mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2014, 21:51 
Cytuj  
Koleżanka pracuje w Googlu w Warszawie z tego co opowiadała proces rekrutacji był bardzo kulturalny i na wysokim poziomie.


_________________
Obrazek

**

Posty: 275
Dołączył(a): 4.06.2008
Offline
PostNapisane: 10 cze 2014, 22:04 
Cytuj  
Shador właśnie to samo słyszałem na ten temat, dlatego mocno mnie zdziwiła przeprowadzona rozmowa. Dawno nie bywałem na rozmowach i nie szukałem pracy, możecie rozwinąć o co chodzi z tymi naganiaczami?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2014, 22:10 
Cytuj  
Daj mi imie nazwisko tego typka na pw zapytam się jutro czy ktoś taki tam pracuje.

A recepcja na pewno Cię spuściła na drzewo :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2014, 22:13 
Cytuj  
moze sie komus przyda:
http://www.altkomakademia.pl/efs

dofinansowane szkolenia.

ogolnie niektore nazwy mnie rozwalaja:
http://www.altkomakademia.pl/efs/szkole ... xcela-2010
INFORMATYCZNE WSPARCIE W PRACY KOBIET NA BAZIE ZAAWANSOWANYCH NARZĘDZI EXCELA 2010

albo gdzies bylo 'zarzadzanie emocjami' ;d


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 08:13 
Cytuj  
@up

Zarządzanie emocjami to akurat popularne szkolenie w corpo, tak jak - radzenie sobie ze zmianą (zarządzanie zmianą), asertywność i inne tematy. Wbrew pozorom niektóre techniki są wykorzystywane przez nas codziennie, ale jak dowiemy się, że coś co robimy bezwiednie wpływa na xyz to możemy potem korzystać z tego świadomie. Dużo osób ma takie zdanie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 08:23 
Cytuj  
miękkie szkolenia są tylko po to by pochlać.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 08:30 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
@up

Zarządzanie emocjami to akurat popularne szkolenie w corpo, tak jak - radzenie sobie ze zmianą (zarządzanie zmianą), asertywność i inne tematy. Wbrew pozorom niektóre techniki są wykorzystywane przez nas codziennie, ale jak dowiemy się, że coś co robimy bezwiednie wpływa na xyz to możemy potem korzystać z tego świadomie. Dużo osób ma takie zdanie.


korpoczlowiek, jak ci powiedza ze jedzenie gowna wplywa na motywacje to bedzie wpierdalal gowno ze smakiem

Zajmowalem sie swego czasu miekkimi szkoleniami (razem z zona Tuska btw), moim zdaniem wszystkie sa chuja warte. Normalny czlowiek nie potrzebuje szkolen typu radzenie sobie ze stresem, a jak ktos jest zyciowa pizda to i po tysiacu szkolen sobie nie radzi w najprostrzych sytuacjach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 08:31 
Cytuj  
hehhe taa, w chuj zabawne sa takie szkolenia.
idealnie dopasowuja czlowieka do pracy w konkretnej korporacji, tak jak zarzadz sobie zyczy.
wychowuja sobie niewolnikow idealnych :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 08:43 
Cytuj  
Bo to chodzi o to zeby czlowiek myslal ze bez tych wszystkich glupkowatych szkolen sobie nie poradzi z prostym telefonem i generalnie ze bez korpo bylby nikim.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 08:46 
Cytuj  
Ok ale to mówicie o jakichś low level sprzedawcach czy obsłudze klienta. Spróbujcie wprowadzić jakąś dużą zmianę w organizacji, wdrożyć projekt w obszarze gdzie panie sobie radziły od lat w exelu, a teraz boją się że nowy system spowoduje ich zwolnienie, czy robienie projektu pod presją czasu i motywowanie ludzi którzy już i tak harują. Wam się korpo kojarzy z amwayem, a to jakiś ekstremalny przypadek gówna.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 08:49 
Cytuj  
no jak musisz robic szkolenia dla ludzi, ktorzy maja presje czasu i haruja nad konkretnym projektem, to oznacza tylko, ze masz chujowych pracownikow.
bo zdecydowanie lepiej dziala motywacja finansowa w takich przypadkach (premia po zakonczeniu projektu) niz kurwa szkolenia.
i nie, korpo nie kojarzy mi sie z amwayem ale zupelnie innymi firmami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 08:54 
Cytuj  
Czasem jest odgórnie narzucony harmonogram, a fachowca z powietrza nie wytrzaśniesz? Kasy okazuje się, ze też na premie nie ma, a trzeba gówno dowieźć. Nie mówię o szkoleniach dla pracowników, ale raczej dla przełożonych. W jakim korpo pracowałeś poza amwayem i kiedy to było? Dzisiaj dominuje model zachodni, to jest zupełnie co innego niż było w latach 90' jak byłeś piękny i młody.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 08:55 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Spróbujcie wprowadzić jakąś dużą zmianę w organizacji, wdrożyć projekt w obszarze gdzie panie sobie radziły od lat w exelu, a teraz boją się że nowy system spowoduje ich zwolnienie.


