mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 11:16 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Quetzacotl napisał(a):
Ja jestem na działalności od trzech lat i nie żałuje. Tylko księgowość trzeba sobie ogarniać jakimś infakt.pl, bo 150zł za księgową co miesiąc to ja pierdole.


A ile czasu zajmuje Ci to miesięcznie?

godzinę, może półtorej. w Infakt to jest banalnie proste, a teraz jak rozliczenia vat moża wysyłać elektronicznie to już w ogóle jeden klik i załatwione. Co do ZUSu to mam polecenie przelewów do końca roku ustawione i też się nie martwię. Za rok w infakt płace 400zł, w tym mam porady na infolinii za free. Mam też samochód na firmę i normalnie wrzucam paliwo w koszta bez jebania się z kilometrówką.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 12:52 
Cytuj  
No to rzeczywiście, przy tej ilości faktur nie warto się bawić w księgowość.
Ja tu żonę też sam rozliczam, bo to zajmuje 2-3h na koniec roku, żeby przysiąść, faktury przejrzeć z całego roku i wyniki wpisać w rubryki na stronie skarbówki.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 14:47 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
(...) Mam też samochód na firmę i normalnie wrzucam paliwo w koszta bez jebania się z kilometrówką.


O, zaintrygowales mnie. Do tej pory US sie nie przyczepil, czy masz samochod w 100% na firme i raczej go nie uzywasz (za duzo ;) ) prywatnie?
Ja mam na 50% aby moc bez zadnej napiny go uzywac prywanie, no i wtedy trzeba kilometrowke klepac...

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 15:01 
Cytuj  
Nishruu napisał(a):
Quetzacotl napisał(a):
(...) Mam też samochód na firmę i normalnie wrzucam paliwo w koszta bez jebania się z kilometrówką.


O, zaintrygowales mnie. Do tej pory US sie nie przyczepil, czy masz samochod w 100% na firme i raczej go nie uzywasz (za duzo ;) ) prywatnie?
Ja mam na 50% aby moc bez zadnej napiny go uzywac prywanie, no i wtedy trzeba kilometrowke klepac...

Mam samochód w ewidencji środków trwałych i nie muszę prowadzić kilometrówki - http://poradnik.wfirma.pl/-czy-wiesz-ze ... lometrowka .
Oczywiście nawet wtedy trzeba udowodnić US, że poniesione koszta są związane z działalnością a nie prywatnymi wyjazdami, z tym, że jest to proste jeżeli koszta paliwa nie są ogromne (u mnie 400-500zł miesięcznie), bo tyle to mam z samych dojazdów do firmy i klientów.

PS O tej opcji dowiedziałem się z darmowej infolinii infaktu, pani mi ładnie wytłumaczyłą na co mogę sobie pozwolić ;)


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 16:29 
Cytuj  
A nie no, to akurat wiem. Tyle, ze jesli pozniej bedziesz chcial go sprzedac, to zaplacisz bonusowy podatek - a z moim aktualnym (i przyszlym, najprawdopodobniej leasingowanym) samochodem chcialbym tego uniknac. :)

Nie bardzo chce mi sie jednak szarpac z US w przypadku kontroli, a przynajmniej nie bardziej niz to konieczne, wiec zostane przy 50% odliczeniu VAT i rozpisywaniu kilometrow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 17:38 
Cytuj  
Dlatego uważam, że wprowadzanie do środków trwałych jest opłacalne jeżeli kupujesz nowy za gotówkę i będziesz jeździł wiele lat. Przy sprzedaży utrata wartości będzie duża, ale podatek zawsze boli. Większość znanych mi osób poszła w leasing, przy małych sumach opłat lepsza opcja. Nie musisz wyłożyć od razu dużej ilości gotówki na fajne auto, pozbywając się ewentualnie sporej części oszczędności. Jeśli interesuje cię półka premium to 1200-1800 miesięcznie (bez wpłaty własnej) i masz fajne auto, po 3 latach możesz zwrócić i wziąć nowe, albo zwrócić, minimum zobowiązań. Mnóstwo opcji teraz jest. Ja odłożyłem wymianę do przyszłego roku. Na 99% leasing ~3 latka używanego, chyba najciekawsza opcja.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 17:44 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dlatego uważam, że wprowadzanie do środków trwałych jest opłacalne jeżeli kupujesz nowy za gotówkę i będziesz jeździł wiele lat. Przy sprzedaży utrata wartości będzie duża, ale podatek zawsze boli. Większość znanych mi osób poszła w leasing, przy małych sumach opłat lepsza opcja. Nie musisz wyłożyć od razu dużej ilości gotówki na fajne auto, pozbywając się ewentualnie sporej części oszczędności. Jeśli interesuje cię półka premium to 1200-1800 miesięcznie (bez wpłaty własnej) i masz fajne auto, po 3 latach możesz zwrócić i wziąć nowe, albo zwrócić, minimum zobowiązań. Mnóstwo opcji teraz jest. Ja odłożyłem wymianę do przyszłego roku. Na 99% leasing ~3 latka używanego, chyba najciekawsza opcja.

ja to samo, w przyszłym roku chce wziąć w leasing coś za około 80-100tys. Teraz mam samochód za 10k także gówno i ten podatek mnie nie rusza. Inna sprawa, że samochód można oddać w darowiźnie np. małżonce i nie płacisz podatku :D


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 17:47 
Cytuj  
Celuję w ten sam przedział, spory wybór jest już, głównie półka premium. Trochę mnie kusi Mazda 6 w najmocniejszej benzynie i full opcja, ale to po lifcie z 2015. Teraz 140k, w przyszłym wyprzedaż pewnie będzie na 130k. Ale ciutke drogo, chociaż taka piękna. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 17:53 
Cytuj  
No i leasing generuje w miare staly koszt.

