mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 12:34 
Cytuj  
mnie troche zdziwilo ze nawet IT tam zapierdala z paletami 8)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 65
Dołączył(a): 24.02.2014
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 12:44 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no muszą to zmienić na 29.999999999999(9). NATYCHMIAST!


ale smieszne, na prawde.
zreszta jezeli juz to beda musiei zmienic 30kg na 25kg bo tyle chyba maxymalnie moze podnosic jedna osoba w pracy. ale tutaj sa rozne warianty i wyjatki, typu czy ciezar bedzie podnoszony sporadycznie, czy to bedzie norma w pracy itd..


taki ciezar 30kg w jakiejs pracy, to nie jest 30kg na sztandze na silowni.
ktos kto tego nie rozumie i sie z tego smieje, tylko pokazuje jak jest ograniczony w mysleniu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 15:40 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
mnie troche zdziwilo ze nawet IT tam zapierdala z paletami 8)


Amazon to zachód, a na zachodzie koleś od IT nie jest pempkiem świata jak w PL.

W prawdziwym życiu się zapierdala, kupuje się swoją kawę/mleko/herbatę, multisport się samemu kupuje a jak ktoś chce pizza friday at work to grupowa zrzuta i podczas przerwy się je ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 16:43 
Cytuj  
W kazdym szanowanym dziale IT kawe przynosza seksowne panie krysie na koszt firmy.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 20:47 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Aldatha napisał(a):
mnie troche zdziwilo ze nawet IT tam zapierdala z paletami 8)


Amazon to zachód, a na zachodzie koleś od IT nie jest pempkiem świata jak w PL.



Ja im to próbuję wbić do tych tępych głów od kilku lat Pieszczoch. A oni nadal czują się lepsi niż fryzjer czy murarz. Tylko z tego powodu, ze w tym chujowym kraju w odwrotności do fryzjera czy murarza dupę sobie mogą podetrzeć kolorową srajtaśmą ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 20:50 
Cytuj  
i w uk moze fryzjer zarabia tyle co programista tak?

i nie wiem czemu uwazasz, ze tutaj nie szanuje sie pracy kogos tam.
Ja tam podziwiam budowlancow, ze w ogole daja rade stac w tym sloncu ;)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 20:55 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
i w uk moze fryzjer zarabia tyle co programista tak?

i nie wiem czemu uwazasz, ze tutaj nie szanuje sie pracy kogos tam.
Ja tam podziwiam budowlancow, ze w ogole daja rade stac w tym sloncu ;)


gdzieś napisałem, że zarabia tyle samo? W cywilizowanym kraju obu stać na wyjście do teatru, opery, kupno auta, holidaya etc. To tylko w Polsce przeciętny robol jest uważany za idiotę - bo na książkę, kino, czy nawet gazetę to go już nie stać. Nie mówiąc o jakimkolwiek wyjeździe.

A ja podziwiam programistów, szczególnie tych pseudo, zarabiających ułamek tego co zmykowiec, potrafiących siedzieć 8h w jednej pozycji stukając w klawiaturę. Z 8-letniego doświadczenia wiem, że do domu można przyjść skonanym (szczególnie jak potem przez kolejne 8h się grało siedząc w identycznej pozycji ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 21:03 
Cytuj  
dlaczego w kazdym poscie masz taki bol dupy mark

serio, tez nie lubie tego ze malo zarabiam, ale kurwa zluzuj facet , bo napierdalasz tych postow o chujnej polsce i wyjebanej uk jak by ci ktos za to pelny etat placil

a prawda jest pewnie po srodku , ani tutaj tak do konca chujowo ani w uk tak rozowo

a odnosnie edżajl w IT, to tczewiak dobrze napisal - edżajl sredżajl


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 16 sie 2014, 21:08 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 21:05 
Cytuj  
Marek u nas budowlaniec, kierowca tira, dobry spawacz itp. zarabia duzo lepiej niz pani krysia z urzedu skarbowego i nic z tym nie ma problemu i każdy szanuje ich bo to trudna praca (najpredzej to wlansie pani krysia ze skarbowego bedzie miala ich za roboli)

