mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:15 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
lezysz z nosem w tym gownie i nijak nie mozesz sie ruszyc:)

Raczej, nie masz ochoty na ruszenie sie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:20 
Cytuj  
Idril napisał(a):
Są ludzie silni i słabi psychicznie, Dwutlenek. Są twardzi i wrażliwi.

Poza tym, są różne życiowe sytuacje.


Jak ktoś jest wrażliwy to nie znaczy, że się sam z depresji nie wyprowadzi :]
Ja jestem bardzo wrażliwy a w depresję nie wierzę :D

Chodzi o podejście. Jednemu jak się przebije opona to będzie gderał, że ma pecha, a drugi pomyśli 'zajebiście ze mi nie pękła jak mijałem tą ciężarówkę'.
Jak pannę zostawi facet to jedna pomysli, ależ katastrofa tylko się kłaść i umierać, a druga pomysli... a to kutas dobrze, że teraz a nie dziesięć lat po ślubie i gromadce dzieciaków.

Jak ktoś ma fatalne spojrzenie na życie to depresja go dopadnie a jak ktoś jest optymistą to zawsze znajdzie wyjście z sytuacji.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:21 
Cytuj  
Jakie to proste, wystarczy sobie powiedziec od dzisiaj jestem optymista:)

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:24 
Cytuj  
Pesymizm nie prowadzi do depresji.

Ja jestem totalną pesymistka a depresji nie mam.

EDIT: Wrażliwość sprawia, że łatwiej kogoś zranić czy zdołować.


Ostatnio edytowano 21 lis 2004, 01:25 przez Idril, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:24 
Cytuj  
Ja jestem nieudacznikiem zyciowym i tez nie mam depresji ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:28 
Cytuj  
Dwutlenek powiedz to 10 letniemu dziecku, zyjacemu w dobrej rodzinie, ktore podcina sobie zyly. ( taki hardkorowy przyklad ) Niedawno gdzies czytalem artykul o depresji u niemowlat...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:30 
Cytuj  
Teraz dopiero przeczytalem czego pierwotnie dotyczyl topic:D
Moze lepiej zamiast tak niewyobrazalnie zasmiecac to forum sie wszyscy zbierzemy na jakims ircowym kanale:)?Sporo osob siedzi na quaknecie na kanale #wow-pl, Xanth tez jakis gdzies zalozyl moze zdecydujemy sie na jakis jeden?

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:31 
Cytuj  
Jestem jak najbardziej za .

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:32 
Cytuj  
No wlasnie a Shadhun ma mala fujarke(podobno 7 cm) i tez nie ma depresji z tego powodu

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:32 
Cytuj  
Dwutlenek -> mowiac ze nie wierzysz ze istenieje depresja mowisz, ze nie wierzysz w istenienie jakiejkolwiek choroby somatycznej. Bo depresja jest choroba somantyczna, tak jak rak czy choroba parkinsona. To choroba, ktorej przyczyna jest naukowo obficie udokumentowana. Zapieranie sie ze sie nie wierzy w cos co dotyka mnostwo osob, cos co jest powaznie udokumentowane, jest niczym wiecej jak tylko glupota wg mnie, i nieumiejetnoscia przyznania ze ktos inny ma racje.
A trwanie w przekonaniu ze mozna samemu wyjsc z depresji to nic innego jak myslenie z poziomu czlowieka zdrowego. Kiedy masz depresje dla ciebie nie istnieje jakikolwiek sens czy cel. Nie masz sily energii do czegokolwiek. Budzisz sie o 3-4 rano i myslisz jak skonczyc swoje zycie. Nie chce ci sie jesc..... Po czym podcinasz sobie zyly na przyklad.
To, ze 99% przypadkow samobojstwa pod wplywem depresji konczy sie smiercia (nie ma tutaj wolania o pomoc, nie ma listow, pewnego dnia czlowiek wstaje i sie zabija) wynika z faktu ze depresja najczesciej jest nieleczona - byc moze z powodu takiego podejscia jak twoje Dwutlenku.

juz.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:32 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
No wlasnie a Shadhun ma mala fujarke(podobno 7 cm) i tez nie ma depresji z tego powodu


Bo Vercin pieczołowicie o nią dba :)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:40 
Cytuj  
A ja mam w d...
Moze to jest jakaś selekcja naturalna?
Człowiek to jedyny gatunek na ziemi, który nie moze się już rozwijać poprzez selekcję naturalną.
Sami się doprowdzamy do upadku. Za kilkadziesiąt lat będziemy bandą srających pod siebie nieudaczników, którzy nie potrafią sklecić sensownego zdania, bedziemy cierpieć na masową depresję, albo wogóle nas nie będzie... i dobrze...

