mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 342  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:03 
Cytuj  
no i to next gen? dla mnie zmiana hw jak w pc czy konsoli :)

w temacie napisalismy juz chyba wszystko co sie dalo. teraz trzeba spokojnie poczekac pare tygodni/miesiecy az beda konkrety.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:05 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no i to next gen? dla mnie zmiana hw jak w pc czy konsoli :)

Zaraz, w PC nie istnieje cos takiego jak nextgen, bo to hardware otwarty. W urządzeniach zamkniętych jak najbardziej.

X.

PS. W pc next generacja pojawia się jedynie w podzespołach.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:10 
Cytuj  
wymieniaja flaki w urzadzeniu i tyle. dostosowujac obecne rozwiazania do wymagan rynku.
podobnie jak zrobilo sony, rezygnujac z cell'a.
anyway to nie temat na takie dyskusje :)

zastanawia mnie jedno, jak nowe uslugi psn beda dzialaly w naszym kraju...
bo tutaj mam pewne watpliwosci.


Ostatnio edytowano 21 lut 2013, 13:11 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:11 
Cytuj  
@Mendol - chcę zapłacić za konsolę na której mogę grać a nie robić masę innych rzeczy. Gadanie że to nie jest konsola tylko multimedialne centrum rozrywki to taki trochę marketingowy bullshit. Nie znam bynajmniej osoby która chciała kupić ps3 w celu innym niż granie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:12 
Cytuj  
a to na ps4 nie bedziesz mogl grac? ja na swoim ps3 moge bez problemu - i tylko do tego jej uzywam.
podobnie jak mam zamiar uzywac ps4.
ale jesli moje dziecko bedzie chcialo skorzystac z masy 'innych rzeczy' to bedzie mialo ta mozliwosc.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:16 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
@Mendol - chcę zapłacić za konsolę na której mogę grać a nie robić masę innych rzeczy. Gadanie że to nie jest konsola tylko multimedialne centrum rozrywki to taki trochę marketingowy bullshit. Nie znam bynajmniej osoby która chciała kupić ps3 w celu innym niż granie.

To znasz mało ludzi. Przez bardzo długi czas PS3 było najtańszym odtwarzaczem BR na rynku, ludzie kupowali ją jako kino domowe, nie konsolę.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:18 
Cytuj  
Dokładnie.. moi znajomi z tą myślą kupili ps3. :D
W sumie ja takie ps4 to mam już od dawna, komp podpięty pod tv i gram sobie na padziku w 3x lepszej jakości niż na obecnych konsolach. ;>
I do fejsika też mam dostęp, do chmur itp. ;>
Wiedziałem, że w końcu konsolą będzie można nazwać zwykłego pc tylko w kompaktowym opakowaniu, w sumie dobrze, bo gry będzie można tworzyć równolegle na obydwie platformy i unikniemy crapowatych portów, chyba.


_________________
@polygamia

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:19 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Zangetsukun napisał(a):
@Mendol - chcę zapłacić za konsolę na której mogę grać a nie robić masę innych rzeczy. Gadanie że to nie jest konsola tylko multimedialne centrum rozrywki to taki trochę marketingowy bullshit. Nie znam bynajmniej osoby która chciała kupić ps3 w celu innym niż granie.

To znasz mało ludzi. Przez bardzo długi czas PS3 było najtańszym odtwarzaczem BR na rynku, ludzie kupowali ją jako kino domowe, nie konsolę.

Ano, i to byla sila PS3.
Z reszta - jak na swoje czasy to PS3 byla zajebista maszynka multimedialna (imo nadal jest). Nie ma co gadac ze byla to tylko konsola bo to zwykly BS. PS4 robi po prostu kolejny krok w tym kierunku, aby nadgonic/przegonic ostatnie trendy.

Jesli chodzi o testowanie gier przed zakupem, to juz teraz jest taka opcja (na pewno dla PS+), mozna grac w pelna wersje przez godzine or so. Watpie zeby Gaikai akurat tutaj cos rewolucyjnego wprowadzil (poza tym ze bedzie to stream a nie download).


