŁODZENIE PROCKA: Tu nie mam zielonego pojęcia. PLZ polecccie coś niekoniecznie super drogiego a zarazem cichego i wystarczajacego do krecenia tych dwoch w/w prockow.

PŁYTA GŁOWNA:
Tutaj wybrałem cos takiego:
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,42248/

Obvsługuje wszystko co powinna, duze mozliwosci O/C, pasywne chłodzenie z heatpipe'm. NIe wiem czy za ta cene (ok. 400zl) znajde cos lepszego.

PAMIEC RAM:
Minimum 2GB i tu mam dylemat.... Co lepsze? Jakies fajne krecace sie 2GB ramu za ok. 400zeta czy 4GB najtanszego RAMU rowniez za ok. 400 zeta? Isc w jakosc czy ilosc?

KARTA GRAFICZNA: Tu nie ma zadnych watpliwosci ze bedzie to na dzien dzisiejszy nowosc od NVidii czyli GF 8800GT 512MB, kiedy tylko stanie sie dostepny. :-) Po przeczytaniu testu na PCLAB sklaniam sie ku wersji GIGABYTE.

Do tego jeszcze dochadzi DYSK TWARDY, OBUDOWA i ZASILACZ. Dysk to chyba jakis WD CAVIAR ale co do obudowy i zasilacza nie mam pojecia.
Jesli ktos moglby polecic jakis fajny zestaw (moga tez byc osobno) do ktorego to wszystko wejdzie i ktory bezstresowo i bezzwisowo pociagnie taki zestaw - bylbym wdzieczny.

Wszelkie sugestie modyfikacji - bardzo mile widziane. Max granica cenowa to 3000 PLN, choc im mniej tym ofc lepiej. 3000 jednak to raczej nieprzekraczalna granica.

Na koniec takie male podsumowanie:

PROC: http://www.apollo.pl/store/show_detail/ ... ZSAy/36047
http://www.apollo.pl/store/show_detail/ ... ZSAy/36046
PŁYTA GŁOWNA: http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,42248/
RAM: np. http://allegro.pl/item259539131_mushkin ... a_fv_.html
http://allegro.pl/item258615746_g_skill ... l5_ss.html
http://allegro.pl/item259941398_crucial ... d9gmh.html
http://allegro.pl/item256988267_mushkin ... kosc_.html
http://allegro.pl/item259964740_ocz_rea ... 00mhz.html
KARTA GRAF: Gigabyte gf 8800GT 512MB albo jakis inny 8800GT krecony.
CHŁODZENIE PROCA: ??? PLZ help.
OBUDOWA: ??? PLZ help
ZASILACZ: ??? PLZ help

Z gory dzieki za rady i ze komus to sie chciało czytac. :-)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2007, 22:06 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Komp ma slużyć przedewszystkim do grania.


Polecam PS3 + HD TV a do internetu zostaw to co masz teraz :P

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2007, 22:08 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Komp ma slużyć przedewszystkim do grania.


Polecam PS3 + HD TV a do internetu zostaw to co masz teraz :P

roznych odpowiedzi sie spodziewalem,ale to juz jest przegiecie :D


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2007, 22:52 
Cytuj  
no pograsz w te ~3 tytuły które ukazały się w ciągu ostatniego roku na PS3 ;)

co do procka - mam identyczny, kupowałem box-a założyłem chłodzenie z box-a i działa, nie jest zbyt głośne, aczkolwiek nie jest bezgłośny. Ja procka nie kręciłem (bo i po co?).

Obudowa - najtańsza.
Zasilacz - markowy, 500W wystarczy w zupełności, chociaż zaraz pewnie pojawią się głosy, że obecnie minimum to 2kW.

Aaa nie kupuj Nvidii to jednak syf nie firma..

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2007, 23:06 
Cytuj  
Ja bym tylko zmienil procek http://www.komputronik.pl/Procesory/Int ... ,id,39422/

Kosztem czegokolwiek, ten procek wymienisz za min 4 lata, a ram czy grafe to 2 lata (ekhem ddr3), akurat idealny aby zostal w kompie jak bedziesz sie przesiadal duzo pozniej na ddr3 i bedzie w pelni uzywany.
Jak starczy ci funduszy to dokup plytke pod ddr3 (obsuguja one ddr2 takze az do 1066mhz) http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,41447/

Nic tylko kupowac i komp na kilka lat.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 10:00 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Aaa nie kupuj Nvidii to jednak syf nie firma..


