mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 06:30 
Cytuj  
W punktach
1. Wystawiłem na ebay-u konto
2. znalazł się kupiec
3. pogadaliśmy na ICQ
4. uzgodniliśmy kwotę
5. kombinacja z wysłaniem pieniędzy, wiadomo paypal odpada, bidpay odpada (aukcja się nie zakończyła), Western Union odpadł (bo facet musiałby iść do Banku, do tego powiedział, że woli zapłacić kartą kredytową - był z Hong Kongu a tam WU działa na podobnych zasadach jak w Polsce - czyli osobisty przekaz z banku).
6. przypomniałem sobie o allpay
7. pieniądze przyszły na moje konto w allpay
8. podałem mu login/pass - facet podziękował
9 o 19.00 wieczorem pieniędze wróciły do gościa z mojego konta w allpay
10. na pytanie mailowe dlaczego dostałem krótką odpowiedź, cytuję "Próba wyłudzenia."
11. Na prośbę o bardziej wyjaśnianie - odetchnąłem z ulgą (przez moment myślałem, że to ja coś wyłudzam) - okazało się, że facet używa fraud karty czyli na polskie - kradzionej
12. próba logowania się na konto - invalid, odzyskania hasła - invalid - wszystko już pozmieniał
13. wysyłam do gościa gadkę na ICQ - że jest bardzo sprytny, goodluck, have fun ze skradzionego konta itp. - gość był away więc nie od razu dostałem odpowiedź
14. jakieś dwie godziny później wysyłam maila do Funcomu, że ukradli mi konto - MÓJ BŁĄD (później się okaże)
15. po chwili odzywa się kupiec, że dopiero odebrał pocztę, że przeprasza, nie wie ale to chyba jakiś problem banku
16. 5 minut później wpłaca kasę jeszcze raz (tą samą kartą tą samą kwotę)
17. dzwonię do allpay - na moje liczne pytania odpowiadają, że karta kradziona, że gość znajduje się w 1% najwyższego ryzyka, znają takich gagatków, posługuje się kilkoma kartami, itp. itd.
18. piszę do faceta delikatnie, że jego płatność znowu będzie odrzucona i zwrócona na kartę
19. facet odpisuje, że jak tak to trzeba poczekać on zadzwoni do banku i spyta w czym problem, ewentualnie skorzysta z karty kolegi.
20. kasa oczywiście z allpaya wraca z powrotem
21. gość odpisuje, że to może być wina antifraud protection jaki jest na jego karcie lub banku (tłumaczy, że w tygodniu/miesiące przez net może zrobić ograniczoną ilość transakcji na ograniczoną kwotę).
22. wysyłam zapytanie do allpay-a czy to możliwe - dostaję odpowiedź bzdura! to złodziej! Pytam jak to możliwe, że przez 3 dni skradziona VISA nie jest jeszcze zablokowana - odpowiedź - możliwe, że posiadacz nie wie że zgubił/skradziono mu kartę/numer, do tego w tym momencie ta karta już jest zablokowana przez VISA.
23. gadam z facetem na ICQ - jego wersja: dzwonił do swojego banku do 4.04 może z tej karty przez net wydać tylko 120USD. Pyta czy może teraz przesłać mi te 120USD, po 4.04 prześle resztę.
24. zgadzam się na próbę - przecież wiem z allpaya, że jego karta już jest zablokowana dokumentnie - ale niech kombinuje czwartego dnia coś zrobić po raz 10-ty ze skradzioną VISA - bardzo nieodpowiedzialny złodziej :wink:
25. gość robi przelew na konto allpay
26. dostaję maila z FUNCOM - moje konto zostało zbanowne
27. Woot! kasa zaakcepowana. WTF - przeszło, nie wróciło, zmienił się status na "płatność zrealizowana"
28. dostaję maila od gościa, że ma już zablokowane moje konto, nie wie dlaczego, pisze, że możliwe iż to dlatego, że przekazał ze swego starego konta m.in. Heavy Notum Tank (na ebayu 200USD) na moje konto i teraz stracił te moje i swój sprzęt.
29. wnioski: ja mam 2/5 kasy, on ma zbanowane konto, stracony swój stuff :/
30. wnioski nr 2: ufać temu co mowią panowie z allpay :/

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 08:35 
Cytuj  
Przezycia z bankami to jedno a to ze sie daje komus login i pass gdy jeszcze nie posiadamy kasy "w reku" to drugie.
I to drugie to glupota :smile:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 08:42 
Cytuj  
czyli np. http://www.interactcd.com, wszystkie sklepy online, wszystkie markety gdzie można płacić kartą to głupie firmy?

