mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:26 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Widzisz, to jest przekleństwo mojego zawodu - ucz się człowieku całe życie, co jest ładne, a inni i tak powiedzą, że nie ma różnicy, nie ma żadnych zasad, o gustach się nie rozmawia, itd. I chuj, że w sumie w dzisiejszych czasach większość rzeczy ma swoich projektantów, i tak każdy, kto ma oczy, jest grafikiem/ znawcą mody/ innym dowolnym guru. Komuna zniszczyła w ludziach dążenie do zrozumienia piękna, wmówiła, że każdy chłop się rodzi ze swoim rozumem i nie musi już niczego w sobie rozwijać, bo to wszystko to tylko wymysł panów z dworów, którzy już dawno temu gryzą glebę, albo wyjechali, więc nie kolą w oczy. Na zachodzie już od stu lat bogaci ludzie budują sobie piękne modernistyczne wille, a u nas nadal szczytem luksusu jest brzoskwiniowy pseudodworek z kolumienkami.

Ogólnie trochę lel dyskusja - gdzie główni adwersarze argumentują w tą stronę z której najzwyczajnie w świecie żyją. No, ale to w sumie norma nie ma się co dziwić.

W każdym razie - zastanawiałem się czy cokolwiek odpisać, bo po prostu mi trochę witki opadły.
Ja wiem, że zarabiasz na tym, ale weź się trochę opanuj. Nie jesteśmy na jakimś forum modowym, gdzie trenuje się potencjalnych klientów.

Robienie tyrady w której łączysz to, że aby rozwijać zmysł estetyczny, rozwijać się i nie być wsiokiem z odpustowym gustem to trzeba de-facto kupować gust od innych jest trochę słabe. Jeszcze wplecenie szlachectwa w to hehe dobre. Już nie mówiąc o równaniu kwestii podkreślania swojego statusu dobrami z posiadaniem gustu.

Opinie specjalisty można i czasem warto wziąć pod uwagę, zwyczajnie dlatego, że może dostarczyć informacji, których samemu by się nie znalazło, ale jedynym normalnym podejśćiem jest gdy ostatecznym arbitrem w sprawie swojego własnego gustu jest się samemu.

Żeby nie było, że cię mieszam z błotem - masz w pewnych kwestiach wiele racji, ale trochę więcej dystansu - to forum to nie jest ten target (mam nadzieję) na tego typu gadki. Tu jak ktoś płaci dużo - to płaci dużo z pełną świadomością 'przepłacania', a raczej tego za co naprawdę płaci - ze względu choćby na oszczędność czasu czy "gwarancję" określonego minimum jakości jak Mirtul dobrze napisał. Ideologii do tego nie potrzeba, no chyba, że sama szczerze wierzysz z misje niesienia kaganka kultury i zmysłu estetycznego tępemu post-komunistycznemu ploretariatowi - to wtedy cały mój czas spędzony na napisanie tego postu był marnotrastwem.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:31 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Junkier -A widziales, zeby Pieszczoch porownywal to w ogole do ciuchow Plutonki?
Czy moze wrzucil to niezaleznie?

A to coś zmienia? Te ciuchy są po prostu chujowe. Niezależnie od tego czy ćwieki w kozakach zostały wykonane z aluminium czy z mithrilu.
W moim osiedlowym Carrefourze też mają dresy i obuwie za 30 zł. Jakościowo wiadomo, ale przynajmniej nie walące kiczem na kilometr.
Mirtul napisał(a):
...

o to to
sula napisał(a):
Robienie tyrady w której łączysz to, że aby rozwijać zmysł estetyczny, rozwijać się i nie być wsiokiem z odpustowym gustem to trzeba de-facto kupować gust od innych jest trochę słabe

No ale przecież tak jest. Chyba nie urodziłeś się z wiedzą, że w naszym kręgu kulturowym nie nosi się skarpetek do sandałów?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:34 
Cytuj  
'kto oszczedza, ten placi dwa razy'

