mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 18:25 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
SvD - ta, 29 lat. Co to znaczy zarabiaja grubo powyzej standardu? im ktos wiecej zarabia tym raczej trudniej bedzie mu podjac taki krok. W moim przypadku motywatorem nie byla kasa. Klimat IT jak najbardziej mi pasuje. Co do bloga to juz nawet toola wybralem ;) https://ghost.org/

Odradzam.
Postawienie własnej platformy da Ci więcej satysfakcji i zawsze to nauczenie się czegoś od podstaw. A skoro masz robić w JEE to bardzo Ci się to przyda.
Od razu zacznij od postgresa lub nawet oracla CE. Uwierz - ta wiedza się nie zmarnuje.

Cytuj:
Ty po prostu żyjesz w kraju, gdzie aby żyć godnie i na jakimś tam poziomie trzeba robić karierę w ściśle określonych kierunkach, bo tylko te ściśle określone kierunki dają szansę na sukces. Dlatego swoje dzieci będziesz popychał w kierunku doktor, stomatolog, IT, ksiądz, polityk.

Pierdolisz bzdury i swoją miarką myślisz, że my robimy w IT nie dlatego, że daje nam to frajdę tylko dlatego, że daje to hajs.
Na bycie lekarzem też trzeba mieć dryg, a nie iść, bo są dobre zarobki. Osoba bez zamiłowania do swojego zawodu wysoko nigdy nie zajdzie.
Robiłem jak dawało mi to 1500/mc, robiłem jak dawało 3, jak dawało 5, jak dawało 8 i tak jak daje teraz. Prosta ewolucja zarobków. Przestaną rosnąć? Spadną? Spoko - ważne, że robię to co lubię. Raczej z głodu nie zdechnę.
Nie zazdroszczę kolegom od .NET tych 15k/mc, bo po prostu też do tego kiedyś dojdę w PHP albo objective-c.
Kocham swoją pracę, czuję się w niej spełniony, a że rozpierdalam hajs? A co mam z nim robić? Materac sobie wypchać?
A no i skoro tak lubisz się rzucać do PHPowców (wrzucając ich do jednego kotła z htmlowcami i javascriptowcami - swoją drogą nie wyobrażasz sobie jakie stawki frondendowcy dobrzy potrafią wyciągać) i wymieniać jednostki, które zarabiają więcej od nas... Mówi ci coś nazwisko Mark Zuckerberg? :D
Ja mu jestem bardzo wdzięczny, bo bez niego rzeczywiście ten język kilka lat temu pewnie poszedł w innym kierunku, a tak kopsnął kapustą i w październiku czeka nas ogromna ewolucja.
Jeszcze większe zastosowanie dla grubego biznesu będzie :)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 18:40 
Cytuj  
Taki polski topik. Aż miło popatrzeć.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 18:44 
Cytuj  
tczew- tez o tym myslalem ale juz musze ogarniac sporo do nowej roboty wiec moge nie miec na to czasu, chociaz zobacze. Na razie sie wstrzymam.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 19:23 
Cytuj  
Czyli co, wszyscy sa zgodni, ze trzeba robić co sie lubi i nie patrzeć przez pryzmat kasy?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 19:26 
Cytuj  
Po pierwsze pracuje się dla pieniędzy. Po drugie dla przyjemności. Jak się ma kasę, to można nie patrzeć przez jej pryzmat. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 19:28 
Cytuj  
A w totku 40 baniek dzisiaj :F


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 19:33 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Po pierwsze pracuje się dla pieniędzy. Po drugie dla przyjemności. Jak się ma kasę, to można nie patrzeć przez jej pryzmat. ;)


tu na kasę nikt nie patrzy. Nie pamiętam ile razy się już z tego nabijałem. Wszyscy pracują dla kontaktów, rozwoju osobistego, przyjemności, etc.

Tczewiak - nie pierdolę, po prostu znów nie zrozumiałeś. A mi się już nie chce tobie tłumaczyć. Jesteś jak ta ciapata koza - chuj wiesz swoje i gdybym podał ci jeszcze 100 przykładów z życia wziętych, dał linki do dziesiątek artykułów, pokazał foty, to i tak będziesz twierdził swoje. Na chuj z taką "dyskusją".
btw. 1 - wczoraj było 7.5 - już jest 8? Daj znać jak dojdziesz do szebernastu pls ;) Zadyszki nie dostań.
btw. 2 - nigdy nie próbowałeś robić nic innego, nie masz absolutnie żadnego porównania, ale twierdzisz, że absolutnie dla każdego IT jest najlepsze bo tylko tam jest kasa, na zmianę z tym, że IT jest najlepsze bo to uwielbiasz robić. Skończ już. Nie każdy będzie siedział w IT, nie każdy uwielbia to robić, a kasa jest wszędzie, tylko trzeba mieć głowę na karku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 19:41 
Cytuj  
Bo tczewiak jak ty odniósł sukces w życiu, robi to co lubi za grubą kasę. Dlatego jesteście do siebie tacy podobni. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 19:52 
Cytuj  
Jest tez cos takiego jak przyszlosc. Kierowca moze calkiem niezle zarobic. Ale juz sie mysli o tym by samochody jezdzily bezzałogowo itp. W IT pewnie tez bedzie to postępowac, ale będą sie przez to pojawialy nowe gałęzie. itp. itd.

Marek nie zauwazylem by tczew pisal, ze tylko IT jest na swiecie.
Ale zdajesz sobie sprawe, z eon tez moze wyjechac do UK jak mu sie uda cos podlapac?