Twoj stary.... Akurat 8800GT wydaje sie byc jedynym rozwiazaniem, ktore pewnie bedzie goscic przez kolejny rok. Nie sadze, zeby ATI odpowiedzialo czyms rownie dobrym - szczegolnie za podobna cene.

Tak to jest, ze jak kiedys kochalem AMD i Intel byl shit - teraz Penryn i AMD mowimy nie...


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 10:07 
Cytuj  
ATI jest ok tylko, ze trzeba kupic od razu mobile agregat do pokoju :E

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 10:10 
Cytuj  
hmm, zawsze posilkowalem sie teoria, ze komputer kosztuje od lat tyle samo,tylko jest coraz silniejszy. na serio za ~3k PLN mozna zlozyc blaszaka, ktory bedzie teraz wymiatal, a przez pare lat (conajmniej 4) da sie na nim grac w nowe gierki?
(pytam,bo po rzuceniu WOWa athlon xp1700, 1280MB ram i GF 7600 256MB ewidentnie "bolą" coraz bardziej wraz z każdym nowo pojawiającym się demkiem i grą) :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 10:20 
Cytuj  
Rufen, to troche inaczej wyglada.
Kiedys kupowalo sie ram i byla to podstawowa wersja, nie bylo duzo do wyboru jak teraz alla timingi, pozlacane radiatory do OC lub gama mhz, z grafika glownie patrzalo sie czy to ma 3d akceleracje i ile mb, teraz patrzymy na to ile ma mhz rdzenia i pamieci, ile bitow pamieci, ile vertex/pixel shaderow, potokow i wraz z tym wiekszym wyborem obciazaja nas firmy kosztami promocji produktu.

Widzial wogole ktos 10lat lub nawet 5lat temu aby oferta VGA w sklepie siegala ponad 300produktow? Oo
Dodajmy jeszcze obudowy - najczesciej zamiast takiej za 50zl - ludzie kupuja jakies wypasy (zaleznie od preferencji) od 150zl do nawet 800zl.
Zasilacze takze.
Najmniej sie zmienilo cenowo na rynku dyskow, dalej mid end mozna kupic do 400zl, a z prockami powyzej 1k zl zawsze sie kupi na kilka lat powera.

**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 10:27 
Cytuj  
Pieszczoch - true, procek starczy na 4 lata, ale w ciagu ok 1 roku beda Pentki Otto-Core (osiem execution cores), a w kwestii 2 lat jest wprowadzenie tanszych modeli na rynek masowy. Oczywiscie, jak pojdziemy moim tokiem rozumowania, to po co ulepszac sprzet? Nie w tym kwestia - ja uwazam, ze kupowanie taniego Quad-Core jest gorszym rozwiazaniem niz drogiego Dual-core. Oczywiscie, lepszy L2 cache, ale gorsza szyna.

Kwestia druga - obecnie, ani w niedalekiej przyszlosci, NIKT nie wykorzysta w pelni mozliwosci 4 rdzeni. Nawet 2 rdzenie nie sa w pelni wykorzystywane. Dlaczego? Kwestia koordynacji wspolpracy rdzeni. Aby procesor byl w pelni wykorzystany, program musi wykorzystywac w pelni wielowatkowosc, a obecnie z tego co mi wiadomo, to nowy Source Engine, CryENGINE 2 i Unreal 3 Engine obecnie maja support dla Multi-threadingu w wersji przystosowanej do procesorow dwu-rdzeniowych. Wiec na chwile obecna Dual Core @ 2,66 x2 >> Quad Core @ 2,06 x4.

Co sie tyczy konfigu - Kabrax, bierz Asusa jesli chodzi o plyty. Nie jestem w stanie wskazac Tobie odpowiedniej wersji (no chyba, ze masz kase na Fatal1ty Edition). Sprawdz mozliwosci plyt jesli chodzi o support procesorow - tak, abys w przyszlosci mogl wziasc na ta sama plyte Quada.

Karta graficzna? 8800GT nie obsluguje DX10.1, co jest rownowazne z brakiem obslugi dla Shaderow 4.1, choc cena istotnie nie sklania do kupna modeli z supportem dla takowego.

