mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 3
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2004, 20:46 
Cytuj  
Witam, jest to moj pierwszy post tutaj i nie ukrywam ze po prostu chce napisac co mi lezy na duszy.

Gralem w kilka gier mmo, darmowych prawda ale o tym pozniej... byly to Cronous, Knight, MU oraz Tibia.

Za kazdym razem spotykalem sie z calkowicie bezkresna nieuprzejmoscia i chamstwem. Moze to lepiej zobrazuje przykladami, zebyscie wiedzieli co przez to rozumiem:

Przyklady z Tibii - jak wiadomo w chwili smierci traci sie wszystko co sie niesie procz uzbrojenia na sobie. Zginalem w tej grze 2 razy i mimo ze w okolicy byli inni, nikt nigdy nie zwrocil mi mojej wlasnosci. Inne przyklady? Flood na glownym placu - nie da sie handlowac, ludzie ktorzy probuja wyciagac hasla do kont albo tez pisza "moge duplikowac itemy za free" - wiadomo co sie dzieje z takowym itemem jak sie go komus da ;]. Wykonalem questa, dostalem miecz, przechodzil obok koles - mowie mu ze jest moj dostalem z questa, podszedl wzial i poszedl sobie jakby nigdy nic... Chce sprzedac zbroje, bylo troche problemow i cos z handlem nie wyszlo, jego odpowiedz "Dont trade with you noob" - taka odpowiedz dostalem po obnizeniu ceny armora ponizej godziwego minimum, bo kolo nie mogl poczekac pol minuty.

Przyklady z MU - zalozylem nowa postac wychodze a tu jakis koles zabija wszystkich nowych (nie 10 czy 20 lvlowcow ale 1-5!), albo spotykam goscia co chce sprzedac za 20k miecz ktory mozna kupic w sklepie za 3k. Walcze sobie z potworkiem wypadl chaos gem, koles byl obok ale nie walczyl - zwinal i uciekl. Nie chce nawet wspominac jak wkurza mnie ks, nie dlatego ze inni ksuja, w ogole samo ksowanie - mmorpg - ku.... MASSIVE a jak ktos chce pomoc w walce z potworkami to jest to bad manner zle w ogole niektorzy za to zabijaja - to ma byc gra multiplayer? Ten kawalek dotyczy wszelkich innych mmorpg...

W pozostale 2 gralem niewiele ale generalnie spotykalem sie z tym samym...


I teraz sie tak zastanawiam - znajomosci od biedy mozna zawrzec w czasie grania (sporadyczne przypadki), pomagac innym nie mozna bo sie od razu ksuje, poodkrywac tez nie bo przeciez poziom przygodowy tych gier jest ponizej poziomu tetrisa... z drugiej strony mozna krasc, cwaniakowac, bezkarnie zabijac innych i wkurzac kogo sie tylko chce oczywiscie takze bezkarnie.

Pytanie za 100 punktow - czy to jest wlasciwe? Bo moim zdaniem wprost przeciwnie.

Tak nie gram juz w te pseudo RPG, latwo to wywnioskowac po moich wypocinach, generalnie sie do nich zrazilem, zwlaszcza po paru rozmowach i topicach na zachodnich forum gdzie NIKT nie napisal mi choc jednego tytulu gry ktora bylaby inna niz wymienione wyzej nie wazne czy platne czy bezplatne.

Nie chce nawet mowic jakie sobie zdanie wyrobilem o spolecznosci mmorpg... jesli ktos chce je zmienic zapraszam...

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 5 lis 2004, 21:00 
Cytuj  
Zmienic je mozna prosto - pograj w platne mmorpg, gdzie wiek ludzi najczesciej wynosi 20+ i raczej zadnego z opisanych przez Ciebie przypadkow tam nie uswiadczysz. Darmowki, poza tym, ze sa beznadziejne przyciagaja graczy w wieku ok. 13 lat i przez to robi sie tam burdel...


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2004, 21:07 
Cytuj  
Feelancer ja je zmienie, zaden MMORPG nie jest darmowy :D
To w co grales to niewiem co to jest ani MMO ani RPG (chyba ze lvupy armorki itd wedlug kogos to rpg to n/c).

Community platnych MMO jest bardzo dobre w porownaniu do free, w AO moze co jakis czas juz znajdzie sie jakiegos gnojka ale ogolem ludzie jako wiekszosc sa wporzadku, FFXI popatrz na ich forum widzisz jakies frajerstwo? No ja nie widze. Moglbym tak dalej wymieniac.