Nie zawsze. Ja też piję do ślepych zakupów. Motto typu "ubieram się tylko w xxxxx" jest często byciem jednym ze stopni wierności klienta w tabelce marketingowej zwanej ambasadorem. Temat skrajnie podobny do fanów apple gdzie ogromna ich część jest jej ambasadorem z podkategorią wymyśloną dla apple "terrorystą".
Showroom to jest ten sam model biznesu co dhgate.com. Tam hurtownie, marki, rzemieślnicy się ogłaszają, ale największe kokosy robi pośrednik ;)
Plutonka zakupiła legginsy z retro grą jako wzór, ciekaw jestem czy próbowała googlować wykonawce po info na metce. Bo możliwe że te 30% taniej by miała wszystko co ten wykonawca robi bez udziału showroom.

@sula
No bez przesady, ja też cenię sobie jakość. Mam trochę inny rozkład. Buty - dyskont i te markowe, ale te za 1000zł+ nie, T-shirty - tanie, Spodnie - mid, Kurtki - mid-high, Płaszcz zimowy - tutaj za 700zł mam taki od 5 sezonów już, Koszule - mid-high.

Więc taki w 100% cheap nie jestem. Są pewne rzeczy, które kupowane po wysokich cenach są po prostu snobizmem np. polo laurena.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:38 
Cytuj  
Swego czasu kupiłem kilka koszul i swetrów w lumpeksie - do dnia dzisiejszego po wielu praniach wyglądają świetnie. Tego samego nie można powiedzieć o ciuchach a raczej szmatach z różnego rodzaju sieciówek. Wypierze człowiek kilka razy i już taki twór traci kolor lub się mechaci.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:40 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
No ale przecież tak jest. Chyba nie urodziłeś się z wiedzą, że w naszym kręgu kulturowym nie nosi się skarpetek do sandałów?

Oczywiście, że nie. Z tym, że nie potrzebowałem do tego płatnej porady stylisty. Żeby nie było - wcale nie uważam za coś złego zasięgnięcie takiej porady - wręcz przeciwnie - szczególnie jeżeli pracujemy wizerunkiem. Uważam tylko, że najwyższym arbitrem w sprawie swojego własnego gustu jest się samemu, a także, że osobny artystyczne wykształcone nie mają monopolu na definiowanie piękna - co było sugerowane w poście Plutonki.

edit:

Zresztą skarpetki do sandałów to dobry przykład. To jest po prostu pewna norma kulturowa istniejąca w naszym kręgu kulturowym, co jednak niekoniecznie ma z pięknem dużo wspólnego.
To co jest modne, a to co jest piękne to niekoniecznie to samo. Co nie znaczy, że nie warto włożyć pracy w to aby szczególnie w pewnych sytuacjach ubrać się modnie / zgodnie z panującymi w danym środowisku normami - ze względów czysto praktycznych.


Ostatnio edytowano 27 kwi 2014, 16:47 przez sula, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:41 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Nikt tu nie powiedzial, ze 'oryginal' i 'podrobka' to jest to dokladnie to samo.
Starczy, ze produkt bedzie troche lepszy, al i tak glownie placisz za marke.


tzn. w którym miejscu płacisz GŁÓWNIE za markę?
Te podróbki kosztują raptem 10-20% mniej niż oryginały, a obejrzyj sobie filmik jak drastyczne są różnice:
https://www.youtube.com/watch?v=NRKF_fkfVRY

Owszem gdybym miał do wyboru niemarkowe buty tak samo wygodne i które mi wystarczą na lata za 50zł i inne buty z napisem Nike za 100zł to wybrałbym te tańsze. Niestety musiałbym te 50zł wydawać co 2miesiące, a mi dużo taniej wyjdzie jak kupie buty raz na 2-3 lata. I niestety różnica w cenie porównywalnego obuwia to raptem 10-20% a nie 100%.

W innych branżach jest jeszcze gorzej - kup sobie noname smartphone z chin - wydasz ze 100USD, funkcjonalnie to go nie porównasz nawet do markowego telefonu za 100USD już nie mówiąc o jakości i niezawodności.

