mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 783 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 18:58 
Cytuj  
Fajna CeBka, pogratulować :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2013, 21:20 
Cytuj  
A napiszę i tutaj:

Witajcie,

Panowie, mam problem. Dzisiaj prawdopodobnie o godzinie 15:30 w Kraku skradziono mi tablice rejestracyjną. O tym niemiłym fakcie dowiedziałem się kiedy o 18:00 zaparkowałem pod mieszkaniem. Wcześniej jeździłem i zatrzymywałem się w różnych miejscach i o dziwo się nie zorientowałem.

Wsiadłem na rower i punkt po punkcie sprawdzałem dzisiejszą trasę ( blisko 25 km, heh ) po mieście i w jednym z miejsc, w którym podejrzewam, że mi je zwinięto (błonia krakowskie, koło stadionu Krakow Knights) znalazłem moją plastikową ramkę (dół, który mocuje tablicę) lekko ułamaną.

Pojechałem na znany mi komisariat, tam odesłali mnie na ten, który obejmuje błonia. Dowiedziałem się, że trzeba złożyć zeznania, napisać protokół odebrać jakieś papierzyska. Nie miałem cholera jasna wszystkich dokumentów przy sobie, a przede wszystkim umowy kupna-sprzedaży (bo moto jest jeszcze nieprzerejestrowane). Do tego w****any byłem i wk**wiony, stwierdziłem przyjade jutro. No ale, zaczęły mnie nachodzić różne myśli jak wracałem, to stwierdziłem, że napiszę tutaj i zobaczymy co doradzicie.

Jak to wygląda, kurde. Potrzebuje motocykla na weekend, a tu tablic brak. Pierw złożę zawiadomienie, ale nie chce mi się znów tam gibać na rowerze, więc może skoczę na moto z tekturowymi tablicami (najlepiej jakieś podobne, białe, coby się nie rzucać w oczy).

Po co kradną tablice do motocykla? A może ktoś wk**wiony był, wyrwał ją i gdzieś wyrzucił do śmietnika? Dodam, że obok mnie ( bo zaparkowałem na chodniku ) były 2 inne motocykle - hornet na krakowskich numerach i jakiś turystyk BMW. Jak wróciłem, horneta nie było - główny podejrzany zatem (:

Pomożecie? Heh, liczę na jakieś szybkie wskazówki.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2013, 21:39 
Cytuj  
Może ktoś sobie przyczepi i będzie nabijał fotoradary na twoje konto. :P


_________________
@polygamia

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2013, 22:17 
Cytuj  
Właśnie.

Lwia część fotoradarów cyka tylko przód. W ogóle Krak nie ma zbyt ich wielu, więc tym raczej się nie martwię. Benzyna też bez sensu, bo to kwadratowa tablica, do auta nie podejdzie. Motocykl maksymalnie ma 20 pare litrów, więc nie wiem czy komuś się opłacają takie "zabawy". Poza tym, motocykliści, to spoko ludzie.

Anyway, znajomy napisał coś takiego:

"Jeśli znalazłeś złamana ramkę obstawiam, ze na wertepie po prostu się złamała, bądź odkręciła, jak u mnie swego czasu, również zorientowałem się po pewnym czasie, ze nie mam tablicy, po powrocie do miejsca, gdzie świtało mi, ze mogła odpaść, znalazłem tylko ramkę.
Już myślałem, ze ktoś zabrał ja sobie do kolekcji i muszę się pogodzić z wyrobieniem nowej. Takie same numery możesz wyrobić na własne ryzyko, jeśli ktoś narobi syfu, ty będziesz miał problem,- to najtańsza opcja.
Na szczęście wielkie moje zdziwienie, gdy pojechałem wyrobić nowa tablice do starostwa przez szybę przed ''okienkiem'' zauważyłem swoja tablice, jakaś dobra dusza znalazła i oddala tam gdzie trzeba.(Do tej pory nie wiem komu flache postawić, mimo przeprowadzonego śledztwa) Wiec skocz się do starostwa, z dosw wiem, ze na komendzie tego nie przyjmą, jeśli ktoś przyniesie, odeślą go tam. "

Coś w tym jest, bo teraz sobie przypomniałem, że kiedyś mi się ramka "poluzowała" i ją dociskałem. Nie wiem co robić, kurwau. Miałem od jutra do środy zaplanowane wiele rzeczy, do których motocykl był niezbędny. Chyba złożę zawiadomienie na policję, dostane kwitek a tablice sobie w paincie zrobie, drukne, zalaminuje i przymocuje. 2-3 dni tak oblatam a potem i tak muszę moto przerejestrować na siebie.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2013, 09:06 
Cytuj  
Większość ramek trzyma tablicę od dołu, więc jeśli ci ramka pękła, to tablica spokojnie mogła się wysunąć i wypaść. Mi się zdarzyło tak w samochodzie, podjechałem za blisko ściany, lekko dotknąłem tablicą, ramka pękła od dołu i tablica wypadła.