Glownie to jest problem kierownictwa a nie szeregowych pracowników. Jak kierownictwo chce wdrozyc zmiane to to zrobi, a reszta się musi dostosować i dostosuje. Odpowiednie przemówienie im powinno wystarczyc i poklepanie po plecach ;)

Ale z tego co widze, to zazwyczaj jest tak, ze nie ma przykładu z góry i z tego powodu nie dochodzi do zmian ;)

Tor - w Waszych telekomach to jest syf jak chuj. Wyrabiaja ludzie norme by dostać premie, w pocie czola a później zawyzona norma zostaje ;] żeby czasem większych premii nie placic ;] później ludzie celowo nie chcą wyrabiać 'za dużo' wyniku.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 08:59 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Odpowiednie przemówienie im powinno wystarczyc i poklepanie po plecach ;)


Albo złapanie lasek za cycki Mendol corpo style like in 1999. ;) Syf jest, bo przy tej masie ludzi nie da się go uniknąć. W korpo mnie wkurwia polityka dyrektorów wykonawczych najbardziej.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 09:03 
Cytuj  
jakiego fachowca? projekt robisz jak masz zespol do niego. chyba, ze mowisz o korpo, ktore rzuca sie na wszystkie projekty a potem probuje je zrealizowac.
widzialem juz pare takich, niezla kasa z tego wpada po fakcie.
nie pracowalem w amwayu nigdy :)
pracowalem w jednym korpo parenascie lat temu, zwolnili mnie za niesubordynacje, w innym pracowalem 2 lata temu przez 2 lata, zwolnil sie caly dzial.
do tego od 10 lat moja praca w duzej mierze opiera sie na wspolpracy z duzymi korporacjami zachodnimi/polskimi i wiem jak to wyglada.
zadne szkolenia nie zrobia z glupka, madrego kierownika/dyrektora.
w dzialach sprzedazy byc moze wyglada to inaczej, ale na tym juz sie nie znam w tej chwili.

jak bylem mlody to nie pracowalem w zadnej firmie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 09:07 
Cytuj  
Tor- U znajomej, która robi na oddziale tzw. weryfikacji umow, gdzie naprawdę każdemu zależy by dostać premie, bo inaczej dostaje najnizsza krajowa...
...okazuje się, ze nie podobalo im się ile dla nich wydaja na premie, wiec śrubowali normy by tych premii po prostu nie dawać, a ludzie i tak cisnęli 'nie mając wyjścia'

a tzw. 'specjalisci', którzy zajmują się trudniejszymi rzeczami i reklamacjami są dla systemu nieopłacalni itp.

i wybujale oczekiwania pracodawcy jak za ta kase.

Inna sprawa, ze jakbym miał tak pracować to bym wolal popierdalac po magazynie, większy spokoj i lepsza kasa i mniej monotonna robota.

chujowe mierniki jakies.

a jak człowiek sam nie chce to żadne szkolenie nic nie da.


_________________
.


Ostatnio edytowano 12 cze 2014, 09:10 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 09:09 
Cytuj  
@Mendol Projekt robisz jak masz taką potrzebę, a potem dobierasz zespół do jego realizacji. Szkolenia ze słabego kierownika dobrego nie zrobią, ale na pewno otworzą mu oczy na pewne elementy.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 09:10 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Szkolenia ze słabego kierownika dobrego nie zrobią, ale na pewno otworzą mu oczy na pewne elementy.


Jeśli raczy zwrocic na cokolwiek uwagę zamiast grac w angry birds na tablecie.

haha, mendola wyrzucili za niesubordynację, obracal panienki na imprezie w remizie ;D


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 09:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ok ale to mówicie o jakichś low level sprzedawcach czy obsłudze klienta. Spróbujcie wprowadzić jakąś dużą zmianę w organizacji, wdrożyć projekt w obszarze gdzie panie sobie radziły od lat w exelu, a teraz boją się że nowy system spowoduje ich zwolnienie, czy robienie projektu pod presją czasu i motywowanie ludzi którzy już i tak harują. Wam się korpo kojarzy z amwayem, a to jakiś ekstremalny przypadek gówna.


No to trzeba Panu zrobic szkolenie z systemu, to mam sens. Jakies konkrety, a nie zarzadzanie emocjami, ja pierdole.

Korpo kompletnie nie kojarzy mi sie z amwayem. Amway to sekta sprzedawcow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 09:14 
Cytuj  
hehehe no to jest dobre podejscie - projekt robisz jak masz potrzebe :)
w sumie moze i tak, ja nie jestem po prostu przyzwyczajony do czegos takiego.
u nas projekty realizuje sie po tym, jak nasz przelozony otrzymuje odpowiedz 'tak' na pytanie 'czy jestesmy w stanie/potrafimy/mozemy to zrobic'.

no nie do konca, bo ja swojemy przelozonemu powtarzam od lat, ze powinien isc na szkolenie z asertywnosci i umiejetnosci zarzadzania zespolem ;)
ma niestety za miekkie serce, aby byc dyrektorem :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.