mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 8
Dołączył(a): 28.08.2008
Offline
PostNapisane: 28 sie 2008, 11:54 
Cytuj  
Witam serdecznie, jestem już znudzony WoW-em, AoC mi nie podszedł (jak dla mnie zero klimatu) i w zwiazku z tym postanowiłem zacząć grać w Vanguard'a.

Mam pare pytań:

1.Czy jak pobiorę tę gre z linka podanego przez forumowicza o kicku Blade w tym poście: viewtopic.php?t=30067&postdays=0&postorder=asc&start=80

2.I kupię cd key na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item426880753_van ... eu_us.html

3.Oraz prepaid na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item419645824_son ... d_soe.html

To bedzie wszystko czego potrzebuję ???

PS: Na którym serwerze PvE jest obecnie najwięcej graczy (oczywiscie nie oczekuję ilości jak w WoW)

Zdziwiłem się że na Allegro jest tylko prepaid 30 dniowy, nie ma 60-ek ?


Myślę że mój post bedzie poniekąd wskazówką dla nowych graczy (takich jak ja) jak zacząć grac w VG:SoH.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2008, 12:02 
Cytuj  
Jesli mozesz kupic na ebay to poszukaj bo ostatnio byly po 9$ keye do vanguarda z miesiacem free oczywiscie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Posty: 8
Dołączył(a): 28.08.2008
Offline
PostNapisane: 28 sie 2008, 12:05 
Cytuj  
Kurcze nie mam konta na Ebay i szczerze mówiąc nie łapie się w nim za bardzo.

Ten co podałem może być ?

Mógłbym prosic równiez o odpowiedzi na moje pytanie z poprzedniego postu ?

pozdrawiam

PS: Znalazłem takie oto coś odnośnie klienta Vanguarda
http://www.empik.com/vanguard-saga-of-h ... ,2548870,p jest napisane że wysyłają do 15dni hmm jak myślicie kupić czy ściągnąć z linka który podałem wcześniej?


Ostatnio edytowano 28 sie 2008, 12:19 przez rotmistrz, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 sie 2008, 12:18 
Cytuj  
Do zakupu na eBay przyda sie karta kredytowa (PayPal). Jesli chcialbys zaoszczedzic, to mysle, ze warto byloby zakupic przez eBay wlasnie i dodatkowo abonament placic w normalny sposob, bo prepaid wychodzi jednak drozej. Klient (podany link powinien byc ok, w koncu to serwer SOE) jak sciagniesz i sie spatchuje to znaczy, ze wszystko jest ok - nie ma oddzielnych wersji US i EU. Z tym ze spatchowac bedziesz mogl dopiero po zalozeniu konta i aktywowaniu subskrypcji.


Posty: 8
Dołączył(a): 28.08.2008
Offline
PostNapisane: 29 sie 2008, 13:49 
Cytuj  
Panowie jaki serwer PvE polecacie ? na którym gra najwięcej ludzi ?


Posty: 6
Dołączył(a): 29.08.2008
Offline
PostNapisane: 29 sie 2008, 14:39 
Cytuj  
Witaj

Po tym jak Station Launcher odrzucił moją kartę z mbanku i dowiedziałem się, że wersji pudełkowych kolekcjonerskich za 15$ ( super sprawa za pół darmo ) z amazon nie wysyłają do polski grę jak i TC kupiłem na http://sklep.inexus.pl
Przed zakupem zadzwoniłem żeby upewnić się czy mają towar na stanie, po czym przelew z mbaku i za niecałe 30min miałem cd-key i TC w skrzynce pocztowej, także sklep moge śmiało polecić ( no i jest taniej niż na allegro ). Ja kupiłem wersję CE ( wtedy jeszcze za 80zł ), różnica w cenie niewielka, a dodatkowo otrzymujesz 90 dniowy dostęp do station players ( statystyki postaci, gildii itp. ) i dodatkowe naprawdę dobre itemy: torba do wyboru pod dyplomację/crafting/adventuring, płaszcz do dyplomacji i coś tam do gildii.

