mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 12
Dołączył(a): 2.12.2009
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 15:31 
Cytuj  
Hello,
Przestuduijcie ten temat prosze http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic.php?f=80&t=3783
Kolezanka z gildii zakupila prepaid, placac przelewem z zagranicy. Dokonywala juz tam zakupow, teraz jednak wymyslili jakies koszty prowizji.
Ogolnie mowiac, nie zamiescili w opisie aukcji ostrzezenia o mozliwosci dodatkowych kosztow, a kosztami swojej niekompetencji chcia obciazyc klienta.
Napiszcie co o tym sadzicie i w ramach mozliwosci zamiescie gdzie sie da, jako ostrzezenie. Taka sytuacja moze spotkac kazdego znas..


Ostatnio edytowano 2 gru 2009, 17:40 przez xortas, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 15:55 
Cytuj  
Mogli zaznaczyc ze przelewy zza granicy wiaza sie z dodatkowymi kosztami czy cus... ich fail. Widac zapomnieli ze dzialaja w necie, a w necie latwo sie rozchadza informacje tego typu.

Brak profesjonalizmu i tyle, pewnie za cala "firme" odpowiada jakis nieletni.

Anyway, mogles dac info na temat sytuacji i dodac link. Raczej nie zachecasz ludzi do zbadania tematu samym linkiem do innego forum.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Posty: 12
Dołączył(a): 2.12.2009
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 16:02 
Cytuj  
No tak moj blad.
Kolezanka zakupila w tamtym sklepie kod prepaid, placila przelewem z zagranicy. Wczesniej firma nie robila problemow teraz ja wycyckali.
W dodatku jawnie robia z ludzi idiotow. Tam mozna dokladnie sie zapoznac z tematem.
Ashton: lepiej podsumowac sie nie dalo ^^

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 17:02 
Cytuj  
Wiem, że bardzo się teraz narażę IX Kohorcie ale.. obawiam się, że nie macie racji. Sprawa wygląda na zamotaną ale faktycznie cały problem tkwi w istocie funkcjonowania poleceń wypłaty za granicę (czyli po ludzku: przelewów zagranicznych). Kwestia ta regulowana jest przez prawo bankowe, które daje bankom m.in. swobodę określenia opłaty za taką operację - czy to pod postacią ryczałtu czy też % od kwoty operacji. Należy wziąć pod uwagę, iż sprzedawca nie ma możliwości przewidzieć z jakiego banku skorzysta jego klient oraz fizycznie nie jest w stanie znać cenników wszystkich banków. Informację o kwocie prowizji powinien podać nabywcy jego własny bank, w którym to wykonał polecenie wypłaty. Jako wyjaśnienie pozwolę sobie przytoczyć cytat z serwisu e-płatności, który doskonale opisuje tematykę przelewów zagranicznych (źródło):

Cytuj:
Przelewy są realizowane za pomocą międzynarodowego systemu łączności bankowej SWIFT. Zlecenie przelewu złożone przez nas w banku jest kierowane do zagranicznego banku pośredniczącego, który przekazuje instrukcje płatniczą (polecenie wypłaty) do banku odbiorcy (beneficjenta). Na drodze między bankiem zleceniodawcy, a bankiem odbiorcy może wystąpić kilka banków pośredniczących. Każdy z nich może pobrać opłatę za pośrednictwo.

Możliwość zaistnienia dodatkowych kosztów jest bardzo istotna, kiedy płacimy za towary kupione na zagranicznych aukcjach lub w sklepach internetowych. Musimy pokryć te koszty. Jeżeli tego nie zrobimy zostaną pobrane z przesyłanej kwoty. Innymi słowy sprzedawca dostanie mniej pieniędzy.

Sposób rozliczenia kosztów jest ustalany przez zleceniodawcę w momencie składania zlecania przelewu zagranicznego. Istnieją trzy możliwości podziału kosztów:
- OUR (nasze) - wszystkie koszty ponosi zleceniodawca przelewu. Odbiorca otrzymuje przelew o wartości, która została wskazana na zleceniu.
- SHA (dzielone) - koszty banku zleceniodawcy ponosi zleceniodawca. Koszty banków pośredniczących ponosi odbiorca przelewu. Kwota przelewu, którą otrzyma odbiorca, zostanie pomniejszona o ewentualne koszty banków pośredniczących.
- BEN (odbiorca) - wszystkie koszty ponosi odbiorca przelewu. Kwota przelewu, którą otrzyma odbiorca zostanie pomniejszona o koszty banku zleceniodawcy oraz ewentualne koszty banków pośredniczących.