Dostajesz dokładnie to za co płacisz i tyle.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:51 
Cytuj  
sula napisał(a):
Junkier napisał(a):
No ale przecież tak jest. Chyba nie urodziłeś się z wiedzą, że w naszym kręgu kulturowym nie nosi się skarpetek do sandałów?

Oczywiście, że nie. Z tym, że nie potrzebowałem do tego płatnej porady stylisty. Żeby nie było - wcale nie uważam za coś złego zasięgnięcie takiej porady - wręcz przeciwnie - szczególnie jeżeli pracujemy wizerunkiem. Uważam tylko, że najwyższym arbitrem w sprawie swojego własnego gustu jest się samemu

Płatny czy nie, od kogoś się musiałeś o tym dowiedzieć. I tak generalnie jest z wartościami, estetycznymi czy moralnymi. Także możemy być sobie najwyższym arbitrem, ale wcześniej i tak 99,99 % naszego zmysłu estetycznego jest kształtowa przez nasze otoczenie.
Cytuj:
Zresztą skarpetki do sandałów to dobry przykład. To jest po prostu pewna norma kulturowa istniejąca w naszym kręgu kulturowym, co jednak niekoniecznie ma z pięknem dużo wspólnego.

Przecież poczucie piękna też jest kształtowane przez kulturę. Grecy za ideał piękna uważali to:
Spoiler:

natomiast w Europie za ideał piękna jeszcze niedawno uchodziło coś takiego:
Spoiler:

obecnie idzie to jeszcze w inną stronę. Z kolei afrykańscy buszmeni za piękne uważali kobiety z wydłużonymi szyjami.

Z ubiorem jest podobnie. Jak kiedyś pół żartem pół serio napisałem, że facet nie powinien na co dzień nosić krótkich spodni to wszyscy potraktowali mnie tutaj jak idiotę chociaż jeszcze pokolenie wstecz była to żelazna zasada obowiązująca niemal na całym świecie.


Ostatnio edytowano 27 kwi 2014, 17:13 przez Junkier, łącznie edytowano 3 razy
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 16:57 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
sula napisał(a):
Junkier napisał(a):
No ale przecież tak jest. Chyba nie urodziłeś się z wiedzą, że w naszym kręgu kulturowym nie nosi się skarpetek do sandałów?

Oczywiście, że nie. Z tym, że nie potrzebowałem do tego płatnej porady stylisty. Żeby nie było - wcale nie uważam za coś złego zasięgnięcie takiej porady - wręcz przeciwnie - szczególnie jeżeli pracujemy wizerunkiem. Uważam tylko, że najwyższym arbitrem w sprawie swojego własnego gustu jest się samemu

Płatny czy nie, od kogoś się musiałeś o tym dowiedzieć. I tak generalnie jest z wartościami, estetycznymi czy moralnymi. Także możemy być sobie najwyższym arbitrem, ale wcześniej i tak 99,99 % naszego zmysłu estetycznego jest kształtowa przez nasze otoczenie.

Oczywiście. Ja się z tym zgadzam, rzeczywistość nas kształtuje, a każdy z nas w jakimś mniejszym czy większym stopniu wpływa na jej kształtowanie w swoim otoczeniu.

Nie temu przeczyłem i nie to mnie zirytowało.

@Pieszczoch

Sorry, trochę generalizowałem - post i tak już był długi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 17:36 
Cytuj  
Dobra, uwazam, ze to troche zbyt obszerny temat i kazde generalizowanie troche sprowadza nas na zla droge.
Dlatego podsumuje, ze tczewskie trendy kultury, przede wszystkim swetrowe sa najlepsze ;)

Paranoja na tych rekrutacjach testy logiczne, z j.obcego, komputerowe... rekrutacja na pare godzin + robienie z siebie debila na rozmowie i pytania typu przedstaw sytuacje, jakich uzyles umiejetnosci i jakie czynnosci wykonales, jaki byl skutek finalny i czego sie nauczyles. Pozniej powstaja firmy przygotowujące do rekrutacji...

pierdole, nie robie ;d


_________________
.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 23:18 
Cytuj  
sula napisał(a):
Ogólnie trochę lel dyskusja - gdzie główni adwersarze argumentują w tą stronę z której najzwyczajnie w świecie żyją. No, ale to w sumie norma nie ma się co dziwić.

