mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 608, 609, 610, 611, 612, 613, 614 ... 886  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 14:22 
Cytuj  
Jaki ten film jest idiotyczny, w Matrixie było mniej idiotyzmów.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 15:08 
Cytuj  
Mimo słabych ocen zdecydowałem się obejrzeć i zajebiście mi się podobał.
The Counselor -> http://www.imdb.com/title/tt2193215/?ref_=nv_sr_1


_________________
@polygamia

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 17:16 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/gwal ... 15122.html


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 18:28 
Cytuj  
Dunno, obejrzalem polowe trailera Lucy i wyglada na taka przyjemna 7mke do obejrzenia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 18:43 
Cytuj  
ktos mowil o XXX parodiach, ponoc bedzie wilk z wall street w takiej wersji :S


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 07:18 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=tAhIg5Dy3uA

Bzykanie w tym rytmie :D

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 09:46 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Jezu, ktos tu napisal, ze Snowpiercer to zacny film.

Poprawka, Snowpiercer to absolutne gowno. Nie ogladac, nie sciagac, nie sprawdzac na imdb, wara od tego. Nie mam pojecia dlaczego to obejrzalem do konca, juz po 15 minutach mialem ochote wylaczyc, ale mialem nadzieje, ze bedzie jakis twist, ktory zmieni moje nastawienie. Nie bylo. Syf, malaria, dno i kilometr mulu. Ebolo, dzuma, trad. Brak jakiegokolwiek ciagu logicznego.



no jak ktoś się nastawiał na ambitne intelektualne kino to pewnie poczuł się zażenowany prostotą filmu i masą idiotyzmów. Jednak film stanowczo da się obejrzeć, na imdb na 1500 głosów ocena w okolicy ~7/10. Widziałem pierdyliard gorszych filmów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 11:02 
Cytuj  
sci-fi ewoluowało w absurd, może IQ u widzów drastycznie się obniżyło ale chyba nie bo oceny wielu ostatnich dzieł kinowych są jednoznaczne, podobna sytuacja ma miejsce z serialami sci-fi :(


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 11:27 
Cytuj  
Sc-fi po prostu zastąpiło miejsce pop-papkowych filmów akcji. To ta sama papka, często schemat jest też taki sam, tylko setting zmieniony z "USA w teraźniejszoścI" na taki czy inni Sc-fi.

Taki np. nowy Total Recall, to niczym się nie róznił od zwykłego przeciętnego pop filmu akcji. Tyle, że samochody latały i budynki były nowocześniejsze w widoczkach. Wystarczyło by to usunąć i można by żywcem scenariusz przenieść do np. współczesnego NY.

PS. Snowpiercer to dno. Ilość idotyzmów od samego początku tam woła o pomstę. Nie chodzi o intelektualne kino, bo zrobiony już był z taką olewką, że nawet jako rzemieślniczy film do jednorazowego obejrzenia wieczorem się nie nadawał. Film chyba zrobiony na zasadzie "ej zrobiom post-apo w pociągu i dodamy steampunkowe stroje, ludzię będą zachwyceni" resztę nieistotna - wymysli się w trakcie".
Taki sam poziom żenady jak np. Defiance

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 12:04 
Cytuj  
ten film to taki absurd - maszyna perpetum mobile, szkoda, ze nie przekraczała prędkości światła wizgocąc. Generalnie taki Bioshock czy Willy Wonka w postapokaliptycznym świecie.
Ja nawet nie napisałem, ze ten film jest dobry, dla mnie średniak, jednak uważam, że ze względu na temat jest po prostu ciekawy. Tylko tyle. Zresztą film jest na podstawie komiksu.

Czy IQ widzów się obniżyło? Patrząc po klasykach SF to raczej odwrotnie - kiedyś łykano wszystko co kojarzyło się z SF, spróbuj teraz odpalić pierwsze Star Treki to oprócz zakręcenia w głowie od totalnych nonsensów, chujowej gry aktorskiej, identycznych schematów co odzinek nic innego w tym filmach nie znajdziesz.

Zresztą w sumie to osobiście wolę te stare podejście do SF, pełne wizgotu, wybuchów, efektów specjalnych niż silenie się na sztuczny realizm w stylu Gravity, przez które to zupełnie bez zapartego tchu i żadnych emocji przebrnąłem w ciągu conajmniej 3 wieczorów - bo conajmniej 3 razy na tym arcydziele przysnąłem z nudów.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 12:41 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Zresztą w sumie to osobiście wolę te stare podejście do SF, pełne wizgotu, wybuchów, efektów specjalnych niż silenie się na sztuczny realizm w stylu Gravity, przez które to zupełnie bez zapartego tchu i żadnych emocji przebrnąłem w ciągu conajmniej 3 wieczorów - bo conajmniej 3 razy na tym arcydziele przysnąłem z nudów.


