mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 11:34 
Cytuj  
Witam wszystkich
Nie mam jeszcze FFXI ale planuje sobie kupic jak tylko pojawi sie w polskich sklepach. I chcialbym zadac kilka pytan do tych, ktorzy juz w niego graja.

1. Jak przedstawia sie sytuacja z odgrywaniem przez graczy postaci tzn. czy znajde servery na ktorych gracze nie uzywaja: lol, btw, :D,... I odwrotnie, na ktorych serverach gracze nie odgrywaja postaci?

2. Wiem, że podczas wlaczania gry pierwszy raz sciaga sie mnostwo updatow wiec chcialbym sie dowiedziec czy i gdzie moge pobrac pliki nie przez gre ale np. FlashGet'em. Moge miec problem z pobraniem przez gre bo mam wolne lacze i do tego lubi sie rozlaczac, a nie chce tracic ani dnia z darmowego miesiaca rozgrywki.

3. Na jakich konfiguracjach sprzetowych gracie i jak sie na nich gra prezentuje?

Prosze o nie umieszczanie off-topic'ow (zauwazylem, ze wypowiadajacy sie tu ludzie czesto to robia).

Za wszelkie info z gory dziekuje!

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 11:46 
Cytuj  
Cytuj:
Witam wszystkich
Nie mam jeszcze FFXI ale planuje sobie kupic jak tylko pojawi sie w polskich sklepach. I chcialbym zadac kilka pytan do tych, ktorzy juz w niego graja.


Na 99,9% ta gra nie pojawi sie w Polsce. Zostaje Ci interact.

Cytuj:
1. Jak przedstawia sie sytuacja z odgrywaniem przez graczy postaci tzn. czy znajde servery na ktorych gracze nie uzywaja: lol, btw, :grin:,... I odwrotnie, na ktorych serverach gracze nie odgrywaja postaci?


Specjalnych RP serwerow nie ma, wiec sa lole, btw i :grin:. Tylko nie wiem komu to przeszkadza...

Cytuj:
2. Wiem, że podczas wlaczania gry pierwszy raz sciaga sie mnostwo updatow wiec chcialbym sie dowiedziec czy i gdzie moge pobrac pliki nie przez gre ale np. FlashGet'em. Moge miec problem z pobraniem przez gre bo mam wolne lacze i do tego lubi sie rozlaczac, a nie chce tracic ani dnia z darmowego miesiaca rozgrywki.


Ktos umiescil patche jakis czas temu. Ale jak instalowalem gre w poprzednia niedziele to czas patchowania byl ok 5h po tym co sciagnalem i umiescilem flashgecikiem.

Cytuj:
3. Na jakich konfiguracjach sprzetowych gracie i jak sie na nich gra prezentuje?


Na raznie nie gralem gre 'na stale' tylko u kumpli na koncie... Ale nie ma w co zupelnie grac, wiec zamierzam w koncu sie pobawic w fajne PvM, wiec na dniach sobie najprawdopodobniej Finala kupie :eek:.

W miescie i jakims n00b huntingu nic mi nie przycinalo na Ath 2000+, GF4 Ti4200@4400 i 512 DDR. Nie mam pojecia jak wygladaja duze raidy na 40+ osob na ekranie, wiec sie nie wypowiadam.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 11:47 
Cytuj  
1. myślę, że nie znajdziesz serwerów na których gracze nie używają zwrotów typu lol, btw.
To oficjalny serwer ludzie płacą za rozrywkę i mogą mówić co im się podoba nikt nikogo nie zmusza do sztucznego odgrywania swojej postaci.
Z drugiej strony to ifocjalny serwer, ludzie płacą za rozrywkę więc jest pełna kultura i spróbuj dwa razy w krótkim odstępie czasu krzyknąć na mieście, że coś sprzedajesz i zostanie upomniany "pls no spam" nie przez jakiegoś domorosłego gm-a ale przez innego gracza.

