mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2012, 14:35 
Cytuj  
A dokladnie Metro UI w Windows Server 2012... Jakim trzeba byc pojebanym, zeby dawac interface dotykowy do systemu serwerowego?
Wlasnie zainstalowalem. Wieksza porazka niz w Windows 8 :/

Discuss.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2012, 16:04 
Cytuj  
O czym tu dyskutowac. Nowe windowsy to systemy zrobione pod 'mareczkow' i tego typu mentalnosc 'uzytkownika'.
Trzymac sie z daleka. Ja nie mam najmniejszego zamiaru upgradeowac ani nawet bawic sie piratem.

Ztym ze ja tu mowie o wersji 'zwyklej', jesli metro tez jest nieusuwalne w wersjach server itd.. to /lol lol lol


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2012, 16:07 
Cytuj  
Chyba nawet kupie oryginalnego windowsa 7 wreszcie, niech wiedza ze to dobry system (no i bede mial na okropne nadchodzace czasy alternatywe, bo za X czasu moge nie byc w stanie kupic).

Ciekawe czy valve ze swoim otwarciem na linuxa bedzie mialo jakis wplyw na przyszle uzycie systemow. Dla osob pracujacych na linuxie windows byl dedykowanym systemem do gier.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2012, 16:15 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Ztym ze ja tu mowie o wersji 'zwyklej', jesli metro tez jest nieusuwalne w wersjach server itd.. to /lol lol lol

Mam pełną wersję z Technetu. Metro UI jest nieusuwalne z Windows Server 2012. A na dziendobry, zaraz po zalogowaniu wskakuje ci na pelny ekran oczojebny i robiony pod dotyk "menadzer serwera"... jezuuu...

X.

PS. Oczywiscie caly interface jest "metro" czyli cukierkowy, ladny i taki kurwa dzejzi (czy jak sie to pisze)...


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2012, 16:46 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
A dokladnie Metro UI w Windows Server 2012... Jakim trzeba byc pojebanym, zeby dawac interface dotykowy do systemu serwerowego?
Wlasnie zainstalowalem. Wieksza porazka niz w Windows 8 :/

Discuss.

X.

Pewnie ktoś w Microsofcie pomyślał, że administratorzy też chcą być trendi i dojebał i m Metro.

A tak poważniej jest tylko jeden powód. Chodzi o to aby tzw. użytkownicy domowi nie instalowali masowo wersji serverwej windowsa dlatego, że jest bardziej użyteczna (tak jak to było w przypadku bodajże Windows Server 2003).

Bo ogólnie sam Windows 8 jest imo lepszy niz 7. Bardziej resposywny, zre mniej zasobow, lepiej też nimi zarządza, zostało z niego usunięte troche śmiecia który się ciągnie za windowsami.
Tylko to nieszczęsne Metro czy tam Modern, czy jak to Microsoft chce nazwać.

W zasadzie bez menu start dałoby sie żyć. Jakby dopracowali troche sam pasek, dali na nim pole wyszukiwania aplikacje, rozwijane listy (coś podobnego do tych list z docka) i byloby fajnie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2012, 17:08 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Chyba nawet kupie oryginalnego windowsa 7 wreszcie, niech wiedza ze to dobry system (no i bede mial na okropne nadchodzace czasy alternatywe, bo za X czasu moge nie byc w stanie kupic).

Ciekawe czy valve ze swoim otwarciem na linuxa bedzie mialo jakis wplyw na przyszle uzycie systemow. Dla osob pracujacych na linuxie windows byl dedykowanym systemem do gier.



a bylo trza sie zpisac msdnaa podczas studiow i pobrac wszystkie mozliwe klucze do windowsow jakie są ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2012, 17:42 
Cytuj  
Mialem to zrobic, ale zawsze zapomnialem, zreszta z tego co kiedys widzialem to tylko xp jest.

Taka siodemka home premium wystarczy? Ta wersja pr0 rozni sie dla mnie chyba tylko "xp mode", ale nie pamietam zebym to od 2-3 lat musial w jakimkolwiek programie wymusic. Dla bardzo starych gierek mam VirtualBoxa z microXP w razie czego.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2012, 17:48 
Cytuj  
nie, ja zakosilem xp,viste,7 w 32 i 64 bitach. Chyba nawet visio mialem ale klucz zgubilem. 7 wyszla niemaltuz przed zakonczeniem studiow.

Co prawda, chyba i tak to, ze nie jestem studentem juz to jest illegal, ale kto to sprawdzi ;p


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2012, 17:51 
Cytuj  
ty zabolku :evil:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2012, 17:54 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Co prawda, chyba i tak to, ze nie jestem studentem juz to jest illegal, ale kto to sprawdzi ;p


AFAIR, nadal mozesz uzywac, ale nie mozec robic nic komercyjengo na tym systemie. Czyli warte to tyle co pirat.

