mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 15:56 
Cytuj  
Od 3 lat mam SDI, czas na zmiany. Neostrada odpada ze wzgledu na limity, DSL jest za drogi. Wyszlo, ze musze sie rzucic na lokalna siec bezprzewodowa - radiowke. Chcialbym, zebyscie podzielili sie informacjami i doswiadczeniami. Slyszalem, ze nie nadaje sie go grania, ze cyklicznie sie rozlacza; chce to teraz uporzadkowac. Niech znawcy sie wypowiedza. Wedlug mnie problem rozlaczania zalezy tylko i wylacznie od karty sieciowej oraz konfiguracji systemu operacyjnego.

Oplata za instalacje: 400 zl (chyba norma, nie?), miesieczny abonament: 45 zl. Predkosc: 280 kbps/170 kbps.
I tutaj wychodza cyry z ta predkoscia. Nie wiem, moze to moj blad, nie znam sie na specyfikacji takich lacz, ale... jedni maja transfery po ~100 kBps, inni ~20 kBps. Kazdy glupi widzi, ze sa to duze roznice. Pisalem o tym do firmy, ktora oferuje ta usluge, ale ich odpowiedzi sa dziwne, wykretne, jakby sami nie wiedzili o co chodzi. Moze ktos sie juz z tym spotkal? Moim zdaniem to admin narzucil jakies ograniczenia do ~20 kBps niektorym osobom, ale z drugiej strony jak na laczu 280 kbps mozna miec takie transfery?


_________________
What's so funny 'bout peace, love and understanding?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 16:07 
Cytuj  
280kbps/170kbps to 30-35kB/s/~20kB/s czyli połowa neostrady. Pingi pewnie będą "trochę" gorsze niż neostrada, na cenach się nie znam.
Imho jak masz możliwość zakładania neostrady i nie zamierzasz hurtowo bawić się w torrenty, muły i inne to bierz neostradę. Jak zamierzasz ściągać i limity ci przeszkadzają to bierz tą radiówkę - tylko się nie zdziw jak okaże się, że i tak ze ściągania nici (poblokowane porty od p2p - generalnie p2p w lanie jak w ogóle jest to ma najniższe priorytety i strasznie kiepsko to chodzi).

Aha u mnie na osiedlu są dwie sieci osiedlowe i opłata za instalację odpowiednio: 1zł i 10zł. Opłaty 40 i 50zł, tansfery mam po www niegraniczone (czyli 200-300kB/s w środku nocy, w dzień około 20-50kB/s), p2p ucięty do 30kB/s (czasami tyle jest najczęsciej mniej bo pasmo do p2p cały czas jest zapchane). Pingi 20-50ms na www.wp.pl - czyli tak średnio... Usterkowość wysoka - co najmniej raz w miesiącu muszę dzwonić do nich (dlatego teraz mam dwa łącza w chacie z dwóch sieci).

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 16:12 
Cytuj  
Limity nie sa takie straszne. Sam mam jutro zamiar isc i zamowic Neo 512 lub 1024...

Cytuj:
Po pobraniu przez użytkownika :
7 GB danych z Internetu w opcji 128
15 GB w opcji 512
25 GB w opcji 1024


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 16:14 
Cytuj  
Od nowego roku ma byc 5gb na kazde lacze. Dodatkowo bedzie mozliwosc dokupienia 2gb/10zl afair.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 16:33 
Cytuj  
Jezeli zamowi przed nowym rokiem, to umowa na 15/25GB obowiazuje przez rok. Potem mozna sie martwic.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 375
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 16:42 
Cytuj  
Ja dwa lata mialem SDI i jakis tydzien temu przesiadlem sie na neo 512 i smiga to az milo. Te same pieniadze a roznica naprawde duza, brak stalego IP moze w pewnych przypadkach byc klopotliwe ale do domu do grania i "grzebania" w necie jest jak na polskie warunki bardzo dobre.

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 16:51 
Cytuj  
Neostrada odpada, limity to nie dla mnie, a cena za 1 Mbit jest zbyt wysoka. Chello nie jest u mnie dostepne.

Mark24 - a przeczytales ten fragment o predkosci? Jak na 280 kbps moze byc taki transfer? Slysze to juz od trzeciej osoby i ponoc na p2p (przynajmniej na Kazie) nie ma blokad i limitow.
A to czesc maila od providera, ktora mnie rozwalila:
Cytuj:
- W cenniku jest napisane, iz lacze do uzytkownika ma predkosc maksymalna 280 kbps. Slyszalem od paru osob, ze realny transfer jest znacznie wyzszy i bardziej pasuje do lacza 1 Mbitowego (nie mam tutaj na mysli obrebu sieci, tylko dostep do Internetu). Mozna to jakos wytlumaczyc?
- Można. Taką mamy politykę. Poza tym pędkość łacza liczymy normalnie, a nie tak jak tpsa.


I kolejna odpowiedz na moje pytanie, tym razem dokladniej zadane:
Cytuj:
Transfer 20kB się utrzymuje? Skąd? Dokąd?
To jest Internet. Transfery są różne
Nikt nie może gwarantować transferów
do/od każdego serwera na ziemi i w każdym czasie.
Do swoich rozważań proszę przyjąć, że jest 280/170 kb/s,
bez limitów miesięcznych.