czasem taki czlowiek jak powyzej moze byc na wage zlota w firmie.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 21:15 
Cytuj  
widze high napierdalasz na forum na 3 zmiany , czy bota juz jakiegos posadziles na tym koncie ? hehe
jesli jednak jebiesz 3 zmiane to moze zaaplikuj do tego amazona ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 21:33 
Cytuj  
juz mi zdecydowanie starczy rzeczy na glowie i tak juz spie po 5h. A forum to jedyny przerywnik.
Zamiast do Amazona prędzej probuje wbic do VW ;) Cos swojego tez bede probowal ale nie wiem czy wypali.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 22:23 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Aldatha napisał(a):
mnie troche zdziwilo ze nawet IT tam zapierdala z paletami 8)


Amazon to zachód, a na zachodzie koleś od IT nie jest pempkiem świata jak w PL.



Ja im to próbuję wbić do tych tępych głów od kilku lat Pieszczoch. A oni nadal czują się lepsi niż fryzjer czy murarz. Tylko z tego powodu, ze w tym chujowym kraju w odwrotności do fryzjera czy murarza dupę sobie mogą podetrzeć kolorową srajtaśmą ;)



Marku, ale murarz i fryzjer to dobre zarobki. Czasy się trochę zmieniły. Teraz murarz robi po 3k+ na rękę a fryzjer jak sobie wyrobi fach i klientelę to ma niezły chleb. Gorzej jak jest się leserem.
A najgorzej mają ci, których jest przesyt. Najbardziej oblegane oferty pracy to np. asystent w biurze czy cokolwiek co wiąże się z opierdalaniem się na facebooku bez stresu i jakichkolwiek umiejętności - to mają po 1600-2000 brutto (sorry w roku 2014 obsługa ksero, office i email to poziom gimnazjum). Ba w moim mieście śmieciarze mają po 4k na rękę, bo mało kto się chce tego podjąć.

Mi bardziej chodziło o takie ogólne zdziwienie "Koleś od IT w pocie czoła i przepełniony stresem?" Ostatnio czytałem że na naszym rynku jeszcze brakuje kilkaset tysięcy specjalistów od IT. Ciekaw jestem co będzie jak rynek się nasyci przez następne lata importem np. ukrainców.

Spoiler:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 22:58 
Cytuj  
Pieszczoch nikt nie przyjedzie do tego kurwidołka pracować z kwotą wolną od podatku na poziomie Zimbabwe, stawkami podatkowymi jak w Szwecji, socjalem jak na Sri Lance i płacami jak Chinach 10 lat temu. Nie ma co się łudzić.
Ewentualnie Ukraińcy zatrzymają się na hotdoga na jakiejś stacji beznynowej w drodze do Niemca, który za tą samą pracę i przy praktycznie identycznych cenach zapłaci 4-5x lepiej ;)

Co do reszty się zgadzam.

Higlander - w Polsce coś swojego?
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2014, 23:28 
Cytuj  
Programowanie to jest stres. Trust me.
Wystarczy 1-2 miesiące pustki we łbie i srasz pod siebie. Frajerzy wtedy obawiają się wypalenia i zapieprzają szybko, aby zostać project managerami lolz. No, ale w tej branży jak w każdej TWÓRCZEJ musisz mieć wenę, aby coś napisać. No chyba, że jesteś zwykłym klepaczem, ale po 10+ latach raczej mało kto zostaje klepaczem i raczej jest odpowiedzialny za więcej spraw w firmie. No i żeby być wartościowym na rynku pracy to musisz wiecznie się szkolić. Zazwyczaj dobry programista połowę urlopu (albo i cały) wykorzystuje na dokształcanie. Więc to, że za mniej niż 5k nie opłaca się siadać, a zazwyczaj zgarniamy te 7-10k na rękę jest obarczone jednak tym, że swojemu fachowi poświęcamy więcej niż 8h dziennie.
Tylko tępakom może się wydawać, że "to praca jak każda inna".


