mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 85  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 21:17 
Cytuj  
sula napisał(a):
Jak to jak?

Pierwsza opcja (box+P2P + mikrotranzakcję+ płatne dodatki+ew. jakieś autorskie rozwiązania) która narazie będzie w TSW to taka ,że aby grać musisz mieć subskrypcję.

Dodatkowo masz sklepik z rzeczami albo dostępnymi w grze albo / i exclusive dla sklepiku.


Druga opcja - freemium (free + opcjonalna mniej lub bardziej subskrypcja + sklepik+płatne dodatki+ew. jakieś autorskie rozwiązania) ,to subskrypcja ,która oblokowuje pełny dostęp do gry i ew. daje jakieś bonusy w porównaniu do graczy bez subskrypcji - często (choć nie zawsze) opcjonalność tej subskrypcji jest raczej czysto teoretyczna w end-game.
Czasem subskrypcja daje ci punkty do wydania w sklepiku ,ale wszystko jest tak "zbalansowane" pod wzgledem sklepikowych cen , samych mchanizmów gry aby raczej powodować ,że większość (choć nie wszyscy) 'zapaleni gracze' wydawali dodatkowo w sklepiku prawdziwą kasę

+

sklepik - tak samo jak powyżej tylko zazwyczaj jest większy jeszcze i bardziej wpływa na grę.


Ale jaki jest fun w placeniu komus 15$ zeby czuc sie jak obywatel drugiej kategorii.
No moze w przypadku UO2 wydalbym wiecej niz na zwykle mmo ale to troszku przesada.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 21:19 
Cytuj  
exodus napisał(a):
Ale jaki jest fun w placeniu komus 15$ zeby czuc sie jak obywatel drugiej kategorii.


To raczej pytanie retoryczne ale mimo to odpowiem - zaden.


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 21:20 
Cytuj  
To czy komuś to pasuję to trzeba sobie samemu zadać pytanie i zdecydować.

Devsi 'pchają' takie rozwiązania bo jednak dużo osób korzysta z takich rzeczy ,co nie zmienia faktu ,że skoro dużo osób tak robi to trzeba swoją prywatną rękę do tego przykładać.

Dlatego ja TSW nie kupuję i grać nie będę ,choć ich business model nie jest jedynym powodem.

No ,ale smęcić już więcej nie będę i tak wypowiedziałem się dużo obszerniej niż zamierzałem.

Ci którzy będą grać to miłej zabawy (bez ironii).

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 21:39 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
exodus napisał(a):
Ale jaki jest fun w placeniu komus 15$ zeby czuc sie jak obywatel drugiej kategorii.


To raczej pytanie retoryczne ale mimo to odpowiem - zaden.

To jest nowy paradygmat gier. Musisz placic abonament a i tak jestes w dupie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 20:54 
Cytuj  
Proste, płacisz abo i ewentualnie dobierasz dodatkową ofertę. Taki paradygmat, jak w sieciach komórkowych od lat.
Na Originie preorder za150 zeta, więc nie taki chamski skok jak przy ostatnich mmo. Plus darmowe klucze do betaweeekendów na stronkach.
Ale jest w po:
rejestracja nicka (od razu)+dobieranie packów. Lifetime wygląda sensownie (+10% zniżki w IS) ale cholera wie czy będzie po relase. Reszta to tygodniowy szpan.
A, ci przerażeni że w sklepie będzie kawałek boga - nie będzie Go.
Praktycznie wszystko w sklepie będzie do zdobycia in-game - tyle że zajmie trochę czasu.
Na szczęście uniknęli rozwiązań ze "specjalnymi" itemami za €€ :) Ale to wynika z odmiennej mechaniki gry niż w paradygmacie WoW.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 20:57 
Cytuj  
ale tradycyjnie sula musiał się wypłakać


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 21:01 
Cytuj  
Niah napisał(a):
ale tradycyjnie sula musiał się wypłakać

Specjalnie dla ciebie Niah-u żebyś tradycyjnie mógł się wypłakać na temat mojego płaczu.