Bo to film ogląda się w 3D w kinie z odpowiednim nagłośnieniem. I tyle w temacie. A scena, w której jest przytłumiony słuch, a w kinie ponad 500 ludzi i dosłownie nie słychać NIC (żadnych szmerów chipsami, szeptów, dosłownie nic) - bezcenne.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 13:25 
Cytuj  
dokładnie, gravity było zrobione do dobrego kina 3D z dobrym nagłośnieniem itd, ogólnie śmiechowy film jeśli się interesuje ktoś tematem

stare kino sci-fi jest słabe oczywiście z wyjątkami, taki blade runner obecnie miałby problem ze zwrotem kosztów, a stare star wars byłoby produkcją nickelodeon

seriale zmuszające do logicznego myślenia obecnie to unikat ze względu na inne podejście potencjalnego widza do tego typu rozrywki

ja obecnie wciągam swój pierwszy serial sc-fi jaki oglądałem z zapartym tchem, jest nim babylon 5, pierwszy sezon to teatrzyk, słabe efekty, słaba gra aktorów, wiele słabych wątków, a jednak serial miażdży

co do absurdów w sci-fi, najlepszym przykładem jest defiance

kolejna sprawa, tak jak napisał sula, większość obecnych filmów i seriali nazywających się sci-fi ma z tego tylko tło, często to mydlana opera z wieloma wątkami i często tylko inny księżyc na niebie lub fioletowe jabłko przypomina o tym że to sci-fi


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 14:05 
Cytuj  
Babylon 5 jest super:) Koniecznie obejrzyj Firefly, niestety tylko jeden sezon (jest jeszcze pełnometrażowy ale jego ogląda się po serialu) ale to jest mesjasz seriali sci-fi czczony przez tysiące w tym przeze mnie.
Ja się wychowałem na kinie sci-fi i to co jest teraz w porównaniu z latami 80/90 to masakra.
Niestety czasy się zmieniają.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 14:18 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no jak ktoś się nastawiał na ambitne intelektualne kino to pewnie poczuł się zażenowany prostotą filmu i masą idiotyzmów. Jednak film stanowczo da się obejrzeć, na imdb na 1500 głosów ocena w okolicy ~7/10. Widziałem pierdyliard gorszych filmów.


Absolutnie na takie rzeczy sie nie nastawialem. Jak widze 6,7 to zakladam, ze to przyjemny film, ktory nie bedzie wymagal uzywania lba. Ale sa pewnie granice minimalnej aktywnosci mozgowej. Niektorych idiotyzmow sie nie da przelklnac. I mam tu na mysli idiotyzmy fabularne, bo brak 'realizmu' mi w science-fiction nie przeszkadza (poki film nie stara sie bezmyslnie uzasadniac swoich pomyslow; snowpiercer nie probowal tlumaczyc w jaki sposob pociag jezdzi bez przerwy, wiec nie mam sie o co czepiac. po prostu jezdzi i juz, spoko).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 14:26 
Cytuj  
embe napisał(a):
stare kino sci-fi jest słabe oczywiście z wyjątkami, taki blade runner obecnie miałby problem ze zwrotem kosztów, a stare star wars byłoby produkcją nickelodeon


Tylko, że od wyjątków jak Blade Runner, Alien, Odysja Kosmicza i paru innych nie powstały w ostatnich 20 latach lepsze filmy. Kiedyś efekty stanowiły ograniczenie, więc nadrabiało się treścią.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 15:02 
Cytuj  
^

No i nie parę a dziesiątki :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 15:20 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Koniecznie obejrzyj Firefly, niestety tylko jeden sezon (jest jeszcze pełnometrażowy ale jego ogląda się po serialu) ale to jest mesjasz seriali sci-fi czczony przez tysiące w tym przeze mnie.


To dla prawdziwych fanów jest jeszcze komiks który uzupełnia historię pod nazwą Serenity(tak jak film). Ale fakt że jak w końcu zrobią coś co podoba się hardcorowym fanom to ma kiepskie ratingi w gen pop i ściągną serial i zaczną promować teenage drame albo inne cudaki..

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 17:40 
Cytuj  
IMHO Firefly to jeden z najbardziej niedocenionych seriali SF. No i "R. Castle" jako kosmiczny awanturnik niczym Han Solo wypadl zajebiscie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 17:45 
Cytuj  
Ja go obejrzałem, uwaga, w zeszłym roku. Kilka lat mnie korciło ale znajomy mówił żeby żyć nadzieją, że ktoś podchwyci temat i będzie kontynuacja bo inaczej będę cierpiał:) Nie dałem rady ale smuteczek pozostał :(

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2014, 18:07 
Cytuj  
embe napisał(a):
stare kino sci-fi jest słabe oczywiście z wyjątkami, taki blade runner obecnie miałby problem ze zwrotem kosztów,

Blade Runner wtedy też miał słaby wynik finansowy, m.in. przez premierę ET.
Also:
Cytuj:
stare kino sci-fi jest słabe

ahahahahahaha

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 608, 609, 610, 611, 612, 613, 614 ... 886  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.