mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 15:38 
Cytuj  
Myślę, że szybkie czytanie się przydaje tylko w szkole (może są jakieś wyjątki jeszcze), ponieważ skraca się czas potrzebny na nauczenie materiału.

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 19:04 
Cytuj  
Kurde, wiadomo, ze lepiej jest czytac i wyobrazac sobie wszystko. Idril, nie rozumiem dlaczego ci to przeszkadza.
Nie trawie ludzi, ktorzy przescigaja sie w czytaniu ksiazek. Za to lubie jak ktos poswieci wiecej czasu na prace autora, docenia ja albo wyraza swoje rozczarowanie, bo warto to robic, a nie tylko zonglowac tytulami i czytac na czas.


_________________
What's so funny 'bout peace, love and understanding?

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 19:15 
Cytuj  
krzyk napisał(a):
A czy ja gdzies napisalem Dwutlen, ze szybkie czytanie jest lepsze?

juz.


W sumie nie :]

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 20:28 
Cytuj  
Truetly: nie zmienię tego, bo tak lubię czytać. I dzięki temu dobrze pamiętam książki.

Napisałam że mi to zaczęło przeszkadzać bo nie znam nikogo, kto by czytał wolniej ode mnie :O

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 20:33 
Cytuj  
Ale ja pochwalam wolne czytanie, delektowanie sie ksiazka. Najwazniejsze jest czerpanie z tresci, czas w jakim to robisz nie jest istotny. Poza tym, nie widze powodu, zeby porownywac takie rzeczy z innymi ludzmi.


_________________
What's so funny 'bout peace, love and understanding?

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 23:00 
Cytuj  
Wiesz pochwalasz wolne czytanie-ok, a jak ktoś "duka" to wtedy bardzo wolno czyta i może się napewno delektować książką ale jak ktoś "duka" to nie zrozumie zdania, które przeczytał/a a co dopiero książki.
PS:Wolno można czytać ale są jakieś granice.
PSS:Chyba wygaduję głupoty :]

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lis 2004, 02:10 
Cytuj  
Nie chce mi sie czytac calego topicku ;] no ale jeden post z poczatku przeczytalem :D

Sylvian napisał(a):
Ja się kiedyś starałem o papierek (jeszcze za czasów szkoły podstawowej i po długich namowach ze strony mojej Polonistki). Papierka nie dostałem bo jak się okazała z pamięci przerysowałem jakąś tam złożoną figurę podczas testu :wtf: Na koniec stwierdzili że za duże IQ na dyslekcję/dysgrafię :wtf: i papierka nie dostałem. LOL nie wiem co ma jedno z drugim wspólnego ale cóż...


Przerysowanie figury + wysoka inteligencja + bledy = papierek ;] wiec cos ci sie musialo pomylic:D

Co do innych postow to nie proponuje najpierw dowiedziec sie na czym polega DYSLEKSJA ;] bo nazywanie dysleksja DYSORTOGRAFI swiadczy tylko o waszej ... ;]

a co do szybkiego czytania to mistrzostwo swiata wynosi podobno 47000 slow na minute;> ze zrozumieniem oczywiscie;>


_________________
Obrazek

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lis 2004, 02:36 
Cytuj  
Niedługo ludzie zamienią się w chodzące komputery ;)

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 lis 2004, 03:32 
Cytuj  
Glorfindel1 napisał(a):
Wiesz pochwalasz wolne czytanie-ok, a jak ktoś "duka" to wtedy bardzo wolno czyta i może się napewno delektować książką ale jak ktoś "duka" to nie zrozumie zdania, które przeczytał/a a co dopiero książki.
PS:Wolno można czytać ale są jakieś granice.
PSS:Chyba wygaduję głupoty :]

No, trudno wylapac w tym sens. Idril nie mowila, ze duka (czytac niewyraznie, nieudolnie, jakajac sie; sylabizowac, bakac), tylko, ze czyta wolno, a to roznica. Lepiej czytac powoli, ale dokladnie niz szybko i zapamietac piate przez dziesiate. Tyle.


_________________
What's so funny 'bout peace, love and understanding?

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lis 2004, 03:44 
Cytuj  
Moje podsumowanie:
1:Nie czytać za wolno.
2:Nie czytać za szybko
3:Koniec

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lis 2004, 10:12 
Cytuj  
Sou napisał(a):
Nie chce mi sie czytac calego topicku ;] no ale jeden post z poczatku przeczytalem :D

[...]