W każdym razie - zastanawiałem się czy cokolwiek odpisać, bo po prostu mi trochę witki opadły.
Ja wiem, że zarabiasz na tym, ale weź się trochę opanuj. Nie jesteśmy na jakimś forum modowym, gdzie trenuje się potencjalnych klientów.

Robienie tyrady w której łączysz to, że aby rozwijać zmysł estetyczny, rozwijać się i nie być wsiokiem z odpustowym gustem to trzeba de-facto kupować gust od innych jest trochę słabe. Jeszcze wplecenie szlachectwa w to hehe dobre. Już nie mówiąc o równaniu kwestii podkreślania swojego statusu dobrami z posiadaniem gustu.

Opinie specjalisty można i czasem warto wziąć pod uwagę, zwyczajnie dlatego, że może dostarczyć informacji, których samemu by się nie znalazło, ale jedynym normalnym podejśćiem jest gdy ostatecznym arbitrem w sprawie swojego własnego gustu jest się samemu.

Żeby nie było, że cię mieszam z błotem - masz w pewnych kwestiach wiele racji, ale trochę więcej dystansu - to forum to nie jest ten target (mam nadzieję) na tego typu gadki. Tu jak ktoś płaci dużo - to płaci dużo z pełną świadomością 'przepłacania', a raczej tego za co naprawdę płaci - ze względu choćby na oszczędność czasu czy "gwarancję" określonego minimum jakości jak Mirtul dobrze napisał. Ideologii do tego nie potrzeba, no chyba, że sama szczerze wierzysz z misje niesienia kaganka kultury i zmysłu estetycznego tępemu post-komunistycznemu ploretariatowi - to wtedy cały mój czas spędzony na napisanie tego postu był marnotrastwem.


Przykro mi, że Ci tak ręce opadły, ale nie wiem co tak naprawdę masz mi za złe. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że to co napisałam jest dla wielu osób niewygodne, ale taka jest po prostu prawda. Ponieważ jednak forma wypowiedzi mogła Cię zbulwersować, to trochę ją rozwinę.

Historia sztuki, o której uczymy się wszyscy w szkole to historia sztuki wyższych i zamożniejszych klas społecznych. Lud miał swoją sztukę ludową i przez większą częśc naszych dziejów to były różne światy. Oczywiście przenikały się, ale chyba nikt o zdrowych zmysłach nie sądzi, że chłopi ogarniali jakieś różnice pomiedzy renesansem a barokiem i pisali traktaty o manieryzmie. Pomijając krótkie fascynacje folklorem, sztuka zawsze była dla większości ludu czyms obcym i niezrozumiałym, bo najzwyczajniej w świecie nie rozumieli jej języka. Ostatnim 'prawdziwym' kierunkiem w architekturze / malarstwie / reszcie był na naszych ziemiach oczywiście modernizm.

Modernizm był i jest chyba jedną z najpotężniejszych idei do dziś kształtujących to, jak wygląda świat, w którym żyjemy. Zerwał z większością tradycyjnych form i wprowadził w codziennie życie tysięcy ludzi czyste piękno figur podstawowych. Członkowie Bauhausu, jednej z jego szkół, podłozyli podwaliny pod wzornictwo przemyśłowe, czyli tak naprawdę pod wszystko, co nas teraz otacza. Zaczęto świadomie projektować rzeczy codziennego użytku, połączono sztukę z techniką. Ci ludzie zaprojektowali nawet niektóre z fontów, które są teraz wszędzie używane. Dosłownie wychodzą nam wszystkim z lodówki.