Ja teraz gram w Horizons i powiem ci ze pare osob na kanal Polska potrafi ze soba spedzic pare godzin robiac cos i pomagac sobie.

Zaplac, bo warto i tyle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2004, 22:19 
Cytuj  
Dokladnie, tak jak przedmowcy pisza.. w normalnych MMO rzadko mozna sie spotkac z chamstwem rodakow, a jesli juz takiemu komus cos odbije, to bardzo szybko kazdy sie od niego odwraca. Generalnie, w normalnych MMO takie zachowania o jakich piszesz sa bardzo slabo tolerowane :)

Nie graj poprostu w gowniane gierki w ktore graja gowniarze. I tyle :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2004, 22:58 
Cytuj  
Nie sciemniajcie jak to w platnych mmo takich zachowan nie ma... te zachowania sa raczej typowe, co wiecej, z czescia nawet sie zgodze :]

Cytuj:
Zginalem w tej grze 2 razy i mimo ze w okolicy byli inni, nikt nigdy nie zwrocil mi mojej wlasnosci.


Miej pretensje do zasad gry.
So sorry... Pograj w cos bez full/semi loot.

Cytuj:
Wykonalem questa, dostalem miecz, przechodzil obok koles - mowie mu ze jest moj dostalem z questa, podszedl wzial i poszedl sobie jakby nigdy nic...


Polozyles miecz na ziemi? hehe. :/

Cytuj:
Przyklady z MU - zalozylem nowa postac wychodze a tu jakis koles zabija wszystkich nowych (nie 10 czy 20 lvlowcow ale 1-5!).


:]

Cytuj:
Walcze sobie z potworkiem wypadl chaos gem, koles byl obok ale nie walczyl - zwinal i uciekl.


ninja looting rox :S

Cytuj:
w ogole samo ksowanie - mmorpg - ku.... MASSIVE a jak ktos chce pomoc w walce z potworkami to jest to bad manner zle w ogole niektorzy za to zabijaja - to ma byc gra multiplayer?


Zalezy od zasad gry. Jezeli trace przez to xp to mi sie to niepodoba.. nie dziwie sie jesli ktos cie za to zabil :)

Cytuj:
ludzie ktorzy probuja wyciagac hasla do kont albo tez pisza "moge duplikowac itemy za free" - wiadomo co sie dzieje z takowym itemem jak sie go komus da ;].


Standard. Wystarczy minimum uwagi zeby nie dac sie nabrac.

I tyle.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2004, 23:04 
Cytuj  
W Płatnych MMORPGach takie sytuacje się nie zdarzają... przy full PvP jak Neocron czy Shadowbane trafi się czasem jakiś fagas, który morduje nisko lvlowych graczy ale to juz specyfika PvP i trzeba się z tym pogodzić (ale zdarza się to naprawdę nieczęsto).

Właściwie w płatnych MMORPGach są trzy podstawowe rzeczy, które wpływają na dobrą jakość rozrywki.

1. Wiek graczy 20+
2. Mechanika, eliminująca sytuacje, w których można innych graczy bezkarnie molestować.
3. No i admini, którzy dbają o to, żeby ludzie którzy im płacą dobrze się bawili.

Co do płatnych 'mmorpg' to admin zakłada server tylko i wyłacznie dla własnej rozrywki (nie oszukujmy się nie chce innym robić dobrze i za to płacić) a pozostali są tłem :] (oczywiście trafiają się wyjątki)

P.S.
Mac... and what the fuck is your point ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2004, 23:11 
Cytuj  
O co mi chodzi? O nic. Tylko pisze jak jest i zeby Freelancer nie plakal jak go ktos zabije / zlootuje. :[

A scamming / spamming nie tylko w mmo uswiadczysz - nie wazne gdzie, wszedzie sa tak samo upierdliwe...

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2004, 23:23 
Cytuj  
Mac napisał(a):
O co mi chodzi? O nic. Tylko pisze jak jest i zeby Freelancer nie plakal jak go ktos zabije / zlootuje. :[

A scamming / spamming nie tylko w mmo uswiadczysz - nie wazne gdzie, wszedzie sa tak samo upierdliwe...


