mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lut 2004, 21:33 
Cytuj  
....czeskiej na szczescie :smile:

Ktos moze mieszka tam gdzies przy poludniowej granicy? Bo chetnie bym sobie to ogladnal - po polsku bylo do dupy ale z czeskim dubbingiem moze byc smieszne :wink:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 23 lut 2004, 23:12 
Cytuj  
jak do dupy? dla mnie to było ekstra fantasy epic adventure !!11111

...szkoda , że elfy można było poznać po tym , że miały chustkę we włosach :mad:

reszta w DECHE~~ po prostu nie znasz sie :[

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 lut 2004, 15:11 
Cytuj  
NIe ma to jak dobra lekturka POLECAM PRZECZYTANIE A NIE OGLĄDANIE

:smile:


_________________
oumn da lololegend

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lut 2004, 17:02 
Cytuj  
po czesku? :smile:

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 lut 2004, 22:05 
Cytuj  
Jak umiesz to dlamnie możesz rzeczytać Wiedźmina i po chińsku, ważne abyś przeczytał bo to zaje...fajna książka

Polecam tagże "HOBBITA" i trylogię "WŁADCA PIERŚCIENI"

Chodzi mi o przeczytanie a nie o obejrzenie filmu :smile:


_________________
oumn da lololegend

**

Posty: 357
Dołączył(a): 4.12.2003
Offline
PostNapisane: 24 lut 2004, 22:11 
Cytuj  
to wyszedl juz film- "Hobbit" ?


_________________
Master of puppets Im pulling your strings
Twisting your mind and smashing your dreams
Blinded by me, you cant see a thing
Just call my name, `cause Ill hear you scream.

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 lut 2004, 22:27 
Cytuj  
Tolkien, Tolkien, Tolkien. Moze by cos Pratchetta zekranizowali? ;] I tak by pewnie zjebali ale jestem ciekaw jakby im to wyszło ;]

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lut 2004, 22:57 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-24 22:05, Shaver napisał:
Jak umiesz to dlamnie możesz rzeczytać Wiedźmina i po chińsku, ważne abyś przeczytał bo to zaje...fajna książka

Polecam tagże "HOBBITA" i trylogię "WŁADCA PIERŚCIENI"

Chodzi mi o przeczytanie a nie o obejrzenie filmu :smile:


naprawde takie fajne?
kuuurcze, to chyba naucze sie czytac i kupie tego wiedzmina, wladce pierscieni i inne takie.
dzieki stary

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 00:52 
Cytuj  
Karol ale koniecznie po czesku np np bitewka o pirscionek :smile:


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 07:52 
Cytuj  
Oooo... czyli Sapkowskiego wydają za granicą? Zawsze myślałem, że to taka rodzima, sielska, z przaśnym dowcipem wersja Conan-a.

btw. też czekam na ekranizację Pratchetta :smile: Ale nie przez polaków, mam nadzieję.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 08:16 
Cytuj  
Gdzies kiedys czytalem ze najwiecej egz. sapka sprzedano w rosji, potem u nas, potem u pepikow :smile:
A z wlasnego doswiadczenia z gier online wychodzi mi, ze jak widze goscia z imieniem ewidentnie pochodzacym z sagi to na 50% rusek, na 40% polak, 10% czech :smile:

EDIT: co do czecha.... moze to dlatego ze w ich wydaniu opowiadan i calej powiesci sapka byly przetlumaczone imiona (np. Jaskier = Marigold, Tris Merigold = Tris Ranuncul)
No i of korsik sapka wydali nie tylko u "braci slowian". Np. ostatnio na najwiekszym konwencie w hiszpanii za najlepszy zbior opowiadan uznano "El ultimo deseo" (Ostatnie zyczenie :wink: )




<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2004-02-25 08:29 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 08:39 
Cytuj  
Przeczytałem tylko jedną książkę Sapkowskiego i odpuściłem sobie całą serię. Chyba połączenie fantasy z sielskimi polami i wiejskimi sienkiewiczowskimi chatami po prostu mi nie leży :sad:

Czytając Pratchetta za to polewałem na każdej stronie. No ale tam są super opisy i dialogi - jak uda się to kiedykolwiek przenieść na ekrany kin bez gumowych potworów w tle to będzie bomba. ALe prędzej (o ile w ogóle) wyjdzie jakaś komercja w stylu Pottera.

