mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:33 
Cytuj  
Najlepiej to znaleźć robote na zachodzie a potem z domu robić 8)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:36 
Cytuj  
Nieruchomości? W Wawie jednak są znacznie tańsze niż odpowiedniki w Londynie, uwzględniając siłę nabywczą wypłaty. Porównywałem oczywiście pod siebie. Wycieczki? Hotele mnie kosztują tyle co inne nacje, loty z polski mają normalne ceny, a na wycieczki zorganizowane nie jeżdżę. Auto mogę ściągnąć z dowolnego kraju, jak będą tańsze. Sęk w tym, że ja nie lubię Polski, stąd temat emigracji mnie interesuje.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:40 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Tczewiak mnie rozbil 2,5k Funciakow na 1 bedroom w Ladku :D

Ze zrozumieniem proszę czytaj. 1,5-2k 1 bedroom w Londynie. 2,5k za mieszkanie o podobnym rozmiarze jak mam w Trójmieście.
Przy 7k netto w Trójmieście vs 4k netto w Londynie nie dość, że nie ma odczucia to nie stać na nic droższego tak samo jak w Polsce. Bo to za mało, aby odłożyć na mercedesa. Dla mnie przeprowadzka musiałaby się wiązać z jakimś skokiem życiowym - czyli właśnie tym, aby mieć z czego oszczędzać na dodatkowe przyjemności.

Porównuję Londyn, bo tylko tam jest takie ssanie na specjalistów z mojej dziedziny. Są jeszcze kontrakty, ale to półroczne. Kasa zacna, ale nigdy nie wiadomo co po pół roku się stanie dalej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:42 
Cytuj  
Zarabiać pół roku na accorda vs a4 to jakaś kolosalna różnica, posługując się obrazowym porównaniem? Trochę więcej kasy nie ma znaczenia. Mnie mógłby wyciągnąć jakiś ciekawy projekt, jednak ważne jest co robisz, żeby się nie nudzić.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:46 
Cytuj  
Nieruchomosci: ok Londyn podejrzewam jest tu wyjatkiem. Porownujac do Dublina, ktory jest taka W-wka wlasnie, to jednak wyglada to nieco inaczej.

Wycieczki kosztuja Cie tyle samo, tylko, ze zarabiasz 2-3 razy mniej. To samo jest z autami czy kazda w zasadzie inna rzecza z importu.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:48 
Cytuj  
Może i dostanę x2 ale rachunki jak pisał tczewiak będą więcej kosztować, jak chcę mieszkać jak teraz w przyjemnej okolicy, w dobrym punkcie. Na życie zostanie podobnie, mnie na trochę więcej nie zależy.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:50 
Cytuj  
Tor, na szczescie ja nikogo tu nie przekonuje, ze mu powinno zalezec. Ja staram sie tylko podawac fakty :)
I zaznaczylem, ze przy pewnym poziomie nie odczujesz wyraznej roznicy, poki nie zaczniesz kupowac duzych rzeczy.
Bo wtedy robi zwykle roznice, czy zostaje Ci w lapie 300F czy 900PLN

Tczewiak z ciekawosci, jakie masz mieszkanie w trojmiescie i czy to jest normalna cena za takie mieszkanie, w takim miejscu i z takim standardem?

Bo 64m3 w bloku na Wiszacych Ogrodach pod obwodnica sie wynajmuje za 1500PLN + oplaty (czyli srednio 2k miesiecznie) za standard raczej nisko-sredni (wykonczenie i sprzety za 25k).


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 26 sie 2014, 14:09 przez Rzeznik, łącznie edytowano 3 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 14:00 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Tczewiak z ciekawosci, jakie masz mieszkanie w trojmiescie i czy to jest normalna cena za takie mieszkanie, w takim miejscu i z takim standardem?

Na starym mieście, ~70m2, 2 sypialnie, salonokuchnia, toaleta, przedpokój, wyremontowane w kamienicy, pełne wyposażenie, cena raczej taka sama jak za dojebane mieszkanie, z tą wadą, że na 3cim piętrze. Wszędzie blisko, nasłonecznione. Na wiszących ogrodach bym nie chciał - za daleko od centrum jak dla mnie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 14:06 
Cytuj  
No to mi sie wydaje, ze za 2200 ze wszystkim ,to byla jakas okazja, chyba ze do tego jeszcze dojdzie z 800PLN oplat za grzanie w kamienicy :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 14:14 
Cytuj  
Nie. W okresie zimowym płacę 2400.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 14:52 
Cytuj  
Tak btw, z ciekawosci popatrzylem na http://www.rightmove.co.uk
te 2 bedroom w londynie i w centrum (promien 2 mil) zaczynaja sie od cirka 1000F.
Za 1500F to z tego co widze masz spoko mieszkanko. Bez problemu bys za ta cene znalazl mieszkanie w normalnym standardzie wielkosc kolo 60m2 nie dalej jak 20min od swojej roboty piechota.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 15:42 
Cytuj  
Ta jak ostatnio byłem w londku to oglądałem te mieszkanka za 1,5k... W nich wcześniej jakieś murzyńskie odpowiedniki cyganów mieszkały. Jebie strasznie, stęchlizna, tytoń, a na parterze jebiący kebab. Okropność. Jakiś czas temu byłem nastawiony do londka hurra optymistycznie. Wszystko co spełnia moje wymagania to zaczyna się od tych 2,5k niestety.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 19:53 
Cytuj  
Sa jakies wieksze polskie portale lub fora do reklamy lub szukania ofert prac graficznych? Znajoma chce sobie dorobic a od lat pracuje w Corel'u.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 20:32 
Cytuj  
kiedyś na www.3d.pl było trochę ofert

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 20:35 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):

@mrynar: Że Londyn większy to wiadomo. Nikt temu nie zaprzecza. Ale czy to jest powód do przeprowadzki??