Z kolei adobe zmienilo swoje polityke, studenckie wersje PSa i calych suitów pozwalaja na komercyjne uzycie po zakonczeniu studiow. Czyli kazdy moze zapisac sie na cokolwiek, zaplacic za jeden semestr (albo znalezc jakis wolny nabor na dziwnym uniwerku) i zaoszczedzic pare kola na produktach adobe.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2012, 18:01 
Cytuj  
Niah napisał(a):
ty zabolku :evil:


ale ja potrzebuje do nauki ;>


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 05:35 
Cytuj  
Jak tak oglądam te filmiki na youtubie z windowsem 8, gdzie proszą użytkowników, żeby wykonali parę czynności to czuje się jakbym widział siebie w robocie próbującego zrobić coś na j... macu. 8)

Patrząc na to, że 80% ludzi nawet nie wie jak zainstalować program, a komputer to dla nich to facebook, gmail, google, filmy, muza i zdjęcia to jak dla mnie strzał w dziesiątkę. Dużo zależy od dziennikarzy jak będą śpiewać smutną nutę, że system jest do bani to się nie przyjmie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 08:14 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Niah napisał(a):
ty zabolku :evil:


ale ja potrzebuje do nauki ;>

No ba. A tak poważnie, Dopoki skarbówka nie wpadnie z kontrolą (dlaczego by to mieli robić ?), to wszystko będzie ok. Klucz orygialny windows genuine. Soft ktory to sprawdza raczej i tak nie wie kim dokładnie jesteś ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 08:15 
Cytuj  
Czuje sie taki gangsta. Chyba nagram jakis rap.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 10:09 
Cytuj  
Niah napisał(a):
ty zabolku :evil:



E niahu chyba Ci się coś popierdzieliło?

A co do Metro UI to M$ ostatnio chyba nawciągał się różnych dziwnych rzeczy. Wpierw wkurza dostawców sprzętu(OEM fight!) a potem jeszcze wkurza użytkowników z metroUI. Chociaż im to pewnie wszystko jedno i jak będzie klapa a'la Vista to sie nie przejmą jak zwykle.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 14:30 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
(...)
Patrząc na to, że 80% ludzi nawet nie wie jak zainstalować program, a komputer to dla nich to facebook, gmail, google, filmy, muza i zdjęcia to jak dla mnie strzał w dziesiątkę. Dużo zależy od dziennikarzy jak będą śpiewać smutną nutę, że system jest do bani to się nie przyjmie.

O to to. Zreszta, czesciowa unifikacja interfejsu miedzy Surface/Windows 8 Phone a desktopem tez jest z mojej perspektywy calkiem OK, przynajmniej latwiej niektore aplikacje pisac :)
Szczegolnie ze regularny Windows 8 i tak ma pelne 'aero' czy jak tam sie nazywa ten normalny interfejs okienkowy.
No nic, zobaczymy co bedzie jak juz wypuszcza system i wszystko inne.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 14:40 
Cytuj  
Jeśli znalezienie programu i poszczególnych plików w tym UI będzie szybsze to jakoś się przyzwyczaję, jeśli nie to UI jest chujowy. A wątpię by było szybsze bo wkurwia mnie już uproszczone menu start z win 7.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 15:32 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Jeśli znalezienie programu i poszczególnych plików w tym UI będzie szybsze to jakoś się przyzwyczaję, jeśli nie to UI jest chujowy. A wątpię by było szybsze bo wkurwia mnie już uproszczone menu start z win 7.

Przyzwyczaisz sie. Bo bedziesz kiedys musial. Metro UI to przede wszystkim pelnoekranowe menu start, kafelki i pelnoekranowe dedykowane aplikacje. Najbardziej wkurwia menu start, bo po pierwsze nie ma zadnego przycisku na ekranie i trzeba uzywac klawisza "windows", po drugie na pierwszym planie masz jebitne kafelki, a zeby dostac sie do wlasciwej listy aplikacji (czyli tego, co miales od razu w menu start) musisz kliknac prawy key myszy, kliknac w ikonke ktora pojawi sie na dole i dopiero wtedy masz liste aplikacji. Na caly ekran. Cholernie niewygodne i wkurwiajace :/

Ale ok, rozumiem, ze 80% spoleczenstwa to debile i trzeba wszystko tak upraszczac, zeby debil zrozumial. Ale zeby Metro UI w serwerze? Pojebalo kogos? Chyba, ze MS wybiega daleko naprzod w przyszlosc, gdzie byc moze beda w serwery wbudowane panele dotykowe i nie bedzie potrzeby uzywania monitora i klawiatury... Ale jaki normalny admin siedzi i klika przy serwerze (szczegolnie, gdy coraz wieksza wiekszosc to serwery wirtualne)? Przeciez kurwa pracuje sie zdalnie, a tam Metro tylko wkurwia i przeszkadza.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 15:35 
Cytuj  
Pewnie ktos policzyl, ze przeciety uzytkownik uzywa max 3 aplikacji.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 17:57 
Cytuj  
outlook, excel i pasjans? ;p


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.