I na koniec kwestia blokad:
Cytuj:
- Aha, jeszcze jedno, sa jakies blokady, jesli tak to jakie?
- Oczywiście że są!. Blokada spamu (przede wszystkim chińskie i koreańskie IP) i czasowa blokada abonenta siejącego wirusami. Tyle.


Tak sie zastanawiam o co chodzi. Gdybym mial placic 45 zl za lacze 280 kbps, ktore tak naprawde funkcjonuje jak 1 Mbit to nawet awarie raz na tydzien mi humoru nie popsuja. Ktos potrafi mi odpowiedziec?
Z tego co pamietam to jeszcze roball napomknal kiedys o tym, ze ma radiowke, mam nadzieje, ze tu trafi i cos od siebie doda.


_________________
What's so funny 'bout peace, love and understanding?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 18:53 
Cytuj  
Erm 20kbps to 2,6Kb/s... 280kbps to 35Kb/s dla lacza 1mbit to jest odpowiednio 128Kb/s (teoretyczny max).

Wiec jak mowia ze z 280kbps maja 20Kb/s no to w normie chociaz wolniej niz max. predkosc na tym laczu (35Kb/s)

edit:
A co do roznic, to widac Ci co mieli wieksze transfery ciagneli pliki jak w sieci byl mniejszy ruch.
Jak w sieci jest 20 osob i tylko 5 online to te 5 dzieli miedzy siebie cala rure jak ma ten ISP.
Jak online jest 20 osob to lacze jest dzielone po rowno dla kazdego, i stad jest wolniej u wszystkich.

Nie znam sie na sieciach ale tak mi podpowiada logika...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 19:05 
Cytuj  
EEE.. Ja mam radio i jestem zadowolony.. Zrywa mi żadko... Na torrencie mam 250KB/s... W gry online grywam oczywiście i nie ma z tym problemu.. Tylko fakt czasami się psuje.. Ale da się grać.. Ja płacę 60zł... Moja firma nazywa się CLASSCOM i jest z Krakowa.. Ale powiem Ci jedno.. U każdej ozoby jest inaczej...

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 19:23 
Cytuj  
Nie no, wiem, ze kilobity dzieli sie przez 8 i wychodza kilobajty transferu. Oni wlasnie nie mowia nic o transferze. Ja z praktyki wiem, ze jedna osoba zawsze ma ~20 kBps, a pare innych ~100 kBps na tym samym laczu, ale w innej lokalizacji, z innego nadajnika. Z tego co mi wiadomo to te ~100 kilosow jest caly czas. Moze odleglosc od nadajnika ma znaczenie? Nie wiem, koncza mi sie pomysly, wiec czekam na jakiegos speca.

A propo, oto odpowiedz na ostatniego maila, gdzie pytam ich m.in. o to co mnie czeka, gdy zerwe podpisana umowe:
Cytuj:
Jeżeli ktos z góry zakłada zerwanie umowy to lepiej go traktować niepoważnie. Gdyby go potraktować poważnie to należałoby z nim w ogóle nie podejmować żadnego tematu. Umowy się zawiera po to aby je dotrzymywać. Jeżeli ma się umowę zerwać to lepiej jej nie zawierać. Na tym zakończymy korespondencję. Wszelakie wyjaśnienia są przez nas udzielane osobiście lub telefonicznie. Zazwyczaj nie odpowiadamy na maile z darmowych serwerów. Proszę do nas więcej nie pisać lecz skontaktować sie osobiscie lub telefonicznie.

Nawet TP odpowiedziala na to pytanie, gdzie nie podpisalem sie imieniem i nazwiskiem.
Az krew mi sie gotuje jak dostaje takie odpowiedzi. Z drugiej strony to sa ci sami ludzie, ktorzy w wyjasnieniu dotyczacym wirusow na ich serwerze, ktore doklejaly kod HTML do stron paru instytucji lokalnych i dzieki czemu kazdy kto wszedl na dana strone mogl sie zarazic, tlumacza sie tym, ze to wina IE. Zawiruszone strony istnieja nadal, juz ponad 2 tygodnie. Jakosc uslug jest zenujaca, ale co zrobic jak sie zyje w Polsce, w galicji... Ech...

OPRAVCA - ale jaka predkosc oferuje Classcom? Ten transfer wyglada na lacze 2 Mbitowe.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 20:00 
Cytuj  
Widzisz jakos mi sie przeczytalo ze przy wszedzie dales kbps heh stad moje tlumaczenia.
Dopiero teraz zauwazylem to subtelna roznice ze postawiles kBps przy pozostalych predkosciach =p

Czlowiek sie starzeje wzork juz nie ten... a prawda taka ze po lebkach czytalem =/


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2004, 18:26 
Cytuj  
Radiówki-trzeba najpierw przetestować(nie wszędzie dobrze dociera sygnał)
Neostrada-ja mam 128kb/s i śmiga. Dodatkowo założyłem ją podczas promocji, gdy kosztowała zeta. Nie wiem czy jeszcze trwa, ale jeśli nie to warto zaczekać. Telekomuna robi promocje raz w roku


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.