mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 13:21 
Cytuj  
ta najlepsze że matematyka - a to najściślejsza z nauk stoi po ich stronie.
Szczerze mówiąc na początku wziąłem się za rozkminienie czy teoretycznie biorąc pod uwagę, że Ziemia to kula da się zobaczyć Tatry z Sandomierza, a zdjecia są. Bo piewcy tej teorii pisali, że zobaczyć się nie da. Rozkmniłem sposób liczenia, poległem na trygonometrii - jako, że na mmorpg.pl sama elita intelektualna to tutaj uderzyłem z pytaniem.
No i kalkulator windowsowski (siódemka) wylicza, że Tatr spod Sandomierza się nie da zobaczyć. A na zdjęciu są. Poległem.
Poczytałem trochę o refrakcji w atmosferze - i owszem światło się ugina - ale w górę. Więc refrakcja światła nie pomaga nam widzieć obiektów... a wręcz przeszkadza.

Miałem gościa piszącego bohomazy na golu rozłożyć na łopatki - a sam się rozłożyłem ;)
Więc dalej szukam jakiegoś fizyka, który potrafiłby obalić te pierdy.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 14:00 
Cytuj  
Imo masz po prostu złe dane wejściowe. Już promień masz zły, bo wziąłeś promień równikowy, a Tatry są na sporo mniejszym równoleżniku.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 14:32 
Cytuj  
Na jak kra mówi, bierzesz złe dane, zakładasz to jako jakis model teoretyczny z kulą więc powtórzę to co poprzednio:
Weź mapę fizyczną, zrób sobie przekrój po linii miedzy miejscem robienia zdjęcia a tatrami (dołóż sobie krzywizne na tym odcinku) i zobaczysz, jak ukształtowany jest tam teren i jaki najnizszy punkt tatr jest obserwowalny.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2013, 15:09 
Cytuj  
Inna sprawa, że wzór o który pytałeś na początku nie pasuje do tego modelu. Bo zdjęcia nie były robione z poziomu 0 m n.p.m. Z tego co jest napisane to są zrobione z Lisznej, z punktu widokowego, około 500m n.p.m. Tak wygląda model obliczeniowy
Obrazek
Nie chce mi się obliczać r, ale znając r możesz obliczyć kąt pomiędzy promieniem do stycznej a promieniem do gór słonnych korzystając z cosinusa. Mając ten kąt i kąt pomiędzy górami słonnymi i tatrami, prosto obliczasz kąt pomiędzy promieniem do stycznej i tatrami.
Teraz pozostaje użyć wzoru, który już znasz do obliczenia widzianej wysokości.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.