mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 342  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 20:50 
Cytuj  
powod braku myszki jest prosty, zeby ludzie nie musieli schodzic z kanapy. ;)


_________________
.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 21:23 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Bahamut napisał(a):
[przepustowość jest ogromna w drugim przypadku a to otwiera nowe możliwości.

Nazwij parę.


Nie chodzi tu o samą przepustowość bo to raczej wpływu za bardzo w tej chwili nie ma na wydajność gier, ale na to że (przynajmniej wg tego co powiedzieli) cała pamięć jest współdzielona miedzy cpu/gpu. Transfer do/z gpu z/do ramu jest jedną z bardziej kosztownych operacji przez co nie może być w wykorzystywany w szerokim zakresie. 8GB danych na których może pracować zarówno gpu jak i cpu (ofc nie równocześnie) to jest naprawdę duża rzecz, szczególnie jak weźmiemy pod uwagę że fizyka będzie teraz wspierana przez gpu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 21:46 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
Dana napisał(a):
Przecieniasz trochę udział RAMu jeżeli chodzi o grafikę w grach.

Nie tylko ja przeceniam, razem ze mną przeceniają RAM wszyscy developerzy :) . Sęk w tym, że 8gb DDR3 =/= 8gb GDDR5, przepustowość jest ogromna w drugim przypadku a to otwiera nowe możliwości.

Czemu ma być inaczej niż w przypadku premiery poprzedniej generacji? Spójrzcie na specyfikacje z innej strony... w czym gorszy jest PS4 vs. współczesny PC w czym lepszy był PS3 vs. uwczesny PC? W niczym. Wniosek mój jest taki, że będzie tak jak było 6,5 roku temu z PS3, czyli PCty będą gonić konsole.

Podsumujmy.
CPU:
Quad Core Intela vs AMD 8 Core. Tutaj korzysc jest na konsole... Ale ta wielowatkowosc trzeba jeszcze wykorzystać. Co najpewniej nie nastapi razem z pierwszym rzutem gier. A do tego czasu, pewnie będą 8-o rdzeniowe HT procesory na PC. Pomijam już fakt, ze cokolwiek by AMD tam nie wrzuciło i tak nie będzie szybsze od Intela ;p.
Oba opieraja sie na tej samej architekturze x86.
GPU:
1,8Tflops. Teoretyczna maksymalna wydaność w GPU w PS4.
Na PC najszybsza jednoprocesorowa karta graficzna GTX 680 3 TFLOPS, teoretycznej wydajnosci.
Ergo. Pod wzgledem samej mocy PS4 juz jest w tyle.
A kiedy w przyszłym roku NVIDIA pokaże Maxwelle, to juz wogole bedzie Sodoma i Gomora dla konsol.
Celowom tu pomijam GeForce 780 (Titan), bo jego cena to kosmos i to karta dla hardcorow. Ale tutaj teoretyczna wydajnoscto bedzie ponad 5 TFLOPS.

Przewaga konsoli w tym przypadku nie bierze sie z super sprzetu (huehue, naprawde trzeba bys naiwnym zeby tak dalej myslec), tylko z tego, ze ten sprzet jest jeden i pisze sie gre tylko na niego.
A jak to wyglada w Windows/PC ?
Mamy 7648734672 kombinacji mozliwego sprzetu. Wiec optymalizacji pod konkretny sprzet nie ma co brac pod uwage.
Potem mamy najczesciej DirectX. Potem DirectX komunikuje sie ze sterownikami. Sterowniki za posrednictwem jądra komunikuja sie z karta graficzną. Jakby tego było mało to sterowniki GPU nie dzialaja w przestrzeni jądora, wiec trzeba przełączać kontekst z user-space na kernel-space, co też wpływa na wydajność.
W linuksie wyglda to troche lepiej (no a przynajmniej bedzie kiedy/jesli NVIDIA i AMD zrobia porzadne sterowniki :lol: ), bo tam sterowniki działają bezpośrednio w przestrzeni jądra a sam OpenGL jest poprostu w nie wbudowany, co ucina kilka warstw komunikacji.