Kasę w ręku z allpay.pl będę miał za ~miesiąc. Mniej więcej po takim samym czasie jak market w krótym robię zakupy i płacę kartą.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mark24 dnia 2004-04-01 10:11 ]</font>

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 08:56 
Cytuj  
A nie da sie odbanowac konta?

Muminus

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 09:00 
Cytuj  
Juz do nich napisałem, wcisnąłem nawet dosyć ładną bajkę o kuzynie - więc jest nadzieja, że odbanują.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 09:17 
Cytuj  
Ja raz poszedlem na kompromis przy transakcjach z WU - mialem telefoniczne potwierdzenie ze kasa przyszla tylko jeszcze jest "przetwarzana" i ze bede mogl za godzine odebrac.
Klient juz kupowal u mnie wczesniej tez itemy z UO wiec uznalem ze sprawa jest 100% pewna.
I okazalo sie ze nie :smile: bo puscil przelew do WU z konta na ktorym nie bylo wystarczajacej kasy i niby pojawilo sie zlecenie wykonania transferu forsy ale z powodu braku srodkow zostalo 2 godz poniej cancelniete.

Generalnie imho te sprawy transferu kasy sa ciagle w powijakach i jedyna sensowna droga to przekazywac stuff/konta dopiero jak masz 100% pewnosci ze kasa jest u Ciebie.
A 100% pewnosci masz wtedy jak kasa jest w Twoim portfelu :smile:

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 09:18 
Cytuj  
Cytuj:
2004-04-01 09:42, Mark24 napisał:
czyli np. http://www.interactcd.com, wszystkie sklepy online, wszystkie markety gdzie można płacić kartą to głupie firmy?


nie - bo oni dzialaja doklanie tak jak mowilem - wysla Ci cos dopiero jak kasa bedzie u nich - "kredytu zaufania" nie udzielaja :smile:


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 09:32 
Cytuj  
Mnie najbardziej zbijało z tropu zachowanie allpay. Odgórnie przyjęli, że facet to złodziej, co się bardzo kłóciło z gościem, bo długo rozmawialiśmy przez ICQ (o grze i nie tylko, poznałem jego dwa chary - oba wypasione w AO, soldier i crat, ba zalogowałem się do gry i gadałem z nim online) - więc wystarczyłby mój mail do Funcomu, że to on właśnie ukradł mi konto i wszystko miałby zbanowane (oni się tam nie cackają z banami) - więc w miarę mu ufałem.

Zalogowałem się do allpay-a zobaczyłem kasę na swoim koncie to mu wysłałem login/pass.

3 razy pytałem o faceta w allpay co jest z nim nie tak, dostawałem naprawdę jednoznaczne odpowiedzi, w stylu "złodziej", "interpol go namierza", "kłamie", "bzdura" itd. Czyli dawali mi do zrozumienia, że są w 100% pewni, że ten gość to złodziej.

A najbardziej mnie ciekawi jedna sprawa: Otóż sam 2 razy w życiu użyczyłem swojej kredytówki koledze. Znaczy podałem mu wszystkie dane z karty. Znam go akurat na tyle, że mogłem mu zaufać.
Ten kolega bez problemu kupił to co chciał kupić w necie.
Natomiast panowie z allpay.pl w 100% byli pewni że ten mój kupujący posługuje się nie swoją kartą.
Moim zdaniem ten sposób z limitem transakcji przez internet jest dosyć prawdopodobny, no bo jak inaczej wykryć, że ktoś wpisał do formularza dane nie swojej karty jeżeli wszystkie dane są prawdziwe i VISA je akceptuje bez problemu? Natomiast jak zaptałem czy niektóre banki mają takie ograniczenie w transkacjach przez net dostałem odpowiedź z allpay-a: "bzdura".

Hmmm? Jak ktoś coś o tym wie, to niech napisze jak to działa.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 09:46 
Cytuj  
Cytuj:
2004-04-01 10:18, Karol66 napisał:
Cytuj:
2004-04-01 09:42, Mark24 napisał:
czyli np. http://www.interactcd.com, wszystkie sklepy online, wszystkie markety gdzie można płacić kartą to głupie firmy?

nie - bo oni dzialaja doklanie tak jak mowilem - wysla Ci cos dopiero jak kasa bedzie u nich - "kredytu zaufania" nie udzielaja :smile:


Nie Karol, zadzwoń do allpay i popytaj - czarna lista kart VISA jest uaktualniana tylko raz dziennie np. I tylke te karty są automatycznie wyrzucane przez system.
Ale są inne listy (np. ta fraud lista) i inne sposoby weryfikacji (jakieś AI Intellligence itp.) które dokładnie prześwietlają płatność (przynajmniej tą online, tak naprawdę nie wiem jak jest z terminalami sklepowymi) w ciągu doby od transakcji.
Chcesz szczegółów - zadzwoń do http://www.allpay.pl - telefon na stronce - może coś więcej od nich wyciśniesz. Ale wcale nie jest to taka łatwa sprawa jak wygląda w supermarkecie.

