mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6567 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 329  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 11:35 
Cytuj  
AH to taki gambling, imho. Ja sobie czasem cos tam craftne dla funu, bo a noz widelec cos fajnego mi powstanie :) Druga sprawa to plany, ktore wymagaja BS na 10lvl. Jesli sie takowy znajdzie to pewnie warto tego kowala podlevelowac.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 11:41 
Cytuj  
rozumiem, ze craft itemu, ktory moge potem sprzeda/wymienic na cos dla siebie oznacza ze to nie ulepsza mojej postaci?
tip - HANDEL. HANDEEEEL.

gdyby nie randomowe staty na itemach, to by te najlepsze byly gowno warte.
na tym ta gra polega - niebieski ma 2-3 dodatki, rare 4-6, legendarix 6-8(wszsytko zalezy od czesci EQ). jesli poleci ci rare/legendarix z idealna kombinacja to jestes ustawiony, jesli nie to tlucz moby dalej.


i jeszcze raz powtorze do chuja nedzy, mimo ze bylo to pisane tutaj 1203i91035i8942u513891205ui239u491385u1 razy, ze CRAFTING w zamysle mial byc zamiennikiem GAMBLINGU! TAK JEST. pisze to poraz nty - TO JEST JEBANY DODATEK DO GRY W KTORY MOZESZ SIE BAWIC, BADZ MOZESZ OLAC BO JEST W NIM ZAWARTE KUREWSKIE RYZYKO

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 11:45 
Cytuj  
Żyłka Ci pękła już czy jeszcze nie? weź stary wyluzuj.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 11:49 
Cytuj  
To jakis nowy sposob zeby krzykiem zaslaniac fakty czy co?

ogolnie /lol nawet mi sie niechce z takim plebem klocic.



Cytuj:
kszty


:o


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 11:50 
Cytuj  
Zostaw go, gość ma pare mln golda już, nie podskoczysz.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 12:03 
Cytuj  
kabra jesli w tym, co ja i inni pisza nie widzisz konkretnych faktow/argumentow to przed nastepna wizyta na forum rozwiaz kilka testow kompetencji, tych z jezyka polskiego. tylko nie pomyl z testami gimnazjalnymi bo mozesz polec.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 12:17 
Cytuj  
Nie, nie widze. Ty po poprostu powtarzasz to co mowi Jay Wilson w filmikach -a to sa brednie w 99%.
Tak wiec najprosciej jak moge - uj mnie interesuje jak miala dzialac itemizacja, AH, dropy i crafting w zamysle tego pana. Interesuje mnie ze nie dzialaja za dobrze i sa poprostu nudne a elementem dominujacym na tymi wszytkimi systemami jest AH (a powinien byc elementem dopelniajacym a nie sensem gry i najlepszym/najbardziej oplacalnym zrodlem itemow).

Przemysl to, zaakceptuj ze powtarzanie za developerami nie spowoduje ze to co oni mowia stanie sie nagle prawda i zacznei dzialac i potem mozemy porozmawiac. Moze.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 12:19 
Cytuj  
gdybym ja chociaz wiedzial kto to jest jay wilson ;<.

no ale teraz juz wiem dzieki tobie - jakis calkiem znany motokrosowiec z kanady i jakis random w okularach z blizzarda.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 12:24 
Cytuj  
to nie zmienia faktu ze pierdolisz dokladnie tak samo jak w ich PRowych filmikach, i argumentow dalej jak nie bylo tak nie ma.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 12:27 
Cytuj  
Ufff. Właśnie skończyłem "D3". Masakra wielka. Ciekawe mnie jaki będzie ciąg dalszy w dodatku. Pewnie coś z tym Czarnym Kamieniem Dusz. Miałem wypieki na twarzy w ostatnich minutach. Nie napiszę, że nie. Teraz przerwa i zacznę Koszmar. Zobaczymy jaka frajda będzie za drugim podejście, bo za pierwszym było naprawdę dobrze. Grywalność wylewa się z ekranu niczym tsunami. To najważniejsze w grach by dobrze się grało a w "D3" gra mi się cholernie dobrze. Czegoś takiego mi brakowało. :D


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 12:45 
Cytuj  
daje ci 3 argumenty i spadam - bedziesz mial czas do wieczora zeby je przeanalizowac.

