mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6567 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 ... 329  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2015, 21:02 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
To ktoś w to jeszcze gra? :o


Yabaddi o dziwo ta gra nie jest wcale taka zła z tym, że to coś innego niż GD oczywiście :).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2015, 21:08 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
yabaddi napisał(a):
To ktoś w to jeszcze gra? :o


Yabaddi o dziwo ta gra nie jest wcale taka zła z tym, że to coś innego niż GD oczywiście :).


A na konsolach jest grą jeszcze lepszą :)


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 18 mar 2015, 21:11 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Yabaddi o dziwo ta gra nie jest wcale taka zła z tym, że to coś innego niż GD oczywiście :).


Mimo całego uwielbienia dla serii Diablo, odpadłem po dodatku - może za stary już jestem ale odpychają mnie wszelkie produkcje, w których główna aktywność sprowadza się do grindu. D3 jest tego doskonałym przykładem. Zostało zbudowane z myślą o tuczeniu Blizzarda poprzez RMAH i nawet teraz kiedy go już nie ma, nic nie jest w stanie tego odmienić - musieli by tę grę napisać od nowa. Nie uśmiecha mi się tłuc w to samo w kółko tylko po to aby znaleźć inną odmianę tego samego itemka, który już mam ale ze statystykami zmieniającymi dps mojej postaci o 0,02% (aby móc przejść na kolejny poziom trudności i powtarzać wszystko od nowa). Z chwilą kiedy odnotowuję, że coś przestało mi sprawiać przyjemność to to odstawiam - D3 straciło dla mnie sens właśnie na tej zasadzie. Możliwe, że z czasem to samo stanie się z GD ale jak na razie mam tam przegrane ponad 240 godzin i nadal mnie wciąga.


_________________
For the pony!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 18 mar 2015, 21:19 
Cytuj  
Muszę Ciebie rozczarować yab, ale sensem gier typu h&s jest właśnie to o czym piszesz. Grind ku lepszemu (staty, itemy itd.).


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2015, 21:27 
Cytuj  
Sensem chujowych h&s chyba.

Sensem dobrych h&s jest budowanie określonej postaci. Napierdalanie potworków tylko po to, by podnieść damage z miliona DI PI ES na wchuldylion DI PI ES to nie jest budowanie postaci, tylko grind. Nudny grind, który brzydnie po krótkim czasie.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2015, 21:28 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
zaboleq napisał(a):
Yabaddi o dziwo ta gra nie jest wcale taka zła z tym, że to coś innego niż GD oczywiście :).


Mimo całego uwielbienia dla serii Diablo, odpadłem po dodatku - może za stary już jestem ale odpychają mnie wszelkie produkcje, w których główna aktywność sprowadza się do grindu. D3 jest tego doskonałym przykładem. Zostało zbudowane z myślą o tuczeniu Blizzarda poprzez RMAH i nawet teraz kiedy go już nie ma, nic nie jest w stanie tego odmienić - musieli by tę grę napisać od nowa. Nie uśmiecha mi się tłuc w to samo w kółko tylko po to aby znaleźć inną odmianę tego samego itemka, który już mam ale ze statystykami zmieniającymi dps mojej postaci o 0,02% (aby móc przejść na kolejny poziom trudności i powtarzać wszystko od nowa). Z chwilą kiedy odnotowuję, że coś przestało mi sprawiać przyjemność to to odstawiam - D3 straciło dla mnie sens właśnie na tej zasadzie. Możliwe, że z czasem to samo stanie się z GD ale jak na razie mam tam przegrane ponad 240 godzin i nadal mnie wciąga.


He? A niby h&s to co ma być? Grind, grind i jeszcze raz grind w celu zdobywania co raz lepszych przedmiotów.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 18 mar 2015, 21:30 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Sensem chujowych h&s chyba.

Sensem dobrych h&s jest budowanie określonej postaci. Napierdalanie potworków tylko po to, by podnieść damage z miliona DI PI ES na wchuldylion DI PI ES to nie jest budowanie postaci, tylko grind. Nudny grind, który brzydnie po krótkim czasie.


Rozwiń proszę "budowanie określonej postaci" bo nie za bardzo rozumiem, co autor ma na myśli.


_________________
LaMoon#2988

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 18 mar 2015, 21:31 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
Muszę Ciebie rozczarować yab, ale sensem gier typu h&s jest właśnie to o czym piszesz. Grind ku lepszemu (staty, itemy itd.).


Hm.. Jakby to powiedzieć.. Lubię H&S ale wolę gdy to o czym piszesz podane jest bardziej zjadliwie - tj. w takiej postaci, że jest to mniej odczuwalne. Nie wiem, może w przypadku D3 dochodzi do tego fakt iż gra jest dość klaustrofobiczna (moje osobiste odczucie) i mam wrażenie, że biegam w kółko po tym samym terenie i robię cały czas to samo. Zapewne jest to kwestia spędzonego w grze czasu i pewnie za jakiś czas nawiedzi mnie i w GD ale jak na razie .. nie jest źle ;)


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2015, 21:41 
Cytuj  
Na konsolach za bardzo nie ma wyboru, d3 na ps4 rzucili z dużym opóźnieniem a perełek typu path of exile, grim dawn itp. nie uświadczą także cieszą się tym co mają.


