mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2014, 09:49 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Highlander napisał(a):
Deshroom napisał(a):
To w Warszawie nie będę Wam mówił za jakie nic można mieć 5+ netto na etacie.

biore ;d

tzn. za co?


Za granie i pisanie na forum. U mnie też jest kilka wolnych etatów także jak spełniasz te kryteria to daj znać. :>


a Ty jestes juz starszym gamerem tam? ;d

btw. https://nofluffjobs.com/
"Otrzymuję wiele ofert pracy i zapytań od rekruterów, które często bardzo mnie irytują.

Po przeczytaniu oferty właściwie nic nie wiem o stanowisku, które ktoś mi proponuje i by uzyskać szczegóły muszę tracić czas na kontakt z rekruterem/wysyłanie aplikacji itd.
Miałem już dość : poszukiwanych "młodych i dynamicznych osób", firm które są "liderem rynku telekomunikacyjnego", projektów z wymaganiami "Java / CSS / SQL" oraz "bogatych pakietów socjalnych"

Od pewnego czasu chodził mi po głowie pomysł wprowadzenie nowych standardów do rekrutacji IT.
Rozmawiałem z wieloma deweloperami, śledziłem listy dyskusyjne na temat rekrutacji i tak "po godzinach" powstał portal: https://nofluffjobs.com

No Fluff Jobs zawiera wyłącznie ogłoszenia IT, które są przejrzyste, porównywalne między sobą i przedstawiają mnóstwo szczegółów o projekcie, warunkach pracy, firmie itd, a także widełki płacowe. Na umieszczenie ogłoszenia na No Fluff Jobs decydują się tylko otwarte firmy, które nie mają nic do ukrycia i podpisują się pod ideą przejrzystości i otwartości w rekrutacji - dla takich firm warto pracować!
Jak dotąd feedback jest znakomity, wiele firm zdecydowało się już ogłosić"

ale oferty dla prosow.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 paź 2014, 16:54 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Alda, c++ za ciebie niczego nie robi. Nie pilnuje pamieci, nie zeruje zmiennych, nie daje ci latwych typow (bez STL), ktorych mozesz uzywac, plus milion innych smaczkow.

Przejscie z uzywania GUI i logiki biznesowej na 7mio letni kod obslugujacy posix_socket nie jest specjalnie proste ;-) Oczywiscie ze kazdy moze sie nauczyc, odswiezyc, etc. Ale w momencie kiedy trzeba wskoczyc i zaczac pracowac, to bierze sie ludzi, ktorzy sa bardziej na biezaco z jezykiem.

To ze kiedys pisales w cepie, albo znasz jave 'to sie przeniesiesz', nie oznacza ze bedziesz efektywny przez pierwszy miesiac. Nie mowie juz o zabawach z debugowaniem kodu natywnego w androidzie ;]


mozesz napisac dla gawiedzi jak wyglada typowa rozmowa rekrutacyjna na stanowisko junior/senior programisty? ;)

na czym sie skoncentrowac a co olac przy aplikowaniu


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2014, 17:00 
Cytuj  
Nie ma typowej rozmowy.
W każdej firmie, w każdym korpo jest inaczej. Ba - nawet w tej samej firmie, na to samo stanowisko może się trafić inny programista przy HR, który będzie odpytywać z technikaliów i rozmowa będzie zupełnie inna.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 19 paź 2014, 17:53 
Cytuj  
@high - to Twoj serwis, czy tylko cytat? Troche brakuje ofert dla UX, Product Ownerow, Project Managementu, etc. Development to nie tylko QA i developerzy. Z czego bardzo malo osob zdaje sobie sprawe, i potem jest gaszenie pozarow i przepychanki kto i co ma robic.

@Alda - niestety musze sie zgodzic z tczewiakiem. Wszystko zalezy od projektu i po czesci od firmy. Sam "junior" jest mocno rozmyty pomiedzy projektami i firmami. Gdzieniegdzie to bedzie koles po studiach albo z minimum doswiadczenia, a w innych miejscach beda wymagali jakiegos minimum.

U mnie rekrutacja ma 3 kroki - screen telefoniczny, gadka o podstawowych pierdolach; zadanie do wykonania, oceniane jest zbudowanie aplikacji zgodnie z wymaganiami i czystosc kodu; rozmowa f2f z technicznym i PM.

Na rozmowie, wbrew pozorom wazne sa pytania miekkie. Chociazby czemu chcesz zmienic prace, czemu wybrales akurat ta firme, co cie motywuje w zyciu. Nie bez znaczenia sa tez osiagniecia techniczne na konkretnych przykladach - wlasna apka albo opis jak poradziles sobie z konkretnym problemem.
Ja rekrutuje Devow androidowych, wiec pytamy o Jave i Androida, czasem o C++.
Z javy wazne sa podstawy, np co to jest funkcja wirtualna w javie, pytania o wielowatkowosc (zakleszczenie/zaglodzenie), podstawowe metody atakow na baze danych, jakies proste zadanko do wykonania (np fibonacci), jakie sa rodzaje pamieci w javie, wzorce projektowe (chociazby observer).
Z Androida tez podstawy - fragmenty, watki (asyncTask!), manifest, z czego sklada sie .apk (zbyt wiele osob nie wie), pytania o SQLite, JNI.

