mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lis 2013, 17:45 
Cytuj  
No zajebiste hehe. Dukaj mówisz. Zobaczę.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2013, 17:49 
Cytuj  
Dukaj jest zajebisty, nei wiem jak to nazwac ale super "warsztat" ;p


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 28 lis 2013, 18:14 
Cytuj  
"Łowcy Milionów". Seria wywiadów z przedsiębiorcami.
Właśnie kończe czytać, fajna sprawa i polecam, bo mało tu takiego pieprzenia, a dużo konkretów. W sesnie dość otwarte te rozmowy, a nie jakieś głupoty pod publikę jak w "prasie".

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 lis 2013, 19:34 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Dukaj jest zajebisty, nei wiem jak to nazwac ale super "warsztat" ;p


no warsztat super, facet pisze tak kwieciście, że czasami cieżko spośród tych wszystkich kwiatków wyłapać sens zdania. Chociaż ja przeczytałem jedynie "Lód" do 50 strony. I na razie sobie gościa odpuszczam ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 28 lis 2013, 19:44 
Cytuj  
Lód to akurat jak na niego jest łatwy w odbiorze, większość jego książek i opowiadań zaczyna się od jednego wielkiego WTF?!? czytelnia wywołanego potokiem neologizmów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2013, 19:46 
Cytuj  
inne pieśni jest pro


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 lis 2013, 21:11 
Cytuj  
No z dukaja inne pieśni chyba jednak najbardziej lubie. Do szybkiego poczytania jeszcze zbiór opowiadan (takich po milion stron) Król Bólu. Przynajmniej sie nie rozwleka, bo nie ma kiedy ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 28 lis 2013, 21:22 
Cytuj  
no Inne Pieśni imo najlepsze, chociaż to na dobrą sprawę ani SF ani fantasy, nie wiem, metaphysical fiction?


Posty: 11
Dołączył(a): 5.07.2012
Offline
PostNapisane: 30 lis 2013, 15:08 
Cytuj  
Dukaja to prawie wszystko poza Lodem i tym o PRL'u wciągnąłem, zazwyczaj wszystko ciągnie się jak moda na sukces, a brakuje czasu do kończenie gdzieś w połowie. Inne pieśni to coś co można by w genialny film lub animację w stylu Bagiński & Co. obrócić. metaphysical fiction idealny opis na większość jego prac. Córka łupieżcy też jest ciekawa.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 30 lis 2013, 15:57 
Cytuj  
Chyba wszystkie jego dotychczasowe powieści miały mieć po 800-1000 stron, ale musiał ciąć. Dopiero przy Lodzie wyrobił sobie markę na tyle, że wydawca dał mu wolną rękę. Dlatego np. w Czarnych Oceanach wyraźnie coś szwankuje i mimo zajebistego pomysłu wypadają relatywnie słabo.
Cytuj:
Inne pieśni to coś co można by w genialny film lub animację w stylu Bagiński & Co. obrócić

Bagiński miał robić Ruch Generała ze zbioru opowiadań W Kraju niewiernych, ale coś o tym cicho.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 02:57 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Biorąc pod uwagę, że saga o Wiedźminie też nie była dziełem wybitnym, to jakoś nie jestem zaskoczony. Pytanie z dupy, ale może ktoś poleci jakieś niebanalne sf albo nawet fantasy, napisane dobrym językiem, który nie budzi zażenowania? Poza oczywistościami jak Zelazny, Dick, Card czy Martin lub Erikson. Albo niech ktoś napisze, że reszta to czytadała to nie będę tracił czasu na Pana Lodowego Ogrodu i tym podobne bzdety, na które niestety trafiam.


Hyperion - Simmons ?


_________________
Obrazek

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 06:39 
Cytuj  
Sanderson - Elantris

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 07:48 
Cytuj  
pierwsza czesc Hyperiona jest super.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 10:04 
Cytuj  
Druga też dobra, nawet przeczytałem Endymiona, ale już za bardzo przynudzał momentami. Hyperion to klasyk w sumie, jak Diuna Herberta. Szukam coś nieoczywistego. Na razie kupiłem "Inne pieśni" Dukaja.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 10:09 
Cytuj  
Obczaj książki China Miéville, czytałem na razie Dworzec Perdido i było osom, mam jeszcze Blizne w chacie do przeczytania. choć może to nieco mix sf i fantasy.