Ludzi najwięcej jest na Seradonie ALE jest to serwer który powstał z połączenia serwerów US i szczyt zaludnienia osiąga około 2-3 w nocy, a może i później.
Sam zanim stworzyłem postać robiłem porównania ile ludzi jest na jakimś serwerze i powiem Ci, że ok godziny 22 lepiej jest na Halgarze ( serwer EU ), natomiast w godzinach popołudniowych i późną nocą znacznie lepiej jest na Seradonie ( i prawdopodonie Xeth - drugi US serwer ). Wszystko więc zależy od tego w jakich godzinach grasz, ja wybrałem Halgar bo w nocy mimo wszystko wolę spać niż grać.

Czy TC 60 są tego nie wiem ( nie widziałem ), widziałem natomiast TC 90 ale nie na polskich stronach/aukcjach, myślę że jak Vanguard ruszy na dobre szybko pojawią się i u nas, a jeżeli trial okaże się klapą nie będzie to już miało większego znaczenia...

Sama gra jest świetna pod warunkiem, że lubisz PvE, co do PvP to nie ma co się oszukiwać - nie istnieje, serwer PvP stoi pusty, balans klas leży i kwiczy, ogólnie niczego związanego z PvP nie ma w planach do poprawy/dodania na najbliższe miesiące. PvE jak już wspomniałem jest świetne, świat jest ogromny, pełna swoboda, jest podział na zony ale są one spore, a przejście z jednej do drugiej zajmuje zazwyczaj nie więcej niż 2-3sec. Ciekawiej zrobionego craftingu nie widziałem w żadnym mmorpg, dyplomacja to swojego rodzaju gra w grze, zupełnie coś nowego, świetna sprawa także jeżeli chodzi o tzw. "lore". O zaletach możnaby pisać i pisać ale te pewnie poznasz samemu, teraz słów kilka o wadach, w zasadzie dwóch czy trzech.

1. Populacja - ludzi jest zwyczajnie mało, za mało żeby świat tętnił życiem ale nie za mało żeby znaleźć party do jakiegoś grupowego questu itp. Oczywiście zazwyczaj nie uda to się w 15min ale w V jest tyle rzeczy do zrobienia... na pewno nie ma z tym tragedii... najgorzej jest na starcie, możesz biegać i biegać i nikogo nie spotkać, później z moich obserwacji jest coraz lepiej.

2. Bugi - tych nadal jest całkiem sporo... nadal są zabugowane questy ( nie co trzeci czy co dziesiąty ale jednak ) choć wystarczy petycja do GM i bez problemu naprawia błąd, czy nawet głupie chodzenie po schodach - często trzeba się cofnąć czy podskoczyć żeby móc iść dalej, sypiący się UI ale i na to jest rada - /flush /reloadui... tak czy inaczej po tylu miesiącach od premiery takich błędów już być nie powinno.

3. Animacja - sztywno... brakuje trochę szczególnie na początku gry ( bo teraz szczerze mówiąc już o tym zapomniałem / przyzwyczaiłem się ) lepszej animacji ruchu, czarów, generalnie polotu... tak czy inaczej SOE nad tym pracuje...za kolorowymi jarmarkami jak w kilku innych mmorpg nie przepadam ale wszystko da się wyważyć.

Sama gra działa też znacznie lepiej niż po premierze ( choć nadal bywają miejsca gdzie zwalnia bez powodu ). Gram na e8200, 8800GT, 4GB czyli żadnym demonie wydajności, do kupienia już po bardzo rozsądnej cenie, przy 1680x1050 i detalach na max czyli Highest Quality / Ultra High zazwyczaj mam 40-50fps, w większych miastach spada do 20-30fps... co ciekawe gra u mnie działa zauważalnie szybciej niż co by nie powiedzieć "brzydszy" EQ2 na podobnych ustawieniach.