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 19:53 
Cytuj  
torbiś - rotfl, ja nigdy w życiu nie pisałem, że lubię pracować. Ja jestem "leń patentowany". Od dziecka. I nawet się tego nie wstydzę ba trochę jestem dumny (ponoć cały postęp ludzkość zawdzięcza ludziom leniwym, którzy zamiast zapierdalać wymyślali różne rzeczy coby zapierdalać nie musieć hehe).
Niestety poczucia sukcesu też nie mam - raczej kilka straconych szans na dużą mamonę, nie mam ferrari, nawet maserati nie mam, nie mam yachtu, nie mam penthousu, nie mam 6 cyferek na koncie (oprócz polskiego konta czasami), mam za to nadzieję, że uda mi się wychować dzieciaki i wypchnąć je w świat pomagając tyle ile mogę, by nie musiały tak jak ja startować od totalnego gołodupca ;)

tczew - może, może. Nie ma po co gdybać. Moim zdaniem jak się do ~30 nie wyjechało to już się nie wyjedzie. Starych drzew się nie przesadza. Gdybym ja był dekadę młodszy to bym już dawno był w Australii. Europa pierdolnie lada moment.


Ostatnio edytowano 11 kwi 2015, 19:55 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 19:54 
Cytuj  
Każdy człowiek to w pewnym sensie leń, który stara sie wymyślić coraz to nowe rzeczy by sobie ułatwić życie.
Więc lenistwo to dobra cecha! ;)

Mark24 napisał(a):
mam za to nadzieję, że uda mi się wychować dzieciaki i wypchnąć je w świat pomagając tyle ile mogę, by nie musiały tak jak ja startować od totalnego gołodupca ;)

Czasem taka pomoc może odnieść odwrotne skutki ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 20:01 
Cytuj  
Widzisz Mareczek, ja cie nawet lubię i uważam, ze zrobiłeś bardzo mądrą rzecz emigrując z tego kraju. Niestety tak pierdolisz czasami, że aż się prosisz o strolowanie serem. I jesteś jak tczewiak, to taka czy inna forma chwalenia się. Udowodniania wszystkim, że jesteś lepsze niż przeciętny zjadacz chleba.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 20:28 
Cytuj  
Wszyscy wiedza, że ogólnie w UK standard jest wyższy ale dalej Marek nam to udowadnia :D


Zadziałała mi appka nad którą dziś siedziałem, yay!


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 21:47 
Cytuj  
Ja niestety dłubie w Javie i po prostu mi się nie chce. Czekam aż lojalka się skończy albo dostanę dobrą ofertę i uciekam do game devu.

Swoją drogą dziś też się nad OpenGLowym projektem męczyłem żeby zrobić raycastowy picking oraz kolizję raya z aabb :D, tak dłubię dłubię i mam nadzieję że w końcu znajdę coś w game devie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 22:45 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Swoją drogą dziś też się nad OpenGLowym projektem męczyłem żeby zrobić raycastowy picking oraz kolizję raya z aabb :D, tak dłubię dłubię i mam nadzieję że w końcu znajdę coś w game devie.


O co chodzi z tym "OpenGLowym projektem"? :] W sensie robisz to jakby w swoim "silniku" a nie w UE4/Unity ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 23:06 
Cytuj  
tzn uczę podstaw renderingu w openglu. Tak dla siebie, parsowanie modeli, graf sceny, picking, normalki itp, glsl - shadery itp. Zdecydowanie preferuję to niż klepanie pierdoł w javie w pracy :P

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 23:30 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
tzn uczę podstaw renderingu w openglu. Tak dla siebie, parsowanie modeli, graf sceny, picking, normalki itp, glsl - shadery itp. Zdecydowanie preferuję to niż klepanie pierdoł w javie w pracy :P

W game devie jest tyle ciekawych tematów do przerobienia że można do 70-tki tak pracować i Ci się nie znudzi.
Klepanie aplikacji biznesowych czy webowych to przy tym księgowośc jest.

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2015, 23:54 
Cytuj  
Interesujace, dla odmiany mnie gamedev w ogole nie pociaga. Jak dorzucic do tego przemial jaki jest na stanowiskach developerow w wiekszych studiach to wolal bym chyba zmienic zawod :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 00:07 
Cytuj  
Nishruu napisał(a):
Interesujace, dla odmiany mnie gamedev w ogole nie pociaga. Jak dorzucic do tego przemial jaki jest na stanowiskach developerow w wiekszych studiach to wolal bym chyba zmienic zawod :)

No tak, w Polsce etat w game devie < etat w reszcie IT. Bo tak naprawde możesz zarabiać X*1.2 pracując 40h a potem w domu bawić się w Unity/UE4. Jedynie w Epic warto pracować, ale tam to raczej ciężko się dostać :]
Ale co innego warunki pracy a co innego praca sama w sobie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 00:44 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
Nishruu napisał(a):
Interesujace, dla odmiany mnie gamedev w ogole nie pociaga. Jak dorzucic do tego przemial jaki jest na stanowiskach developerow w wiekszych studiach to wolal bym chyba zmienic zawod :)

No tak, w Polsce etat w game devie < etat w reszcie IT. Bo tak naprawde możesz zarabiać X*1.2 pracując 40h a potem w domu bawić się w Unity/UE4. Jedynie w Epic warto pracować, ale tam to raczej ciężko się dostać :]
Ale co innego warunki pracy a co innego praca sama w sobie.

Nie tylko w Polsce. Na calym swiecie w gamedevie, placi sie wzglednie malo w porownaniu do innych galezi IT i branzy filmowej (w przypadku grafikow). A pracuje sie czesto dwa razy tyle.

Badzmy szczerzy. W gamedevie nie pracuje sie dla kasy, tylko dlatego ze naprawde lubi sie to robic . Reszta ktora mysli ze to latwa, przyjemna i dobrze platna praca, wypala sie w ciagu pierwszego miesiaca :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.