Edit:
Zreszta, to i tak akademicka dyskusja. Bo wszystko i tak sprowadzi sie do najniższego mianownika. A wszystko wskazuje na to, ze będzie to nowy Xbox :lol:


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 22:13 
Cytuj  
Gameplay z Killzone w 1080p jak by ktoś jeszcze nie widział
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... UjQ4DJXLzw


Ostatnio edytowano 21 lut 2013, 22:23 przez Goatus, łącznie edytowano 2 razy
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 22:15 
Cytuj  
Jak to będzie wyglądać, to jeszcze okaże. To pierwsza tak technologicznie zbliżona do PC generacja konsol, porównania są jak najbardziej na miejscu. Co ciekawe teraz gry na PC będą mieć duże wymagania nie tylko ze względu na złą wydajność a raczej ze względu na jakość grafiki. Ciekawą kwestią pozostaję jak długo konsole pozostaną wydajniejsze tych grach od średnio półkowego PC - 3,5k.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 22:16 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Gameplay z Killzone w 1080p jak by ktoś jeszcze nie widział
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... UjQ4DJXLzw


Gdyby Mass Effect tak wyglądało, to o ja pierdolę. :(


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 22:20 
Cytuj  
Inna sprawa, że tak naprawde to PC`ty do dziś dzień nie przegoniły PS3, bo przecież dziś konsola kosztuje 1000zł, a za tyle to można złorzyć coś takiego:
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... y?page=0,1
Czy to pociągnie Skyrima w jakości PS3? Nie sądze :D :D :D Myśle, że należałoby zejść na ziemie i patrzeć na ten wyścig z praktycznego punktu widzenia czyli stosunku ceny do jakości.
Żeby nie było sam jestem fanem PC`ta, swoją przygode z konsolami skończyłem na PS2, ale nawet fan PC musi przyznać, że power konsol > pc.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 22:23 
Cytuj  
Edit: Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to plotki głosiły że finalne devkity trafiły do developerów jakieś 2-3 miesiące temu? To by znaczyło graficznie może być jeszcze trochę lepiej. Jeżeli do tego dodamy że do premiery gry zostało jeszcze ponad pół roku to w sumie ja bym się nie martwił o możliwości konsoli przynajmniej jeżeli chodzi o jakość grafiki.

Sure PC na pewno może/będzie mógł ładniej, tylko co z tego skoro większość osób, łącznie ze mną nie jest skłonnych wydać 5k na sprzęt tylko po to żeby trawa w jednej grze była 30% gęstsza etc ;)

Myślę że wydajnościowo, równając do mid/highmid range to ps4 nie będzie kulą u nogi przez najbliższe ~4-5lat a to jest sporo.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 22:34 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Gameplay z Killzone w 1080p jak by ktoś jeszcze nie widział
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... UjQ4DJXLzw


To plus to
http://www.kickstarter.com/projects/152 ... o-the-game
i mamy prawdziwy next-gen.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 22:38 
Cytuj  
Co do trailerów, to sam szukałem bo nie widziałem wczoraj większości konferencji.

Zbiór linków do tailerów lub / i fragmentów konferencji.

http://www.playstationlifestyle.net/201 ... -round-up/

Niektóre z bezpośrednich linków do filmików:

Deep Down

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Y4Q#t=262s

inFAMOUS

http://www.youtube.com/watch?v=tHSeyPl- ... r_embedded

Drive Club

http://www.youtube.com/watch?v=x1u5jj4R ... r_embedded

Watch Dogs

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PJ70#t=80s


@Razoth

ME jest chujowy i lepsza grafika mu by nie pomogła.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 22:41 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
To plus to
http://www.kickstarter.com/projects/152 ... o-the-game
i mamy prawdziwy next-gen.



Raczej monstrualny ból głowy po 15 minutach i rzyganie po 25.

sula napisał(a):


@Razoth

ME jest chujowy i lepsza grafika mu by nie pomogła.


Dla mnie jedynka i dwójka to jedne z najlepszych gier w jakie grałem w życiu.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 22:56 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Bahamut napisał(a):
To plus to
http://www.kickstarter.com/projects/152 ... o-the-game
i mamy prawdziwy next-gen.



Raczej monstrualny ból głowy po 15 minutach i rzyganie po 25.



Typowa 'pro' wypowiedz osoby, ktora nie ma zielonego pojecia o czym gada i opiera sie na wiedzy o tego typu urzadzeniach sprzed 15 lat. N/C...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 23:00 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Gameplay z Killzone w 1080p jak by ktoś jeszcze nie widział
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... UjQ4DJXLzw


Jakoś mi się skojarzyło z bf3 na pc, jakość grafiki podobna. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 23:01 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):

Typowa 'pro' wypowiedz osoby, ktora nie ma zielonego pojecia o czym gada i opiera sie na wiedzy o tego typu urzadzeniach sprzed 15 lat. N/C...


