mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 18:48 
Cytuj  
Trzeba tez brac pod uwage liczbe grajacych... Maja tam latwiejszy dostep do internetu, to i graczy jest wiecej: Stad moze byc wiekszy odsetek cheaterow niz w UK np...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 20:36 
Cytuj  
albo unas...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 mar 2004, 23:40 
Cytuj  
Cytuj:
2004-03-26 13:08, Zematis napisał:
Finladnia to potega gospodarcza krajow Skandynawskich.

Sw. Mikojal do Ciebie zapewne nie przychodzil...

Nie lubie jak ktos wyglasza sady na temat o ktorym nie ma zielonego poejcia.


Św. Mikołaj jest świętym tak fajnym, że wierzą w niego nawet niewierzący. Był podobno biskupem Myry, miasta w zachodniej Anatolii (dziś Turcja), gdzie zmarł ok. 340-350 roku. Co robił za życia - naprawdę nie bardzo wiadomo. Podobno uczestniczył w soborze nicejskim (325), na którym miał nałożyć po buzi niejakiemu Ariuszowi, okropnemu heretykowi powątpiewającemu w boską naturę Chrystusa. Nie świadczyłoby to za dobrze o Mikołaju, gdyż w Nicei arianizm przepadł z kretesem na życzenie samego cesarza Konstantyna. W takiej sytuacji walenie Ariusza po gębie nosiłoby wszelkie znamiona dokopywania leżącemu, by podlizać się kochanej władzuni.
Moze dlatego kościół katolicki w 1969 roku zdjął go z oficjalnego spisu świętych, czyli, innymi słowy, wyrzekł się go i kwita.


Co do oburzonego 24 to ja bym sie bardziej przejal nie tym, co mowi gosc z jakiegos dziwnego kraju tylko tym, co mowili o nas ludzie nieco slawniejsi - np:

Fryderyk II:
Polacy sa prozni, pyszalkowaci, gdy im szczescie sprzyja; a unizeni w nieszczesciu.
Dla zdobycia pieniedzy gotowi sa do najwiekszych podlosci, ale po uzyskaniu pieniedzy wyrzucaja je przez okno.
Zaluje filozofow, ktorzy zajmuja sie losem tego, pod kazdym wzgledem pogardy godnego, narodu.

Honore de Balzac:
Polacy to ludzie, ktorzy chca wzniecic ogien, podkopac handel i zrujnowac kupcow dla jakiejs "ojczyzny", ktora podobno jest jednym bagnem zamieszkalym przez ohydnych Zydów, nie liczac Kozakow i chlopow, rodzaj dzikich bydlat mylnie zaliczanych do rodzaju ludzkiego.

John Maynard Keynes:
Polska jest czyms niemozliwym do gospodarczego zaistnienia, czyms czego jedynym przemyslem jest dreczenie Zydow.

Jacques Tati:
Anglicy wychodzą nie żegnając się, a Polacy żegnają się nie wychodząc.

Mysle tez ze niemieckie dowcipy w stylu:

Co sie stanie gdy skrzyżowac Polaka z Rumunem ?
Dziecko będzie za leniwe aby kraść.

Mama-Polka zachęca synka:
- Jedz kaszkę, jedz - będzies rósł.
- Ja nie chcę być Rus. Ja chcę być Volksdeutsch.


albo podobne amerykanskie:

Słyszeliście o polskim geju? Spał z kobietami.

Miałem kumpla, który znał mnóstwo kawałów o Polakach. Siedzieliśmy w miejscowej knajpie, wypiliśmy parę browarów i kumpel zaczął opowiadać. Niedaleko siedział koleś i przysłuchiwał się, aż wreszcie podszedł do naszego stolika i mówi: "Słuchajcie, jestem Polakiem, ze spokojem znoszę kawały o Polakach tak jak inni moi rodacy, ale ten temat staje się już trochę nudny. Możecie pogadać o czymś innym?".
No i zmieniliśmy temat.
Po jakimś czasie mój kumpel poszedł do kibla, a ten wielki Polak poszedł za nim. Nie było ich jakiś czas, w końcu wyszli. Pytam więc kumpla:
- Co tam się działo?
- Słuchaj... - odpowiada kumpel. - Widziałeś, jak poszedł za mną do kibla? Groził mi golarką elektryczną! Nie wiem co by się stało, gdyby miał gdzie ją podłączyć do prądu!


albo izraelskie:

Obwoźny handlarz przyszedł do papieża. Nie wiedział za bardzo jak się zachować, więc postanowił rozluźnić atmosferę, opowiadając kawał.
- Czy słyszałeś Ojcze Święty ten kawał o dwóch polskich księdzach?
- Ależ ja też jestem Polakiem, mój synu.
Handlarz zastanowił się.
- W porządku, Ojcze Święty. Opowiem go bardzo powoli.

- Dlaczego Jezus nie urodził się w Polsce?
- Nie mogli znaleźć trzech mędrców i dziewicy.

tez sa nieco bardziej nieprzyjemne od zartow tego fina.