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2014, 00:26 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Higlander - w Polsce coś swojego?
Obrazek


W sumie nie wiem jeszcze na pewno czy w Polsce.
Nie wiem tez czy zdajesz sobie sprawe, ze niektorzy nie moga wyjechac.
Są też zresztą rzeczy ważniejsze niż kasa i praca.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2014, 07:56 
Cytuj  
meterrr napisał(a):

bo napierdalasz tych postow o chujnej polsce i wyjebanej uk jak by ci ktos za to pelny etat placil

a prawda jest pewnie po srodku , ani tutaj tak do konca chujowo ani w uk tak rozowo



Owszem w UK nie jest różowo bo zapewne jest kilka lepszych miejsc do życia, w Polsce nie jest chujowo bo zapewne w Zimbabwe czy Namibii żyje się gorzej, ale porównać życia w obu krajach się po prostu nie da i tyle. Polska jest chujowa i co gorsze już nic tego nie zmieni - bo to mi przypomina równię pochyłą, chiny europy, źródło taniej siły roboczej, neokolonia okradana przez samych polaków. Dla Ciebie może to być miód, cud, orzeszki, urodziłeś się tu, wychowałeś się tu, dobrze się tu czujesz, operujesz na jedynie lokalnych standardach więc sobie chwalisz. Pisałem wielokrotnie - czego głąby z tego forum nie potrafią zrozumieć - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dopóki nie wyjedziesz gdzieś gdzie będziesz miał lepiej - będziesz biegał po forach i się napinał, że masz zajebiście bo wyrwałeś pracę za 3k miesięcznie i kawę w starbucksie chłepcesz co tydzień. I będziesz uświadamiał tych co wyjechali, że zrobili błąd, na pewno mają gorzej, tylko nie chcą się przyznać, że powinni zostać, że tylko IT, że tylko siedzenie za biurkiem, itp. itd. Do znudzenia, do porzygania, same bzdury. No ale przynajmniej w to wierzycie.

Highlander - rozumiem, ale zakładanie działalności w kraju gdzie będziesz 60% tego co zarobisz oddawał ZUSowi i jeszcze będziesz traktowany przez ten Urząd jak zwykły kryminalista jest totalnie bez sensu o ile ma się jakikolwiek wybór. Jak nie masz - to cóż, trudno. Ryzykuj.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2014, 08:53 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Programowanie to jest stres. Trust me.
Wystarczy 1-2 miesiące pustki we łbie i srasz pod siebie. Frajerzy wtedy obawiają się wypalenia i zapieprzają szybko, aby zostać project managerami lolz. No, ale w tej branży jak w każdej TWÓRCZEJ musisz mieć wenę, aby coś napisać. No chyba, że jesteś zwykłym klepaczem, ale po 10+ latach raczej mało kto zostaje klepaczem i raczej jest odpowiedzialny za więcej spraw w firmie. No i żeby być wartościowym na rynku pracy to musisz wiecznie się szkolić. Zazwyczaj dobry programista połowę urlopu (albo i cały) wykorzystuje na dokształcanie. Więc to, że za mniej niż 5k nie opłaca się siadać, a zazwyczaj zgarniamy te 7-10k na rękę jest obarczone jednak tym, że swojemu fachowi poświęcamy więcej niż 8h dziennie.
Tylko tępakom może się wydawać, że "to praca jak każda inna".



Sam dobrze wiesz, że różni są programiści i ich warunki pracy. To o czym wspominasz to jest jeszcze warte swojej ceny, ale są też tacy co klepią kod, odpalają kompilację i 2h przerwa w pracy. Tak jest przy np. robieniu patcha do gierki na androida pół dnia zajmuje sama kompilacja, a to polega na opierdolu w stylu leżak+drink z parasolką ;) Znajdź mi programistę co podczas kompilacji siada na drugiego kompa i pracuje nad drugą rzeczą to rzucam wszystko, sprzedaję wszystkie aktywa, biorę kredyt i otwieram firmę z nim.

