mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 19:40 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
No nie jest tak różowo, jeżeli przechodzisz z umowy o pracę na działalność u tego samego pracodawcy. Po pierwsze nie masz możliwości skorzystania z preferencyjnego ZUS-u. Liniowy dopiero od nowego roku podatkowego. No i warto zadbać, żeby na FV opis usług był inny niż do tej pory zajmowane stanowisko, bo zawsze jakiś urzędas może zanegować formę współpracy. Często firmy zakładają spółki pod pracowników kontraktowych co trochę ułatwia.

czyli jak bym teraz zalozyl wlasna dzialalnosc to i tak placil bym progresywny
a dopiero od nowego roku bylo by
kwota z faktury - ~1k ZUS - 19%

dobrze to rozumiem ?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 19:48 
Cytuj  
Tak, z dokładnością do składki zdrowotnej, którą odliczasz od podatku, a nie od dochodu. No i kwota netto, jeżeli nie masz akurat odliczeń VAT. Sprawdź jak z liniowym jest obecnie, bo ja przechodziłem w 2012. Może da się od razu teraz, trochę zmian było.

@High Gdzieś przy ~7k netto masz już maksymalne składki na ZUS i płacisz w dużym progu. Dobry moment, żeby spierdolić na samozatrudnienie. :)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 21:51 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Tak, z dokładnością do składki zdrowotnej, którą odliczasz od podatku, a nie od dochodu. No i kwota netto, jeżeli nie masz akurat odliczeń VAT. Sprawdź jak z liniowym jest obecnie, bo ja przechodziłem w 2012. Może da się od razu teraz, trochę zmian było.

@High Gdzieś przy ~7k netto masz już maksymalne składki na ZUS i płacisz w dużym progu. Dobry moment, żeby spierdolić na samozatrudnienie. :)


Przejscie na liniowy musisz zadeklarowac na poczatku roku, nic sie nie zmienilo.

Jesli ktos ma silna wiare w system emerytalny to umowa o prace daje wyzsza emeryture przy wyzszych zarobkach i to czesiowo finansowana przez pracodawce.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 21:54 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
kwota z faktury - ~1k ZUS - 19%

dobrze to rozumiem ?


Mniej niz 19% bo sporo rzeczy mozesz wrzucic w koszta np. nowego kompa do grania albo pobyt w hotelu.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2015, 23:57 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Jesli ktos ma silna wiare w system emerytalny to umowa o prace daje wyzsza emeryture przy wyzszych zarobkach i to czesiowo finansowana przez pracodawce.
A na fakturze to czesciowe finansowanie przez pracodawce dostaje sie do kieszeni :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2015, 07:31 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
mrynar napisał(a):
Jesli ktos ma silna wiare w system emerytalny to umowa o prace daje wyzsza emeryture przy wyzszych zarobkach i to czesiowo finansowana przez pracodawce.
A na fakturze to czesciowe finansowanie przez pracodawce dostaje sie do kieszeni :)


a to juz zalezy jak sie kto dogada

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2015, 08:30 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Kabu napisał(a):
mrynar napisał(a):
Jesli ktos ma silna wiare w system emerytalny to umowa o prace daje wyzsza emeryture przy wyzszych zarobkach i to czesiowo finansowana przez pracodawce.
A na fakturze to czesciowe finansowanie przez pracodawce dostaje sie do kieszeni :)


a to juz zalezy jak sie kto dogada

no to chyba oczywiste ze obecne calkowite koszta pracodawcy to kwota na fakturze , inaczej to tak jak bysmy wlasnie nasza emerytura dzielili sie z pracodawca

a co do kosztow to poza bena do maseratti to innych nie mam ; /

a wiecie co z reszta benefitow z umowy o prace jakies ubezpieczenia, multisporty etc . da sie dogadac i przeniesc ?


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2015, 08:55 
Cytuj  
ja mam wszystkie benefity na działalności więc da sie jak ktoś chce


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2015, 08:55 
Cytuj  
Jak się przechodzi na FV to zasada zazwyczaj jest jedna: kwota brutto pracodawcy z umowy o pracę jako kwota netto na FV. Wtedy się opłaca.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2015, 11:07 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak się przechodzi na FV to zasada zazwyczaj jest jedna: kwota brutto pracodawcy z umowy o pracę jako kwota netto na FV. Wtedy się opłaca.

