mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6567 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 329  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2012, 16:02 
Cytuj  
Temat jest prosty.

W D2 to co długo było fajne, to szybki run przez bossów na hell (grałem dobrych parę lat w D2 do czasu mass dupów i hacków, kiedy gra straciła dla mnie jakikolwiek sens - po co farmić coś, co można od ręki sobie dupnąć?) z kumplami. Całe D2 grałem zonką i czarką i ogólnie zawsze była szansa, że coś fajnego dropnie. Cow lvl był fajną odskocznią i faktem jest, że zasadniczo służył do taxi. Gra nie była idealna, ale z punktu widzenia gracza, który wówczas trochę w tą grę grał była dość wciągająca. Z racji tego, że nie było łatwego dostępu do informacji jak dobry jest dany rare, można było próbować go opchnąć za fajną kasę. Co ważne, walutą były (jeszcze przed ISTem) SoJe, których nie dało się farmić (cały czas mówię o czasach przed całkowitym zagarnięciem gry przez dupy, hacki itp.) i które też miały jakiś drop rate. To znaczy, że nawet żeby coś kupić trzeba było mieć farta i coś wydropić.

W D3 walutą jest coś, co nie ma ŻADNEGO związku z dropem, MF, luckiem. Różnica między kolesiem, który ma na sobie tony MF, kolesiem który ma 0 MF, a kolesiem który ma XXX $ w kieszeni jest taka, że dostaną dokładnie to czego chcą tylko w różnych odstępach czasu. W D2 mogło się zdarzyć, że ktoś farmił Mefa całe dnie i noce i nie padło mu nic ciekawego. W związku z czym gracze dzielili się na tych, którzy mieli farta i coś im dropnęło (i mogli to nosić albo sprzedać) i na tych, którzy przez bad luck mogli przez rok nawet się nie otrzeć o drop (do tego sam system loota, choć dziki, to jednak również determinował czy dany drop nawet jak padł, to ten gracz go "złapał".). I to jest moim zdaniem problem z lootem w tej grze.

Rozjechany system affixow pomijam - gdyby powyższy temat był uregulowany, to affixy nie byłyby tak istotne.

Za najbardziej poj#E@#ny element tej gry uważam elity i balans mobów. Nie wiem gdzie niektórzy widzą skilla w 10*corpse runie do bossa, który ma walla, stapianie i wampiryzm. Oczywiście boss spawnuje się w, np. wąskim korytarzu na początku lochu. System bonusów dla elitów jest kompletnie z dupy i wydaje mi się, że chłopaki z Blizza sami nie przewidzieli, że po prostu niektóre combo cech są nie do przejścia. Beznadziejny droprate z bossów to też jakiś lol dla mnie.

Nie wiem co kierowało ludźmi z Blizzarda, ale ogólnie D3 ma wszystkie wady WoWa, a wiele fajnych rozwiązań z D1 i D2 zostało usunięte. Gra jest moim zdaniem permanentnym gearcheckiem, gdzie skill nie ma żadnego znaczenia. A skoro każdy gear można od ręki kupić (albo za wyfarmowany ingame gold, albo za $$$), to oznacza, że praktycznie człowiek nie jest w ogóle w tym algorytmie potrzebny, jednym słowem: gra idealna.......dla niedorozwojów, fanbojów albo 10latków, którzy nie są w stanie tego dostrzec. Gram na razie w tą grę z nadzieją, że najbliższy patch zmieni trochę zasady tej gry, bo na razie jedyne co mi się w D3 podoba, to cinematics :(


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 27 maja 2012, 16:13 
Cytuj  
Life Steal vs Life on Hit
http://www.youtube.com/watch?v=33UDzGZTHPI


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2012, 18:27 
Cytuj  
WoW, wyjatkowy dobry dzien dzisiaj. Farmilem sobie questa na Skele Kinga na Inferno i po 4 runach owoce sa nastepujace: setowy helm dla Monka, zolte plany dla BS na chesta, fajna magic tarcza z +res all i +str, zajebisty rare amulat i 3 czy 4 inne bardzo fajne rare itemy. W sumie mialem 110-130% MF z Nephalemem. Jak dropnal setowy item to od razu banan na twarzy i to zajebiste uczucie znane z Diablo II pomiedzy chwila jak naszym oczom ukazuje sie zloty/zielony item i momentem jak taki przedmiot identifkujemy :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2012, 20:43 
Cytuj  
MF ciezko sie pozniej stackuje. Szukalem dzisiaj amuletu na lv30-42, itemy z MF chodza po 150k+, troche drogawo tbh. Do 30 levelu dalo sie trzymac w okolicach 80mf, ale im dalej w las tym gorzej.