Widocznie musiałem przeoczyć ten wysyp zajebistego VR sprzętu i każdy oprócz mnie przestał już używać monitora / telewizora.

Dzięki za oświecenie, panie mądry. I daj link do dobrego setu dla gracza, też chcę wkroczyć w tą technologię.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 23:04 
Cytuj  
Razoth napisał(a):

sula napisał(a):
@Razoth

ME jest chujowy i lepsza grafika mu by nie pomogła.


Dla mnie jedynka i dwójka to jedne z najlepszych gier w jakie grałem w życiu.

Muszę kiedyś w tą osławioną jedynkę zagrać. Tyle co grałem w 2 i 3 (fakt niedużo bo nie zdzierżyłem więcej) to ani z tego dobra gra ani dobra reszta - słabe scenki i dialogi. W trójce z ciekawości obejrzałem też sporo scen & dialogów na tube z myślą, że może później jest lepiej i warto by jednak dać drugą szansę. Nie.
Ofc każdy ma prawo do swojego zdania. Jak ci się podobały to spoko.


Ostatnio edytowano 21 lut 2013, 23:06 przez sula, łącznie edytowano 2 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 23:05 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
raggnarok napisał(a):

Typowa 'pro' wypowiedz osoby, ktora nie ma zielonego pojecia o czym gada i opiera sie na wiedzy o tego typu urzadzeniach sprzed 15 lat. N/C...


Widocznie musiałem przeoczyć ten wysyp zajebistego VR sprzętu i każdy oprócz mnie przestał już używać monitora / telewizora.

Dzięki za oświecenie, panie mądry. I daj link do dobrego setu dla gracza, też chcę wkroczyć w tą technologię.


Poczytaj o Okulusie to się dowiesz ocb :roll: (np: jacy ludzie inwestują w to swoje pieniądze). Imho to sprzęt który ma największą szanse na zrobienie rewolucji w graniu(nie twierdze że zrobi to na 100%, ale szansa jest ogromna).

Edit: seria ME jest cienka :)


Ostatnio edytowano 21 lut 2013, 23:08 przez Bahamut, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 23:06 
Cytuj  
sula napisał(a):
Razoth napisał(a):

sula napisał(a):
@Razoth

ME jest chujowy i lepsza grafika mu by nie pomogła.


Dla mnie jedynka i dwójka to jedne z najlepszych gier w jakie grałem w życiu.

Muszę kiedyś w tą osławioną jedynkę zagrać. Tyle co grałem w 2 i 3 (fakt niedużo bo nie zdzierżyłem więcej) to ani z tego dobra gra ani dobra reszta - słabe scenki i dialogi. W trójce z ciekawości obejrzałem też sporo scen & dialogów na tube z myślą, że może później jest lepiej i warto by jednak dać drugą szansę. Nie.



Jedynka było spoko, przy 2-ce wymiękłem szybko i porzuciłem.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 23:07 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Transfer do/z gpu z/do ramu


Nie wiem dokładnie co masz na myśli mówiąc "z". Co miałbyś transferować z vram ? I gdzie ? Do Cache ?

Bahamut napisał(a):
Czy to pociągnie Skyrima w jakości PS3? Nie sądze


Mój 6 letni rzęch ciągnie Skyrim na high, także nie ma o czym mówić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 23:09 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):

Poczytaj o Okulusie to się dowiesz ocb :roll: (np: jacy ludzie inwestują w to swoje pieniądze). Imho to sprzęt który ma największą szanse na zrobienie rewolucji w graniu(nie twierdze że zrobi to na 100%, ale szansa jest ogromna).


Mnie nie interesuje w co ludzie inwestują, jakie mają marzenia i nad czym pracują. Niech sobie pracują. Trzymam kciuki.

Mnie interesuje to co jest teraz dostępne.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 23:09 
Cytuj  
Dana napisał(a):

Bahamut napisał(a):
Czy to pociągnie Skyrima w jakości PS3? Nie sądze


Mój 6 letni rzęch ciągnie Skyrim na high, także nie ma o czym mówić.

No poprostu twój kontr argument mi usmażył mózg...
Sorry, ale nie będe dalej z tobą dyskutował, a przynajmniej na ten temat :]
Edit:
@Razoth: j/w


Ostatnio edytowano 21 lut 2013, 23:12 przez Bahamut, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 342  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.