Uwzazal bym tez mocno z wymieniam tych slawnych polakow bo Kopernik to zdaje sie slowa po polsku nie umial, Curie cale dorosle zycie przezyla we francji (francuzi zreszta do tej pory twierdza ze to ich noblistka polskiego pochodzenia) a jak zdecydowala sie na powrot do kraju na fali niepodleglosciowej egzaltacji to ja szybko wygryzlismy (zdaje sie ze za romans z mlodszym facetem). Warto tez wspomniec o innych wielkich polakach jak Wit Stwosz (zwany tez niekiedy Veit Stoss, urodzony w Horb w 1447 lub 1448, zmarł w Norymberdze w 1533) albo A.Mickiewicz - tworca najwiekszego polskiego poematu epickiego zaczynajacego sie od slow "Litwo, ojczyzno moja" czy innym litwinie ktory zalozyl u krzyzakow NRD (w naszej historii uchodzi za jednego z najwiekszych krolow polski)

Te watpliwosci mozna tez przekladac na druga strone - malo kto wie ze niejaki Dzierzynski (wynalazl NKWD) byl 100% polakiem (i to z dobrej rodziny) - warto sie tym chwalic? Chyba nie - podobnie jak tym, ze przecieztny stosunek seksualny statystycznej polskiej pary trwa 11.5 minuty (lacznie z gra wstepna :wink: )



Anyway... biorac pod uwage ze nigdzie w biblii nie ma slowa o stworzeniu NARODOW poza jednym miejscem - opisem tego co sie dzialo dawno temu pod wieza Babel, mozna dojsc do wniosku, ze narody zostaly stworzone "za kare".
I tym optymistycznym akcentem... :smile:



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2004-03-26 23:48 ]</font>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 mar 2004, 00:07 
Cytuj  
Cytuj:
2004-03-26 12:40, Mark24 napisał:
No to jeszcze raz:
1. Kopernik
2. Curie-Skłodowska
3. Jan Paweł II
4. Wałęsa
5. Chopin

Znajdź amerykanina, który nie słyszał o którymkolwiek z tych nazwisk.
Potem zapytaj amerykanina o tego jonsona czy kogoś tam (twórcę muminków).

I zobaczysz co ci powiedzą.



Ja Ci chetnie powiem co Ci powiedza.
ok 70% amerykanow nie ma pojecia kto to byl kopernik (byl ostatnio w forum art. na temat recesji amerykanskiej oswiaty publicznej - przedruk z NYT - kopernika podawali tam wlasnie za przyklad).
O Curie to nie sadze zeby wiecej niz 5% slyszalo a i tak pewnie sadze ze pochodzila z francji.

A Bena Johnsona zna w USA kazdy :smile: :grin:


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2004-03-27 00:07 ]</font>

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2004, 00:15 
Cytuj  
Ale, ale, ale Sw. Mikolaj mieszka w Rovanjemi (czy jak sie tam pisze) ze swoimi renefirekami =p

Anyways, chodzilo mi o to ze stal sie swego rodzaju symbolem tego kraju.
Legende o nim to ja znam, ale przyznasz ze jak dzieci pisza list to adresuja go wlasnie tam...

zmeczony jestem wiec cos nie specjlanie mi sie to ostanie zdanie udalo , ale chyba jest zrozumiale.





<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Zematis dnia 2004-03-27 00:18 ]</font>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 mar 2004, 00:42 
Cytuj  
Rozczaruje Cie.
Dzieci teraz pisza:

Santa Claus
The Coca-Cola Company
P.O BOx 1734
Atlanta, GA, USA 30301

:grin: :wink:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2004, 03:02 
Cytuj  
albo mejla pisza

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 27 mar 2004, 11:01 
Cytuj  
LOL cheatuja... chlope Skandynawowie to teh best pr0-playerz w fpp : Obejrzyj Pure Old-School Scandinavia... filmik o Quake2 jak to ludki stamtad sie bawia:( Z takim typem jak Purri po prostu nie da sie wygrac. Oni juz tacy sa, maja talent do fpp.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2004, 13:40 
Cytuj  
JA dodam moje 5 centow.

Atk, co prawda wyjechalem z naszej ojczyzny po zkonczeniu 8 klasy podstawowki ale nadal bronie i bede bronil "dobrego" slowa o Polsce :grin:
Wkoncu to moja/nasza ojczyzna i co prawda jestesmy moze 100 lat za morzynami ale nie morzemy juz tak pluc na nasz kraj i mowic ze wszyscy oprucz krajow trzeciego swiata sa leprzy od nas :grin:

Nie wiem czy wiece ale tu w USA polacy bardzo sa dumni jak cos w naszym jezyku jest prezentowane ( program/radio/parada bla bla bla ) i nawet jak wiekszosc z nas zna prawde o Polskim rzadzie i stanie rzycia itd.. nie znaczy to ze oficjalnie ( w grazetach/radiu/tv ) oczerniamy naszych rodakow w kraju (przynajmniej ja tego nie robie i jak na poczatku roku nauczyciele sie pytaja kazdego studenta z kad pochodza to ja zawsze dumnie mowie ze z Polski i nigdy sie tego nie bede wstydzil).

