mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 16:59 
Cytuj  
wodny to co Ty tam robisz w tej pracy w koncu?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 17:50 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Alda nie zapomniałeś wędki?


nie :)

jak zrobia trase to Lodz bedzie sypialnia Wawy ;)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 19:43 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
wodny to co Ty tam robisz w tej pracy w koncu?

Obsługuję klientów w pewnej firmie logistycznej. Dużo roboty w Excelu, Kewillu i RedPrairie. Zakładam przesyłki, zarządzam zwrotami, robię zlecenia i tak dalej.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 21:07 
Cytuj  
No to masz zaczep, jak jest to jakas nie taka mala firma z dzialem logistyki z prawdziwego zdarzenia to moze jak cos wymyslisz to to docenia, chociaz z mojego akurat doswiadczenia jest to watpliwe (albo ja sie nie czuje doceniony). Optymalizacja procesow zawsze mile widziana(i zazwyczaj zawsze mozna cos wymyslic), i garsc roznych skillsow sie przydaje m.in. dobry excel, albo kilka jezykow (z czego ja jestem noga), czy ogarniecie softu.

Ja akurat stracilem motywacje by rozwijac sie dalej w kierunku korporacji, jakies certy cpim i inne cuda, albo by zostac w tym kierasem. Szczegolnie, ze moze jest jedna firma w regionie, ktora bedzie w stanie wiecej zaplacic...

Ale z calej logistyki to mnie akurat cos bardziej w kierunku planowania produkcji interesowalo, ale chyba najlepiej z tego wszystkiego zarabiaja zakupowcy.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 5 gru 2014, 10:45 
Cytuj  
sluchajcie jak wyglada sprawa okresu wypowiedzenia, w przypadku, gdy firma zostaje przejeta przez inna? Zalozmy ze w firmie X, obowiazuje mnie okres 3miesieczny, to czy w nowej firmie Y (ktora przejela X), obowiazuje mnie ten sam okres?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 gru 2014, 10:49 
Cytuj  
Tak.

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2014, 16:42 
Cytuj  
Nie. Nie do końca :) Generalnie jeżeli firma jest przejmowana/sprzedawana/przekazywana/zmieniana/whatever na podstawie paragrafu 23prim to pracownicy przez okres 2 miesięcy od przejęcia mają możliwość rozwiązać umowę za 7 dniowym uprzedzeniem, bez względu na to jaki mają okres wypowiedzenia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 5 gru 2014, 18:21 
Cytuj  
dzieki.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 gru 2014, 19:26 
Cytuj  
Ale to pracownicy ale firma musi zachowac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2014, 09:58 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=NpIdD94elS0
Jak nowoczesne podejście do logistyki w eCommerce zrewolucjonizowało doświadczenie zakupów online.

Jakby ktos chcial obejrzec. Ja tylko jeden minus widzialem InPostu, starczy poczytac opinie ich pracownikow ;)


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 gru 2014, 10:30 
Cytuj  
"Dzięki za ten introduction"

ZAORAĆ, SPALIĆ, ZAKOPAĆ.

Dalej nie oglądam :o

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2014, 11:07 
Cytuj  
ok, wiec spokojnie wroc do sluchania niggasów.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2014, 11:37 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=NpIdD94elS0
Jak nowoczesne podejście do logistyki w eCommerce zrewolucjonizowało doświadczenie zakupów online.

Jakby ktos chcial obejrzec. Ja tylko jeden minus widzialem InPostu, starczy poczytac opinie ich pracownikow ;)


w połowie jestem - sam pomysł genialny.
błąd rzeczowy: zakupy zrobione na amazonie zrobione do godz. 7pm (??) są dostarczane za free (ok, w ramach rocznego abonamentu PRIME, koszt 40GBP) następnego dnia.
drugi błąd rzeczowy, albo źle zrozumiałem. Mówi, że w Polsce korzysta z paczkomatów ok. 5%, podczas gdy w UK/Niemczech ponad 10%? Paczkomaty Inpostu są tuż obok mojego domu - nigdy nie widziałem by ktokolwiek z nich korzystał. Amazon zrezygnował z Royal Mail, zrezygnował z kurierów (faktycznia ŻADNA firma kurierska nie mogła zapewnić dostarczenia przesyłki w 24h) i przeszedł na swoich kurierów - problem znikł, amazon w UK to jakieś 50% rynku e-commerce, ebay korzysta z sieci sklepów Argos (część przesyłek można odebrać w dowolnym ARGOSie), ebay to następne 20-30%, nie widziałem jeszcze sklepiku online który by korzystał z paczkomatów Inpostu lub miał taką opcję - a przeciez w UK mają ponad 10%, może przesyłki b2b?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2014, 12:08 
Cytuj  
1. jak placisz za prime, to juz nie jest takie do konca darmowe ;) swoja droga jak mi ostatnio amazon zakosil automatycznie 99$ to mnie wkurzyli, ale oddali, z tym, ze stracilem na walucie.
2. nie zwrocilem uwagi i nie wiem w ktorym miejscu to mowil, pokazywal, a nie mam chwili teraz by to szukac
3. odnosnie korzystania z paczkomatow, po sobie patrzac to ja jak moge to zamawiam z dostawa do paczkomatu, bo taniej i lepiej. Kurier do mnie do chaty przychodzi zawsze jak mnie nie ma, ewentualnie zostawi u sąsiadow, ale jest to srednio wygodne. Ja odbieram zawsze po drodze jadac z pracy, czyli jest to pod wieczór.
4. ostatnio dostalem przesylke z inpostu, do drzwi, jakas usluga inpost allegro