====================

PS. Isengrim gdzies mi się obiło o uszy ,a raczej oczy,że Lifetime po premierze też będzie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 21:15 
Cytuj  
Nie wiadomo czy lifetime będzie po relase. I osobiście nieco wątpię w taką opcję (przynajmniej w tej cenie).
Osobiście zakładam że itemki będą - droższe. Ale lifetime i upust nie mają żadnego potwierdzenia post relase. Wcześniej oczywiście każdy preorder uprawnia do zakupu packa. Z tym że packi są pre-purchase.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 21:37 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Nie wiadomo czy lifetime będzie po relase.

http://forums.thesecretworld.com/showpo ... stcount=79



google your friend

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 22:08 
Cytuj  
Ta, tylko nie wiadomo jak długo i za ile - a to jest podstawowym pytaniem.
Grandmaster Pack to też ciuszek, zniżka, boost XP, czakry i slot na postać.
I nawet wklejanie odpowiedzi z podpiętego wątku na oficjalnym forum tego nie zmieni. Bo ta informacja się nie pojawi, tak się robi kasiorę.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 22:18 
Cytuj  
Ja się tylko odnosiłem do
Cytuj:
Nie wiadomo czy lifetime będzie po relase.

Otóż wiadomo będzie.

To czy będzie dostępne przez tydzień czy przez rok po release ,w to nie wnikałem.

Ponadto z dużym prawdopodobieństwem można założyć ,że gdyby cena miała wzrosnąć to by było to zaznaczone - typu "w tej cenie tylko przed premierą" albo "ilość ograniczona" albo bardziej delikatnie "tak będzie dostępna ale nie wiadomo czy w takiej samej cenie" lub podobnie.

Bo w ten sposób by napędzili sprzedaż lifetime wśród niezdecydowanych.


Zresztą nieistotne - odnosiłem się tylko i wyłącznie do tego czy lifetime będzie po release dostępny czy nie. Nie wnikam w nim innego tylko pomyślałem ,że postnę to oficjalne info bo może komuś się przydać.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 22:27 
Cytuj  
Nie, z tego co wkleiłeś wynika że będzie Grand Master pack po relase. Nie jest oczywiste co będzie zawierał (czyli - czy będzie tam lifetime, który jest jednym z elementów). Modyfikacje ceny i zawartości są praktycznie pewne. Nawet w tej chwili, bo jedną z opcji Grand Master jest dodatkowy miesiąc gry.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 22:28 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Nie, z tego co wkleiłeś wynika że będzie Grand Master pack po relase. Nie jest oczywiste co będzie zawierał (czyli - czy będzie tam lifetime, który jest jednym z elementów). Modyfikacje ceny i zawartości są praktycznie pewne. Nawet w tej chwili, bo jedną z opcji Grand Master jest dodatkowy miesiąc gry.


Tarib napisał(a):
The Grand Master Pack will stay available also after launch of the game for those who decide to go lifetime later on.


Wytłuszczyłem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 22:37 
Cytuj  
A widzisz, przegapiłem. Moja wina.
Na usprawiedliwienie podam, że na livechatcie padały bardziej niejasne sformułowania, a ten cytat był - dla mnie - stary.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 22:43 
Cytuj  
Spoko.

Imo ja byłbym skłonny nawet obstawić ,że nie podwyższą ceny za ten pack z life-time-em po premierzę , tak mi się wydaję , choć tu oczywiście mogę się mylić.

Zresztą nvm - grać nie zamierzam ,ale pewnie informację śledzić będę choćby ze względu na ciekawość + pewnie spróbuję traila jak już będzie dostępny prędzej czy później.

No ,ale póki co peace out :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2012, 23:02 
Cytuj  
Mówiąc szczerze, to spodziewam się że sam life po relase będzie tańszy niż 200€. Ale po rozmowie z supportem który jest "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem" to niczego nie jestem pewien.
A beta eventy w zupełności wystarczą do sprawdzenia czy gra się podoba, czy nie. Klucze na stronkach będą, więc każdy zainteresowany sobie poradzi. Nie wspominając o opcji wycofania preordera. Myślę że warto, bo TSW mi osobiście podoba się niesamowicie. Ale rozumiem że niektórym może nie przypaść do gustu. W każdym razie to, co jest przez kilka(naście) pierwszych godzin, to obraz całej gry. Nie ma gwałtownych skoków i zmian w mitycznym "później".

