mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 11:12 
Cytuj  
Właśnie obkupiliśmy się w mikrofony i tym podobne akcesoria. I chcę przyznać - z pewnego rodzaju nieśmiałością :oops: - że brakuje nam tylko softu... No i pytania:

    - co lepsze?
    - do jakiego darmowego servera się podczepić?
    - czy mamy jeszcze jakąś alternatywę pozy tymi dwoma programami?
    - jeszcze coś o czym newbie nie ma zielonego pojecia?


Ostatnio edytowano 27 sie 2004, 15:23 przez arkadek, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 11:23 
Cytuj  
Z tego co się orientuje to jest jeszcze Skype ale kożystałem do tej pory tylko z TS'a, więc ciężko mi cokolwiek porównywać.
Mogę powiedzieć tylko, że TS całkowicie wystarcza i np. my nie widzimy potrzeby zmiany na inny tego typu soft.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 12:04 
Cytuj  
Istnieja jeszcze co najmniej 2 tego typu programy: GVS (Game Voice Share - albo jakos tak :D) Microsoftu i Roger Wilco.

Uzywalem oba no i oczywiscie TeamSpeaka.

W przypadku GVS jest problem z instalacja na kartach Audigy (trzeba zmieniac akceleracja sprzetowa), a jakosc dzwieku jest przecietna.

Ostatni raz jak uzywalem Rogera Wilco tez bylem niezadowolony.

Dopiero TS pozwolil mi na komfortowe cieszenie sie zaletami komunikacji glosowej.
Warto jednak poeksperymentowac z kodekami zeby uzyskac dobry efekt.
Kompresja jest bardzo dobra i nie zapycha lacza, a program jest bardzo stabilny - nie zdarzylo mi sie zebym mial z Nim problemy.

Polecam :)


Ostatnio edytowano 27 sie 2004, 15:19 przez Ethan, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 243
Dołączył(a): 13.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 12:35 
Cytuj  
tylko teamspeak
dlaczego??

-możesz stworzyć duuuużo kanałów i nadawać im nazwy jakie chcesz.
-możesz założyc hasło na każdy kanał i na sam server żeby żadne brudasy nie sprawiały problemów.
-nie wiesza się.
-jakość dźwięku jest super(możesz sobie ustawiać różne kodeki).
-możesz dowolnie skonfigurować uprawnienia adminów(czy mogą np banować czy tylko np kickać).
-rejestracja użytkowników, czyli nie musisz sprawdzać czy na TS wszedł twój kumpel czy ktoś nieznajomy.

teamspeak jest świetny i najlepszy IMHO

pozdro

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 12:53 
Cytuj  
Rozumiem, że aby nasz team mogł z niego korzystać musiałbym postawić u siebie server, otworzyć dostęp do niego w firewalu, słowem odsłonić się (przynajmniej częściowo).

Czy są jakieś publiczne servery TS?

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 13:25 
Cytuj  
Zerknij do mojego posta z 14 lipca - komunikator glosowy.
Tam znajdziesz adres servera team speak, nie wiem czy jeszcze aktualny ale wtedy dzialal :). Zawsze mozesz dogadac sie z wlascicielem serverka :)

Tak BTW tylko "team speak 2" gralem sporo w BHD i nigdy nie zawiodl:)

**

Posty: 243
Dołączył(a): 13.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 14:35 
Cytuj  
Server musisz postawić u siebie na kompie jak chcesz mieć prywatny, w pełni konfigurowalny server a co za tym idzie musisz udostępnić niektóre porty .

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 15:17 
Cytuj  
Najlepiej by bylo gdyby ktos z dostepem do dobrego lacza i dobrego serwera postawil TSa i zalozyl kanaly dla poszczegolnych serwerow L2 i dodatkowy kanal ogolny.

Oczywiscie z dostepem na haslo na poszczegolny kanal i oddelegowanie 1 osoby do zarzadzania kanalem.

Pogadam z kumplem o tym, moze da sie cos zrobic, ale nie obiecuje.

Jezeli ktos ma takie kontakty lub sam ma dostep do odpowiedniego serwera i lacza niech sie odezwie.