Nie, nie oplaca sie - znaczy oplaca sie pracodawcy. Zapomniales doliczyc koszt ubezpieczenia spolecznego za ktore placi pracodawca (nie jest uwzgledniony w kwocie brutto), 13% za urlopy (chyba ze wynegocjuje sie platny urlop - zdrowsze :)) - no i jeszcze pare procentow za chorobowe (za ktore i tak placilby pracodawca +/- 10-14 dni). Wedlug mnie dobra umowa to taka, w ktorej 10 faktur miesiecznych wynosi tyle co calkowity koszt pracownika przez rok. Co do benefitow to czesem mozna ugrac ze sie je dostanie :) - natomiast zamiana ich na pieniadze ponoc jest dosc ciezka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2015, 13:30 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
Co do benefitow to czesem mozna ugrac ze sie je dostanie :) - natomiast zamiana ich na pieniadze ponoc jest dosc ciezka.


a jaka jest podstawa prawna do dawania benefitow osobie ktora nie jest naszym pracownikiem? Ryzykowna sprawa, chyba ze pod stolem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2015, 14:19 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
Nie, nie oplaca sie - znaczy oplaca sie pracodawcy. Zapomniales doliczyc koszt ubezpieczenia spolecznego za ktore placi pracodawca (nie jest uwzgledniony w kwocie brutto),

Nic nie zapomniałem, napisałem "kwota brutto pracodawcy". Urlop to kwestia dogadania się. Jeśli nie ma płatnego to trzeba doliczyć do dziennej/miesięcznej stawki.

@mrynar Czemu pod stołem? Doliczasz do faktury albo wystawiasz dodatkową i tyle.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2015, 16:42 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Kabu napisał(a):
Nie, nie oplaca sie - znaczy oplaca sie pracodawcy. Zapomniales doliczyc koszt ubezpieczenia spolecznego za ktore placi pracodawca (nie jest uwzgledniony w kwocie brutto),

Nic nie zapomniałem, napisałem "kwota brutto pracodawcy". Urlop to kwestia dogadania się. Jeśli nie ma płatnego to trzeba doliczyć do dziennej/miesięcznej stawki.

@mrynar Czemu pod stołem? Doliczasz do faktury albo wystawiasz dodatkową i tyle.


No mozna, ale to jak pod stolem. Benefity maja to do siebie ze oplacaja sie jednej i drugiej stronie, dajacemu i bioracemu. Jak doliczysz do faktury to juz tylko zysk bioracego.

Banalny przyklad: karnet na silownie wart 150 zl, jesli pracodawca wezmie ich duzo to pewnie placi z 50 zl od sztuki. Dla niego to niewielki wydatek, a dla pracownika spora oszczednosc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2015, 17:25 
Cytuj  
Multisporty i ubezpieczenia zdrowotne i tak pracodawca dla kontraktowców bierze masowo. I są pracownikom za grosze rozdawane (za komplet benefitów płacę miesięcznie 68zł - ubezpieczenie, prywatna opieka medyczna, multisport).
Ubezpieczycieli i multisporty nie interesuje czy właściciel karty jest na etacie u ich partnera czy nie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2015, 18:10 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Multisporty i ubezpieczenia zdrowotne i tak pracodawca dla kontraktowców bierze masowo. I są pracownikom za grosze rozdawane (za komplet benefitów płacę miesięcznie 68zł - ubezpieczenie, prywatna opieka medyczna, multisport).
Ubezpieczycieli i multisporty nie interesuje czy właściciel karty jest na etacie u ich partnera czy nie.


Ich nie, to oczywiste, ale US moze zainteresowac czemu wrzuca w koszta wydatki na osoby ktore nie sa etatowymi pracownikami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2015, 20:28 
Cytuj  
serio? http://bibliocreatio.pl/ taki 'biznes' ma racje bytu?


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 07:34 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
serio? http://bibliocreatio.pl/ taki 'biznes' ma racje bytu?

Unia Europejska, europejski fundusz społeczny
Czy trzeba coś jeszcze dodawać??


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 11:55 
Cytuj  
meterr - nie trzeba.

Świetne wyniki finansowe Electronic Arts sprawiają, że Peter Moore może zająć się innymi reformami, które przyczynią się do jeszcze lepszej kondycji firmy. Zabezpieczone zaplecze finansowe skłoniło Petera do aktywnego działania w kwestii problemu różnorodności kadry pracowniczej, w której zbyt duży procent stanowili „biali mężczyźni”.

Wszyscy musimy czasami zwolnić i zastanowić się nad środowiskiem, które tworzymy dla naszych pracowników, nad możliwościami dostępnymi wewnątrz firmy i sposobie, w jaki wprowadzamy w nasze szeregi 'świeżą krew'. To nie mogą być tylko biali mężczyźni. W rezultacie myślę, że w ostatnich latach zatrudnianie managerów w EA stawiało większy nacisk na różnorodność. Którą wiem, że moje zespoły na całym świecie posiadają.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 13:01 
Cytuj  
^

To jest polityka dominująca w USA już od jakiegoś czasu, tyle, że w ostanich latach nabrala dużego rozpędu. Tu nie chodzi o białych, tylko konkretnie o białych mężczyzn. Środowiska feministyczne też są bardzo aktywne. Przynajmniej tak to wygląda z zewnątrz jak kiedyś zrobiłem szybki mini-research pt. "co tam słychać w USA".

Na swój własny spośób wygląda na to, że USA czerpie pomysły ze Szwecji.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 13:05 
Cytuj  
dla mnie moda bez sensu.
Ciekawe jaką burzę by facet wywołał, gdyby "biały" zamienić na "czarny".
Powinien przynajmniej dodać, że na pierwszym miejscu oczywiście zawsze będą stały umiejętności i przydatność w firmie, a nie kolor skóry i płeć.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.