A jak ktoś nie czytał to polecam R.A. Salvatore. 100% satysfakcji. Przygody Dritzta połyka się w jeden wieczór :smile:

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 11:18 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-25 08:39, Mark24 napisał:
Przeczytałem tylko jedną książkę Sapkowskiego i odpuściłem sobie całą serię. Chyba połączenie fantasy z sielskimi polami i wiejskimi sienkiewiczowskimi chatami po prostu mi nie leży :sad:


kwestia gustu
jeden lubi dziewczynki, inny owieczki :wink:

a powaznie
u sapka, oprocz rewelacyjnych i smiesznych dialogow, klasa sama w sobie sa aluzje i odniesienia do naszej rzeczywistosci - polityki, historii, literatury
ale zeby to "zalapac" trzeba czytac cos wiecej niz sienkiewicza :smile:

ksiazki Pratchetta tez mi sie podobaly ale w nich caly humor jest rodem z cartoon network (klimat tez)
moj syn je lubi ale mysle ze z tego szybko wyrosnie bo w koncu za tydzien konczy juz 6 lat :smile:


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2004-02-25 11:19 ]</font>

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 14:31 
Cytuj  
Taa sapkowski i pratchett to geniusze!!! Naprawdę polecam wam czytanie książek w wolnyn czasie (np:gdy rodzeństwo siedzi przy kompie a ty sięcholernie nudzisz) Nie chcę wam pierdzielić smutów jak wasi rodzice (za dużo gras zpowinieneśczytać wiecej książek..) ale czasami naprawdę warto poświecić chociaż tę godzinędziennie na kilka stron władcy :smile:


_________________
oumn da lololegend

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 15:04 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-25 14:31, Shaver napisał:
Naprawdę polecam wam czytanie książek w wolnyn czasie (np:gdy rodzeństwo siedzi przy kompie a ty sięcholernie nudzisz) Nie chcę wam pierdzielić smutów jak wasi rodzice (za dużo gras zpowinieneśczytać wiecej książek..) ale czasami naprawdę warto poświecić chociaż tę godzinędziennie na kilka stron władcy :smile:



To chyba byla do Ciebie Beast :wink:

Ja dodam od siebie: PIJ MLEKO - BEDZIESZ WIELKI

Booogowie... ktos pomylil forum mmorpg.pl z bravogirl :grin:



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2004-02-25 15:09 ]</font>

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 15:29 
Cytuj  
Ja tyle powiem. Nie slyszalem o tych dwuch pisarzach o ktorych tak duzo mowiliscie ale jak mowicie ze takie dobre ksiazki pisza to czemu nie spubowac cos przeczytac od nich. Co do wiedzmina. Jedyny kontakt z ta basnia mialem poprzez Polski film i to co widzialem mi sie nie podobalo zbytnio wiec mam nadzieje ze serial bedzie leprzy ( moze? )

A personalnie to chcialbym zobaczyc jakiegos dobrego rezysera ( np. Peter Jackson ) za sterami filmu Conana. Mowie to dlatego ze zawsze mi sie podobala ta seria. Latwo sie czyta, wciagajace polskie przetlumaczenia itd. A ostatnio nawet po zkonczeniu gry CONAN wciagnelo mnie spowrotem do czytania tejze sagii :smile:

-To jest moje personalna opinia-

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 15:48 
Cytuj  
wiec mam nadzieje ze serial bedzie leprzy ( moze? )
u wish :smile:

ja tam czekam zeby ktos zrobil willow II.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 15:48 
Cytuj  
Nie chcę wam pierdzielić smutów jak wasi rodzice (za dużo gras zpowinieneśczytać wiecej książek..) ale czasami naprawdę warto poświecić chociaż tę godzinędziennie na kilka stron władcy

Moze sie nie domyslies ale wiekszosc tutaj ma wiecej niz 10 lat.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aenima dnia 2004-02-25 15:51 ]</font>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 16:51 
Cytuj  
Luki: serial i film TOTALNIE OLEJ - szkoda czasu a z klimatem a nawet TRESCIA ksiazki ten "potworek" nie ma nic wspolnego

Z ksiazkami sapka (zbiory opowiadan i 5cio czesciowa powiesc) moze byc u was trudno - sapka przetlumaczyli na ang. ale za oceanem nie zrobil i nie zrobi kariery - jak juz mowilem za duzo tam odnosnikow do polskiej rzeczywistosci/historii i europejskiej (za to zaupelnie nic co by sie kojarzylo z ameryka)

Jesli chcesz zobaczyc czy wogole warto sie za tym rozgladac to looknij na pierwsze opowiadanko - Wiedzmin

http://www.sapkowski.pl/article.php?sid=409

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 17:06 
Cytuj  
Ok, przeczytam w wolniej chwili.
Zapomialem jeszcze dodac ze takze lubowalem sie ksiazka "Alchemik" Paulo Coelho. Nie wiem czy ktos to czytal. Mi sie bardzo podobala ( pol. wersja ).
Co do wiedzmina, Aenima, I wish and Hope and pray and and and ... :smile: by jednak byl to fajny i dostempny ( poprzez bittorrent ) serial :smile:
To ze czesi to maja robic nie znaczy ze musi byc kicha :smile: Ich kraj jest w niektorych miejscach jeszcze nietkniety przez ludzka reke ( jak w nowej zelandii = saga pierscienia ). :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.