Posty: 5
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2004, 23:57 
Cytuj  
Witam.
Gram w L2 juz jakis czas, zaczynalem od bety, korzystam z tego boarda tez kilka miesiecy, ale nie wlaczalem sie do dyskusji. (Lepiej jest nie odzywac sie i wydawac się glupim, niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwości. Mark Twain)
Calkiem przypadkiem spotkalem Karola i po rozmowie z nim zdecydowalem napisac :) to tyle moze na poczatek o sobie, a wlasciwie chodzi mi o serwer TS-a. Jak chcecie to moge postawic cos takiego u siebie, zreszta caly czas stoi. Lacze szybkie GTS, czasem siedzi na tym 100-150 osob kodek GSM i slychac idealnie. Jakis czas temu ktos to roz......al (za duzo uprawnien dostal) ale spokojnie jak ustalimy co chcemy to da sie zrobic. Serwer TS-a stoi na Linuxie, jest stabilny, nie wiesza sie i poprostu dziala.
Pozdrawiam i czakam na Wasze zdanie

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 08:28 
Cytuj  
Oh, super! :P :P
To ja sie popieram ideę Ethana. W sumie byłoby maxymalnie 9 nowych kanałów (maxymalnie bo nie wszędzie może być zapotrzebowanie). Jeśli idzie o Gustina to jako admina zapodaję siebie :wink:

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 08:48 
Cytuj  
W takim razie nie pozostaje nic innego, jak dogadac szczegoly i sfinalizowac projekt :)

Niech wszyscy chetnie na admina poszczegolnych kanalow zglaszaja swoje kandydatury. Wygra lepszy :P


Posty: 5
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 11:49 
Cytuj  
Zalozylem 9 kanalow. Jeden nazywa sie mmorpg.pl gdzie wszyscy uzytkownicy tego foum moga sie spotykac i gamzac, mozna na niego wejsc bez zadnych hasel, oraz drugi kanal Lineage2 na ktory haslo to: mmorpg.pl
W tym kanale jest osiem podkanalow o nazwach poszczegolnych serwerow, narazie dostepny dla wszystkich znajacych haslo na kanal glowny. Teraz musimy wyznaczyc ludzi ktorzy beda tam mogli wchodzic, no i ocztwiscie opiekunow poszczegolnych kanalow. Piszcie do mnie na [email protected] a ja bede rejestrowal uzytkownikow i nadawal im uprawnienia. Proponuje takie same nicki jak na forum.
No i chyba rzecz najwazniejsza, zebyscie mogli sie tam logowac to powinienem powiedziec ze serwerek ts stoi pod adresem rei.aeris.pl
Milego gadanka i .......do uslyszenia.

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2004, 16:56 
Cytuj  
ja sie podepne pod kanal gustin, gdzie arkadek niech adminuje.
Jednak jest jedno ale... wczoraj podpialem mikrofon, znaczy tylko wcisnalem wtyczke i... padl komp. :)

Padl prawie kompletnie, ale nie do konca, o 3 nad ranem wstal i chodzi do teraz.. boje sie go wylaczyc.
Kompletnie nie kumam co sie stalo (podpowiedz: komp sie podniosl jak wyjalem jedna z kosci pamieci, a co jeszcze ciekawsze jak ja wlozylem to podniosl sie znowu)
Z pewna taka niesmialoscia podchodze do proby ponownego uruchomienia mikrofonu...


Posty: 5
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2004, 19:53 
Cytuj  
90% przypadek pewnie ruszales cos kompem zeby wlozyc wtyczke i tyle. Z pctami tak jest czasem stoi i chodzi przewieziesz autem 300 m i wszystko pada. Przyczyna :niektore rzeczy trzymaja sie w slotach na slowo honoru, jakies drgania i naprezenia i masz problem. Sprobuj jeszcze raz i zbytnio sie nie obawiaj. A jak masz plyte ECS (jesli tak to wspolczuje) to jest to normalne zachowanie tego sprzetu :) pada kiedy chce i wstaje kiedy chce

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2004, 15:44 
Cytuj  
Leon, TS2 server działa? Klient go nie widzi...


Posty: 37
Dołączył(a): 11.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2004, 23:13 
Cytuj  
już dziala, jakies lamki podmienialy upsa i wylaczyli serwa a ts nie byl odpalany z automata. teraz dziala i wlasnie sobie gadam z leonem na mmorpg.pl (kanale)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2004, 08:38 
Cytuj  
Wczoraj korzystalismy z TS2 w party, i ja osobiście bardzo go sobie chwaliłem. Co prawda, przez gapiostwo, gadaliśmy na najniższym kodecu 5,1k, ale i tak bardzo dobrze brzmialo.
Dzieki Leon


Posty: 17
Dołączył(a): 26.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2004, 12:14 
Cytuj  
Ja sie nie moge do tego serwera polaczyc , ktos mi powie dokladnie address serwera? :)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2004, 12:46 
Cytuj  
Przecież Leon już napisał: rei.aeris.pl


Posty: 17
Dołączył(a): 26.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2004, 14:02 
Cytuj  
Tylko jakos sie polaczyc do niego nie moge, moze mam zly port wpisany :wtf:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.