mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2003, 16:03 
Cytuj  
Czołem,

potrzebuję jakiś rad, bo mnie już ciska. Od jakiegoś miesiąca (na tydzień przed wojną w Iraku) zaczęły się u mnie problemy z połączeniem. Badałem, pytałem, czekałem i nic. Ciąglę, co pare minut mam czerwony kwadrat przy połączeniu i tylko kwestią przypadku jest czy mnie rozłączy, czy nie. Mam kablówkę, AsterCity w Warszawie. Odpaliłem jakiś programik badający przebieg pakietów sieciowych i ich prędkość. Okazało się, że pakiety utykaja lub zwalniają gdzieś na serwerach w Waszyngtonie. No i teraz pytania:
- czy to może być jednak wina operatora kablówki (oni mówią, że u nich nie ma problemu i modem nic nie zgłasza)?
- czy można obejść jakoś serwery sprawiające problem? Na przykład połączyć się przez jakieś proxy czy cóś?
- czy wy też to macie?

HELP PLEASE ! :sad:


_________________
DAoC: Mosad, Paladyn, MLF, RR7
DAoC: Mosadss, Sorcerer, MLF, RR3
EQ2: Mosadka, Wizard, Oggok, Qeynos

Zawsze czysty, zawsze suchy, zawsze pewny.
Miłośnik przyrody i dobrego żarcia.
Poczucie humoru: eeee, co?

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2003, 16:40 
Cytuj  
- czy to może być jednak wina operatora kablówki (oni mówią, że u nich nie ma problemu i modem nic nie zgłasza)?

Oni zawsze tak mowia. Sprawdz inne hosty, jak do tych innych polaczenie jest ok to faktycznie nie ich wina.

- czy można obejść jakoś serwery sprawiające problem? Na przykład połączyć się przez jakieś proxy czy cóś?

Nie bardzo. :sad: Chyba, ze bedziesz gral przez serwer SOCKSa (tak zwana bramke) i droga od tego serwera SOCKS bedzie szla przez inne hosty.


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2003, 18:02 
Cytuj  
Jak cie interesuje korzystanie z bramki miedzy 18 wieczorem a 8 rano to moge cie dopisac.

juz.

PS. Astercity ma zapchane lacza wychodzace w swiat dlateog gubi po 50% pakietow i skokowo ping zwieksza sie do 1000ms.....

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: krzyk dnia 2003-04-06 19:03 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2003, 18:37 
Cytuj  
Mój kolega który gra w AO ma identyczny problem i też AsterCity.

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2003, 22:03 
Cytuj  
Krzyk, byłoby super - jak możesz to podeślij mi maila jak z tego korzystać - mam XP lub 98, moj meil to: [email protected]
to ci odpisze jakie mam IP bo pewnie sie przyda.

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2003, 22:06 
Cytuj  
Ja też podejrzewam, że to kablówka bo wyglądało na to, że gubię pakiety, które wychodzą ode mnie. Oni zresztą coś ostatnio kombinują z przepustowościami, więc to pewnie to. W sumie to mógł być przypadek, że akurat mi utykało na konkretnych serwerach i o ile pamiętam, były jednocześnie problemy ze stronami, czyli to pewnie AsterCity. Jak się nie uda z Krzykiem, to będę was jeszcze męczył, na razie wielkie dzięki za szybki odzew - tylko czemu ja się tyle czasu łudziłem, że oni coś z tym zrobią? :wink:


_________________
DAoC: Mosad, Paladyn, MLF, RR7
DAoC: Mosadss, Sorcerer, MLF, RR3
EQ2: Mosadka, Wizard, Oggok, Qeynos

Zawsze czysty, zawsze suchy, zawsze pewny.
Miłośnik przyrody i dobrego żarcia.
Poczucie humoru: eeee, co?

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2003, 22:17 
Cytuj  
Ciekaw jestem jak polaczenie z chello wyglada, bo maja niezla oferte na papierze i wlasnie wchodza asterowi w kompetencje.

Fapuse

PS : tez bede potrzebowal bramki jak tylko swoje sprawy pozalatwiam i wroce do gry :smile:

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2003, 22:24 
Cytuj  
Hehe... wszyscy bluzgają na TPSA, a ja z SDI, od kiedy korzystam (czyli ponad 2 lata), nigdy nie miałem (odpukać) większych problemów. Z kolei dwóch moich znajomych ma Astercity, i obaj bluzgają straszliwie na tą usługę :smile: ).


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2003, 22:37 
Cytuj  
Mosad, to nie pewnie.
Ponizej masz list jaki dostalem od pracownika IPartnerosow (przez ktorych asterciota wychodzi w swiat):
"
Z przykroscia dla Pana musimy stwierdzic, iz link pomiedzy siecia firmy
Aster City Cable a Internet Partners jest nadmiernie obciazony - stad duze
czasy i straty pakietow.

Nie bedziemy w stanie zlikwidowac takiego stanu rzeczy, dopoki Aster City
nie wykupi od nas wiekszego dedykowanego pasma wyjsciowego "w swiat".

W sprawie ewentualnych decyzji w tej sprawie prosimy o kontakt z Aster City
Cable.

Z powazaniem,

Michal Zapalski
Network Operating Center
GTS Internet Partners SA
http://www.gts.pl
"

juz.

