mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 3 sie 2014, 12:20 
Cytuj  
Było już? https://amazon.force.com/JobDetails?isa ... 00I9nLmMAJ
Normalnie szał :)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2014, 12:46 
Cytuj  
Ja się zdecydowanie nie zgadzam ze stwierdzeniem Ojca i Aldathy, że samo ukierunkowanie na problem i umiejetność korzystania z googla oznacza, że ktoś może być programistą czy adminem. Może, ale to jest pierwszy poziom wtajemniczenia, taki junior junior. Ja się w tej chwili szkolę na architekta systemów i podejrzewam, że jeszcze z 2 lata mi to zajmie. Książek do przeczytania, szkoleń i przede wszystkim nabywania doświadczenia czeka mnie od chuja. Tego się nie da wygooglować.

Co do stawek, to jest bardzo różnie. Słaby admin zarabia mało, head admin zarabia od chuja. Tak samo z programistami. Architekt systemowy na pewno zarobi więcej od programisty, ale on tak naprawdę ciągle jest programistą, tylko, że już poziom wyżej.

Polecam przeczytanie tego: http://www.bottega.com.pl/pdf/materialy ... naczka.pdf


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2014, 14:16 
Cytuj  
Da się da się, a myślisz że dlaczego na home.pl i az.pl serwery co chwila mają 504 czy pady SQL? :)
Bo tam masterzy googla się uczą na adminów HEHE

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 sie 2014, 14:27 
Cytuj  
google to jedno

jak masz w ekipie ogarnietych gosci ktorzy potrafia i chca przekazac wiedze to jestes w stanie przyspieszyc nauke o 300%


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2014, 14:46 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
google to jedno

jak masz w ekipie ogarnietych gosci ktorzy potrafia i chca przekazac wiedze to jestes w stanie przyspieszyc nauke o 300%

No to, to jest zupełnie inna kwestia. Ja mam teraz dwóch praktykantów pod sobą z wydziału informatyki. Powiedziałem im, że chce aby napisali prosty system komentarzy. Na początek tylko dodawanie komentarzy. Oczywiście dali to rade napisać bez mojej pomocy, bo to nie jest rocket science. Ale w tym momencie zacząłem dorzucać im kolejne featury do tego systemu, aby im pokazać jakie zrobili błędy. Np. zagnieżdżone komentarze. Wybór templatki. Paginacja. Klasycznie okazało się, że za każdym razem praktycznie musieli przepisać cały system od nowa, bo nie wzięli tego pod uwagę, nie znają wzorców projektowych, nie znają architektur systemowych, nie stosują TDD.

To są rzeczy, które się nabywa z doświadczeniem, albo od kogoś kto już o tym wie.
Z google jest ten problem, że trzeba wiedzieć jakie zadawać pytania, żeby móc znaleźć dobre odpowiedzi.
Początkujący programista wpisuje w google "how can I get rows from mysql", bardziej doświadczony wpisze, "how should I decouple mysql data access from domain logic".

No i przykład Pieszczocha tylko potwierdza moją teorie.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2014, 16:56 
Cytuj  
No i dzieki temu wszyscy maja robote, newbie, prosy oraz poprawiacze po newbach ;)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 sie 2014, 18:58 
Cytuj  
Quetzacotl - każdy kiedyś zaczynał i był początkującym. Zadania też trzeba umieć stawiać tak by wykonawca zrozumiał o co chodzi i za pierwszym napisał kod tak by spełniał wszystkie stawiania przed nim wymagania. Do tego trzeba umiejętnie tego wykonawcę dobrać - tani, szybki, łapiący w pół słowa o co nam chodzi, etc.

Ogólnie IT to czary mary dla ludzi, którzy nigdy z tematem się nie zetknęli. Jak ktoś się zetknął to jest to zwykłe rzemiosło jak np. fryzjerstwo tylko kasa trochę większa (ale w sumie to zależy bo dobry fryzjer w centrum lądka zarabia więcej niż niejeden programista też z centrum lądka).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 10:37 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Aldatha napisał(a):
google to jedno

jak masz w ekipie ogarnietych gosci ktorzy potrafia i chca przekazac wiedze to jestes w stanie przyspieszyc nauke o 300%

No to, to jest zupełnie inna kwestia. Ja mam teraz dwóch praktykantów pod sobą z wydziału informatyki. Powiedziałem im, że chce aby napisali prosty system komentarzy. Na początek tylko dodawanie komentarzy. Oczywiście dali to rade napisać bez mojej pomocy, bo to nie jest rocket science. Ale w tym momencie zacząłem dorzucać im kolejne featury do tego systemu, aby im pokazać jakie zrobili błędy.