Kluby, knajpy, koncerty, egzotyczne dupy - tego nie ma co porownywac. Nocne zycie w Gda to straszna bieda, mimo ze i tak duzo lepiej niz pare lat temu, prawie w kazdym klubie zlot wiochmenow z Kartuz, Koscierzyny, Tczewa + studenci z Mazur, ktorzy wysiadaja "na Wrzeszczu" i chodza do "macdonalds". Gdansk to ani wies ani miasto, z polskich miast to tylko w Wawie czuje ze jestem w miescie.

Kumpel z Londynu zarabia bardzo srednio, a zawsze mieszkal w fajnych miejscach (koks u niego w przydomowym ogrodku pod samym eye to jedno z moich fajniejszych wspomnien).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 sie 2014, 20:50 
Cytuj  
Mrynar -mieszkanie w ścisłym centrum - samobójstwo. O 4 nad ranem korki, gwar jak na wyprzedażach przedświątecznych w Wwie non-toper. Brrr... I gdzie tam są domy z ogródkiem pod Eye.

4k GBP w Lądku. Dom wynajmiesz za 1.5k z rachunkami (pisze o całym domu, 2-3 sypialnie, salon, jadalnia, kuchnia, łazienka, ogród). Zostanie ci 2.5k GBP czyli 12.500zł miesięcznie na żarcie które kosztuje tyle co w PL, ciuchy które są sporo tańsze, elektronika która jest tańsza, etc.
W Polsce z tych 7k na rękę (a pewnie tak naprawdę ~4-5k jak znam fantazję forumowych napinaczy, którzy nigdy nie chcieli błysnąć żadnym dowodem ile to zarabiają) to raczej niewiele zostawało biorąc pod uwagę te same koszta - wynajem mieszkania w wwie to 2.5k (2-pokojowe, brat tyle płacił z 5 lat temu), rachunki kolejne 500zł. Zostawało 1-4k w zależności od ułańskiej fantazji tczewiaka i torbiśka. Jeżeli ich fantazja poniosła - to za 1k to nawet z żarciem ciezko, ale zamiast Coca Coli to można kupić Colę Tesco i zawsze te 2zł było w kielni.
Głupi holiday w jednym przypadku kosztuje 2 pensje, w drugim przypadku ułamek jednej pensji. Samochód - taki za 50k w PL, tutaj kupisz za 5k GBP.

Co do mieszkania - jak pisałem, ja w pierwszym rzędzie omijałbym eastern european bo piją, kradną i się awanturują. Polacy to eastern european jakby ktoś nie wiedział (kondolencje dla mieszkających w PL btw.). Rumuni, Bułgarzy to ta sama chołota kulturalnie stojąca kilka pokoleń do tyłu.
Murzyni wcale nie są takimi antychrystami jak myślą polacy - mam rodzinę murzyńską z dwójką dzieci za sąsiadów od 1.5 roku i jest super. Taki jak zrobi imprezę to o 10pm wyłączy muzykę bo tu się wychował a tutaj to standard. No i on w odwrotności do eastern european którzy mają zakorzenioną potrzebę najebania sie co weekend robi imprezę 2x w roku.

Polecam Kingston - ostatnio tam pracowałem i się zakochałem. Biało, czysto, malutka rzeczka, mostek - wielgachne karpie (brak wędkarzy z eastern europe), spokój. Dojazd 15min do wimbledonu (metro), 20min do Clapham Junction (pociągi we wszystkich kierunkach). Pociagi co 15min. Tylko tam trzeba te 200-300GBP miesięcznie dorzucić do ceny wynajmu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2014, 20:55 
Cytuj  
To tczewiak zarabia jak król w Polsce, mnie w to nie mieszajcie. W UK nawet czarny, a kulturalny. Taki to kraj.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 sie 2014, 21:41 
Cytuj  
torba sprzedaje zdrapki w orange , hajlajf


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 sie 2014, 06:50 
Cytuj  
torbiś - w większości dużo kulturalniejszy niż eastern european.
Ja codziennie mijam czarnego który wyprowadza pieski na spacer jak ide na pociag do pracy. Zawsze mi się uśmiecha i mówi dzień dobry, chociaż nie jest nawet moim sąsiadem (mieszka gdzieś w okolicy).
Najgorsze tałatajstwo to eastern european wliczając do tego polaków. Serio. Przyjedziesz to zobaczysz.
Murzyni którzy tu mieszkają od pokoleń są wychowani dokładnie tak samo jak biali angole, chodzą do tych samych szkół, wpaja im się te same wartości identyczną kulturę.

Dla ciebie czarny to wciąż dziki egzotyczny przybysz z Afryki, który dopiero co uciekł z pola bawełny. Ewentualnie drug dealer i gangsta.
Co to będzie jak zdecydujesz sie wyjechać, będziesz sie starał o nową pracę a interview będziesz miał z murzynką? A twoim bossem będzie tez czarny? A kolega z biurka obok okaże się muslimem?
Uciekniesz z powrotem do katoli i poslugujac sie identycznymi stereotypami do zlodzieji, pijakow, awanturnikow? Do kraju gdzie przecietny polak czyta 1.5 ksiazki rocznie?

Po 2-3 latach na zachodzie sam zauwazysz kulturalna przepasc. I wyleczysz ksenofobie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2014, 07:23 
Cytuj  
tylko ja mam wrazenie, ze marek sprawdzil w slowniku co to znaczy 'eastern european' i teraz musi w co drugim zdaniu to wstawic zeby pokazac jaki jest swiatowy?


_________________
cypis#2942
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.