Płacąc za towary nabyte na aukcjach lub w sklepach internetowych wskazujemy opcję OUR tzn. poniesiemy koszty naszego banku (bank zleceniodawcy) oraz ewentualne koszty banków pośredniczących. Koszt przelewu zagranicznego zostanie pobrany w momencie złożenia zlecenia. Rozliczenie kosztów banków pośredniczących może odbyć się na dwa sposoby. Bank obciąży nas opłatą przy składania zlecenia (ryczałt lub dodatkowa prowizja procentowa od kwoty przelewu) lub już po rozliczeniu transakcji i otrzymaniu stosownych informacji z banków zagranicznych. Drugi wariant jest korzystniejszy. Pokrywamy faktyczne prowizje banków pośredniczących (jeżeli w ogóle wystąpią).



Podsumowując, z tego co napisała koleżanka Vlilindith na forum IX Kohorty wynika, iż jej bank dokonał przelewu z opłatami typu BEN. Stąd też, sprzedawca otrzymał kwotę obniżoną o koszta prowizji. Nie należy tego jednak poczytywać za jego winę gdyż to nie on decyduje o wysokości i sposobie naliczania prowizji lecz banki. Aby transakcja doszła skutku sprzedawca powinien otrzymać cenę, za którą zobowiązał się zbyć towar. Jak widać z załączonego przez niego zdjęcia otrzymał jedynie połowę. W takiej sytuacji z umowy kupna nie wywiązał się kupujący, a nie sprzedawca. Ten ostatni ma więc prawo wstrzymać się z wydaniem towaru do momentu otrzymania 100% należności.


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 17:06 
Cytuj  
A juz mialem nadzieje na nagonke =_= szczerze mowiac to nie czytalem nawet szczegolowo ;P przelecialem tylko.


gamecodes ladnie sie bronia swoja droga.

nie robilem przelewow zagranicznych wiec prawde mowiac niemam pojecia jak to wyglada.

Jednak faktem jest tez ze nie zaznaczyli na aukcji informacji o przelewach zagranicznych...


swoja droga wyglada to teraz na ladna akcje marketingowa :) w zalozeniu mogliby dac jej kod i dla swietego spokoju podawac info w nastepnych aukcjach, ale widac sa pewni swojej niewinnosci jezeli pozwalaja sobie na cale takie zamieszanie.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 17:16 
Cytuj  
nie ma to jak sie zdziwic,ze za przelew do innego kraju jest oplata... dziwi mnie tylko sposob jej naliczenia (odjecie kosztow przelewu od jego sumy) - moje dotychczasowe doswiadczenia z tego typu operacjami wygladaly tak,ze przelew szedl na podana przeze mnie kwote, a oplaty i prowizje byly pobierane dodatkowo z mojego rachunku bankowego.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 17:19 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
nie ma to jak sie zdziwic,ze za przelew do innego kraju jest oplata... dziwi mnie tylko sposob jej naliczenia (odjecie kosztow przelewu od jego sumy) - moje dotychczasowe doswiadczenia z tego typu operacjami wygladaly tak,ze przelew szedl na podana przeze mnie kwote, a oplaty i prowizje byly pobierane dodatkowo z mojego rachunku bankowego.


Przecież Kaika to bardzo ładnie opisała - widocznie u Ciebie bank ustalił tryb opłat jako "OUR" i dlatego opłata została uiszczona po Twojej stronie, a nie beneficjanta (który dzięki temu dostał 100% tego co sobie zażyczył).


_________________
For the pony!


Posty: 12
Dołączył(a): 2.12.2009
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 17:22 
Cytuj  
Kaikitka, tak czy siak to niedopatrzenie sprzedajacego.
On ma obowiazek poinformowac o kosztach jak cos. Poza tym Vlili juz tam robila zakupy, z tego samego konta, w ten sam sposob. I nagle co? Magiszny krolik z kapelusza?
Nie zamieszczajac informacji o mozliwych dodatkowych oplatach, przezucaja na siebie odpowiedzialnosc za nie.