Ale był jeden problem - Polska nie była bogatym krajem i chłopi i robotnicy nie mieszkali, jak można się tego domyślać, w modernistycznych willach, takich jak na przykład ta:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... gwater.jpg

Dlatego, kiedy do władzy dorwali się komuniści, przeprowadzono z premedytacją plan zniszczenia dużej ilości modernistycznych budynków w Polsce. Nie wymyśliłam sobie tego - tak naprawdę było, częśc zburzono, część zostawiono, by zniszczała. Każde miasto ma/ miało takie obiekty. Jakimś cudem ludzie czuli się związani ze starszymi zabytkami, bo były bardziej zrozumiałe, bo można na nich było budować swoją tożsamość i można je było zaadaptować - ale nie modernizm, on był dla chłopa obcy, mówił innym językiem, korzystał z innych symboli. Ludzie tak mają - historia dowiodła tego wiele razy - gdy barbarzyńca nie rozumie symboli, to je burzy i pali, bo zniszczenie jest jedną relacją, którą może z nimi nawiązać.

Potem próbowano przywołać modernizm na nowo - mieliśmy całkiem niezłą historię wzornictwa przemysłowego, nie byliśmy jakąś straszną pustynią. Ale do tej pory większość ludzi nie wie jak wiele nam zabrano. Stąd moja uwaga o komunie.

Kwestia druga:

Oczywiście, że jest tak, że gust sobie trzeba wyrobić - to jest dobre, bo świadczy o tym, że jeśli tylko się chce, to naprawdę można to wypracować. Jeszcze 100 lat temu moi dziadkowie i wujkowie jeździli specjalnie na nauki do Pragi, żeby coś tam się dokształcić, a dziś nagle nikt nie musi, bo wszyscy, za sprawą jakiegoś cudu inżynierii genetycznej, mają to już w genach. Wiek temu takiej informacji w naszym genomie nie było, więc są dwa wyjścia - albo w międzyczasie ktoś przeprowadził niesamowity projekt poprawienia ludzkości, albo po prostu niektórzy uwierzyli, że już nie muszą tego szukać.

A co do tego, czy się ma prawo do decydowania o własnym guscie, to powiem tak - każdy, kto sobie zadał trud, żeby coś w tej kwesti świadomie zdziałać, faktycznie ma prawo. Każdy, kto nie zrobił nic - nie. To jest właśnie takie proste.

Wszyscy uważamy się w jakiś tam sposób za spadkobierców europejskiej kultury. Lubimy mysleć o sobie, że my to jesteśmy hoho - 2 tysiące lat historii, wielkie wynalazki i w ogóle. Nie to co Afryka czy tam muzułmanie na przykład. A teraz wyobraźcie sobie, że pada tysiąc bomb i niszczą nam wszystko, zostawiając nas przy życiu. Nie ma bilbliotek, nie ma internetu, wszystkie zdjecia się spaliły. No i teraz, dziedzice kochani, jak przekażecie swoim dzieciom, czym była nasza kultura? Te kościoły, które mijacie, te obrazy, które macia na ścianach, szklane biurowce, stare kamienice? Tak się śmiejecie z 'projektantów' i 'artystów' a czy sami znacie język, dzięki któremu to wszystko stworzono? Te wszystkie kanony, które sprawiają, że z dziesięciu tysięcy cegieł powstaje coś, na tle czegoś chcecie zrobić sobie zdjęcie? Bo właśnie to jest nasza kultura, to są nasze symbole. I są też w modzie. Wielką ironią losu jest to, że dziś wszędzie można przeczytać, że nikt nie potrzebuje sztuki, a w tej chwili jest ona wszędzie, nawet w dizajnerskim kiblu.

Także OK, ja nikomu nie bronię mieć swojego gustu, ale niech jakiś ma. Niech chociaż umie powiedzieć swojemu dziecku dlaczego chodzenie w białym dresie z napisem 'Love hawaii' to być może nie jest szczyt osiągnięć, jeśli wszędzie dookoła jest tyle referencji pomagających osiagnąć trochę wyższe standardy. Bo to NIE JEST sztuka tajemna, serio.
Sorki za ten post, ale te białe kozaczki z ćwiekami i dresik to po prostu było zbyt wiele.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 23:37 
Cytuj  
No offence, ale brzmi to troche jak jakis oburzony glos humanistki, ze ktos smie cokolwiek powiedziec. Normalnie masakryczne oburzenie.
Swoją drogą to rozumiem, ze nizini, chlopi itp. nigdy nic 'estetycznego' nie stworzyli?... I bez tych calych dizajnerow nie byloby zycia na ziemi.
Poza tym ciekawy post.