Ze strony internetowej wiem, że np. transakcje na mniejsze kwoty nie były weryfikowane online w ogóle (np. w supermaketach). PO jakimś czasie obczaili to złodzieje. Od tego czasu niższe sumy są traktowane wybiórczo - zawsze istnieje ryzyko, że płacąc nawet 10zł sprawdzą naszą cc. Ale nie spojrzałem akurat na datę tego artykułu więc nie wiem czy to jeszcze aktualne.

W każdym bądź razie nie jest to wcale takie szast prast jak się wydaje, jest kilka różnych sposóbów weryfikacji i po kolei każdym sposobem się taką kartę weryfikuje.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 10:49 
Cytuj  
więc wystarczyłby mój mail do Funcomu, że to on właśnie ukradł mi konto
Jak bys mu to udowodnil?
a tak btw to masz to swoje konto?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 11:49 
Cytuj  
Cytuj:
2004-04-01 11:49, Aenima napisał:
więc wystarczyłby mój mail do Funcomu, że to on właśnie ukradł mi konto
Jak bys mu to udowodnil?
a tak btw to masz to swoje konto?


W takim wypadku sprawdzaja adresy ip i ostatnie log iny / transfery wykonane na tym koncie.

Ja nie mialem problemu ze sprzedaza jednego z moich accountow, dogadalismy sie co do Western Union i login/pass podalem dopiero w momencie wyplacenia pieniedzy.


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 11:50 
Cytuj  
właśnie w taki sposób o jakim pisze Beast :grin:
ostatnie loginy i transfery.

Generalnie chcę tylko przestrzec przed allpayem i ich podejrzeniami o złodziejstwo.

Konta nie mam. Dzisiaj rano dopiero napisałem mail-a do Funcomu z wyjaśnieniami.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mark24 dnia 2004-04-01 12:53 ]</font>

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 18:14 
Cytuj  
Hm..
Ja wiem ze jak raz w rzyciu mnie diabel opetal by kupic 400$ kamere w sklepie ( fizycznie ) karta ojca to zkonczylo sie na moim areszcie przez 5 godzin az znalezli tlumacza polskiego i wyjasnili ze ja nie jestem zlodziejem a synem mego ojca :grin:

Od tego czasu nie bawie sie w zadne tranzakcje fizyczne ani onlinowe chyba ze za zgoda ojca ( puki przynajmniej jak wyrobie sobie wlasna karte ).

Nikomu nie rzycze byc zkajdankowany w sklepie i wyprowadzony do radiuwozu jak jakis zabujca. Chyba bardziej ponizajace od tego jest zebranie :/

_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Luki dnia 2004-04-01 19:15 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 18:39 
Cytuj  
Luk jak opowiadasz jak sprawnie dzialaja stroze prawa w Stanach to dla mnie brzmi jak bajka ,...niemniej tez zycze wszystkim by jak najmniej sie przekonac na wlasnej skorze o skutecznosci mundurowych :sad:

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 19:40 
Cytuj  
Cytuj:
Nikomu nie rzycze byc zkajdankowany w sklepie i wyprowadzony do radiuwozu jak jakis zabujca. Chyba bardziej ponizajace od tego jest zebranie :/


U nas to jest powod do dumy. Niestety :

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 20:12 
Cytuj  
Powud do DUMY?!!! :wtf:

Eh.. myslalem ze jestem Polakiem a nadal widze ze nie rozumie polskiego spoleczenstwa.


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 20:22 
Cytuj  
Cytuj:
2004-04-01 21:12, Luki napisał:
Powud do DUMY?!!! :wtf:

Eh.. myslalem ze jestem Polakiem a nadal widze ze nie rozumie polskiego spoleczenstwa.



Ale tylko jak nosisz dres ,kaptur stoisz w bramie i zaczepiasz przechodnich lub nawet po wypiciu alkoholu chcesz komus ze tak powiem zrobic krzywde i wlasnie tacy ludzie sa z tego dumni a tera wiosna potem lato i znowu po nocach beda stali heh

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 20:42 
Cytuj  
Raczej nie tylko o takich ludzi chodzi. Nie raz na meczach slyszalem rozmowy w stylu "fajnie jakby byla rozroba i policja mnie zgarnela i jeszcze bylbym w Wyspiarzu [1]" i to od calkiem 'zwyczajnych' chlopakow.'. No niestety, tak to jest.

[1] Nasza lokalna gazeta.

EDIT: Literowka.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Asmax dnia 2004-04-01 21:44 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.