Ja tam niczego takiego w płatnym MMO nie dosiadczyłem albo ja mam szczęście, albo Ty pecha :]

PvP to co innego, padałem często, towar też czasem traciłem ale nie marudze bo znałem zasady. Chociaż N00b killing wkurza mnie niezmiennie ale często się nie trafia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2004, 23:45 
Cytuj  
Mac ladnie to ujal, i imo ma racje a Freelancer przestan sie mazac.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me


Posty: 3
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2004, 23:51 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Nie sciemniajcie jak to w platnych mmo takich zachowan nie ma... te zachowania sa raczej typowe, co wiecej, z czescia nawet sie zgodze :]

Cytuj:
Zginalem w tej grze 2 razy i mimo ze w okolicy byli inni, nikt nigdy nie zwrocil mi mojej wlasnosci.


Miej pretensje do zasad gry.
So sorry... Pograj w cos bez full/semi loot..


Jakiś ty miły ile masz latek? :} Za przeproszeniem GÓWNO (można to wyciąć jak ktoś ma obsejse na punkcie wulgarnych wyrażeń) mnie obchodzą zasady - skoro da się podnieść, sprawdzić do kogo należały i się z nim skontatkować oraz oddać to chyba znaczy że jak ktoś tego nie robi jest zwyczajnie nieuczciwy i nie gadaj mi tu o zasadach bo w normalnym świecie zasad nie ma a mimo to ludzie oddają nierzadko co nie ich prawowitemu właścicielowi!

Cytuj:
Cytuj:
Wykonalem questa, dostalem miecz, przechodzil obok koles - mowie mu ze jest moj dostalem z questa, podszedl wzial i poszedl sobie jakby nigdy nic...


Polozyles miecz na ziemi? hehe. :/


Nie wiem czy to napisałem czy gdzieś wcięło, ale nie miałem na niego miejsca i SAM spadł na ziemię, obrażasz mnie uważając za takiego głupca!

Cytuj:
Cytuj:
Przyklady z MU - zalozylem nowa postac wychodze a tu jakis koles zabija wszystkich nowych (nie 10 czy 20 lvlowcow ale 1-5!).


:]


Zaczynam mieć wrażenie że sam jesteś/byłeś pk...

Cytuj:
Cytuj:
Walcze sobie z potworkiem wypadl chaos gem, koles byl obok ale nie walczyl - zwinal i uciekl.


ninja looting rox :S


...i się w nim utwierdzam

Cytuj:
Cytuj:
w ogole samo ksowanie - mmorpg - ku.... MASSIVE a jak ktos chce pomoc w walce z potworkami to jest to bad manner zle w ogole niektorzy za to zabijaja - to ma byc gra multiplayer?


Zalezy od zasad gry. Jezeli trace przez to xp to mi sie to niepodoba.. nie dziwie sie jesli ktos cie za to zabil :)


Zgadzam się że zależy od zasad gry i że można się wkurzyć z tego powodu, nie zmienia to jednak faktu że jeśli ktoś cię za to poprostu zabija (że nie wspomne o gościu który mnie zaatakował bo tylko przechodziłem - niestety ten się akurat przeliczył...) to jest podobna sytuacja jak nieco wyżej opisałem...

Cytuj:
Cytuj:
ludzie ktorzy probuja wyciagac hasla do kont albo tez pisza "moge duplikowac itemy za free" - wiadomo co sie dzieje z takowym itemem jak sie go komus da ;].


Standard. Wystarczy minimum uwagi zeby nie dac sie nabrac.


Nie chodzi o to że można ich unikać, po prostu mnie to drażni, niszczy jakikolwiek element RPG w grze, chociaż patrząc na twoje wypowiedzi raczej akurat na tym ci w tych grach nie zależy ^^

Cytuj:
I tyle.


Tak, i tyle, wybacz że jestem niegrzeczny, mam zwyczaj odpowiadać ludziom takim tonem jaki od nich otrzymałem.

-------------------

Aenima napisał(a):
Mac ladnie to ujal, i imo ma racje a Freelancer przestan sie mazac.


:| I kto mi to mówi żebym się przestał mazać...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2004, 00:50 
Cytuj  
Cytuj:
Jakiś ty miły ile masz latek? :} Za przeproszeniem GÓWNO (można to wyciąć jak ktoś ma obsejse na punkcie wulgarnych wyrażeń) mnie obchodzą zasady - skoro da się podnieść, sprawdzić do kogo należały i się z nim skontatkować oraz oddać to chyba znaczy że jak ktoś tego nie robi jest zwyczajnie nieuczciwy i nie gadaj mi tu o zasadach bo w normalnym świecie zasad nie ma a mimo to ludzie oddają nierzadko co nie ich prawowitemu właścicielowi!