_________________
@polygamia

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 mar 2015, 22:14 
Cytuj  
Ja gram, dobrze się bawię, teraz grinduje się ekspresowo. Wbicie 70lvl (taxi) to max 15min, paragony lecą bardzo szybko, itemy lecą bardzo szybko, ciśnięcie wysokich GR daje jakiś tam fun - do czasu. Wtedy przestanę grać, tak jak w s1 i poczekam na następny sezon. W 3 dodadzą całkiem sporo, porównując do tego co robili do tej pory (aczkolwiek szału nie ma).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1203
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2015, 23:16 
Cytuj  
W PoE np oprócz grindu można mieć fun w budowaniu, wymyślaniu postaci/builda.
Ale wiadomo, HnS to nawet z definicji grind.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2015, 09:49 
Cytuj  
O ile na początku d3 to była padaka o tyle teraz naprawdę postać można zbudować na wiele sposobów i nawet jeden build może mieć kilka odmian. Kiedyś nie było tych wszystkich wypasionych legendarek z ciekawymi affixami, nie było legendary gemów etc.

Sam crusader ma chyb z 7 albo 8 ciekawych buildów.
D3 tak samo jak D2 w pewnym momencie sprowadza się do grindu, jak każdy H&S. Ale jest ten fun jak wypada Ci nowa legenda albo item do buildu który chcesz złożyć i jesteś te 10% bliżej by spróbować czegoś nowego.

W GD przegrałem może 1/10 tego co w D3 ale tych gier nie ma co porównywać bo GD jeszcze nie wyszło:)


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2015, 09:52 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
D3 tak samo jak D2 w pewnym momencie sprowadza się do grindu, jak każdy H&S.

Ale w D2 grind miał cel. PvP albo HC-PVP for lulz.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2015, 09:57 
Cytuj  
Tia, dziwne że mnóstwó osób które znam nie tykały pvp w diabolo i jakoś wbijały ten 99 lvl a potem ew bawiły się na HC ewentualnie. PvP owszem grywało się ale to nie przeszkadzało robić ludziom brh do usranej śmierci:).

Farma w d2 była jeszcze nudniejsza niż farma w d3.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2015, 10:00 
Cytuj  
Ty mówisz o czasach gdy wbijało sie 99lvl z palcem w dupie. Jakies post 1.09.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2015, 10:36 
Cytuj  
Mówię o czasach pre 1.09. Mówiąc "wbijały 99 lvl" miałem na mysli, że każdy farmił do tego 99 a nie że udało się każdemu wbić 99 ;). Oczywiście byli tacy co wbili 65 i im stykało. Ja sam stanąłem bodajże na 91 ogólnie. Przed LoD to wszystło szło powoli, zajebiście powoli.


Ogólnie to chciałem tylko powiedzieć, że D3 dzisiaj wcale nie jest takie złe. Oczywiście jak ktoś nie lubi grindu to wiadomo, że gra mu się znudzi prędzej czy później.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 mar 2015, 13:12 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Ale w D2 grind miał cel. PvP albo HC-PVP for lulz.


W d3 grind tez obecnie ma cel - robienie coraz wyższych GR i pięcie się w rankingach. Dla tych, których bawiło gl pvp w 2 nadal nic nie ma i chyba nigdy się już to nie zmieni.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 19 mar 2015, 23:45 
Cytuj  
Fajnie, że szukacie głębi i przesłania w grach h&s. Sprowadzacie gry mające na celu przyjemne siekanie klikaniem, do rangi Planescape: Torment i szukacie jakiegoś drugiego dna, które nie istnieje.

Razorek,
dalej czekam za odpowiedzią na pytanie, co wg Ciebie oznacza to Twoje "budowanie określonej postaci w dobrych grach h&s". Bo już ustaliliśmy, że nie jest to grind stuffu i staty, buildy itd. To co jeszcze innego? Oświeć mnie proszę.


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 00:29 
Cytuj  
Budowanie postaci podczas przechodzenia gry rozwijając statystyki, zdobywając przedmioty i skille, nie wiem czego tu nie rozumiesz.

Jeżeli celem jakiejś gry jest powtarzanie ciągle tego samego etapu, żeby zbierać exp i loot - grind, to jest to chujowa gra którą rzucam w kąt. Przestarzały koncept. Jedyna akceptowalna powtórka to dla mnie przejście gry na kolejnym poziomie trudności. Najlepszym H&S w który grałem ostatnio to był Dark Souls. Nowatorskie podejście do tematu i świeżość. Zero grindu.

PoE byłoby dobre ze swoimi mapami (niby grind, ale można go urozmaicić na różne sposoby i tworzyć sobie różne wyzwania) ale żeby te mapy najpierw zdobyć to trzeba grindować - no thx.

Jeżeli kogoś jara powtarzanie dokładnie tego samego etapu to droga wolna, dla mnie jest to chujowa mechanika w dowolnej grze (nie tylko H&S - ostatnio w Dragon Ball Xenoverse podziękowałem), bo to już nie granie a po prostu druga praca, bezpłatna w dodatku.

Jeżeli jeszcze byłby jakiś ciekawy combat system (jak w wyżej wspomnianym DS), który by to wynagradzał to pół biedy, ale Diablo 3 (jak i w sumie większość H&S) jest pod tym względem płyciutkie. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2015, 00:42 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Jeżeli celem jakiejś gry jest powtarzanie ciągle tego samego etapu, żeby zbierać exp i loot - grind, to jest to chujowa gra którą rzucam w kąt. Przestarzały koncept. Jedyna akceptowalna powtórka to dla mnie przejście gry na kolejnym poziomie trudności. Najlepszym H&S w który grałem ostatnio to był Dark Souls. Nowatorskie podejście do tematu i świeżość. Zero grindu.


No proszę Cię, w DS nie ma grindu? Bo Ty tak po prostu grałeś, grindu jest pełno. Wystarczy obejrzeć pierwszy lepszy film, gdzie ludzie godzinami farmują dusze. Po drugie w D3 możesz przechodzić wciąż fabułę od nowa, na wyższym poziomie trudności. No i wnioskuję, że dawno w D3 nie grałeś i nie wiesz, co to tryb przygodowy?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6567 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 ... 329  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.