A tutaj moja propozycja dla Ciebie do 3k zl:
Procesor - Core 2 Duo E6750
Plyta - Asus P5KC
Memorka - DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Corsair XMS2 DHX CL5 TWIN2X2048-6400C5DHX
Grafa - 8800GT, ale poczekalbym na wersje od Asusa
Dysk - WD Caviar 320GB 7200 8MB WD3200AAJB
FDD od NEC'a
DVDR LiteOn LH-20A1H OEM Black LightScribe
Dzwiekowa i LAN na plycie
Obudowa Modecom STEP 407 Black+Silver b/z
Cooler dla proca - Zalman 9700 LED (754/939/940/478/775) (ew. Zalaman FS C77 Fatal1ty)
Zasilacz - Chieftec CFT-500A-12S 500W

Wychodzi dokladnie 3,2k zl. Wedle cennika Apollo.pl


_________________
QpSeCzolg i na ryby...

"Demokracja tym sie różni od Anarchii, że jest cichsza."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 10:38 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Komp ma slużyć przedewszystkim do grania.


Polecam PS3 + HD TV a do internetu zostaw to co masz teraz :P


Dokladnie , kupowanie kompa stricte pod gry to failur , powody dla ktorych warto kupic ps3 podaje na dole , zwlaszcza ostatnie screeny

http://ruliweb.empas.com/data/rulinews/ ... ?num=15820

serio kabraxis jak ci nie zalezy na mmogach czy innych wieśminach to szkoda twoich nerwow :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 10:51 
Cytuj  
WhiteFoX napisał(a):
Plyta - Asus P5KC


Jedna z lepszych płyt głównych do core 2 duo i extreme. Rownież ja posiadam.

BTW 8800GT

Obrazek

Bardzo ładnie wypada GT, nawet zajebiście bym powiedział.

http://pclab.pl/news29446.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 11:51 
Cytuj  
lutus napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Aaa nie kupuj Nvidii to jednak syf nie firma..


Twoj stary.... Akurat 8800GT wydaje sie byc jedynym rozwiazaniem, ktore pewnie bedzie goscic przez kolejny rok. Nie sadze, zeby ATI odpowiedzialo czyms rownie dobrym - szczegolnie za podobna cene.

Tak to jest, ze jak kiedys kochalem AMD i Intel byl shit - teraz Penryn i AMD mowimy nie...


dokladnie wystarczy zobaczyc benchmarks , nvidia niezle wychujala kupcow GTS ,pokazujac ze ich typowe nazewnictwa co nic nie warte , GT to potwor , w wiekszosci testow nie tylko bije GTS ale roznica w klatkach w wysokich rozdzielczosciach miedzy GT a GTX potrafila wynosic...2 fps ,
okazuje sie ze bootleneck nie byl ROP tylko SP , +16 zalatwilo sprawe i nawet mniejsza realna przepustowosc vram nie szkodzi tej karcie w wyrazny sposob , kwestia uzycia odpowiedniego algorytmu przepychania pikseli

http://www.tomshardware.com/2007/10/29/ ... page6.html

a juz mialem kupowac GTS , dobrze ze nie failnalem w tak oczywisty sposob :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 15:29 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Escaflone napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Komp ma slużyć przedewszystkim do grania.


Polecam PS3 + HD TV a do internetu zostaw to co masz teraz :P


Dokladnie , kupowanie kompa stricte pod gry to failur , powody dla ktorych warto kupic ps3 podaje na dole , zwlaszcza ostatnie screeny

http://ruliweb.empas.com/data/rulinews/ ... ?num=15820

serio kabraxis jak ci nie zalezy na mmogach czy innych wieśminach to szkoda twoich nerwow :)


Niestety moje obecne warunki mieszkaniowe nie pozwalaja na zakup konsoli + fajnego TV do domku.

Ale moc konsol znam, kumpel ma "kafejke internetowa" w ktorej jest PS3 i XBOX 360 i dwa 32calowe LCD (po 2 pady i dostep do netu 2,5mega w kazdej konsoli) Aktualnie przechodze Darkness i Heavenly Sword na PS3 i troszke Lost Planet na X'a. Czekam z wywieszonym jezorem na Mass Effect i Assassin Creed a w niedziele przy demku Guitar Hero 3 siedzielismy z 5 godzin. :-)

A w przyszlym tygodniu bede obczajal nowiutki zestawik Eye Of Judgment i PSEye. :-)

A na PCie gram w takie gry jak napisales, Online, rozbudowane RPGi (Wiedzmin, NWN2), czasem jakas strzelanka po necie (chyba kupie COD4 - tutaj niestety konsola IMHO przegrywa --> Pad)
Ponadto chce sobie kupic Hellgate London i pograc w pirata Crisisa na high conajmniej. :-)