To tyle, duzo na offtopic najechalem ale musialem wypuscic troche pary :smile:
Poland 4EVER! :razz: :grin:


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2004, 15:48 
Cytuj  
Cytuj:
2004-03-27 13:40, Luki napisał:
Nie wiem czy wiece ale tu w USA polacy bardzo sa dumni jak cos w naszym jezyku jest prezentowane ( program/radio/parada bla bla bla ) i nawet jak wiekszosc z nas zna prawde o Polskim rzadzie i stanie rzycia itd.. nie znaczy to ze oficjalnie ( w grazetach/radiu/tv ) oczerniamy naszych rodakow w kraju (przynajmniej ja tego nie robie i jak na poczatku roku nauczyciele sie pytaja kazdego studenta z kad pochodza to ja zawsze dumnie mowie ze z Polski i nigdy sie tego nie bede wstydzil).

Szkoda tylko ze tylu polonusow oczernia caly "narod" przebywajac tam nielegalnie i pracujac na czarno...

Ale moze to sie w koncu kiedys zmieni.

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2004, 16:10 
Cytuj  
Ty na wszytko musisz miec odpowiedz co nie Zematis....

Moderator, chyba czas przeniesc ten topik do flames.


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2004, 16:38 
Cytuj  
Zematis ma niestety racje. Obcakrajowcom, polacy kojarza sie (poza JPII) wlasnie z nielegalnie pracujacymi robolami albo naciagaczami. Smutne, ale prawdziwe.

**

Posty: 375
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 27 mar 2004, 16:41 
Cytuj  
Heh a czy ktos pamieta o Panu M. Beniowskim ? :wink: Polecam przeczytac ksiazke o jego histori...Polak czasami potrafi ! hehe

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2004, 23:03 
Cytuj  
Zaden kraj nie ma tylu pieknych kobiet co my :smile: . No moze...z wyjatkiem Japonii i Hiszpanii :grin:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2004, 00:16 
Cytuj  
Cytuj:
2004-03-27 23:03, Aldatha napisał:
Zaden kraj nie ma tylu pieknych kobiet co my :smile: . No moze...z wyjatkiem Japonii i Hiszpanii :grin:


Co do japonii sie zgodze ale w hiszpanii pracowalem jakis czas i sa baby szpetne w tak duzej ilosci ze malo co ladne mozna dopatrzec hehe

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 28 mar 2004, 04:16 
Cytuj  
francuski sa ladne tez...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 mar 2004, 08:20 
Cytuj  
Obronić dobrego imienia Polski, nawet wśród "polaków" się nie udało - smieszne :wink:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 mar 2004, 08:24 
Cytuj  
A to już na wesoło - podobno tłumaczenie z jakiejś francuskiej prasy:

Cytuj:
Polska widziana oczami obcokrajowców

Oto tekst, który ukazał się we francuskim piśmie "Rohtas".

"Polska.
Oto znajdujemy się w świecie absurdu.
Kraj, w którym co piąty mieszkaniec strącił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego jedna piąta narodu żyje poza granicami i w którym co trzeci mieszkaniec ma 20 lat.
Kraj brutalnie oderwany od wiekowych tradycji, który odbudował swoja
stolice^ według obrazów Canaletta, a Stare Miasto odtworzył jako nowe.
Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu
mniej niż przeciętny robotnik.
Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niz zarabia, gdzie
przeciętna pensja nie przekracza ceny trzech par dobrych butów, gdzie
jednocześnie nie ma biedy, a obcy kapitał pcha się^ drzwiami i oknami.
Kraj, w którym koncesjami rządzą monopoliści.
Kraj ze stolica, w której centrum stoją nowoczesne biurowce, oferujące pomieszczenia po10-35 USD za
metr.
Kraj, w którym cena samochodu równa się^ trzyletnim zarobkom, a mimo
to trudno znaleźć miejsce na parkingu.
Kraj, w którym można sobie kupić chodniki, postawić parko maty i
płacić państwu tylko 10 procent podatku od zysku.
Kraj, w którym otrzymanie paszportu do niedawna stanowiło
problem, a mimo to ponad 3,5 mln obywateli rocznie wyjeżdża na wczasy za granice^.
Jedyny kraj byłego bloku socjalistycznego , w którym obywatelowi wolno posiadać dolary, choć nie wolno mu ich kupić ani sprzedać poza bankami i
kantorami.
Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli
nie chce stracić gruntu pod nogami.
Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku,
z kucharzem po francusku, a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem
państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza."

Polacy!
Jak wy to robicie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 mar 2004, 11:46 
Cytuj  
Po prostu Polak potrafi:)

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2004, 21:38 
Cytuj  
Bo to Polska właśnie.......


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.