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek


Ostatnio edytowano 21 lut 2013, 13:21 przez Vejitta, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:20 
Cytuj  
atherius: no ja jeszcze do tego mam dostep do gier, ktorych nie ma na pc :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:20 
Cytuj  
Nie unikemy. W konsoli, no przynajmniej w PS4 masz bezposredni dostep do sprzetu. W PC, ze wzgledu na duza roznorodnosc juz nie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:23 
Cytuj  
Grać oczywiście będę mógł, czemu nie. Natomiast gadanie że dzięki tym funkcjom ta konsola będzie najlepsza to nic innego niż marketingowy bełkot. Zamiast tego pierdolenia mogli dać więcej konkretów które ludzi interesują (wygląd, bardziej szczegółowa specyfikacja.)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:25 
Cytuj  
iniside napisał(a):
W konsoli, no przynajmniej w PS4 masz bezposredni dostep do sprzetu. W PC, ze wzgledu na duza roznorodnosc juz nie.

Dokładnie. Dzięki zamknietemu hardwarowi jest możliwa pełna optymalizacja oprogramowania, nie ma tu znaczenia fragmentacja sprzętu, jak w PC.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:25 
Cytuj  
mogli, tak samo jak mogli podac cene, dokladna date premiery itd. itp.
pewnie mieli swoje powody, ze sie troche pospieszyli - a czy im to wyszlo na dobre czy nie, czas pokaze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:26 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
pewnie mieli swoje powody, ze sie troche pospieszyli - a czy im to wyszlo na dobre czy nie, czas pokaze.

Pali im sie pod nogami. Z każdą chwilą Sony jest biedniejsze, musieli coś zrobić, żeby podbić ceny akcji.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:30 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
zastanawia mnie jedno, jak nowe uslugi psn beda dzialaly w naszym kraju...
bo tutaj mam pewne watpliwosci.

Będą. Może z jakimś poślizgiem czasowym, ale będą. Sony stara się robić nowe otwarcie i imo będzie się starało rozszerzyć te usługi - nie tylko na Polskę, Czechy, Słowację i Węgry etc ale wprowadzą je też w Rosji i Turcji. Rosja to już 2 rynek gamingowy w Europie - po Niemczech,a a przed UK bodajże. Turcja z kolei szybko rośnie i ma przyszłościowy potencjał.


@up

Śpieszą się bo chcą przed MS być, a dodatkowo nieśmiałe pomysły typu Steam-Box, Linux dostający nieco uwagi czy egzotyczne pomysły z Androidem i stacjonarnym graniem (konsola Nvidii, indie Android konsole, itd). No i chcą się na rynek f2p / mikrotranzakcji oraz "epizodowości gier" załapać jako silny gracz / platofrma - tu też pośpiech wskazany z ich punktu widzenia.

Poza tym tak jak Xanth piszę. Kwestia ratowania kursu akcji.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:40 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
iniside napisał(a):
W konsoli, no przynajmniej w PS4 masz bezposredni dostep do sprzetu. W PC, ze wzgledu na duza roznorodnosc juz nie.

Dokładnie. Dzięki zamknietemu hardwarowi jest możliwa pełna optymalizacja oprogramowania, nie ma tu znaczenia fragmentacja sprzętu, jak w PC.

X.


Jest jeszcze coś o czym wspomina dożo osób, te 8GB ddr5 to jest pamięć wspólna dla gpu / cpu. Nie będzie czegoś takiego jak ładowanie modeli / tekstur najpierw do ramu z dysku, a później do ograniczonej pamięci gpu i ewentualnie z powrotem, jeżeli na gpu robiliśmy z tymi danymi coś co później dodatkowo znowu na cpu musimy obrobić. Przy tej ilości szybkiej pamięci, jest to naprawdę bardzo istotny feature tej konsoli który, może mieć kolosalne znaczenie dla wydajności gier, i tego co można na niej osiągnąć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 14:09 
Cytuj  
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 1469_n.png :>


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 14:10 
Cytuj  
to czemu tego jeszcze nie widac w grach na pc? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 14:21 
Cytuj  
Bo gry na pc to w większości porty z konsol ? ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 14:23 
Cytuj  
troche z dupy argument.
bo skoro rynek pc jest tak rozwiniety to czemu nie powstaja zajebiscie wygladajce gry co chwila?
poza tym nie przesadzaj, troche gier na pc wychodzi ale nie zawsze powalaja.
chociaz z tymi portami to tez nie do konca prawda - porownaj sobie chociazby bf3 na pc i na konsoli.
no i crysis'a nowego.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 342  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.