Tak podsumowując to daleko mi do tzw. "fanboja" jakiejkolwiek gry, a Vanguarda tuż po premierze wywaliłem z dysku zanim mi się subskrypcja skończyła bo w płatnego niegrywalnego gniota grać nawet nie próbowałem... teraz jest zupełnie inaczej, nadal są wyraźnie widoczne niedociągnięcia ale mimo to jeżeli chodzi o połączenie klimatu, swobody, PvE, craftingu, housingu, możliwości eksploracji ( mounty jeżdzącę i latające w zasadzie od poczatku gry, rifty, własne statki ) gra bije na głowę wszystko co do tej pory widziałem, a jak patrzę na takie gniot-wynalazki jak obecne nowości mmorpg to czuję, że jeśli SOE będzie robić to co do nich należy ( idzie im to powoli z racji na mały zespół, ale cały czas do przodu i w dobrym kierunku ), przy V zostanę na lata.

Pozdrawiam i do miłego pobiegania w grze :)
P.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2008, 19:59 
Cytuj  
Troche sie z Toba Ozyrryz nie zgodze, w kwestii tego high details, wybacz ale 4G Ram, Vista 64, GF9800 i z tymi klatkami to jest roznie, fakt ze na otwartym terenie to do 40-50fpsow poleci ale w takim APW to na low-low details mam 4-5fpsow, w sumie nie mam szans cos w PvE podzialac, bo np nie nadazalem sciagc poisonow przy Schylosii :( Natomiast co sie tyczy supportu GMow to nie mialem sily dalej walczyc, 4 dni pisalem petycje aby mi pomogli tutorial w Diplo skonczyc bo calej serii Web Questow w Diplo nie moglbym pociagnac :( Oczywiscie mozna to bylo zostawic i Diplo pociagnac na maxa, ale nie zmienia to faktu, ze olali mnie jak nic :(
Mimo tego uwazam ze kazdy czas spedzony w tej grze nie jest stracony, ta gra mam to cos, co w zadnej grze nie zobaczylem, no moze poza MM6 dawno dawno temu ;) W kazdym badz razie, jest to zarabista gra, mimo tych niedogodnosci, z wielkim potencjalem, z przeogromnym swiatem jak i ze wspanialymi pomyslalmi czy tez rozwiazaniami w MMO, ktorych nie widzialem nigdzie wiecej :) Warto sprobowac w te gre, z czystym sumiemniem moge tak powiedziec :)


Posty: 6
Dołączył(a): 29.08.2008
Offline
PostNapisane: 29 sie 2008, 21:46 
Cytuj  
Do APW to mi jeszcze duuużo brakuje więc ciężko coś napisać... ale powiem Ci, że jakiś czas temu kiedy robiłem questy HL na wyspie trafiliśmy na jedno małe miejsce gdzie fps-y z metra na metr spadały z ok. 40 do 10 ( btw. wtedy jedna z osób z którą biegałem a ma maina na 50lvl powiedziała, że w tym miejscu jest gorzej niż w APW, a miała 4-5fps co mnie trochę uspokoiło )... jak dla mnie to ewidentny bug bo nie było tam nic co tą zmianę mogło spowodować, pewnie jakieś zdublowane tekstury czy inne cuda... podobną sytuację miałem kiedyś obok Veskal Ex. w jaskini z pająkami kiedy królowych i małych pajączków było dziesiątki albo i setki ( stały dokładnie w tym samym miejscu ale widać było po ich grubości i cieniu, że po prostu jeden stoi na drugim ), fps-y i tutaj spadały do 10... poza tym dwoma przypadkami z reką a sercu mogę przyznać, że zazwyczaj jest płynnie... dzisiaj nawet zapuściłem frapsa jak gdzieś się przemieszczałem i miałem 45-60fps, obecnie stoję w Ahgram ( hub ), obracam się i biegam i jest 25-30fps, a wszystko to jak napisałem wyżej na najwyższych detalach.

