mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 39
Dołączył(a): 15.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2004, 12:42 
Cytuj  
Tworzę nowe darmowe mmorpg (na razie jest engineem do gry w singleplayera, multiplayer is still under construction) i z powodów oczywistych nie będzie stałego serwera tylko stawiane przez graczy. Więc mam pytanie, czy opłaca w ogóle robić sie mmorpg w którym serwery stawiają gracze? Czy usuwalibyście konta różnych playerów gdybyście WY tworzyli serwer i nie chcielibyście żeby zaśmiecali wam dysk? Może spróbowałbym zrobić że konta graczy zapisane są na jednym serwerze ogólnym, a gra się na kilku? Powiedzcie proszę bo nie wiem jak ten problem rozwiązać :smile:

*

Posty: 94
Dołączył(a): 21.01.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2004, 12:56 
Cytuj  
według mnie będzie lepiej gdy dane będą zapisywane naserwerze ogólnym bo zawsze można natrafić na jakiegoś chama który skasuje albo na wirusa

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2004, 20:17 
Cytuj  
hmm a może każdy mógłby mieć swoje dane razem z instalką na soim komie problem tylko z hackowaniem... zaje..fajnie by było żebyś na jaki kolwiek server wszedł i miał tam swoją postać... rozpatrzcie tę propozycję wydaje się naprawdę pożądna.


_________________
oumn da lololegend


Posty: 39
Dołączył(a): 15.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2004, 09:24 
Cytuj  
Więc tak, ostatecznie będzie tak że postacie będą przechowywane na oficialnym serwerze a będzie nimi mozna grać na serwerach które będą hostowali inni gracze. Kolejny problem teraz jest z hostowaniem tego oficialnego serwera, i jest kilka mozliwości:
a) Serwer będzie co jakiś czas "down"
b) W grze będą reklamy (typu plakaty na ścianach)
c) Będzie coś w stylu Premium Account

Która opcja najbardziej pasuje?

*

Posty: 94
Dołączył(a): 21.01.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2004, 11:20 
Cytuj  
mi się wydaje że jak będzie jakaś reklama na ścianie to nikomu to nie będzie przeszkadzało chyba że jakieś popupy będą to gorzej

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2004, 16:24 
Cytuj  
Błagam tylko nie premium Account tylko nie to... wersja z plakatami wydaje się całkiem cool i chyba nie będą nikomu przeszkadzać plakaty nawet z gołymi pupciami :wink:


_________________
oumn da lololegend


Posty: 46
Dołączył(a): 15.01.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2004, 17:53 
Cytuj  
Czy moglbym pomoc przy robieniu gry lub servera ?? W jakim jezyku piszesz bo ja umiem c++ :smile: Na takim srednim poziomie :razz:


Posty: 39
Dołączył(a): 15.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2004, 20:15 
Cytuj  
Przydałaby się pomoc :smile: Największe problemy mam ze stworzeniem programu który hostował by nowe serwery (w moim Delphi niestety nie chce ten komponent wejść...). Jakby co, mój numer gadu-gadu: 1597682, login tlen.pl: [email protected]

Potrzebuje jeszcze rady takiej, czy zna ktoś jakieś darmowe strony w necie (a'la piwko, friko itd.) do których może podłączyć się więcej niż jeden użytkownik? nie chce wydawać kasy na płatny serwer kiedy robię betatesty :smile:


Posty: 46
Dołączył(a): 15.01.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2004, 20:48 
Cytuj  
Juz napisalem do cibie na gg. Jesli potrzebujesz kogos do pomocy w robieniu serva, ai itd to jestem chetny :smile:

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 7 mar 2004, 21:11 
Cytuj  
jak robisz sam gre to musisz byc mega super ekstra emce ziomem. myslalem ze programisci piszacy gre w pojedynke i to za darmo wymarli wraz z dinozaurami, czyli gdzies 10 lat temu, no ale widac sie mylilem :smile:

co do postaci to powinny byc na kazdym serwerze inne, bo tutaj bedzie sie szybciej levelowalo, tam wolniej i takie sprawy... oficjalny serwer do trzymania postaci, bedzie prowadzil do naduzyc, typu wykoksowanie chara na jakims gownianym serwerku tylko do tego stworzonym, a potem wymiatanie owym charem na jakims normalnym shardzie...

ale po co ta gadka, i tak sie wypalisz zanim cokolwiek zrobisz... co nie znaczy, ze nie zycze ci dobrze! zycze dobrze kazdemu, oprocz pozujacych na profesjonalistow falussow zapatrzonych w siebie i swoja domniemana wielkosc.

pozdro ziom :smile:


Posty: 39
Dołączył(a): 15.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2004, 21:28 
Cytuj  
No widzisz jednak jestem :razz: Napisałem już dwie gry oparte o mój wymyślony (bardzo łatwy) system rpg o nazwie alla :razz: grafike wykorzystałem w obu allaRPG (są dwie części) z diablo 2 ale w tym rpg które robię grafe robie samemu.

