mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2003, 02:14 
Cytuj  
Dostalem od Scorpa, zainstalowalem i pykam... tak niemal non stop od 2 dni :smile:
Nie mam pojecia czy to nowa gierka czy stara ale jesli ktos jeszcze nie gral to polecam.
R E W E L A C J A :grin:

P.S. Online nie ma mnie, nie zyje, zniknalem wyparowalem - poki nie skoncze :wink:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2003, 10:45 
Cytuj  
Kolega miał, gra jest nowa (tylko bez dwójki na końcu - 1 wyszła w listopadzie), trochę popatrzyłem jak gra helmutami i rozwala angoli - imo takie sobie.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2003, 11:46 
Cytuj  
IMHO rewelacja.
Pierwsza gra w ktorej "nie ma tla" - wszystko, poczynajac od drzew a konczac na budynkach, da sie rozwalic - kwestia tylko broni o odpodniej firepower.
Poza tym samo rozwalanie nie jest "tak/nie" - strzelajac np. do drzwi z automatu mozna obderwowac kolejne stadia rozkladu :smile:

Druga rzecza ktora mi sie podoba to rozwoj postaci (skilowy jak w UO - gdzie dany skill rosnie od uzywania a zanika gdy przestajesz uzywac danej broni/umiejetnosci) PLUS drzewkowy system umiejetnosci specjalnych jak w diablo.

Trzecia rzecz to tez swietne odwzorowanie korzystania z okreslonych broni. Granaty roznia sie nie tylko coraz silniejszym ladunkiem ale zastosowaniem w okrelonym terenie przeciwko konkretnemu przeciwnikowi. Sa takie ktore da sie rzucac tylko "zza rogu" (bo sa tak ciezkie ze najlpszy gosc nie odrzuci go na tyle daleko by byc bezpiecznym Vs odlamki), sa takie ktore mozna uzywac niemal "w zwarciu" etc etc etc.
Bardzo mi sie tez podoba uzaleznienie skutecznosci uzycia okreslonych broni od pozycji strzelca. W innych gierkach tego typu karabin "z widelcem" byl dla picu - strzelalo sie tak samo stojac, kucajac, lezac - tu najlepsza pozycje strzelecka trzeba dobierac zaleznie od czlowieka ktory strzela, broni ktorej uzywa i odleglosci od celu.

Czwarta rzecz to AI.
Pierwszy raz widzialem gierke tego typu gdzie komputer jest w stanie przeprowadzic skuteczny ATAK majac porownywalne badz nawet mniejsze sily (zazwyczaj w gierkach tego typu nadrabial iloscia).
Swietnie tez jest zrobiony stealth+bron z tlumikiem. Uzycie normalnej broni w budynku powoduje ze gosc stojacy za sciana ruszy w naszym kierunku (lub zaczai sie na nas), gosc stojacy w pewnej odleglosci uslyszy strzal i zacznie sie uwazanie rozgladac etc - jesli natomiast skutecznie zalatwimy kogos z "silencera" to nic takiego sie nie dzieje.
Pomijam juz taki drobiazg ze komputer nie dobiera celow wg. zasady "kto jest najblizej" tylko zachowuje sie jak powinien -np. wali do faceta glosnym karabinem maszynowym a W PIERWSZEJ CHWILI potrafi olac goscia walacego do niego z krzakow z karabinu z tlumikiem mimo ze ten jest latwiejszym celem a jednoczesnie jest gorzniejszy dla niego.
Nie dzialaja tez w tej gierce stare tricki z gierek wymienionych juz wczesniej - ciezko tu po prostu grac schematycznie (np. snajper wali do nas z wiezyczki budynku, walimy do niego, gosc znika by za chwile wywalic do nas z okna 2 pietra nizej. Albo w misji gdzie mamy bronic jakiegos budynku razem z kilkoma straznikami NPC przeprowadzamy atak :smile:. I nasi straznicy zamiast stac jak dupy reaguja na nasze akcje, oslaniaja nas i ida za nami gdy nam atak idzie ok i spierdalaja gdy zaczynamy dawac dupy. Oficerowie NPC robia 2 kroki do przodu, krzycza "do ataku!" (w roznych wersjach jezykowych :wink:) i cofaja sie za sciane by zrobic miejsce dla BPP - miodzio :wink:

Reasumujac:
gierka nie ma powlajacej grafiki a figurki zonierzy nie przypominaja pokemonow wiec nie kazdemu sie musi podobac.
Ale od strony engine, realizmu etc jest the best (nie mylic z The Beast :smile:)


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2003-12-08 11:51 ]</font>

**

Posty: 375
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2003, 13:14 
Cytuj  
A grales kiedys Karolu w X-Com: Apocalypse ?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2003, 13:59 
Cytuj  
Stare ufoki były najlepsze.

Ehh te zabieranie zwłok ufoludków do bazy - robienie im sekcji/sprzedawanie na pamiątki, naukowcy non-stop pracują nad lepszymi broniami/zbrojami/czołgami, zakładanie nowych baz, różnorodność misji, statków, szkolenie żołnierzy, moce psioniczne - to było to :smile: Kiedyś się w to zagrywałem....

Spróbowałem tych najnowszych ufoków i srodze się zawiodłem - nawet tutoriala nie chciało mi się przejść do końca.

**

Posty: 359
Dołączył(a): 16.05.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2003, 14:05 
Cytuj  
Szkoda tylko że po 2/3 gry gdy dorwiesz się do panzerkleinów gra jest dość łatwa ...Ale mimo to i tak zabawa jest przednia .Nival pracuje teraz nad dodatkiem do SS Sentinels ,który wprowadzi do gry wątek ekonomiczny ,zbliżając ją do mojego ulubionego JA2 ..

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 gru 2003, 12:24 
Cytuj  
2/3 gry? Chyba w 4 misji (w rosji) ukradlem 2 szt ale gowniane to jest.
Slepe, wolne i pada od 2 strzalu snajpera (jednym slowem sux).

Mat: nie zapomnialem o UFO - pisalem przeciez ze "a figurki zonierzy nie przypominaja pokemonow wiec nie kazdemu sie musi podobac" :smile:
A powaznie - skonczylem to ale z obrzydzeniem :smile:

Mark: ja bym na Twoim miejscu pobawil sie w wyrywanie muchom skrzydelek - z tego co slysze powinno Ci sie to podobac :wink:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 gru 2003, 12:52 
Cytuj  
Przepraszam Cię Karolu, ale i tak nie zagram w tą grę bo nie mam czasu :sad:

A co mają do gier muchy to nie mam pojęcia - ale porównanie napewno trafne bo Twoje.

**

Posty: 375
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 gru 2003, 14:14 
Cytuj  
Heh mi grafika w dobrych grach nie przeszkadza :smile:

**

Posty: 359
Dołączył(a): 16.05.2003
Offline
PostNapisane: 9 gru 2003, 14:37 
Cytuj  
Pk zdobywasz w misji na Uralu i one wymiatają :smile: naprawde ...Tylko kilka rodzaji broni jest w stanie uszkodzic pk(m.in BHLG-1Z)..Można wchodzić w grupy nieopancerzonych żołnierzy wiedząc że tamci i tak cie nawet nie drasną.

BtW : Koniecznie zbieraj wszystkie plasma panzerkleiny a także ręczne plasmówki (ważne żebyś miał 3 + sztuk broni plasmowej) ---Inaczej nie przejdziesz ostatniej misji w grze .


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Razorback6(3) dnia 2003-12-09 14:40 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.