1. Bylem raczej mily, a juz napewno nie bylem niemily. Moj wiek ma malo wspolnego z omawianym tematem :/
2. Wbij sobie do glowy ze to nie RL tylko gra.
3. Moze ktos odgrywal zlodzieja? ... :[

Albo sie dostosowujesz do zasad obowiazujacych w grze albo szukasz czegos co ci bardziej odpowiada - proste.

Cytuj:
Nie wiem czy to napisałem czy gdzieś wcięło, ale nie miałem na niego miejsca i SAM spadł na ziemię, obrażasz mnie uważając za takiego głupca!


Sam zrobiles z siebie, cytuje - glupca, pozwalajac zeby miecz wypadl na ziemie.

Cytuj:
Zaczynam mieć wrażenie że sam jesteś/byłeś pk...
...i się w nim utwierdzam


Sherlocku.

Cytuj:
Nie chodzi o to że można ich unikać, po prostu mnie to drażni, niszczy jakikolwiek element RPG w grze, chociaż patrząc na twoje wypowiedzi raczej akurat na tym ci w tych grach nie zależy.


Mylisz sie. Elementow RPG jest jak dla mnie w sam raz. Jakbym chcial wiecej to bym zagral w pen&paper RPG.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lis 2004, 01:06 
Cytuj  
eee nie doczytałem do końca, te gry to zwykłe hack&slash z full PvP i trzeba się przyzwyczaic do zasad panujacych w nich lub przestać grać jak się nie podoba.
Z mmorpg to one mają tyle samo wspólnego co motyka z beoningem 747.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2004, 01:27 
Cytuj  
:wink: Dobrześ to ujoł mark :P Z tego co czytam spodobały by sie tobie jakieś płatne gry bez pvp znacznie mniej tam hamstwa i duzo pomocnych ludzi którzy czesto za free pomagają całe godziny. Zapraszam chocby do horizons sciagni sobie triala mamy tam całkeim miłe community :) :D

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2004, 08:58 
Cytuj  
Czyli krótka piłka, nie pchać się na gry pvp skoro ci się to nie podoba.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 6 lis 2004, 10:01 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Nie sciemniajcie jak to w platnych mmo takich zachowan nie ma... te zachowania sa raczej typowe, co wiecej, z czescia nawet sie zgodze :]


Tak, oczywiscie. W koncu mamy tyle gier z full lootingiem, brakiem secure zonow dla noobow, wypadajacymi itemami na ziemie po wykonaniu questa, czy w ogole - platnych gier z full pvp, ze jest to powszechne i typowe :\.
To, ze scamming istnieje i ktos jakims banalnym sposobem zrobi przez nieuwage kupujacego w konia to juz wina tylko i wylacznie tego drugiego. Przyklad - wyklada ktos mieczyk warty 200k nagle zamyka okno trade i mowi, ze cos sie zepsulo. Otwiera i wklada miecz z taka sama graficzka, tyle, ze calkiem inny i warty 20k. Zamiast sprawdzic rzuca sie kase i sie ma.
Podstawowa roznica polega na tym, ze w darmowkach devsi nie interesuja sie gra i maja w dupie bezpieczenstwo i przez to szerzy sie gownazeria, bluzganie itd. Za to w platnych, przez to, ze ich wyzywiamy musza zapewnic nam odpowiednie community i zazwyczaj szybkie 'page gm' skutkuje tym, ze danty delikwent laduje na black list.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2004, 12:02 
Cytuj  
Gralem zarowno w platne mmorpg jak i darmowe (freeshardy UO) i z moich obserwacji wynika ,ze tu i tu spotkasz idiotow.Najczesciej rozpoznasz z kim masz doczynienia juz po wymianie pierwszych kilku slow.Czasami moga draznic swoim zachowaniem , budzic politowanie czy po prostu zenowac...

Ale wierz mi ,ze spolecznosc graczy mmorpg tak wyglada i jesli naprawde chcesz grac RPG , wczuwac sie w postac , to najlepiej jak znajdziesz grupe ludzi , ktorzy posiadaja ten sam styl gry.

Tylko nie myl pojec , to ze ktos jest "nieuprzejmy" niekoniecznie musi znaczyc ze nie gra RPG.Przeciez nie chodzi chyba o to ,zeby wszyscy byli dla siebie mili i sie usmiechali do siebie i zyli sobie w wirtualnej harmonii~

Tylko ze istnieje tez cos takiego jak konsekwencje , tego jak odgrywasz swoja postac.Jesli bedziesz dla wszystkich skurwysynem to musisz liczyc sie z tym , ze z czasem bedziesz tez tak traktowany.