Zapraszam na http://www.allarpg.kgb.pl a tak w ogóle część druga jest nieporównywalnie lepsza w porównaniu do pierwszej :razz: a tak a propo allarpg to nie była gra robiona "na serio" tylko taka typu "zrobie se w dwa dni bo mi sie nudzi" i ta gra serio dwa dni powstawała :razz:

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 7 mar 2004, 21:31 
Cytuj  
nie dziala link, ale piwko czesto wisi, wiec nie winie za to ciebie :smile: tak btw to KGB.pl jest IMO najlepsza domeną w polskim necie :smile:

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2004, 22:29 
Cytuj  
Jeżeli potrzebujesz pomocy w kwestji grafiki to do mnie możesz napisać!!!
2019137


_________________
oumn da lololegend


Posty: 39
Dołączył(a): 15.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2004, 16:47 
Cytuj  
A więc wszystko teraz wyjaśnię :smile: Ta nowa gra to będzie allaRPG On-Line, i nie będzie miała z poprzednimi allaRPG nic wspólnego oprócz (prawdopodobnie) muzyki i fabuły. System będzie raczej bardziej przypominał inne "normalnie" (nie oldschoolowe a'la spectrum tak jak 1 i 2) rpg online. Grafika będzie gorsza od Tibii, ale będzie widać jakie uzbrojenie ma na sobie dana postać. poza tym będzie jeden bajerek taki, że będzie można owszem kupić gotową zbroję ale będzie można ją zrobić również samemu, tak że będzie wyglądała inaczej niż każda inna z zakupionych u kowala części (można je będzie samemu wytworzyć z żelaza). więc full customise :smile: tak samo będzie z hełmami i mieczami (co do mieczy to najmniej opcji wyboru ale zawsze coś). nie mam zamiaru powtarzać błędu tibii i w grze będą dźwięki i animacje walki, a w tle będzie przygrywała muzyczka. niedługo dam pierwsze screenshoty więc czekajcie cierpliwie :smile:

ps. to będzie gra dla tych, dla których nie liczy się tylko i wyłącznie grafika.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2004, 18:55 
Cytuj  
jeżeli potrzebujesz pomocy od strony grafiki to ja jeszcze raz podaje swój numer gg 2019137 naprawdę mam dużo fajnych pomysłów. Wiele czasu spędzam na rysowaniu i od dawna interesuje mnie świat fantazy...tworzenie mmorpg to moje mażenie [w przyszłości chciałbym zostać grafikiem :wink:]. Więc jeszcze raz bardzo proszę! Mam na kompie duży zbiór swoich prac więc jeżeli chcesz to napisz a napewno wyślę. Mogę zająć się całą stroną graficzną... engine bym zostawił tobie...nie chodzi mi tu o to bym sam tworzył całą grafikę ale o to by po prostu powstała w końcu jakaś naprawdę dobra gra mmo... jeszcze raz proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam


_________________
oumn da lololegend


Posty: 39
Dołączył(a): 15.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2004, 14:17 
Cytuj  
więc ok :smile: spróboj zrobić grafikę:

human male
human female
elf male
elf female
dwarf male
dwarf female
giant male
giant female

każdego po trzy rodzaje, mają być bez żadnych zbroi i mieścić się w kwadracie 64x64. giant ma wyglądać jak giant :smile: znaczy nie tyle że ma być gigantyczny co po prostu giganci są hm... ludźmi który zamiast skóry mają kamień (wiem że może jest inaczej ale w Ahatar tak wyglądają giganty). nie moge się odezwać na gadu-gadu bo coś mi się popsuło :/ przeinstalowywałem itd. ale nic nie dało.
jak co mozna ze mną kontaktować sie na tym forum lub mailem: [email protected]

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2004, 15:38 
Cytuj  
ok nie ma sprawy zrobię mam tylko pytanko czy to ma być rzut z góry z boku z przodu czy ala tibia 45stopni??? Napisz na mojego maila mam jeszcze kilka zajeb..fajnych pomysłów [email protected]
Dzieki


_________________
oumn da lololegend

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 mar 2004, 16:56 
Cytuj  
Dev Team pr0.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 12 mar 2004, 21:41 
Cytuj  
stary powinienes pobierac oplaty za ta wspaniala gre !!1 twoja pierwsza pozycja jest pierwszorzedna. *thumbs up*


Posty: 34
Dołączył(a): 7.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2004, 19:32 
Cytuj  
Kurcze panowie :/ Przeszedłem allaRPG :grin: Bardzo mi się podoba :grin: Fantasy The Best. Chciałbym wam jakoś pomóc w tworzeniu tego dzieła. Nie wiem jak ale postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy by ten plan wypalił. 2973460 <-- Mój GG. Odezwijcie się!!! PROSZĘ !!! To jest moje marzenie by coś stworzyć dla potomnych, mieć w tym swój udział i żeby to było FANTASY!!! Panowie jestem gotów do pomocy!!! Nawet zawiesze na chwile moją karierę w counter-strikeu z klanem NtSd. Napiszcie tylko jak mam wam pomóc, co mam zrobić, a postaram się by to cudo ujrzało światło dzienne i żeby ktoś kiedyś powiedział: "To jest wspaniała gra". Piszcie!!! Czekam z niecierpliwością.


_________________
"...i tak wszyscy zginiemy..."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.