mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lis 2003, 10:27 
Cytuj  
Za Kurierem Lubelskim:
"- Nie mamy innego wyjścia, musimy przeciwdziałać nieuczciwym pasażerom - mówi Jacek Miłosz, prezes MPK

Od przyszłego tygodnia, najprawdopodobniej od poniedziałku w pojazdach MPK wprowadzona zostanie regulacja ruchu pasażerów. Wsiadający będą wchodzić tylko przez przednie drzwi i kasować bilet w kasowniku tuż obok. Poczynania te będą obserwowane przez kierowcę w dużym asferycznym lusterku. Wysiadający będą mogli korzystać z drzwi środkowych i tylnych. Plan będzie wprowadzany stopniowo.
- W sobotę rozpoczynamy szkolenie kierowców – dodaje Jacek Miłosz. - Każdy z nich będzie uprawniony do kontroli biletowej.
To blisko 700 dodatkowych kontrolerów. W przypadku wątpliwości, kierowca może zabrać pasażerów, pozamykać drzwi i przeprowadzić kontrolę biletową. Pierwsze takie kontrole odbyły się już podczas długiego weekendu."



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mark24 dnia 2003-11-13 10:28 ]</font>

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 13 lis 2003, 14:12 
Cytuj  
coz sie dziwic. Polska sie amerykanizuje :smile:
Wiem jak to w Polsce kiedys bylo ze wchodzilo sie gdzie kolwiek w autobusie i kasowalo czasami nawet podajac poprzez ludzi bilet.
Nie wiem jak w innych krajach jest ale u nas w stanach to ten system jest juz od dawno wprowadzony. Autobus ma dwoje dzwi. Z przodu przy kierowcy i z tylu. Z przodu jest maszynka do wkladania kart magnetycznych , tokenow lub odliczonych monet. Tylnie dzwi slurza rowniez jako rampa dla inwalidow (zchody zkladaja sie i tworza rampe ktora moze sie opuscic do poziomu drogi i podniesc kogos do poziomu autobusu. Rowniez przednia czesc autobusu moze sie opuscic tak ze jak stopien jest za wysoko dla starszych osob czasami to po opuszczeniu sie autobusu te osoby beda mogly wejsc.
Teraz tez od moze 8+ lat zaczeli wysylac nowe typy autobusow. Nie maja one wogule stopnia, odrazu sie wchodzi z ulicy do autobusu.


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 lis 2003, 15:57 
Cytuj  
raz taki pojeb zamknal drzwi i nie wypszczal nikogo a kanry robil kontrole.
przez co musialem wysiasc 3 przystanki dalej co przy autobusie jezacym co 25 minut sprowokowalo moja niezwykle spokojna osobe to obrzucenia ich kilkoma niecezuralnym wyrazami.
Chyba tylko w polsce wszystkich traktuje sie jako potencjalnych zlodzieji.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lis 2003, 16:05 
Cytuj  
Luki nie wziąłeś pod uwagę polskich reali.
Jadę do pracy całą godzinę, autobus jeździ co 20minut i jest k....sko zatłoczony.

Po wprowadzeniu tego systemu będę dojeżdżał do pracy co najmniej 2h, a jak kierowca wpadnie na pomysł zrobienia kontroli to 2.5h.

Dobrze, że to Lublin :wink:

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 13 lis 2003, 20:42 
Cytuj  
Nie wiem jak u was tam jest ale tu kierowca ma prawo wywalic kogos ale przewaznie tego nierobi. Czasami nawet jak ci karta nie zadziala albo masz tylko 1.50$ a nie 2$ to i tak cie przepusci :smile: Zdajaja sie tez i huje exp. jechalem z kumplem i mielismy tylko jedna karte unlimited (tygodniowke na ktora mozna jezdzic ile sie chce ale po zkasowaniu trzeba odczekac 15 min by ponownie urzyc ). Dobrze ze kumpel mial deskorolke ze zoba bo taki byl kutas kierowca ze nie wpuscil go. Przeciez wysiadajac poprostu bysmy zkasowali jeszcze raz karte za kumpla i tyle..
No ale coz..


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 lis 2003, 14:55 
Cytuj  
Hehe, ciąg dalszy. Niezłe jajca sobie robią MPK-owcy w Lublinie:
Cytuj:
Kierowca MPK zamknął pasażerów w autobusie

Przez prawie pół godziny kierowca MPK więził pasażerów w zamkniętym autobusie, bo jeden z nich nie chciał oddać mu swojego biletu. Interweniowała policja. Co teraz zrobią jego przełożeni?

- W piątek około godz. 9.50 na przystanku przy UMCS wsiadłem do autobusu linii nr 26. Był straszny tłok, dlatego zanim dopchałem się do kierowcy, żeby kupić bilet, dojechaliśmy już do następnego przystanku przy al. Racławickich. Jeden z pasażerów, który wysiadał, oddał mi swój bilet. Kierowca musiał to widzieć, bo zamknął wszystkie drzwi, wyszedł z kabiny i podarł mi bilet. Zagroził, że jeśli nie kupię nowego, wezwie kontrolerów. Kupiłem więc bilet i zaraz go skasowałem. Jednak kierowca uznał, że musi to sprawdzić. Pokazałem mu bilet przez szybę kabiny - nie pomogło. Uparł się, że musi go dostać do ręki. Myślałem, że chce podrzeć i ten, więc odmówiłem. Wtedy zawiadomił policję - opowiada student Akademii Medycznej.

Jego wersję potwierdzają inni pasażerowie, których kierowca zamknął w autobusie.

- W środku było około 50 osób, wśród nich wiele starszych ludzi. Wszyscy wstawiliśmy się za studentem. Prosiliśmy też kierowcę, żeby otworzył drzwi i wypuścił nas. Każdy spieszył się na zajęcia lub do pracy. Dopiero po kwadransie kierowca otworzył na chwilę środkowe drzwi, ale tylko część osób zdążyła wyjść, bo prowadzący pojazd znowu je zamknął. Chyba obawiał się, że student ucieknie, ale on nawet się nie ruszył. Po kolejnym kwadransie przyjechała policja, która spisała dane pasażera i kierowcy, dopiero wtedy mogliśmy wyjść - relacjonuje jedna z pasażerek.

Grzegorz Jasiński, dyrektor ekonomiczno-handlowy w lubelskim MPK, obiecuje wyjaśnić całe zdarzenie: - Jeśli kierowca rzeczywiście zachował się, tak jak relacjonują pasażerowie, poniesie surowe konsekwencje. Takie zachowanie jest bezprawne.


http://www1.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,1777006.html

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.