1.
-Craft jest zjebany bo wypadaja randomowe itemy i czesto sa nie warte?

Craft od poczatku byl przedstawiany jako forma zabawy w hazard. Jak juz mowilem majac dostep do recek z dropa mozemy craftowac zolty/legendarny gear na lvl 60ty. koszt crafta pomijajac matsy to 100-200k. co otrzymuje w zamian? dostajemy item z randomowymi wlasciwosciami. Jesli te wlasciwosci tworza dobre combo dla jakiejs klasy to sprzedajemy item z 200-300% przebiciem. Jesli wlasciwosci beda idealne(chodzi tu takze o wysokie wartosci tych wlasciwosci) to item sprzedajemy z nawet 1000% przebiciem. Jesli zas wlasciwosci beda z dupy to sprzedajemy item do vendora, badz na AH totalnie po kosztach. Szansa ze zrobimy idealny czy tez calkiem dobry item jest bardzo niska totez ryzyko jest bardzo duze, ale jesli mamy duzo pieniedzy i chcemy sie zabawic to mozna zaryzykowac - HAZARD W CZYSTEJ POSTACI tak jak to mialo wygladac.

2.
-Farmienie dla dropow/crafcenie jest bezsensu bo i tak kupimy lepszy item na AH - aka AH jest zjebane.

Itemy na AH nie spadaja z nieba, a sa to wlasnie dropy z roznych mobow oraz takze crafty. Dlatego tez wniosek jest tutaj bardzo prosty - oplaca sie farmic dla dropow, poniewaz dobre dropy mozemy albo zatrzymac dla siebie jesli statystyki itemu nam odpowiadaja, albo wystawic item na AH aby otrzymac 'pienioszki', ktore potem przeznaczamy na item dla nas.
Dodam takze, ze identycznie to funkcjonowalo w diablo2, gdzie zamiennikiem AH byla bardziej ryzykowna opcja TRADE, gdzie robilismy dokladnie to samo, ale nigdy nie mielismy pewnosci ze otrzyammy to co chcemy + nie mielismy wszystkiego w jednym miejscu, a musielismy tracic czy tez moze poprostu spedzac czas przegladajac dzialy TRADE na roznych forach.


3.
-Itemizacja jest z dupy, bo QQ nie dostaje itemow takich jak ja chce, i wiekszosc z nich jest poprostu slaba bo ma staty z dupy.

Gdyby kazdy czy tez prawie kazdy item mial zajebiste combo wlasciwosci to tak naprawde nie bylo by itemow, ktore sie jakos specjalnie wyrozniaja i poprostu wszystko by bylo jedno tanie gowno, gdzie kazdy by biegal w tym samym uberleetsuperkoks gearze co nie jest celem diablo, bo celem diablo jest zdobywanie coraz to lepszego sprzetu.
Dzieki tak randomowym statom praktycznie zawsze bedzie istniala opcja upgrade'u sprzetu, poniewaz itemy z idealnymi statami beda tak cholernie rzadkie i drogie, ze tylko dedykowani gracze beda mogli sobie na nie pozwolic.
To samo sie tyczy placzu ze blue > legendarix. Otoz GOWNO PRAWDA. poprostu blue item ma mniejsza szanse na bycie gownianym przez to ze posiada mniejsza liczbe wlasciwosci. Za to legendarix z idealnymi wlasciwosciami dla danej klasy bedzie tak kurewsko zajebiscie lepszy od porownywanego blue ze glowa mala, bo oprocz posiadania tych samym statow co blue bedzie jeszcze mial 4 dodatkowe jak naprzyklad atk speed +20%, crit chance +5% i bonus against elite +10%, co automatycznie da nam jakis 5krotnie lepsza jakosc itemy.