Kiedyś jak ktoś był słaby, powolnym, chorowity, to go dopadł tygrys i było po sprawie.

P.S.
Krzyk ja tam lubię tą swoją ignorację. Nikomu nie zabraniam się leczyć anie nie zmuszam nikogo do zaprzestania leczenia. Ale ode mnei łapy precz.


Ostatnio edytowano 21 lis 2004, 01:41 przez Dwutlenek, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:41 
Cytuj  
Zdaje sie iz kiedys dawno temu uznawali iz padaczke to tez nie choroba tylko znak opetania przez diabla :D Niektorzy tutaj prezentuja takie wlasnie rzeklbym sredniowieczne podjescie do niektorych zagadnien o ktorych tak naprawde maja mgliste pojecie:)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:43 
Cytuj  
Alez dwutlenku. Zrezygnuj z cywilizacji, udaj sie od buszu i zobaczymy jak dlugo przezyjesz w warunkach selekcji naturalnej.

juz.

PS. Owszem Vercin, tak bylo, w sredniowieczu ludzi z padaczka palono na stosie.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:44 
Cytuj  
A kto tu ma jakiekolwiek pojęcie o tym zagadnieniu?
Nikt nie ma.
Bo przypadki tzw depresji tylko się mnożą.
Na co komu tak książkowa wiedza, te udowodnione teorie, te wiarygodne wyniki badań?
Ja mówię że trzeba się w garść wziąść a Ty mi mówisz ze nie mam pojęcia...
A co znalazł się ktoś kto ma lepsze pojęcie?
Co ta depresja jest zarazliwa do cholery? Drogą kropelkową czy jak?
wszędzie tylko słyszę depresja, depresja, depresja...


Ostatnio edytowano 21 lis 2004, 01:54 przez Dwutlenek, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:51 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Krzyk ja tam lubię tą swoją ignorację. Nikomu nie zabraniam się leczyć anie nie zmuszam nikogo do zaprzestania leczenia. Ale ode mnei łapy precz.


Nie zrozumiałem ostatniego zdania. Co/kto łapy precz ? Depresja łapy precz ?. Ludzie z depresją łapy precz ?. Lekarze łapy precz ?. Wiedza o depresji łapy precz ?.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:52 
Cytuj  
Wiesz dwutlenek, to ze ty nie masz nie musi od razu znaczyc ze nikt nie ma. Jasno sie pisze ze stany obnizonego nastroju to jeszcze nie depresja. W potocznym jezyku uzywa sie tego slowa do zcharakteryzowania kazdego takiego marnego nastroju, kiedy w psychologii psychiatrii i medycynie depresja ma jasne kryteria wg ktorych jest rozpoznawana, tak samo jak kazda inna choroba.

Osobiscie doswiadczylem koszmaru depresji w rodzinie, osobiscie uczylem sie o tej chorobie zarowno teorii jak i w praktyce (szpitak psychiatryczny na nowowiejskiej w warszawie), wiec prosze, nie mow ze nikt nie ma o niej pojecia.

juz.

PS. Dwutlenek: w przypadku glebokiej depresji pacjent musi wyrazic chec wspolpracy, leczenie na sile nie przynosi rezultatow. Wiec twoje lapy precz jest conajmniej nie na miejscu.
W twoim pojeciu (wg mnie) psycholog to ktos kto sie chce nachapac kasy cudzym kosztem, tworzy sztuczne problemy i otwiera gabinet na ulice i wciaga przypadkowe osoby z chodnika do srodka. Dla mnie psycholog to ktos kto uchyla drzwi i oczekuje, ze czlowiek ktory wejscie do niego, przychodzi z wlasnego wyboru, potrzebujac pomocy i jest w stanie zaoferowac wlasna wspolprace.


Ostatnio edytowano 21 lis 2004, 01:58 przez krzyk, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:55 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
Dwutlenek napisał(a):
Krzyk ja tam lubię tą swoją ignorację. Nikomu nie zabraniam się leczyć anie nie zmuszam nikogo do zaprzestania leczenia. Ale ode mnei łapy precz.


Nie zrozumiałem ostatniego zdania. Co/kto łapy precz ? Depresja łapy precz ?. Ludzie z depresją łapy precz ?. Lekarze łapy precz ?. Wiedza o depresji łapy precz ?.


Chiałem napisać.
Ode mnie łapy precz.
Jak mi ktoś powie że mam depresję to w morde dam.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:55 
Cytuj  
Wybacz ale moim zdaniem negowanie istnienia depresji jako powaznego zaburzenia psychicznego to wyraz wrecz ciemnoty

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 01:56 
Cytuj  
Cytuj:
Jak mi ktoś powie że mam depresję to w morde dam.


czy to nie jest przypadkiem objaw depresji :D ?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.