Jakby nie było, musisz zgłosić zagubienie tablicy i z papierem z komisariatu zasuwać do WK po nową albo przerejestrować. A w międzyczasie zrób sobie jakąś podróbkę, tylko tak podobną jak się da, bo inaczej pierwszy lepszy patrol cię zatrzyma (choć mi zdarzyło się przejechać poł Warszawy bez tablicy, bo oprócz ramki mam przykręcaną, a pod WK ciężko dziurę wywiercić).

X.

PS. I na przyszłość, dwie dziury w tablicy i przykręć śrubami do błotnika albo mocowania ramki.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 48
Dołączył(a): 14.07.2010
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 07:38 
Cytuj  
Witam : )
Chciałbym dowiedzieć jakie choppery byście mi polecili z poj. 250 cm. :)
Zamierzam zrobić prawko kat. A2 i zacząć szukać sprzętu lecz może pomożecie na co zwracać uwagę przy zakupie choppera i podsuniecie jakieś fajne modele :) cena tak do 5000 zł. Na razie nasuną mi się taki http://allegro.pl/kawasaki-el250-i3221676864.html :>> Pozdrawiam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 09:27 
Cytuj  
Nie wchodz w starszą 250tkę, bo będziesz płakał. Z chopperków na A2 to tylko Virago 535 po 1998 roku.

X.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 48
Dołączył(a): 14.07.2010
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 09:35 
Cytuj  
A2 max. do 250 cm ;/ chyba że można założyć blokadę na te Virago 535 .. I tak zarejestrować na 250. Czy takie coś jest legalne ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 09:41 
Cytuj  
Nieprawda.

Prawo jazdy kat. A2 uprawnia do kierowania:
•motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla;
•motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW;
•pojazdami określonymi dla prawa jazdy AM;
•zespołem pojazdów złożonym z pojazdu określonego dla kat. A2 oraz przyczepy.

Wymagany minimalny wiek do uzyskania uprawnień: 18 lat.


X.

PS. Virago 535 idealnie mieści się w ograniczeniach kategorii A2.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 48
Dołączył(a): 14.07.2010
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 09:56 
Cytuj  
Hm.. to mnie mile zaskoczyłeś :) dzięki za wskazówki. Taki już by mi odpowiadał:
http://otomoto.pl/yamaha-virago-xv-535- ... 75326.html

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 18:29 
Cytuj  
@dragylion Kiedyś napalałem się na Virago, do czasu aż zobaczyłem nową Tenerkę. Skoro dopiero planujesz zrobić prawko to nie wiem czy na początek nie lepiej rozejrzeć się za czymś bardziej uniwersalnym.

Korzystając z okazji pochwalę się moim pojazdem ;):
Obrazek


Posty: 48
Dołączył(a): 14.07.2010
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 20:01 
Cytuj  
No, no ten twój sprzęcik ładniusi : ) jeszcze mam czasu trochę, to sobie pomyślę lecz chciałem już mniej więcej wiedzieć co warto i na co patrzeć ścigacza nie chcę ;/ w grę wchodzi chopper lub szosowo-turystyczny. No ciągle przeglądam : > http://otomoto.pl/suzuki-gs-500-nie-cb- ... 13888.html coś takiego wypatrzyłem lecz nie wiem czy wygoda by była podczas jazdy : )

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 20:29 
Cytuj  
wszyscy sie chwala to i ja wrzuce ;)
szkoda ze padalo wieksza czesc dlugiego weekendu i na dobra sprawe dopiero dzisiaj mozna bylo troche wiecej pojezdzic : )

Obrazek


_________________
Obrazek


Posty: 48
Dołączył(a): 14.07.2010
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 20:35 
Cytuj  
Dobra, zbieram wytrwale dam znać przed kupnem co zamierzam może mnie jeszcze pokierujecie : D sprzęcik wyżej też rewelka : D zazdroszczę : P

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 21:07 
Cytuj  
Jeżeli wybór jest między chopperem a czymś szosowo turystycznym to na początek kierowałbym się w stronę szosowego-turystyka. Będzie wygodniejszy w mieście, krótszych i dalszych wypadach. Łatwiej będzie ci zdecydować jaka forma motocyklizmu cie interesuje.


Posty: 48
Dołączył(a): 14.07.2010
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 21:22 
Cytuj  
Chyba tak zrobię i pokieruję się na szosowo turystyczny motocykl :) jest dużo ciekawych ofert, na pewno coś wybiorę. A jeszcze w jaki rocznik celować, 1998 i wyżej ?

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 21:32 
Cytuj  
Wszystko zależy od tego ile masz kasy ;). Generalnie to ważniejszy jest stan techniczny niż rocznik.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 maja 2013, 23:09 
Cytuj  
Obrazek

To i moje ;)

X.

PS. Havok, meterr, gratulacje!


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2013, 10:36 
Cytuj  
Linka na sciezce jako bron vs gnoje na quadach itp ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 maja 2013, 10:49 
Cytuj  
RufeN napisał(a):


Jeśli nie można liczyć na rozsądek kierowców ścigaczy to może chociaż na ich strach przed takim czymś.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 783 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.