Shadowmage zrecenzowal kilka jego ksiazek
http://shadowmage.nast.pl/recenzje/ - generalnie większość co czytałem z jego polecenia byłem zadowolony.

Na liście mam jeszcze "Ślepowidzenie" - Peter Watts, ponoc bardzo pro, zresztą ktoś mi tu potwierdzal na forum ;] też shadowmage pisal.

Inne pieśni - to klasa sama w sobie, napisane super językiem, ale i przyciężkawe. Dla mnie bomba. Ale na pewno nie jest to po prostu SF. Trudno to wrzucić w jakies szufladki.

Z klasyków to Vonnegut warty uwagi.

O wiele latwiej znaleźć dobre SF niż fantasy.
Jeśli chodzi o fantasy to mam na liście Feista (na ebookach, bo książek nigdzie nie znalazłem) i Leiber Fritz, taki ponoc ojciec fantastyki jak Tolkien, a i jeszcze Scott Lynch z nowości. Ale kiedy to wszystko czytać...


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 11:33 
Cytuj  
"Kantyk dla Liebowitza" (albo "Kantyczka dla Liebowitza", zależnie od wydania) Waltera M. Millera to dla mnie niedościgniony numer 1 jeśli chodzi o s-f. No i jeszcze "Dune" Franka Herberta, nie wiem czemu nikt wcześniej tego nie napisał. Najbardziej niebanalne s-f ze wszystkich ;).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 11:38 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Hyperion to klasyk w sumie, jak Diuna Herberta. Szukam coś nieoczywistego.


a z tą niebanalnościa to bym nie przesadzal.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 15:45 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Obczaj książki China Miéville, czytałem na razie Dworzec Perdido i było osom, mam jeszcze Blizne w chacie do przeczytania. choć może to nieco mix sf i fantasy.

Przeczytaj sobie 'Miasto i Miasto'.. s-f tam bardzo malo ale ksiazka dosc pro. :) Wogole Mievelle fajnie pisze - bardzo dobry warsztat i pomysly.

Paolo Baciagalupi tez jest spoko: 'Zatopione Miasta', 'Nakrecana Dziewczyna', 'Zlomiarz'.... w kolejnosci od yay! do nay! (choc nay tez jest ok). Fajnie wykreowany taki niby postapo swiat.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 16:24 
Cytuj  
Polecam
http://www.amazon.com/Wool-Omnibus-Edit ... m_kstore_2

W langłidżu więc +10 do szpanu.
Taka rozbudowana Seksmisja na poważnie, sporo pixeli z amazona się tym podnieca.
Na początku kręciłem nosem (na trochę powolne tempo), ale w miarę czytania jest tylko lepiej. Bardzo, bardzo dobra fabuła.


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 21:23 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Highlander napisał(a):
Obczaj książki China Miéville, czytałem na razie Dworzec Perdido i było osom, mam jeszcze Blizne w chacie do przeczytania. choć może to nieco mix sf i fantasy.

Przeczytaj sobie 'Miasto i Miasto'.. s-f tam bardzo malo ale ksiazka dosc pro. :) Wogole Mievelle fajnie pisze - bardzo dobry warsztat i pomysly.

Paolo Baciagalupi tez jest spoko: 'Zatopione Miasta', 'Nakrecana Dziewczyna', 'Zlomiarz'.... w kolejnosci od yay! do nay! (choc nay tez jest ok). Fajnie wykreowany taki niby postapo swiat.


bacigalupi dla mnie najlepsze to ma opowiadania, "ludzie piasku i popiolu", "fletka" czy "malenkie ofiary" to jedne z najlepszych utworow jakie czytalem w ostatnich latach
ogolnie polecam wszystko i sledzic bo koles ma potencjal duzy


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.