Nie chcę nic sugerować ale może u Ciebie jest coś nie tak z systemem? No bo jeżeli jeżeli jest tak jak piszesz to na jakim kompie dałoby się grać w APW? Dzisiaj to jeszcze pół biedy bo coś lepszego by się znalazło ale pół czy rok temu? A może coś z procesorem? Vanguard jest bardzo od niego zależny... chwilowo raz dla testu podkreciłem o 20% i wzrost fps-ów wyniósł ok. 15%... odkręciłem ze względu na ciszę i na to, że między 40 czy 45 nie widzę większej różnicy. Na forum widziałem też spory wątek z optymalizacją wydajności ale pewnie już czytałeś, szczerze mówiąc nie mam pojęcia co tam jest bo nie miałem jak na razie potrzeby kombinować.

Z petycjami też miałem więcej szczęścia... po napisaniu pierwszej odpowiedź GM odezwał się do mnie na czacie po 20min, wylogowałem się, wróciłem po minucie i było zrobione... 2 czy 3 następne petycje pisałem późnym wieczorem, rankiem nastepnego dnia było wszystko załatwione. Żeby nie było tak różowo to należy wspomnieć o tym, że całkiem niedawno zabugowane było... składanie petycji, które to zwyczajnie nie działało... dziwaczne problemy z opłatą za grę były też tuż po zakończeniu darmowego okresu dla tych co kiedyś grali i przestali...
Co do dyplomacji to się zgodzę... web questy zabugowane, 2 z moich petycji właśnie ich tyczyły, a kolejnego z serii po ostatniej 'naprawie' nie mogę wziąć - jak mi wróci ochota na dyplomację będzie następna petycja.

Dużo możnaby pisać o niedogodnościach i niedociągnięciach, a mimo to jak dla mnie ta gra ma coś czego nie znalazłem nigdzie indziej, o potencjale na więcej nie wspomnę.

Niedługo będzie darmowy trial... najlepiej zagrać i samemu ocenić.

Pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2008, 07:24 
Cytuj  
No widzisz, ja nie bazuje na opowiesciach innych, ale na wlasnych, z reszta sprzet mam dosc dobry bo ostanio wymienilem praktycznie wszystko, GF9800GTX, 4GB Ram, dysk 500GB i plyta na chipsecie intela P45. Ludzie z ktorymi bylem w APW maja podobnie, wiec to jest wina optymalizacji kodu, anizeli samego sprzetu. :) Ale powtorze jeszcze raz, gra jest warta swojej ceny, osobiscie uwazam, ze ma to cos, ktorego od bardzo dawna nie miala zadna z innych gier.
That's all, have a nice time in Telon ! :)


Posty: 6
Dołączył(a): 29.08.2008
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 19:42 
Cytuj  
Nie widzę powodu by Twoje opowieści były mniej lub bardziej wiarygodne czy mniej lub bardziej miarodajne niż kogoś z kim przebiegałem już nie jedną godzinę w Vanguardzie, a APW odwiedza regularnie ( oczywiście z mojego punktu widzenia, z Twojego punktu wygląda to zupełnie inaczej )... dwie rzeczy można uznać za pewne:

1. są ludzie którzy na APW grają, czyli mają więcej niż 5 fps, bo przy 5fps to rzeczywiście żadna gra
2. nawet ci którzy mogą grać narzekają na mało fps-ów

Tak odnośnie mojego ostatniego zabugowanego questa z dyplomacji... kolejny raz napisałem petycję, GM odpowiedział po ok godzinie, coś tam podłubał i wróciłem do punktu wyjścia ( quest ukończony ale nie mogę oddać )... czyli wygląda na to, że znalazłem pierwszy quest zabugwany na amen.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2008, 20:02 
Cytuj  
Ozyrryz - wiesz co ? Nie chce tu pisac o problemach w APW, ale mala ilosc fpsow to pikus, z tym co czasami sie wyrabia :) Dojdziesz do 50lvl, zrobisz attu. do APW i pograsz tam to sam zobaczysz :) Milej gry w kazdym badz razie zycze :)
ps. Byc moze i nie zobaczysz, jak wypuszcza GU6, maja troche tam poprawic kodu :) Oby !

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.