Podsumowujac diablo bylo i nadal jest gra dla maniakow farmy. Jedynym celem tej gry jest zdobywanie lepszego gearu, ktory to zdobywamy przez farme badz handel(a jak ktos jest lowbobem to przez tracenie PLNow). Rozwiazania, ktore zostaly wykorzystane w diablo3 takiej farmie sprzyjaja. Jesli widzisz w tym problem to poprostu oznacza to, ze gra nie jest dla ciebie wiec poprostu ja olej i idz dalej.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 12:53 
Cytuj  
Ja tam nie wiem czy farmienie jest zjebane, ja wyfarmilem sobie parę zajebistych itemkow na elitkach.

To że granie melasem w inferno jest totalną porażka i że d3 jest zbugowane w uj pomine milczeniem, ale akurat farming mi sie podoba.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 13:00 
Cytuj  
Cytuj:
-Craft jest zjebany bo wypadaja randomowe itemy i czesto sa nie warte?


Craft jest zjebany bo jest nudny i zajmuje w chuj czasu i resource. Jesli to ma byc gambling to kurwa dalo sie to zrobic 1567 razy lepiej - np. tak jak w D2. Pozatym znowu powtarzasz formulki devsow tymczasem dziala to zupelnie inaczej.
I przypomianm ze jest jescze Jeweler - jeszcze bardziej broken niz Kowal. Byl tez ten usuniety... to tez mial byc hazard? Nigga plz. Oni sami nie ogarniaja co ma byc do czego.

Cytuj:
Farmienie dla dropow/crafcenie jest bezsensu bo i tak kupimy lepszy item na AH - aka AH jest zjebane.

Tak jest. Dlatego ze drop rate i rozstrzal afixow na itemach jest odpowiednio: chujowy i chujowy jeszcze bardziej. Tylk o wylacznie dzieki AH mozesz miec jakis sensowny gear - co w takiej grze jest bzdura.
I nie, nie jest to zrobione tak samo jak w D2. Bredzisz.

Cytuj:
-Itemizacja jest z dupy, bo QQ nie dostaje itemow takich jak ja chce, i wiekszosc z nich jest poprostu slaba bo ma staty z dupy.


Itemizacja jest z dupy ze wzgledu na niesamowity roztrzal affixow po itemach zrobiony bez zadnych sensownych zasad i to ze najwazniejszy jest main stat i DPS (co na dzien dobry eliminuje 99,9% itemow jako przydatne do jakiegokolwiek 'buildu', po czym eliminuje dalsze 99,9% z tych 0,1% bo np. nie ma dexterity). A Legendary sa chujowe bo sa nudne, nie maja unikalnych affixow i sa kurwa poprostu slabe i nie ma funu z ich zbierania (choc predzej jebniesz glodem niz sam cokolwiek zbierzesz w tej grze), mimo ze piszesz inaczej. I kazdy item w tej gzre jest identyczny - czy to rare czy legendary - przez co? Tak juz zalapales? Przez "rozstrzal" (nie moge znalezc lepszego slowa) affixow. Zero unikalnosci, zero szukania affixow pod odpowiedni gear slot, itd... (lekkim wyjatkiem sa affixy +DMG, wystepujace na bizuterii).
Ogolnie wszytko jest zrobione tak zebys polazl na AH - co jak juz pisalem jest bzdura.

Reszty twoich teorii i wyliczania cen nie komentuje bo mnie to chuj interesuje atm.

Ogolnie jak pisze o podstawowych zalozeniach designerskich gry a ty mi caly czas o tym ze zrobiles 5 milionow golda i ze moze, jak jzu pogram 6 miesiecy to dropnie mi cos co bedzie choc w 10% porownywalne z legendarem z Diablo 2 i MOZE spowoduje pojawienie sie usmiechu na moich ustach ze w koncu ten zjebany system wyplul z siebie cos fajnego.

Tak wiec nie dogadamy sie.

Cytuj:
Podsumowujac diablo bylo i nadal jest gra dla maniakow farmy.