2. też mam wolne lubiące się rozłączać łącze, a mimo to patchowanie przebiegło bez żadnych problemów i bardzo szybko, a flashgetem ściągałbym to 4 razy dłużej

3. ja gram na 1700xp, radeon 9600pro, 512MB ramu. Wcześniej grałem na radeonie 9100. Po zamianie na 9600PRO nie zauważyłem jakielkolwiek zmiany, gra nadal delikatnie przycina w czasie zamieci lub burzy piaskowej.
Ostatnio coś mi wolniej działa nie wiem czy to sprawka któregoś z patchy czy po prostu kolej na reinstalkę windozy.

Co do offtopiców to zaraz przyjdzie Aenima i coś dopisze - trzeba poczekać :wink:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 12:11 
Cytuj  
Asmax, my friend, kup ode mnie konto? plz :>

Szczegoly dotyczace sprzedazy konta tutaj.


Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 12:24 
Cytuj  
A zagral bys sobie Asmax na takim serverze, na ktorym panuje wzgledny porzadek (nie ma lol, rotf,... a emocje opisywane sa slownie w gwiazdkach np. *smieje sie*) to bys to docenil i nie chcial bys grac na innych serverach. Jak narazie spotkalem sie z tym rozwiazaniem tylko w NWN, a szkoda. I nie chodzi mi tu Mark o to zeby kogos do czego zmuszac bo mozna zalozyc server, na ktorym sa przstrzegane pewne zasady a wchodzi sie na niego tylko wtedy kiedy sie decyduje na ich przestrzeganie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 12:39 
Cytuj  
Wiem, ale ja nie lubię sztucznie tworzonego klimatu. I nie lubię zmuszania ludzi do tego.


Proponuję dla odmiany pograć np. w MU online i poczytać trochę ziomalskich odzywek w stylu "o kurwa", "chodź zajebiemy go", "ooo czesc ziomal, masz troche kasy pozyczyć :razz:", "a to chuj", "/shout MasterKiller_PL to złodziej właśnie sk.... zaj.... mi jedną rzecz" wtedy lol, btw czy nawet wtf przestaną Cię razić :wink:


Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 12:47 
Cytuj  
Ale ja tez czasami potrzebuje jakiegos rozluznienia i wchodze sobie na servery, na ktorych nie ma zadnych ograniczen i moge sie tam wyzyc do woli. I dlatego moim zdaniem dobrym rozwiazaniem by bylo gdyby w FFXI istnialy servery 'swobodne' i np. 1 czy 2 servery z pewnymi zasadami i sam bys sobie wybieral gdzie wolisz grac. Tych serverow to jak czytalem to chyba kilka/kilkanascie jest wiec nie bylo by problemu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 12:58 
Cytuj  
hmmm... tak szczerze to ja nie bardzo widzę różnicę pomiędzy "lol" a "*smieje sie*".

Przecież to oznacza dokładnie to samo, tylko że lol krótsze i rozpoznawalne nawet przez japsów, a smieje sie mniej wygodne i rozumiane tylko przez polaków. A FFXI nigdy nie będzie mialo polskiego serwera.


Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 13:07 
Cytuj  
eh...
To byl tylko przyklad, a tak wogole to:
lol - laughts out loud = smieje sie bardzo glosno (prawdopodobnie tak glosno, ze nie moze sie powstrzymac) != smieje sie.
*smieje sie* wiadomo, ze nie mozna by uzywac w FFXI tylko zamiast tego *smiles* (co prawda oznacza to raczej usmiecha sie).

Ale tak naprawde musial bys zagrac w NWN na serverze, na ktorym przestrzegane sa takie zasady i wtedy zrozumial bys tak do konca o czym mowie i mialbys sie do czego odniesc.

* != - nierownosc

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 14:08 
Cytuj  
Cytuj:
2004-04-16 13:11, Mac napisał:
Asmax, my friend, kup ode mnie konto? plz :>

Szczegoly dotyczace sprzedazy konta tutaj.