Ja juz upatrzylem na przyszly rok, albo ostatni Mustang GT albo Shelby GT 350 - sklaniam sie ku pierwszemu ze wzgledu na mozliwosc bezproblemowego zakupu i serwisowania 'na miejscu'. Licze sie z tym, ze rata pewnie bedzie cos kolo 2k na miesiac (zakladam do 2.5 - 3k (?)).
No i 50% odliczenia VAT, na bank nie 100% ;)

Jakbym mial zmienic 'pozniej', to za te 2 - 3 lata pewnie bym wzial juz uzywany w kolejny leasing.

No, ale zobaczymy jak to bedzie...

A Mazd 6-tek ostatnio widze dosc sporo, calkiem ladny samochod i chyba ostatnio Mazda dawala 5 lat gwarancji...?


Ostatnio edytowano 24 sie 2015, 17:57 przez Nishruu, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 17:56 
Cytuj  
Zapomnij o muscle car jeśli nie będziesz potrafił przed US uzasadnić. Jak masz w swoim oddziale grubą kurwę to się przyjebie. Chyba, że masz agencję reklamową/przewóz osób to uzasadnisz jak już się świnia przyjebie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 18:09 
Cytuj  
A co to za różnica czy musce car czy Fiat Panda? Nic nie musisz uzasadniać, to nie kratka tylko normalne odliczenie 50% z użytkowaniem prywatnym i US może spierdalać.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 20:49 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jeśli interesuje cię półka premium to 1200-1800 miesięcznie (bez wpłaty własnej)


Gdzie to tak tanio?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 21:00 
Cytuj  
To tzw. leasing z wysoką wartością rezydualną. Ma to zarówno BMW jak i Audi, przynajmniej ostatnio. MB chyba również wprowadził. Fajne jak nie chcesz kupować auta na własność, a lubisz jeździć nowymi autami. W Audi płacisz 36 miesięcy 1% wartości auta brutto jako ratę netto i jeździsz. Potem wykup lub zwrot.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 25 sie 2015, 06:39 
Cytuj  
To calkiem spoko, za 5k / msc mozna juz miec calkiem przyzwoity bolid. :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 25 sie 2015, 07:22 
Cytuj  
5k/miech, przyzwoity bolid... Polska w ruinie;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2015, 10:48 
Cytuj  
Nishruu napisał(a):
Quetzacotl napisał(a):
(...) Mam też samochód na firmę i normalnie wrzucam paliwo w koszta bez jebania się z kilometrówką.


O, zaintrygowales mnie. Do tej pory US sie nie przyczepil, czy masz samochod w 100% na firme i raczej go nie uzywasz (za duzo ;) ) prywatnie?
Ja mam na 50% aby moc bez zadnej napiny go uzywac prywanie, no i wtedy trzeba kilometrowke klepac...


Ja tez zawsze mialem samochod na firme i zawsze cala bezne wrzucalem w koszta . Raczej trudno udowodnic, ze uzywasz go prywatnie.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2015, 11:39 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Nishruu napisał(a):
Quetzacotl napisał(a):
(...) Mam też samochód na firmę i normalnie wrzucam paliwo w koszta bez jebania się z kilometrówką.


O, zaintrygowales mnie. Do tej pory US sie nie przyczepil, czy masz samochod w 100% na firme i raczej go nie uzywasz (za duzo ;) ) prywatnie?
Ja mam na 50% aby moc bez zadnej napiny go uzywac prywanie, no i wtedy trzeba kilometrowke klepac...


Ja tez zawsze mialem samochod na firme i zawsze cala bezne wrzucalem w koszta . Raczej trudno udowodnic, ze uzywasz go prywatnie.

wolę nie sprawdzać, ale fakt jest taki, że przy takich śmiesznych sumach to nikt Cie raczej nie będzie po sądach ciągał


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2015, 11:41 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
To tzw. leasing z wysoką wartością rezydualną. Ma to zarówno BMW jak i Audi, przynajmniej ostatnio. MB chyba również wprowadził. Fajne jak nie chcesz kupować auta na własność, a lubisz jeździć nowymi autami. W Audi płacisz 36 miesięcy 1% wartości auta brutto jako ratę netto i jeździsz. Potem wykup lub zwrot.



brat dokladnie ta opcje bierze za rok. Na auto ktore aktualnie posiada konczy mu sie gwarancja + licznik dobija do 100k - wiec trzeba to sprzedac.

Ja jeszcze sie zastanawiam - nie chce wpadac w stale miesieczne koszta - wolalbym zaplacic za auto z gory. Ale wtedy celowalbym w 3-5-latka - nowy zbyt szybko traci na wartosci.

candodiser - w pakistanie czy innym Burkina Faso tez ok. 1% spoleczenstwa stac na taki wydatek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 31 sie 2015, 15:40 
Cytuj  
no co ty, serio? :o


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2015, 19:36 
Cytuj  
W obecnej pracy zostały mi 2 dni urlopu do końca roku.
Od 1 listopada planuję rozpoczęcie nowej pracy. Czy po zmianie pracy przechodzą mi te 2 dni czy mam "nowy" urlop?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.