ogolnie to ostatnio tez mocno rozwinal sie sklep internetowy z ksiazkami, czytam.pl , niskie ceny i mam do nich bardzo blisko po odbior osobisty :)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2014, 12:12 
Cytuj  
8% amazonu w EU to chyba biorąc pod uwagę kraje europy wschodniej gdzie amazon w ogóle nie istnieje... Zakładanie, że ten procentowy udział się utrzyma, jednocześnie będąc świadomy ile procent udziału ma amazon na swoich rynkach (US/UK - osobiście oceniam że UK to ponad 50% - tak jak facet mówi - next day free delivery 2door, nawet w niedzielę!!, bezpłatne zwroty, zajebista obsługa klienta) to delikatnie mówiąc "odpłynięcie w świat marzeń". Z ebay też im się nie udało - co moim zdaniem jest totalnie bez sensu: W czerwcu tego roku ebay podpisał umowę z argosem na wykorzystanie ich sieci sklepików do zakupów click&collect. Ebay to kolejne 20-30%. Z takiego gdybania na przykładzie UK to zostaje im nie 92% a raczej 20-30% rynku e-commerce. Pewnie ebay korzysta nie tylko z samych sklepów argos, a też z ich powierzchni magazynowych i łańcucha dystrybucji - tego paczkomaty nie mogły im zapewnić.

W każdym bądź razie te 92% to zbyt mocno optymistycznie. Rynek dla nich w krajach europy zachodniej to realnie 20-30%. Potencjalny rynek. Duzi gracze mają własne rozwiązania. Jeżeli amazon wejdzie do kolejnych krajów i uruchomi podobny standard usług jak w UK/US to ich rynek zacznie się kurczyć. Ale potencjał na miliardowe obroty i tak zostanie. Generalnie wielki szacun.

Highlander - no nie jest za darmo. Ale mi się opłaca - zależy kto ile razy kupuje na amazonie.


Ostatnio edytowano 24 gru 2014, 12:16 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2014, 12:13 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Jakby ktos chcial obejrzec. Ja tylko jeden minus widzialem InPostu, starczy poczytac opinie ich pracownikow ;)

Znam osobę która pracowała w Inpost. Niestety te opinię wd. tej osoby (a nie mam powodów jej nie wierzyć, wręcz przeciwnie) są prawidłowe. Ta osoba sama się zwolniła z Inpost, nie mając znalezionej innej posady, a nie jest to typ osoby typu 'francuski piesek'.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2014, 12:31 
Cytuj  
Marek, ale generalnie nikt nie ma takiej opcji jak inpost czyli paczkomaty, przynajmniej w Polsce, nie wiem jak w UK czy innych krajach. Czyli poki co i tak sa bezpieczni.
Srefa marzen to moze i tak, jak sie konkurencja im dobierze do dupy to jednak moze nie byc tak kolorowo. Ale jak mowil, to byly proby ale sie nie udalo.

Ogolnie uwazam, ze cos takiego jak 24h next door delivery to glownie osiaga sie poprzez... poganianie ludzi odpowiadajacych za dostawe. NIewazne czy to inpost czy amazon, ale not funny.
To, ze amazon cos takiego ma i gwarantuje to to i tak jest o wiele mniej efektywne niz taki inpost, bo kurier zapierdala do kazdego do chaty, a kurier inpostu jedzie tylko do paczkomatow.
I nie zdziwie sie jesli amazon wprowadzi swoje paczkomaty, ale to rzeczywiscie w takiej polsce to do inpostu uderzy cala konkurencja amazona, bo nikomu sie nie bedzie chcialo budowac takiej infrastruktury, przynajmniej na poczatku, bo na razie nie ma nawet amazon.pl ;)

a w Polsce jest allegro a nie ebay, i inpost juz robi deal z allegro czyli jak argos za granica, kto wie jak im sie powiedzie za granica.

Swoja droga to taka poczta polska tez wdraża nowe konkurencyjne usługi, chociaz to zenada, ze dopiero niedawno zrobili dostawe do punktu poczty ;)
Pewnie jeszcze zobaczymy jak im sie wiedzie.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2014, 12:55 
Cytuj  
zgadzam się Highlander - tylko, że klientów mało obchodzi fakt poganiania kurierów, czy fakt, ze muszą pracowac w niedzielę. Zresztą sam piszesz, ze pracownicy inpost kolorowo nie mają. Klient wybierze tą usługę ktora mu lepiej przypasuje.
Zresztą amazon jest systemem otwartym dla innych sprzedawców. Możesz wysłać do nich własny towar i mieć wszystko w dupie.
Zresztą, może jestem trochę niesprawiedliwy bo amazon to firmą którą chyba najbardziej podziwiam. Wykonali kilka zajebistych ruchów wyprzedzając całą konkurencję o lata świetlne i stając się może nie monopolistą ale dominantem w sprzedaży online.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2014, 13:12 
Cytuj  
Jeszcze będziesz kurwił na amazon.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2014, 13:36 
Cytuj  
dlaczego?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.