Mackadjusz, zostawiam Ci PMy, prosze o kontakt, klepie na GG a Ty sie nie odzywasz ;O

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 14:12 
Cytuj  
Zwierzak, sorrry, ale wiem chyba lepiej co mi sie bardziej podoba =O. Jak chce sobie *pousmiechac sie zalotnie do przechodzacej elfki* (ktora to IRL jest 55 letnim napalonym japoncem) to sobie pojde na jakis Sex-chat :. A jak bede chcial sie pobawic w prawdziwe RPG to umowie sie z kolegami na sesje. W MMORPG IMO to wypada dosc kiepsko, chociaz w UO istnieje cos takiego jak 'stowarzyszenie' gildii RPujacych na serwerze Europa i wypada calkiem znosnie, to _JA_ osobiscie widze to jako mala zabawe na 1h dziennie niz na powazna gre. (www.coy-europa.com)


Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 14:48 
Cytuj  
Wiesz co Asmax, ja nigdy nie uczestniczylem w sesji RPG i pewnie nigdy nie bede uczestniczyl, uznaje to poprostu za marnotractwo czasu (wole jak mi cos mryga przed oczami, taka mam nature poprostu). Ale probowalem gry opartej na tych zasadach i tej, ktora dalece od nich odbiega i stwierdzilem ze wszechobecne 'lolki' (ktorych znaczenia tak naprawde 95% graczy nie zna) mi nie odpowiadaja, tak jak nie odpowiada mi tez magiczna znajomosc imion, i wiele, wiele innych prostych rzeczy. Wole poprostu kiedy jest chodz troche porzadku i ja nie mowie o, jak to sie okresla, pelnym RPG tylko o przestrzeganiu kilku prostych zasad. I tak samo stwierdzam, ze nie musi to dotyczyc wszystkich graczy tylko tych, ktorzy sie na to godza.

I nie rozumiem dlaczego tak bardzo chciales mi pojechac w swoim poscie. Uwazam, ze kazdy (nawet 55-latek) ma prawo stworzyc sobie taka postac o jakiej marzy i moze ja odgrywac jak tylko zechce i mi to nie przeszkadza poniewaz ja przywiazuje uwage tylko do postaci wirtualnej z gry (sposobu jej odgrywania) a nie do ludzi ktorzy siedza przed kompem (oni tak naprawde mnie nie obchodza).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 16:41 
Cytuj  
zagral bys sobie Asmax na takim serverze, na ktorym panuje wzgledny porzadek (nie ma lol, rotf,... a emocje opisywane sa slownie w gwiazdkach np. *smieje sie*) to bys to docenil i nie chcial bys grac na innych serverach

Ekipa ex free shardowcow atakuje ff?
Jak place to chce mowic to na co mam ochote czy jest to rofl, lol, btw, omg czy inne chu#$.
I nie spotkalem sie w zadnym platym mmorpg z serverami gdzie bylo by to zabronione.




_________________
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aenima dnia 2004-04-16 17:44 ]</font>


Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 16:48 
Cytuj  
Aenima czytaj uwaznie to co pisze. Ja mowie tylko, ze skoro place to chcialbym miec do dyspozycji miedzy innymi (tymi, na ktorych mowi sie cokolwiek) server na ktorym bylby 'wzgledny porzadek'.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 16:51 
Cytuj  
Zwierzak zagraj zobaczysz. W płatnych mmorpg nie ma sensu wprowadzać jakiś GM-ów banujących ludzi za słownictwo bo:
1. ludzie płacą
2. ludzie płacą za fun
3. ludzie płacą za fun i zwrócą uwagę komuś kto zachowuje naprawdę rażąco
4. lolkujący 12-latkowie w taką grę nie grają bo ich po prostu nie stać, a nawet jak spróbują to nikt ich nie słucha

Moim zdaniem robisz z igły widły. Nawet jak jesteś religijnie uprzedzony do do słowa "lol" to zapewniam cię, że przez 5h widzę raptem 2-3 razy "lol", chyba ze się stoi i opowiada sobie dowcipy zamiast grać.

Dla 99% ludzi gra w mmorpgi to po prostu rozrywka taka sama jak pójście do kina. I ja tam wolę jak inni gracze nie cudują tylko piszą normalnie "sorry, i need 3min - getting drink" niż jakieś wymyślanie cudów dla zachowania sztucznego klimatu.