Poza tym obecna kultura? Na moje wszystko ma byc obecnie wlasnie 'prozachodnie', amerykanskie, bez głębi i tandetne i dalekie od hmm polskiej? staroeuropejskiej? kultury, bez przynaleznosci i tozsamosci. W wiekszosci wlasnie nijakie. Glownie cos takiego zauwazam. Jesli cos jest to w niszy. Tych 'symboli' to jest coraz mniej. I często tez przeradza się to w cos przesadnie alternatywnego, w drugą strone.

a moze bylo na odwrot? I to technicy stali sie dizajnerami jak juz opanowali podstawy produkcji i obróbki?...


_________________
.


Ostatnio edytowano 27 kwi 2014, 23:49 przez Highlander, łącznie edytowano 4 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 23:41 
Cytuj  
Wiesz plutonka, a pomyślałaś, że masz chujowy gust? Bo to co wkleiłaś to noszą pipki z biowaya.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 23:53 
Cytuj  
Jeszcze w ramach uzupełnienia, do tego co napisałam o modernizmie w Polsce:

Obrazek

Obrazek

A co do tego, że głos oburzonej humanistki, 'że ktoś śmie coś coś powiedzieć'. Możesz i tak to interpretować - akurat nazwanie mnie humanistką nie obraża mnie jakoś specjalnie. Są na tym świecie gorsze obelgi. A nie oburzam się na to, że "ktoś coś powiedział." Mój post był odpowiedzią na konkretne posty konkretnych osób, a na końcu przeciez napisałam, że wymiękłam przy dresie Hawaii. Także nie wiem po co te ogólniki.

Tczewiak: nie wiem co to Bioway, nie, nie uważam, że mam chujowy gust, a nawet jeśli, to na pewno są na tym forum jeszcze bardziej chujowe. :)


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 23:55 
Cytuj  
Ale laska z dresem z tamtego zdjęcia wygląda na 10x bardziej fuckable niż ta w tych szmatkach co wkleiłaś. Cel zaś strojenia kobiet jest taki, aby podobać się facetom :)
High ma rację - wygląda to jak hipster shit. Bioway to taka knajpa dla hipsterów, w której nie ma mięsa, a klienci ubierają się w lumpeksach i śmietnikach :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 23:57 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ale laska z dresem z tamtego zdjęcia wygląda na 10x bardziej fuckable niż ta w tych szmatkach co wkleiłaś. Cel zaś strojenia kobiet jest taki, aby podobać się facetom :)

Jaka przynęta, taki połów.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2014, 23:59 
Cytuj  
No z taką przynętą to złowisz co najwyżej pizdusia w rurkach :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2014, 00:11 
Cytuj  
Oj tczewiak, 1/10.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2014, 00:19 
Cytuj  
To nie był wrzut. Ja to piszę poważnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za takimi można się oglądać :)

Za tym co wklejałaś to obejrzy się tylko desperat albo inny humanista.
Ubiór u kobiety ma podkreślić kształty i cycki, a nie jakieś dizajnerskie gówna dla pedałów czy inne leginsy w panterkę (fuj).