Zgodze sie z bezsensownoscia kraftow na nightmare. Na 3 wycraftowane armory, zaden nie mial ani jednego primary statu, to juz jest jakis zart.

Moze tak duza wariancja pomiedzy itemami ma jednak sens? Jesli AH nadal bylby wdrozony, a itemy dropowaly normalnie (mag laska +int only, dex/int/str +vit only), to wtedy kazdy ubralby sie na AH w 3 minuty, a jedyna rozterka bylo by to czy wziac +38dex, czy +30 dex i +1% crit. W tej chwili trzeba sie troche naszukac.
Niektore affixy sa totalnie ignorowane - +hp from orbs, gold/orb pickup, +hatred generation, etc. Mogli by dodac cos nowego tutaj.


_________________
Nestor#1522

**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2012, 21:37 
Cytuj  
Ja to widze tak, bedac na Inferno robimy farme itemow, dobre dropy do uzytku wlasnego lub na ah, reszte mielic i craftowac majac nadzieje, ze cos dobrego sie trafi. Chyba ze ktos cierpi na brak kasy i lepiej mu opylic u vendora.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2012, 22:27 
Cytuj  
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/ ... 591?page=1

Gdyby komuś się nie chciało farmić Inferno i przedzierać przez wszystkie akty, tutaj tutorial jak zglitchować grę i wejść od razu do 4 aktu bez użerania się z poprzednimi:

http://www.youtube.com/watch?v=Yxf01u7QgEM

Śmiech na sali. :)

Edit: w sumie nvm, to samo można zrobić dołączając się do gry znajomego. Waypoint chyba zostaje. W każdym razie ciekawostka.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2012, 23:08 
Cytuj  
Czai ktoś to miejsce, akt 4, każdy z tych kwadratów był niedostępny, dopiero po jakimś czasie się pojawiał a ja po naciśnięciu jego czekałem aż z nieba spadną moby do bicia, mam teraz ostatni kwadrat i nie chcę się pojawić ;< nie wiem czy mam to zostawiać czy czekać, a już czekam z 10 minut.

http://i.imgur.com/ysW9E.jpg
http://i.imgur.com/nxZcY.jpg
http://i.imgur.com/ezBJZ.jpg

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2012, 23:48 
Cytuj  
A po ci ten kwadrat? :)

@Razoth, no mozna to zrobic, tylko powodzenia w IV akcie jak masz problemy we wczesniejszych. Przeciez poziom trudnosci rosnie z kazdego aktu na nastepny, mobki w I maja 61lvl, a w IV 64. Nie rozumiem w takim razie po co skipowac content. Sam zreszta tak zrobilem z ciekawosci, dostalem wpierdol 5x od pierwszej grupy mobkow i wrocilem do I aktu :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2012, 23:54 
Cytuj  
Dunno, itemy lecą też ze skrzynek czy waz (lol).


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 28 maja 2012, 01:11 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Czai ktoś to miejsce, akt 4, każdy z tych kwadratów był niedostępny, dopiero po jakimś czasie się pojawiał a ja po naciśnięciu jego czekałem aż z nieba spadną moby do bicia, mam teraz ostatni kwadrat i nie chcę się pojawić ;< nie wiem czy mam to zostawiać czy czekać, a już czekam z 10 minut.

http://i.imgur.com/ysW9E.jpg
http://i.imgur.com/nxZcY.jpg
http://i.imgur.com/ezBJZ.jpg