Nie byloby problemu gdyby to co wypada nie bylo tak chujowe ogolnie i gdyby nie caly czas to chujowe poczucie (ktorego nie ma w zadnym innym HnS - uwierz mi) ze to co robisz i tak jest bezsensu bo na AH juz i tak sa 345 itemy lepsze jakosciowo.

Tak wiec naprawde koleo - farma farma ale tutaj jest ona totalnie zjebana i zadne mechanizmy uzyte w grze jej nie sprzyjaja. Sprzyjaja za to kupowaniu na mase od chinskich farmerow golda i itemow - bo stad sie biora na AH scherlocku.

eot z mojej strony bo nie bede rozmawial tak dlugo o czyms co jest zjebane w filozofii i u podstaw. Za ol roku jak ponaprawiaja moze to pogadamy.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 26 maja 2012, 13:11 przez Kabraxis, łącznie edytowano 3 razy
****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 13:00 
Cytuj  
@up

po mega hotfixach range klas, barb jest atm jedyna klasa ktorej udalo sie farmic na luzie akt4 + kill diablo na 5 stackach nephalana - jakis chinczyk i kripparian dali rade.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 13:14 
Cytuj  
Kripparian niech spierdala, exploitujacy gre pierdola, wielki guru kurwa, ktory nafarmowal sie w akcie IV Inferno na poczatku jak wyszedl D3 explotujac w chuj rzeczy, farmujac sobie poprzednie akty Inferno z palcem w dupie. A ten chinczyk to pewnie legit, bo to cyborgi sa :D Ja sobie na razie Inferno odpuszczam, poza jednym spotem gdzie moge pofarmowac latwo rare w I akcie, bo nie mam w ogole funu z walki z polowa kombinacji championow - reflect dmg, fast, invulnerable minions... Nie dziekuje...

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 13:45 
Cytuj  
Screeny z arenkami:
http://diablo.incgamers.com/forums/show ... ensnots%29 :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 14:31 
Cytuj  
oparcie itemizacji na ah to genialny pomysł by blizz zarabiał w przyszłości na ah za realna kasę, czego się tu więcej doszukiwać, nie ma żadnej filozofii, D3 to świetna kontynuacja serii diablo, jakby to wyszło jakieś 5-7 lat temu to ho ho...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 14:38 
Cytuj  
Dokładnie, zgadzam się w 100%, cały crafting i AH został zrobiony żeby Cię kusić do transakcji za real money.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 14:59 
Cytuj  
Tylko, ze rynek sie nasyca coraz bardziej, a RMAH znowu przelozyli na nieokreslona przyszlosc...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 26 maja 2012, 15:07 
Cytuj  
Przełożyli bo z jakiś względów nie może jeszcze odpalić.
Na pewno menagment i księgowi zadowoleni z tego nie są.

Nasycenie rynku nie ma znaczenia.

Inflacja golda wiadomo, że będzie olbrzymia. I będzie rosła cały czas.

Pamiętaj, że Blizz zawsze i w każdej chwili może nowe itemy & nowe skrypty tworzące itemy zrobić wrzucić w patcha (który ci się automatycznie zainstaluje) i już rynek będzie inny. Bo np. będzie trzeba stackować itemy z innymi statsami albo wyjdzie nowy uber affix, etc

Podobnie może nerfić i / lub boostować różne skille / buildy / moby co też będzie napędzać rynek.

Po prostu Blizzard może zrobić absoltunie wszystko, modyfikować dowolnie i szybiutko rzeczywistość w 'świecie gry' - mokre marzenie każdego przedsiębiorstwa w real life - tylko, że Blizzard w grze ma większe możliwości wpływania na rynek niż najpotężniesze korporacje w RL.

Nie bój żaby już u Blizzarda siedzi kilka dobrze opłacanych osób, których głównym zadaniem będą odpowiednie modyfikacje mechaniki, itemizacji, etc żeby napędząć RMAH.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6567 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 329  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.