Ja płacę miesięczny abonament za ten klimat. I aktualnie to squaresoft mi go zapewnia poprzez grafę, muzykę, system questów, bossy, animację itd.
Oczywiście jak tytuł jest ubogi to ten klimat zapewnia się innymi sposobami. Ale ja preferuję ten pierwszy.
A w NWN nie zagram, ta gra sie nie nadaje na mmorpg imho. A do tego mnie tak naprawdę trochę śmieszy, jak ktoś pisze *smieje sie*.
Głupota - znacznie krótsze i bardziej poręczne jest zwykłe lol.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 17:13 
Cytuj  
Cytuj:
Mackadjusz, zostawiam Ci PMy, prosze o kontakt, klepie na GG a Ty sie nie odzywasz


PMow nie stwierdzilem.. na gg rzeczywiscie cos tam sie pojawilo :eek:


Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 17:56 
Cytuj  
Ale ja sie z toba w 100% zgadzam Mark!
Tyle, ze obok 10 serverow, na ktorych robi sie cokolwiek moglby byc jeden czy dwa, na ktorych przestrzegane sa pewne zasady.
I nie robie z igiel widel i nie jestem uprzedzony do slowa lol (mimo, ze prawie nikt nie zna znaczenia tego skrotu co mnie troche drazni) sam go czesto uzywam.

A NWN to nie jest 'ubogi' tytul mimo, ze ma wiele wad i tak naprawde 100 razy bardziej podoba mi sie kazdy final od niego (poprostu wielbie ta sage) i napewno nie nadaje sie takze na mmorpg chociazby dlatego, ze ma ograniczenie do 64 graczy na raz. Ale jezeli trafisz na fajny serwer i zobaczysz jak to jest jak sie gra 'inaczej' to moze to zrozumiesz i docenisz (zupelnie inne podejscie do rozgrywki przez internet).

Wiesz porownalem juz kilka gier mmorpg z NWN, np. Lineage II extra grafika, super swiat widac ze gra przemyslana ale moich towarzyszy podrozy zmieniam jak rekawiczki nie pamietajac nawet ich ksywek. A w NWN jezeli juz raz z kims podrozowalem to praktycznie zawsze go pamietam i zawsze go pozdrowie czesto pogadam a jeszcze czesciej okaze sie, ze to bedzie moj staly towarzysz. I ja nie mowie, ze tak jest na wszystkich serverach NWN bo sa takie, na ktorych charakter rozgrywki jest taki sam jak w wielu mmorpg'ach. I mimo, ze tobie (wam) moze sie wydawac ze to jest jakies niewyobrazalne ograniczenie to mnie to ograniczenie bardzo odpowiada poniewaz wprowadza pewien lad w swiat gry.

I jeszcze chcialem dodac, ze rozmowy typu 'ide do wc' sa rozwiazywane na kanale prywatnym na ktorym mozesz mowic cokolwiek ale tylko do jednej osoby naraz a nie do calego swiata i wcale nie trzeba tego odgrywac stosujac jakies tricki.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 19:55 
Cytuj  
Zwierzak ZAGRAJ, potem dyskutuj ok :grin:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2004, 21:28 
Cytuj  
Zwierzak, porownywanie NWN do _jakiegokolwiek_ *MMORPGA* jest 'troche' nie trafne. NWN nie jest mmorpgiem. Jest to po prostu cos innego od reszty zwyklych RPGow singleplayer. Cos z dzialajacym w miare multiplayerem na 64 graczy i ogromna iloscia modow. Jezeli porownywac by to do jakiejs gry FPP to bylby to Battlefield, ale w zadnym wypadku Planetside.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2004, 00:51 
Cytuj  
Zwierzak --> musiałoby istnieć 1000 serwerów z różnym zestawem zasad. Mnie np. nie denerwuje lol, ale drażni *śmieje się, nie przeszkadza mi przeklinanie, ale nie lubię spamowania itd
W związku z tym, że nie można dogodzić wszystkim i ustalić takich reguł, które by wszystkim odpowiadały przymykam oczy na pewne rzeczy i dobrze się bawię grając w FF XI, gdzie mam kilku naprawdę dobrych kumpli.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.