Na siłę próbujesz udowadniać, że masz rację - podobnie jak to było z iphonem lol. Pieprzyłaś farmazony jak to devsi wolą ios co jest wierutną bzdurą, bo w obecnych czasach przyjemniej się używa już środowiska androidowego (ios od strony developerki nigdy też jakąś rewelacją nie był).
Ogólnie tekst, że tylko dizajnerzy się znają i gusta innych są prostackie był boski. Jeden lubi wpierdalać kawior, bo drogie, inny kiełbasę z cebulą, a jeszcze inny woli sobie wybrać zależnie od nastroju co chce jeść. Pedały i dizajnerzy zazwyczaj racji nie mają, po prostu mają przewagę w mediach i forsują takie gówno jak i Ty.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2014, 00:48 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
To nie był wrzut. Ja to piszę poważnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za takimi można się oglądać :)

Za tym co wklejałaś to obejrzy się tylko desperat albo inny humanista.
Ubiór u kobiety ma podkreślić kształty i cycki, a nie jakieś dizajnerskie gówna dla pedałów czy inne leginsy w panterkę (fuj).

Na siłę próbujesz udowadniać, że masz rację - podobnie jak to było z iphonem lol. Pieprzyłaś farmazony jak to devsi wolą ios co jest wierutną bzdurą, bo w obecnych czasach przyjemniej się używa już środowiska androidowego (ios od strony developerki nigdy też jakąś rewelacją nie był).
Ogólnie tekst, że tylko dizajnerzy się znają i gusta innych są prostackie był boski. Jeden lubi wpierdalać kawior, bo drogie, inny kiełbasę z cebulą, a jeszcze inny woli sobie wybrać zależnie od nastroju co chce jeść. Pedały i dizajnerzy zazwyczaj racji nie mają, po prostu mają przewagę w mediach i forsują takie gówno jak i Ty.


Nie bronię Ci oglądać się za kim chcesz, ludzie się dobierają w pary tak, żeby do siebie jakoś pasować i żeby im było dobrze. Nie zastanawiałam się nigdy nad teorią podrywania i zalotów, bo nie miałam po co. Jeśli miałabym podzielić moich facetów po zawodach, to większość z nich to byli sysadmini. Taka ciekawostka.

Co do dewelopowania na ajfona - szczerze, mało mnie obchodzi w czym się lepiej czują deweloperzy jako osoby. Natomiast deweloperzy jako firmy zwykle publikują najpierw na iOSa, bo tam się akurat lepiej gry monetyzuje. A firmy zwykle chcą zarobić. Nie jest to reguła, bo czasami się zdarza, że jakaś firma nie umie zmonetyzować gry na App Store i wybiera Play Store, ale to już raczej jest kwestia jej ułomności lub dziwnej strategii - na przykład agresywnej promocji mikropłatności. Ale takie sytuacje nie są regułą i nie powinny nią być, dla dobra nas wszystkich. Sam proces tworzenia gier to drugorzedna sprawa, tym bardziej, że jest sporo środowisk multiplatformowych.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2014, 01:24 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Co do dewelopowania na ajfona - szczerze, mało mnie obchodzi w czym się lepiej czują deweloperzy jako osoby. Natomiast deweloperzy jako firmy zwykle publikują najpierw na iOSa, bo tam się akurat lepiej gry monetyzuje. A firmy zwykle chcą zarobić. Nie jest to reguła, bo czasami się zdarza, że jakaś firma nie umie zmonetyzować gry na App Store i wybiera Play Store, ale to już raczej jest kwestia jej ułomności lub dziwnej strategii - na przykład agresywnej promocji mikropłatności. Ale takie sytuacje nie są regułą i nie powinny nią być, dla dobra nas wszystkich. Sam proces tworzenia gier to drugorzedna sprawa, tym bardziej, że jest sporo środowisk multiplatformowych.


Cytuj:
W dodatku ponieważ pracuję przy tworzeniu casualowych gierek na systemy mobilne, to znam trochę temat od kuchni - i niestety Apple ze swoim podejściem bije na głowę konkurencję pod każdym względem.


Cytuj:
Dla mnie ajfon to narzędzie pracy, więc patrzę też na niego inaczej - więc naprawde nie wciskam tego poglądu innym. Po prostu obydwa ekosystemy oceniam calosciowo - począwszy od procesu projektowania i tworzenia contentu, po jego publikację.


Także byłabyś idealną laską dla marka24. Pierdolisz bez sensu, potem obracasz kota ogonem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.