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2003, 22:40 
Cytuj  
Ja z Astercity 'wększych' problemów nie miałem, ale rzeczywiście z graniem coś jest nie tak czasami. Muszę przyznać, że dosyć długo grałem w Diablo 2 swego czasu i na modemie (TP SA a potem inny numer dostepowy), całkiem nieźle pomykało. Jesli dobrze rozumiem to nie tyle chodzi o przepustowosc laczy, a o lag, czyli spowolnienia na kolejnych serwerach, rooterach itp... Mozna miec 2MB przepustowosci i lagowac, a kto inny będzie grał swobodnie przez modem 56kb/s.

Tak jak napisałem, coś oni teraz kombinują i pewnie jak sporej ilości osób zwiększyła się przepustowość to ich rootery nie wytrzymują takiego obciązenia, czy coś w tym stylu.

Jak będę miał wybór co do kablówki, to będę marudził, a na razie to i tak co najmniej 4 razy mniejszy koszt niż bym grał przez telefon i linia wolna.....

Sprawdzę jak wyjdzie gra przez jakąś bramkę, jeśli się poprawi to wtedy zamelduję to do AsterCity, ciekawe co powiedzą.


_________________
DAoC: Mosad, Paladyn, MLF, RR7
DAoC: Mosadss, Sorcerer, MLF, RR3
EQ2: Mosadka, Wizard, Oggok, Qeynos

Zawsze czysty, zawsze suchy, zawsze pewny.
Miłośnik przyrody i dobrego żarcia.
Poczucie humoru: eeee, co?

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2003, 22:43 
Cytuj  
Oooo właśnie przeczytałem twój post Krzyk :sad: to nie jest optymistyczne, ale tak właśnie podejrzewałem... Będę ich nękał :sad:


_________________
DAoC: Mosad, Paladyn, MLF, RR7
DAoC: Mosadss, Sorcerer, MLF, RR3
EQ2: Mosadka, Wizard, Oggok, Qeynos

Zawsze czysty, zawsze suchy, zawsze pewny.
Miłośnik przyrody i dobrego żarcia.
Poczucie humoru: eeee, co?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2003, 10:56 
Cytuj  
Hm.

Oproocz Mosada problem mial z astercity jeszcze jeden koles :>. Jak to czytasz to wyslij mi jeszcze raz ipka :>

Pozdro,
krzyk

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2003, 19:54 
Cytuj  
No dobra zarejestrowałeś mnie, ale za cholerę nie mogę tego ustawić by przez tę bramę szło :sad:

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2003, 17:23 
Cytuj  
Oki, działa. Niestety korzystam tu z dobrodziejstwa Krzyka i mogę się łączyć przez bremkę SOCKS tylko wtedy, kiedy on uruchomi tę usługę. Ale jest to rozwiązanie (przynajmniej częściowe). Oznacza to, że rzeczywiście problemem jest przepustowość łącz na świat z AsterCity. Dzięki za zainteresowanie i szybką pomoc, teraz wiem czego się trzymać.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2003, 17:50 
Cytuj  
Mozecie ich nekac ale to teraz za duzo nie da:( No wiec, ja tyz mam astercity suppa kabel i te same problemy. Odpowiedz z helpdesku( o dziwo sami sie przyznali) : lacze na swiat zapchane , a kiedy rozszerzenie to nie wiemy.

Teraz jeszcze do tego jedna informacja od kolegi, ktory ma znajomosci u adminow astera: sprzet do rozszerzenia lacza mamy, tylko jest jeden problem. Zapycha sie tez siec szkieletowa (wewnetrzna lool) wiec dopuki tego nie zrobimy, nie dokupujemy pasma. I tyle na ten temat.

Na kolana all i sie modlic o poprawe, bo z dnia na dzien coraz gorzej. Ewentualnie skladac pisemna reklamacje o zwrot czesci abonamentu.

Pozd

Lutus


Feanore - Excalibur EU

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2003, 19:23 
Cytuj  
Póki co wysłałem takie małe "zażalenie" z informacją o chęci rezygnacji z usług AC. Zobaczymy czy dostanę jakąś odpowiedź. Hmm - zwrot części abonamentu... niegłupi pomysł, jeszcze nad tym pomyślę.

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2003, 07:47 
Cytuj  
Aster teraz ma troche problemow - UPC [chello] wpycha sie gdzie tylko moze, a maja na tyle dobra oferte ze duzo osob rezygnuje z uslug Astera. Sam sie nad tym zastanawiam, musze tylko wyczaic jak chello&daoc dziala w praktyce.

Fapuse

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2003, 08:18 
Cytuj  
Moge wam powiedziec jak dziala chello .....

.... hmmmm to znaczy w tej chwili juz nie moge bo zrezygnowalem z chello i zalozylem neo+ i jestem zajebiscie zadowolony ze zmiany ....


Chello ma dokladnie te same problemy co astercity. Podlaczaja ludzi ile tylko sie da a nie idzie za tym znaczaca rozbudowa laczy.
Np od stycznia do marca praktycznie w nic sie grac nie dalo bo lagi byly poworne :sad: ostatnio sie poprawilo ale i tak zrezygnowalem bo oni kompletnie olewaja klientow. W momencie podlaczenia moze lacze smigac a po tygodniu znowu zacznal sie lagi i nikt tego nie naprawi przez nastepne 3 miesiace :sad:
Z tego co pamietam to Szczoopak ma chello, pomeczcie go jak jest teraz ....

Acha tego nie ma napisane wyraznie ale w chello jest limit 16 GB miesiecznie a potem ciach i nie ma internetu :sad: Jak ktos lubi sobie filmy posciagac to jest kiepawo ....

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.