Widzialem ludzi, ktorym wydawalo sie ze sa zajebistymi devami, bo napisali program na magisterce na 5. Po wyjsciu z rozmowy od nas z pewnoscia byli bogatsi o wiedze.. ;-)


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2014, 19:27 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
@high - to Twoj serwis, czy tylko cytat? Troche brakuje ofert dla UX, Product Ownerow, Project Managementu, etc. Development to nie tylko QA i developerzy. Z czego bardzo malo osob zdaje sobie sprawe, i potem jest gaszenie pozarow i przepychanki kto i co ma robic.


Cycat. Znalazlem to na jakiejs grupie dyskusyjnej i gosc pisal chyba, ze dopiero zaczal, dlatego beta. Malo tych ofert, fakt, ale bardzo dokladne. Chcialbym by wszystkie oferty pracy tak wygladaly ;)

odnosnie pracy, to jak zdarzylo mi sie przeczytac to czesc ludzi pisze, ze trzeba cos umiec, a niektorzy z kolei pisali, ze prawie nic nie umieli, ze tam 3 miechy sie uczyli i gdzies sie dostali... szczerze jakos ten drugi przypadek pachnie mi fejkiem ;]


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 paź 2014, 20:10 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
To w Warszawie nie będę Wam mówił za jakie nic można mieć 5+ netto na etacie.


Desh ale to Wawa. Kto z zajebistego miasta np Wro przeprowadzi się do takiej Wawy :p?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2014, 21:04 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Deshroom napisał(a):
To w Warszawie nie będę Wam mówił za jakie nic można mieć 5+ netto na etacie.


Desh ale to Wawa. Kto z zajebistego miasta np Wro przeprowadzi się do takiej Wawy :p?

Pewnie ktos chce, Alda nawet Łodzią nie pogardzi ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2014, 21:10 
Cytuj  
Akurat miasta do życia i pracy w Polsce to Gdańsk i Warszawa. Z każdego innego warto się przeprowadzić. ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 paź 2014, 21:13 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Akurat miasta do życia i pracy w Polsce to Gdańsk i Warszawa. Z każdego innego warto się przeprowadzić. ;)


Do Gdańska to może jeszcze ale kurwa do Wawy??


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2014, 21:18 
Cytuj  
Tak jak i w Trójmieście - w Wawie tętni życie całą dobę. Gdyby powietrze było ciut lepsze to bym tam pewnie został.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 paź 2014, 00:50 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Akurat miasta do życia i pracy w Polsce to Gdańsk i Warszawa. Z każdego innego warto się przeprowadzić. ;)


Do Gdańska to może jeszcze ale kurwa do Wawy??


Ani Gdańsk ani Wawa - onry Gdynia, biedaki. ^^

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2014, 07:22 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Tak jak i w Trójmieście - w Wawie tętni życie całą dobę. Gdyby powietrze było ciut lepsze to bym tam pewnie został.


i coz takiego się tam niby dzieje?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2014, 07:30 
Cytuj  
Wszyscy najebani chodzą.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2014, 08:04 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Wszyscy najebani chodzą.

Przekonales mnie, przeprowadzam się, super.

http://www.gumtree.pl/cp-programisci-in ... -608065058
"Gracz MMO - E-Commerce Angielski (praca zdalna z domu)" lol? Robota dla Piszpana.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2014, 11:13 
Cytuj  
No ale u nas czasem też politycy się napierdalają na ulicach.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2014, 16:49 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
http://www.gumtree.pl/cp-programisci-informatyka-i-internet/lodz/gracz-mmo-e-commerce-angielski-praca-zdalna-z-domu-608065058
"Gracz MMO - E-Commerce Angielski (praca zdalna z domu)" lol? Robota dla Piszpana.

Było to ogłoszenie swego czasu kilka razy na infoPraca. Praca w sam raz dla nołlajfów. Ciekawe czy ktoś w ogóle pracuje w tej firmie.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2014, 18:19 
Cytuj  
Cytuj:
to nie ma wiekszego znaczenia , java jest zalecana jako pierwszy jezyk , niektorzy polecaja pythona ale to jest scripted language i mozna wyrobic sobie nawyki ktore nie koniecznie
pomoga w nauce real programming
ło jezus, co to jest real programming? :F


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2014, 18:59 
Cytuj  
assembler onry!


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2014, 19:35 
Cytuj  
pewnie chodzilo o programowanie, zamiast znajomosci skladni jezyka ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2014, 19:56 
Cytuj  
Ogólnie to jak zwykle wypowiadasz się na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia. A licznik postów bije...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.