Te pomieszczenia są generowane losowe i akurat trafiłem chyba na koszmarze. Z tego co pamiętam to 2 ostatnie kwadraty zostają niezapełnione. Czyli musisz tak chodzić aby dojsc do skrzynki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2012, 07:16 
Cytuj  
@farming skrzynek

Rownie dobrze mozna bić jednego packa dla gwarantowanych blue + troche trashu. Przynajmniej DH jestem tam w stanie w a4 pobiegać, brakuje jeszcze 30% dpsu zeby czuć sie w miare bezpiecznie (czyli mobki padna zanim mi sie defensywne zabawki skoncza). Ofc z moim gearem na fast + invul +wall nie ma szans. Czy zlotego opressora z szarza.
Wczoraj pierwszy pro itemek padl, siekierka 1260dmg ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 755
Dołączył(a): 12.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2012, 09:51 
Cytuj  
Narazie Blizzard podal, ze do inferno weszlo mniej niz 1% wszystkich graczy, ktorzy kupili D3.

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/ ... 701?page=1

****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2012, 10:09 
Cytuj  
Nie ma co sie dziwic, nie kazdy ma tyle czasu aby siedziec calymi dniami przed kompem.
Ja grajac 2 godzinny dziennie + troche wiecej w weekend doczlapalem sie dopiero do 56
Za tydzien z tego 1% zrobi sie pewnie 20% :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2012, 10:10 
Cytuj  
Wieczorem bedzie wiadomo cos wiecej. Jak widac wiekszosc casuali dalej cisnie nizsze poziomy trudnosci. Ja widze ze przy moim stylu grania udalo mi sie zrownac level z kilkoma znajomymi, ktorzy tez nie maja calego dnia na granie, co jest w miare fajne :)


_________________
Nestor#1522


Posty: 11
Dołączył(a): 11.05.2012
Offline
PostNapisane: 28 maja 2012, 10:57 
Cytuj  
Jest sens farmienia 1 bosa w ac4 (koncze hell), komuś wypadło z tego bossa coś godnego uwagi? Widzę, że to jakieś nowe mf runy :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2012, 10:59 
Cytuj  
uSki napisał(a):
Jest sens farmienia 1 bosa w ac4 (koncze hell), komuś wypadło z tego bossa coś godnego uwagi? Widzę, że to jakieś nowe mf runy :)


A ja tak podpinając się pod pytanie. Jest sens robić farmę na inferno "Butchera"? Wypadają itemki które pozwolą nam coś zdziałać na 2 akcie (bądź dobrze sprzedać na AH)?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2012, 11:16 
Cytuj  
Butchera zdecydowanie. Wczoraj 4 rare + 6 niebieskich. Kumplowi głowa setowa dla barba.

Warto oczywiście dostakować sobie nephelen buffa na maks.

Edit: Wyniki z jednego runa.


_________________
whiteman#2717

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2012, 11:26 
Cytuj  
Zwykle przebieganie calej drogi do butchera z czyszczeniem packów i nabiciem 5 nephalem dawalo 3 rare z butchera i z całęgo runu lacznie ok 8-9 rare. Idzie juz wtedy wyrandomować coś ciekawego.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 28 maja 2012, 11:45 
Cytuj  
czy jeśli jestem w grach publicznych i przed ubiciem bossa wyjdzie mi gracz, to jeśłi zabije bossa sam to do osiągnięć leci mi ubicie w grupie czy nie?
bo nie wiem czy od nowa szukac grupy czy zabic samemu- oczywiście w ramach gry w grach publicznych (śmiesznie sie to nazywa ale cóż )

niby te osiągnięcia nic nie dają, ale zawsze lepiej je mieć :), więc nie wiem czy trzeba w takich sytuacjach robić zadanie od nowa czy nie

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2012, 12:39 
Cytuj  
ja zawsze zacyznam farme od the cursed hold jak dojde do butchera to juz jest 5 stackow buffa

z ostatnich 2 dni farmy = 4 legendarne (crapy i o dziwo 3 wylecialy z stojaka na bronie i jeden z championow) ale za to buchie dropnal uber rare shouldersy dla barba +1xxstr +1xxvit +56 res all +1xx armor +16 magic find :) poszlo za grube miliony :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6567 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 329  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.