_________________
Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 15:44 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
a juz mialem kupowac GTS , dobrze ze nie failnalem w tak oczywisty sposob :)


Trzeba przyznac, ze wyniki 8800GT wygladaja imponujaco :) Ale czy NVidia wychujala ludzi ? Iiii tam ... :) Mam GTSa od jakis 6-7 miesiecy i bardzo mi z nim dobrze :) - a to ze teraz moge za 20% mniej kupic karte 20% szybsza ? Takie czasy :)

Inna rzecz, ze jesli wyniki sie potwierdza, to ATI musi albo szybko odpowiedziec, albo zaczac sie pakowac :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 16:05 
Cytuj  
A co powiecie na taki zestaw? Nie mam specjalnie możliwości manewru (finansowy opór żony do wydawania kasy na sprzęt, którego ona nie używa) więc muszę myśleć ekonomicznie...
Procesor :Intel Pentium Dual Core E2140
Płyta Główna : Galaxy nForce 650i Ultra
RAM : Goodram 2x1GB 800Mhz
Karta Graficzna : Palit GeForce 8600GT Sonic+ 256MB
Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0
HDD : Hitachi 160GB 8MB Cache
Napęd : LG GSA-H54LRBB LightScribe

W chwili obecnej mam p4, które zaczyna mieć problemy z odpalaniem gier....
Może po prostu powinienem zmienić kartę graficzną?:) mam jakąś archaiczną x600...


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 16:35 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Ale moc konsol znam, kumpel ma "kafejke internetowa" w ktorej jest PS3 i XBOX 360 i dwa 32calowe LCD (po 2 pady i dostep do netu 2,5mega w kazdej konsoli) Aktualnie przechodze Darkness i Heavenly Sword na PS3 i troszke Lost Planet na X'a. Czekam z wywieszonym jezorem na Mass Effect i Assassin Creed a w niedziele przy demku Guitar Hero 3 siedzielismy z 5 godzin. :-)


zn na ps3 grałeś już we wszystkie normalne gry, a na xpudle tylko w średniawego lost planet ?

lol ?


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 16:42 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
A co powiecie na taki zestaw? Nie mam specjalnie możliwości manewru (finansowy opór żony do wydawania kasy na sprzęt, którego ona nie używa) więc muszę myśleć ekonomicznie...
Procesor :Intel Pentium Dual Core E2140
Płyta Główna : Galaxy nForce 650i Ultra
RAM : Goodram 2x1GB 800Mhz
Karta Graficzna : Palit GeForce 8600GT Sonic+ 256MB
Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0
HDD : Hitachi 160GB 8MB Cache
Napęd : LG GSA-H54LRBB LightScribe

W chwili obecnej mam p4, które zaczyna mieć problemy z odpalaniem gier....
Może po prostu powinienem zmienić kartę graficzną?:) mam jakąś archaiczną x600...


Wyglada niezle jak na low-budget. Ale ( :) ) - karta graficzna - tu moze faktycznie warto sie zastanowic na 8800GT. Oprocz tego nie oszczedzaj na zasilaczu - historie o wybuchajacym sprzecie mozna raczej wsadzic miedzy bajki (teraz - kiedys sie zdarzalo), ale zasilacz ma tez wplyw na stabilnosc dzialania calosci itd.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 17:11 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
zn na ps3 grałeś już we wszystkie normalne gry, a na xpudle tylko w średniawego lost planet ?

lol ?


To jest to co obczajam w tej chwili. Teraz nie ma nic fajnego NOWEGO na X'a. Skonczylem z kumplem ostatnio Halo3 w cooperative we dwoch. Czekam na Mass Effect, Assassin Creed i Project Gotham Racing 4.
W tego ostatniego grałem w demo i min. zajebiscie im wyszly warunki pogodowo/atmosferyczne.

Ogolnie to XBOX na dzien dzisiejszy jest "lepsiejszy" od PS3.

No ale to nie temat kto w co gral. :-)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 paź 2007, 17:18 
Cytuj  
8600GT to jest LOOOW BUDGET CARD - juz 7600 czy 7900 sa od niej szybsze. I nie wierz w support dla DX10, bo jeszcze przez kolejny rok tego czegos nawet nie uswiadczysz... szczegolnie na takiej karcie:)


_________________
Nie mam pomyslu na signature

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.