Ostatnio edytowano 2 gru 2009, 17:26 przez xortas, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 17:24 
Cytuj  
true, ale screen to potwierdza
http://img690.yfrog.com/img690/4275/obrazek8m.png

mimo wszystko sprzedawca sam jest sobie winien nie udostepniajac zadnego szczegolowego regulaminu uslug.
niema niczego takiego ani na ich stronie, ani w ich profilu na allego, ani tez w opisie aukcji.
niema nawet wzmianki o przelewach zagranicznych.

upraszczajac, owa 'firma' pokazala kompletny brak profesjonalizmu.
I ile mozna gamecodes tak nazwac, jako ze nigdzie niema podanego regonu, czy tez adresu etc.

Wyglada na to ze owa firma jest osoba prywatna, ktora nawet niekoniecznie ma zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza, ani nie wiadomo czy sie rozlicza z urzedem skarbowym / jest pod jaka kolwiek kontrola.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 17:43 
Cytuj  
xortas napisał(a):
Kaikitka, tak czy siak to niedopatrzenie sprzedajacego.


Niedopatrzenie? W tym, że nie zacytował treści ustawy Prawo Bankowe w całości wraz z przypisami? Nawet jak robisz wpłatę na konto w kraju to bank ci pobierze symboliczne 50 gr lub 1 zł (w zależności od banku) za operację - w życiu nie widziałam aby ktoś o tym uprzedzał na Allegro. Poza tym, każdy otwierając rachunek w banku dostaje do ręki regulamin usług i ma szansę się z nim zapoznać (podobnie jak i z cennikiem usług). „Ignorantia iuris nocet”...


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...


Posty: 12
Dołączył(a): 2.12.2009
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 17:56 
Cytuj  
kaikitka napisał(a):
xortas napisał(a):
Kaikitka, tak czy siak to niedopatrzenie sprzedajacego.


Niedopatrzenie? W tym, że nie zacytował treści ustawy Prawo Bankowe w całości wraz z przypisami? Nawet jak robisz wpłatę na konto w kraju to bank ci pobierze symboliczne 50 gr lub 1 zł (w zależności od banku) za operację - w życiu nie widziałam aby ktoś o tym uprzedzał na Allegro. Poza tym, każdy otwierając rachunek w banku dostaje do ręki regulamin usług i ma szansę się z nim zapoznać (podobnie jak i z cennikiem usług). „Ignorantia iuris nocet”...

Kaikitka, ok miałabys racje gdyby to był pierwszy zakup tej osoby i poprostu zapomniała o tej kwocie. chodzi jednak o to że, juz dokonywała wczesniej takich zakupów u tego sprzedawcy i nie ponosiła tych opłat. Przelewy miedzykrajowe są duzo bardziej skomplikowane prawnie niż krajowe, wiec sprzedawca powinien poinformować ze jego bank ma wyjątkowo niekożystne warunki z ich kożystania. Zapoznaj sie dokładnie z tematem a myśle ze sie ze mna zgodzisz. Pozdrawiam.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 17:59 
Cytuj  
nie rozumiem o co w ogole jest halo.

dla mnie sprawa jest banalnie prosta.

ktos chce cos kupic, ktos chce cos sprzedac.
sprzedajacy umawia sie z kupujacym ze towar sprzeda za kwote X.

kupujacy zleca przelew na X, ale na rachunek sprzedawcy przychodzi 0.5X ze wzgledu na kretynskie przepisy bankowe.


Dlaczego sprzedawce ma obchodzic to z jakiego banku kupujacy wysyla kase? Sprzedajacego obchodzi tylko tyle, ze ma otrzymac od kupujacego kwote X.

Skoro kupujacy nie jest w stanie dostarczyc okreslonej kwoty X na rachunek sprzedajacego, transakcja uwazana jest za niebyla, sprzedajacy powinien teraz zwrocic ta kwote ktora otrzymal od kupujacego i sprawa powinna byc uznana za niebyla.


_________________
Obrazek
Obrazek


Posty: 12
Dołączył(a): 2.12.2009
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 18:08 
Cytuj  
Ash napisał(a):
nie rozumiem o co w ogole jest halo.

dla mnie sprawa jest banalnie prosta.

ktos chce cos kupic, ktos chce cos sprzedac.
sprzedajacy umawia sie z kupujacym ze towar sprzeda za kwote X.

kupujacy zleca przelew na X, ale na rachunek sprzedawcy przychodzi 0.5X ze wzgledu na kretynskie przepisy bankowe.


Dlaczego sprzedawce ma obchodzic to z jakiego banku kupujacy wysyla kase? Sprzedajacego obchodzi tylko tyle, ze ma otrzymac od kupujacego kwote X.