Przerysowanie figury + wysoka inteligencja + bledy = papierek ;] wiec cos ci sie musialo pomylic:D


Siur, siur... lubie ludzi którzy wiedzą lepiej jak było... samą aluzje już pozostawie bez komentarza :]


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2004, 18:42 
Cytuj  
:o
Dzisaj przeżyłem szok, moja młodsza siostra przesiaduje non-stop na forum pewnej młodzieżowej gazety "Bravo" ( http://www.bravo.pl/ ). Po wejścu na owe "forum" dosłownie włosy zjeżyły mi sie na głowie, z postów można wyczytać, że tam do drugi dzieciak ma papsirek (sic!) na dysleksję... . Nie wiem jak oni piszą dyktanda czy wpracowania w szkole. I pomysleć, że piosują tam głównie 14, 15-latki, czyli osoby, które powinny wiedzieć już co nieco o polskiej ortografi. Dlaczego kiedyś każdy potrafił się nauczyć zasad ortografi? Dlaczego wtedy nie istniała dysleksja? Otóż odpowiedź jast bardzo prosta, wystarczy nauczyciel, który Cię zmusi do nauki i będzie Cie gnębił na każdej lekcji :D - nauczysz sie ortografi na pewno.


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2004, 18:57 
Cytuj  
phihihi wlazlem na to bravo i znalazlem ciekawa rzecz:
http://sprzet.bravo.pl/_gry/full1.html/17463... to jednak dobre czasopismo


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2004, 21:44 
Cytuj  
Ja tak się wtrące odnośnie tego czytania o którym pisano wcześniej. Jak zostało udowodnione dzisiejszy człowiek w przedziale wiekowym 13-40 lat czyta tylko pierwszych kilka liter bądź sylab z wyrazu i "dopowiada" sobie końcówi, co z tym idzie, tekst może być też mylnie interpretowany.

A co do dysleksji to tylko w kilku przypadkach jest ona prawdziwa. Można się wyuczyć zasad ortograficznych itp. Wiem, bo sam tak zrobiłem, rzecz jasna mimowolnie zdarza mi się zmienić "p" na "b" lub "ł" na "j" i odwrotnie ale to tylko pod czas szybkiego pisania. Więc jeżeli ktoś mówi, że ma dysleksjie to tylko po to, żeby ukryć swoją nieumiejętność posługiwania się rodzimym językiem.


_________________
http://www.netykieta.prv.pl/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 11:52 
Cytuj  
Z czasem zniknie z polskiego ortografia, to kwestia dorastania kolejnych pokolen. Mysle ze 2-3 pokolenia jeszcze i nastapi albo unifikacja albo dowolnosc.

juz.

PS. Mefi kto udowodnil? Z tego co wiem to mozg ma zdolnosc do czytania calych wyrazow na podstawie poczatkowych i koncowych liter wyrazu - przez uzupelnianie tresci (regula dopelniania).

**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 14:09 
Cytuj  
Nie pamiętam, bo akurat nie notowałem na upowszechnianiu informacji :wink: . Twój przykład też omawialiśmy, a pozatym nie chciałem go umieszczać bo jest on dosyć popularny.

Co do ortografi, to następne pokolenia będą pisać jak futuryści z 20-lecia międzywojennego, tzn. żadnych znaków przestankowych, brak ortografi.

EDIT: literówki


_________________
http://www.netykieta.prv.pl/


Ostatnio edytowano 30 lis 2004, 16:06 przez Mefi, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 14:12 
Cytuj  
upowszechnianiu, międzywojennego, poza tym


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 14:50 
Cytuj  
Mefi nie na UI (upowszechnianie informacji) tylko na WSiGI (wyszukiwanie, selekcjonowanie i gromadzenie informacji) ;)


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 18:40 
Cytuj  
na potwierdzenie mam maly przykladzik:
Cytuj:
Postaraj się przeczytać poniższy tekst z normalną szybkością i zrozumieć go - tak jak się normalnie czyta - nie skupiając się na poszczególnych literach:

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch
uweniretasytch nie ma zenacznia kojnoleść ltier przy zpiasie dengao sołwa.
Nwajżanszjie jset, aby prieszwa i otatsnia ltiera błya na siwom mijsecu,
ptzosałoe mgoą być w nieaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać
polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee się tak datgelo, że nie czamyty
wyszistkch lteir w wazyrie, ale cłae sołwa od razu. Młeigo dina.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 19:56 
Cytuj  
Ja uważam, że ciekawe książki sie powinno czytać wolno i na spokojnie( "Delektować się" jak to ktoś określił) a większosc lektur szkolnych to poprostu przekartkowałem, zeby chociaz cos wiedziec.


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.