Istnieje tez cos takiego jak player justice.Dla przykladu , bedac w gildii ktora jest pelna psocacych sie rzezimieszkow (HEHE) , musisz byc przygotowany na odpowiednie traktowanie przez innych graczy.

Tak naprawde to chyba zalezy od tego co ty w grze chcesz osiagnac.Jesli chcesz zdobyc szacunek graczy i odtwarzac swoja postac i odgrywac postac np.dobrej wrozki to wtedy na pewno zdobedziesz szacunek tych graczy , ktorzy mysla podobnie do Ciebie.Wokol gry/servera zawsze wytwarzaja sie spolecznosci.I to jak bedziesz gral , oraz jak bedziesz postrzegany Ty i Twoja gildia wplynie na to jak bedziesz traktowany w grze.Z tym , ze wydaje mi sie ze w darmowkach po prostu latwiej jest zaczac od nowa , zakladajac po prostu nowe czyste konto...

Nie gralem w gry , o ktorych wspomniales , takze mam mgliste o nich pojecie.Na bank nie jest latwo zaczynac jako newb.Ale jesli drazni Cie kogos zachowanie , to ze ktos wykorzystuje zasady i mechanike gry na Twoja niekorzysc nie ponoszac konsekwencji.To zamiast rozpisywac sie na forum jak Cie to strasznie razi , staraj sie sam wymierzyc sprawiedliwosc.A jesli chcesz odgrywac swoja postac i sie wczuwac to niezapomnij zeby bylo to zgodne z jej wartosciami~

W grach , w ktore gralem jesli ktos mnie wkurwil , albo byl niegrzecznym psotnikiem , po prostu go zabijalem~

W przypadku kiedy jestes newbiaskiem i nie wiele mozesz zdzialac to na pewno zapamietasz pare imion , ktore Ci sie "przysluzyly".I moze nawet to Cie zmotywuje do rozwoju postaci itd.Wlasnie w mmorpg element rywalizacji miedzy graczami jest tym co mnie do tego typu gier ciagnelo.

Najwazniejsze jest to zebys znalazl ludzi z podobnym stylem gry.No i odpowiednia dla siebie gre.


_________________
The Legendary.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2004, 12:04 
Cytuj  
Jakiś ty miły ile masz latek? :}
Pewnie duzo wiecej niz ty, bo nie gra w gowna pokroju tibi i mu.

bo w normalnym świecie zasad nie ma a mimo to ludzie oddają
nierzadko co nie ich prawowitemu właścicielowi!

WTF gdzie ty zyjesz? Ciekawe ile osob oddalo by ci zgubiona 100?

Nie wiem czy to napisałem czy gdzieś wcięło, ale nie miałem na niego miejsca i SAM spadł na ziemię,
to juz twoj problem, nie dopilnowales to teraz placz..

Zaczynam mieć wrażenie że sam jesteś/byłeś pk...
i co w tym zlego?

że nie wspomne o gościu który mnie zaatakował bo tylko przechodziłem - niestety ten się akurat przeliczył...)
Zmien gre na jakas dla troskliwych miskow.

I kto mi to mówi żebym się przestał mazać...
Niestety nie udalo mi sie zrozumiec tego zdania ale nm.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2004, 12:59 
Cytuj  
W pełni się zgadzam z Aenimą. Lamentujesz na forum że ci ktoś miecz podgibanił? Pffff, a wypłakałeś się już mamuście? Nie wiem jak żeś np. mógł grać w MU gdzie myślą przewodnią jest walka. Przecież to ssstraszne!!( a tak serio w każdej grze graja chamy i tego nie zmienisz)


_________________
Obrazek


Posty: 3
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2004, 14:44 
Cytuj  
Szkoda mojego czasu na takie dno kulturowe jakie reprezentuja niektore osoby na tym forum, potwierdza sie tylko co napisalem w pierwszym poscie, mimo ze po paru najwczesniejszych uwazalem ze sie totalnie pomylilem...

Taka juz Polska - egoisci i cwaniacy, nic dziwnego ze Unia boi sie nas wpuszczac do innych krajow... kiedy ten durny narod dojrzeje? :\

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2004, 14:45 
Cytuj  
cry me a river


_________________
retired...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.