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2012, 02:44 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Mówiąc szczerze, to spodziewam się że sam life po relase będzie tańszy niż 200€. Ale po rozmowie z supportem który jest "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem" to niczego nie jestem pewien.
A beta eventy w zupełności wystarczą do sprawdzenia czy gra się podoba, czy nie. Klucze na stronkach będą, więc każdy zainteresowany sobie poradzi. Nie wspominając o opcji wycofania preordera. Myślę że warto, bo TSW mi osobiście podoba się niesamowicie. Ale rozumiem że niektórym może nie przypaść do gustu. W każdym razie to, co jest przez kilka(naście) pierwszych godzin, to obraz całej gry. Nie ma gwałtownych skoków i zmian w mitycznym "później".


Ostroznie z tym preorderem bo kase sciaga od razu. Biorac pod uwage ze nieczesto ktos sie bawi w zwracanie pieniedzy to moze byc po prostu pre-purchase.

Lifetime tez bym radzil przemyslec bo devsi nie ukrywaja ze sa gotowi przejsc na freemium w kazdej chwili. Nie wiadomo czy to wogole sie stanie ale jesli tak to co dostana ludzie ktorzy to kupili...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2012, 18:26 
Cytuj  
exodus napisał(a):
Ostroznie z tym preorderem bo kase sciaga od razu. Biorac pod uwage ze nieczesto ktos sie bawi w zwracanie pieniedzy to moze byc po prostu pre-purchase.

Rozliczenie końcowe będzie tydzień przed premierą ( w sensie do tego czasu nie powinno być problemów z wycofaniem po). Mi tam nie ściągnęło nic z konta za po od olaboga Origina (przez stary EA store się kupuje, nie ma potrzeby instalacji EAsteam)
To że ktoś nie korzysta z opcji wycofania zamówienia, nie oznacza że tej opcji nie ma :) Natomiast trzeba uważać przy kupnie packów, bo one są kupowane od razu i nie ma opcji rezygnacji (choć można kombinować na zasadzie 14 dni od zakupu itd - tylko po co?). Zresztą 149 zeta to dość uczciwa cena za mmo, chyba że ktoś czuje wewnętrzną odrazę do EA.
I tak jak pisałem - normalne zaproszenia do bety, klucze na stronkach - przymusu kupowania, by zobaczyć jak gra wygląda nie ma.
exodus napisał(a):
Lifetime tez bym radzil przemyslec bo devsi nie ukrywaja ze sa gotowi przejsc na freemium w kazdej chwili. Nie wiadomo czy to wogole sie stanie ale jesli tak to co dostana ludzie ktorzy to kupili...

Kupowanie w ciemno lifetime za ~800pln raczej nie jest racjonalne, nigdy. Ale nawet jeśli sprawdzi się krakanie i freemium wprowadzą (coś tam pisali że mają biznesplan na 500k aktywnych subów jako plan "normalny"- w sumie do osiągnięcia,nie?) to life dostaną premiuma stałego. Konta LOTRO z life trzymają dobrą cenę, a i grający mają bonusy dodatkowe. Zresztą, gdybanie. Nie ma co innym do portfela zaglądać.
Osobiście uważam że lepiej kupić podstawkę i potem dokupić przydatne rzeczy w IS, niż łykać packi, które połowę rzeczy mają średnio przydatną. Te bonusy do expa, taliki, bronie to da się przeskoczyć w ciągu jednego dnia grania pewnie, pety będą w IS. Sloty już są w IS i są raczej zbędne do grania (IMO 3 w standardzie to o 1 za dużo, ale co tam). Opłacalny jest prawdopodobnie life i discount 10%/IS. Oczywiście jak ktoś nie planuje cisnąć gry w kąt po 3 tygodniach ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2012, 05:09 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Zresztą 149 zeta to dość uczciwa cena za mmo,


w ruskich sklepach internetowych wychodzi za 100zl :) to bardziej uczciwsza cena.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2012, 09:24 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Isengrim napisał(a):
Zresztą 149 zeta to dość uczciwa cena za mmo,


w ruskich sklepach internetowych wychodzi za 100zl :) to bardziej uczciwsza cena.

Ty tu nie mow o cenach, tylko linka do tych sklepow zapodaj ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 85  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.