Rynek się jeszcze nie zapełnił specjalistami, pracodawcy jeszcze się uczą jak ocenić czyjąś pracę i efektywność oraz starają się realistycznie to wycenić. Ci co to wykorzystują skończą gorzej jak humaniści. Nie powiesz mi, że nie poznałeś choć jednego dupka co zlał na całą firmę, kolegów, projekty itd. bo dali mu o 2 lata młodszy samochód służbowy czy 500zł netto więcej?
Ludzie są pamiętliwi i serio, skończy się ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2014, 08:57 
Cytuj  
IT sie tak rozwija, ze ma sie wrazenie, ze zawsze bedzie brakowac jakis specjalistow.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2014, 08:59 
Cytuj  
To jest takie drugie dno.
Za kilka lat będzie brakować dobrych i lojalnych specjalistów. Na naszym rynku to panoszą się z firmy na firmę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2014, 10:00 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Sam dobrze wiesz, że różni są programiści i ich warunki pracy. To o czym wspominasz to jest jeszcze warte swojej ceny, ale są też tacy co klepią kod, odpalają kompilację i 2h przerwa w pracy. Tak jest przy np. robieniu patcha do gierki na androida pół dnia zajmuje sama kompilacja, a to polega na opierdolu w stylu leżak+drink z parasolką ;) Znajdź mi programistę co podczas kompilacji siada na drugiego kompa i pracuje nad drugą rzeczą to rzucam wszystko, sprzedaję wszystkie aktywa, biorę kredyt i otwieram firmę z nim.

Eee - praktycznie każdy programista androida. Po pierwsze nie trwa to teraz 2h, a jakieś 15 minut, a po drugie istnieją takie narzędzia jak git, svn, programista robi patcha, a kompiluje się to wszystko na serwerze i w tym czasie wraca się do obecnie prowadzonego projektu.

Cytuj:
Nie powiesz mi, że nie poznałeś choć jednego dupka co zlał na całą firmę, kolegów, projekty itd. bo dali mu o 2 lata młodszy samochód służbowy czy 500zł netto więcej?

Ja chociażby zlałem. Pracodawca nie dał obiecanej podwyżki i zaczął zwodzić, że "za pół roku", a inna firma oferowała 2k więcej... Lojalne muszą być obie strony - inaczej nie można oczekiwać lojalności od pracownika. Byłem na tyle lojalny, że powiedziałem czego oczekuję za pozostanie (podwyżki 3k + dodatkowego dnia wolnego w miesiącu (bo w starej firmie było mniej możliwości rozwoju, niewygodne fotele bez możliwości zakupu własnego)). Nie zgodzili się no to pa. Nie żałuję, a w starej firmie niedawno proponowali mi powrót na warunkach jakie wtedy chciałem (po roku). Jednak poznałem już komfort pracy z innymi specjalistami, gdzie wszystko nie leży na barkach 2 osób, poznałem zajebistych ludzi i mogłem właśnie pobawić się w praktyce TDD :P
Jednak o dziwo nie znam nikogo, kto zlałby firmę dla jakieś ochłapów. Programista nie dostaje samochodu służbowego, bo i po co mu? Poświęcenie stabilizacji dla 500zł jest skrajnie nieodpowiedzialne - chyba, że po prostu praca tak śmierdzi, że te 500zł to tylko wymówka/rekompensata za chwilę stresu. No i w programowaniu rotacja to nie jest coś co jest niemile widziane. To rozwija samego programistę. Więc upraszczając - odejdzie jeden i zyska nową wiedzę, a na jego miejsce przyjmie się innego, który skąd indziej wyniósł wiedzę.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.