Czyli postawiles im niekompletna specyfikację a potem mówisz że nie zastosowali wzorców. gg dobrze że nie pracujesz w budowlance bo kazał byś wybudować schody tylko nie dodał ze ruchome. Też musieli by robić wszystko od nowa


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 10:41 
Cytuj  
Trochę przeginasz meterr bo tu chodzi o coś innego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 10:42 
Cytuj  
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162, ... onych.html

tomu busted


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 10:52 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
Quetzacotl napisał(a):
Aldatha napisał(a):
google to jedno

jak masz w ekipie ogarnietych gosci ktorzy potrafia i chca przekazac wiedze to jestes w stanie przyspieszyc nauke o 300%

No to, to jest zupełnie inna kwestia. Ja mam teraz dwóch praktykantów pod sobą z wydziału informatyki. Powiedziałem im, że chce aby napisali prosty system komentarzy. Na początek tylko dodawanie komentarzy. Oczywiście dali to rade napisać bez mojej pomocy, bo to nie jest rocket science. Ale w tym momencie zacząłem dorzucać im kolejne featury do tego systemu, aby im pokazać jakie zrobili błędy.


Czyli postawiles im niekompletna specyfikację a potem mówisz że nie zastosowali wzorców. gg dobrze że nie pracujesz w budowlance bo kazał byś wybudować schody tylko nie dodał ze ruchome. Też musieli by robić wszystko od nowa

IT to nie budowlanka. Waterfall się prawie nigdy nie sprawdza i dlatego wymyślono techniki agile.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 10:55 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,16412888,Policja_w_Poznaniu_zabezpieczyla_magazyn_pelen_podrobionych.html

tomu busted


Nici z handlu pegazusami na Bema ;/


@Kra, wszedzie przeciez ucza na studiach modelu kaskadowego. Ale praktyka od teorii różni sie mocniej chyba tylko w ekonomii ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Ostatnio edytowano 5 sie 2014, 10:58 przez tomugeen, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 10:56 
Cytuj  
Na bemca to już tam się za bardzo nie pohandluje ;p

ale ziomek od którego kupuje spodnie dalej tam stoi :p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2014, 20:41 
Cytuj  
https://www.bdi.com.pl

bardzo dawno tam nie zagladalem ale calkiem fajny serwis sie z tego zrobil.


_________________
.

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 11:07 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
IT to nie budowlanka. Waterfall się prawie nigdy nie sprawdza i dlatego wymyślono techniki agile.


Ktore cechuja sie tym ze nikt nie wie do konca co to jest agile i w kazdej firmie wyglada to inaczej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 11:48 
Cytuj  
Agile są fajne. Dla programistów :)
Tyle, że to nie tylko TDD, ale też zupełnie inne podejście BDD (które zdecydowanie lepiej wygląda dla klienta hehe) i pierdyliard innych.
W praktyce jednak zazwyczaj deadline jest liczbą skończoną i wówczas agile można w dupę sobie wsadzić, bo od jakości ważniejsze staje się dostarczenie produktu na czas. I z całego agile zostaje jedynie taki miniscrum w praktyce.
Kiedyś twierdziłem, że TDD świetnie sprawdza się w starupach, ale nie... Tam trzeba jak najszybciej wypuścić działający produkt i lecieć do inwestorów po kasę. Zanim ktoś nas z pomysłem ubiegnie.
TDD to taka sztuka dla sztuki. Uwielbiam, bo mi bardzo ułatwia życie i eliminuje "studentów z gimbazy", ale jak się dostaje projekt z deadline 3-6 miesięcy i widać, że to jest taki czas na styk to leci się klasycznie UML -> moduł za modułem -> unit testy -> do klienta...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 12:05 
Cytuj  
jeszcze o Amazon...

Please note: The position will involve some physical labour. IT Support Technicians execute physical work e.g. working in confined spaces (possibly under the 48 inch crawl space or inside air handlers); lifting up to 30 kg; site cleanliness and maintenance work; accessing elevated spaces (working at height).

:o


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 65
Dołączył(a): 24.02.2014
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 12:09 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
jeszcze o Amazon...

Please note: The position will involve some physical labour. IT Support Technicians execute physical work e.g. working in confined spaces (possibly under the 48 inch crawl space or inside air handlers); lifting up to 30 kg; site cleanliness and maintenance work; accessing elevated spaces (working at height).

:o


wg polskiego prawa pracy i bhp, jedna osoba nie moze podnosic 30kg.
do 30kg potrzeba juz dwoch osob.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 12:22 
Cytuj  
no muszą to zmienić na 29.999999999999(9). NATYCHMIAST!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 12:29 
Cytuj  
Pewno racki bedzie trzeba na paletach ustawiac :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.