Skoro kupujacy nie jest w stanie dostarczyc okreslonej kwoty X na rachunek sprzedajacego, transakcja uwazana jest za niebyla, sprzedajacy powinien teraz zwrocic ta kwote ktora otrzymal od kupujacego i sprawa powinna byc uznana za niebyla.

Ash, ale kupujacy dostarczyl ta sume, przeczytaj to uwaznie jeszcze raz.
Teraz ciekawostka:
Brokenwing napisał(a):
Game-Codes napisał(a):
6 EUR nic nie znaczy, chcielismy wyjasnic jak wyglada sytuacja i moze jakims cudem naklonic kupujacego do przyznania sie do bledu (za to pewnie nam sie oberwie), wtedy moglibysmy porozmawiac o mozliwosci ugody.

Jak widac dalsza dyskusja nie ma juz raczej sensu.



Też tak myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu. Moje słowa potwierdzi informacja, że Pańska firma została zbanowana na oficjalnym polskim forum Aiona: aiononline.com.pl i nie została uwzględniona w oficjalnej liście sklepów sprzedających kody do gry.

Nie mam już nic do dodania. Skoro 6 euro nic nie znaczy, to proszę odesłać całą sumę klientowi, albo wysłać kod. Brak takiego działania zostanie jednoznacznie zakwalifikowany jako oszukańcze praktyki i lekceważenie klientów.

z dyskusji na forum IX.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 18:09 
Cytuj  
fajnie kontrastuja wypowiedzi na 2ch roznych forach :)
tam wszyscy po stronie kupujacego, tutaj po stronie sprzedawcy :)
jednak ciekawi mnie tozsamosc firmy gamecodes

w opisie na allegro mamy informacje "Firma Game Codes LLC"

jednak brak regonu, ani zadnych informacji o owej firme

googlujac trafic mozna na cos takiego:
Cytuj:
Contact InformationContact Person:
Mr. Lukasz Sokolowski

Offline

Upload your photo to attract more business!

Company Name: Game Codes LLC
Street Address: 16192 Coastal Highway
City: Lewes
Province/State: Delaware
Country/Region: United States
Zip: 19958
Telephone: 1-425-5261733
Fax: 1
Website: http://www.mmoger.eu



ciekaw jestem czy to ta sama osoba :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Posty: 12
Dołączył(a): 2.12.2009
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 18:14 
Cytuj  
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid ... _recvd_neg
Ciekawe negatywy.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 18:19 
Cytuj  
xortas napisał(a):
Ash, ale kupujacy dostarczyl ta sume, przeczytaj to uwaznie jeszcze raz.


z tego co przeczytalem, to Sprzedawca broni sie tym, ze dostal sume pomniejszona o mniej wiecej polowe, ze wzgledu na to w jakim banku sie znajduje, wiec de facto - nie dostal calosci.

Powiem szczerze, ze gdyby mnie taka sytuacja spotkala bylbym wkurzony, a do allegro przekazalbym prosta notke - wyslalem na wskazany rachunek kwote X (na co przedstawiam dowod) a towaru nie otrzymalem. Nie bede dociekal z jakiego powodu, ale taki jest fakt. Prosze wyciagnac konsekwencje, lub sprawa wedruje na policje.


Jesli to co prawnik Kaikitka mowi jest prawda, sprawe moglbym przegrac, ale jesli Sprzedawca jest uczciwy, zwrocilby kwote lub dal mi towar chocby po to zeby byc w porzadku wobec mnie. Jesli Sprzedawca nie chce tego zrobic, i za 6 euro robi klientowi problemy, ktore wynikaja z tego ze jego wlasny bank robi go w ch... to znaczy tyle ze z takim sprzedawca nikt nie chcialby miec do czynienia.

eot


_________________
Obrazek
Obrazek


Posty: 12
Dołączył(a): 2.12.2009
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 18:22 
Cytuj  
Allegro zostalo pinformowane o sprawie... I umylo rece, twierdzac, ze to nie jego sprawa.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 18:23 
Cytuj  
owe negatywy stanowia 0.1% opini sprzedawcy.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 18:24 
Cytuj  
Jak robilem przelewy za granice to pobieralo oplate z mojego konta. Jakim cudem bank obciazyl rachunek na ktory byl robiony przelew?


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 18:30 
Cytuj  
a to nie piratebay wycial numer swoim prawnikom z mini tranzakcjami do ich banku?


_________________
oumn da lololegend

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.