mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 22
Dołączył(a): 8.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 22:27 
Cytuj  
Na sam początek napiszę, że nie mam zamiaru wywoływać tu żadnej wojny, fali głupich docinek itd. ... jak ktoś nie będzie umiał odpowiedzieć na poziomie bez doje**** fanowi innej gry to niech nie odpowiada wcale...

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu WoW, poprostu od dawna jestem fanem warcrafta, a kiedy poczytałem troszkę więcej o mmorpg-ach wiedziałem już, że w najbliższym czasie dokonam jakiegoś zakupu ... Wszystko byłoby proste gdybym nie poczytał o innych niż warcraft mmorpg-ach, teraz już sam nie wiem co by mi najbardziej przypasowało ... jestem fanem warcrafta, ale to przecież wcale nie znaczy że WoW musi być najlepszy - chociażby z tego względu, że wiele gier ma już długą tradycję na tym polu a blizzard dopiero raczkuje...

Napiszę więc może czego oczekuję:
- świat fantasy (może być też średniowiecze) - ludzie, orki, elfy itp. ale bez jakiś zbytecznych udziwnień w rasach; raczej standartowo żadnych robotów, statków kosmicznych, ogólnie nie SF (jeżeli chodzi o SF to wolę książki)
-fajnie by było jakby w tą gierkę grało choć trochę Polaków, zawsze łatwiej byłoby na początku
- chciałbym więcej przygód, więcej gry drużynowej jakiejś współpracy niż nawalania w jakieś potworki ... nie chciałbym grać wśród statsiarzy i 15 letnich dzieci (tego się boje w WoW - bo wiem jak jest w warcrafcie...) ... generalnie więcej rpg niż h&s i miała atmosfera na serwerach
-mocno rozbudowane możliwości rozwijania postaci, najlepiej do tego stopnia żeby ciężko było znaleźć dwóch podobnych graczy, unikalne przedmioty itp.
-ogromne krainy - nie do poznania w 100 czy 200 godzin, do tego fajnie by było jakby czasem wychodziły jakieś dodatki itp
-w miarę niezłą grafikę (tibia odpada), nie mam jakiegoś super sprzętu ale na R9500Pro 512 i B3200 można już coś zobaczyć - coś co pozwoli bardziej wczuć się w klimat ... ładnej klimatycznej grafiki proszę nie mylić z jakimiś fajerwerkami - bez tego potrafię żyć
-opłaty - raczej nie więcej niż 50-60 zł na miesiąc
-stabilne serwery, żadnych padów ( w końcu za coś się płaci :) , stanowcza walka z cziterami ( a najlepiej żeby w ogóle takich nie było)
-pewności, że za pół roku w tą grę nie będzie już nikt grał, a producent o niej zapomni - szukam czegoś na dłużej, niekoniecznie 10 godzin dziennie ale żeby gra się po prostu nie nudziła :-)
-house-ing ( czy jak to tam napisać ) - stosunkowo mało ważne ale jakoś mi się to spodobało - byłby to dodatkowy +

Narazie nic więcej nie przychodzi mi do głowy... jak na coś wpadnę to napiszę :-)
Dodam że przeglądałem trochę screenów z paru gierek czytałem kilka recenzji ale, nie chcę narazie nic o tym pisać, nic sugerować.

Jeszcze raz napiszę, że oczekuję konstruktywnej pomocy w wyborze a nie kolejnego OT o tym co jest lepsze czy kto jest głupszy... :-) No i fajnie by było jakby ktoś kto się wypowiada już o jakiejś grze grał w nią więcej niż 10 godzin ;)

Pozdrawiam

edit: dopiero teraz zauważyłem ( nie bijcie ;) , że w zakładce mmorpg.pl jest dział "ogólne" ... jak to możliwe to proszę o przeniesienie w tamto miejsce ten wątek.


Ostatnio edytowano 16 sty 2005, 22:34 przez Leviathan, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 22:33 
Cytuj  
Leviathan napisał(a):
Napiszę więc może czego oczekuję:
- świat fantasy (może być też średniowiecze) - ludzie, orki, elfy itp. ale bez jakiś zbytecznych udziwnień w rasach; raczej standartowo żadnych robotów, statków kosmicznych, ogólnie nie SF (jeżeli chodzi o SF to wolę książki)


FFXI i WoW.

Cytuj:
-fajnie by było jakby w tą gierkę grało choć trochę Polaków, zawsze łatwiej byłoby na początku


FFXI i WoW.

Cytuj:
- chciałbym więcej przygód, więcej gry drużynowej jakiejś współpracy niż nawalania w jakieś potworki ... nie chciałbym grać wśród statsiarzy i 15 letnich dzieci (tego się boje w WoW - bo wiem jak jest w warcrafcie...) ... generalnie więcej rpg niż h&s i miała atmosfera na serwerach


FFXI

Cytuj:
-mocno rozbudowane możliwości rozwijania postaci, najlepiej do tego stopnia żeby ciężko było znaleźć dwóch podobnych graczy, unikalne przedmioty itp.


WoW

Cytuj:
-ogromne krainy - nie do poznania w 100 czy 200 godzin, do tego fajnie by było jakby czasem wychodziły jakieś dodatki itp
-w miarę niezłą grafikę (tibia odpada), nie mam jakiegoś super sprzętu ale na R9500Pro 512 i B3200 można już coś zobaczyć - coś co pozwoli bardziej wczuć się w klimat ... ładnej klimatycznej grafiki proszę nie mylić z jakimiś fajerwerkami - bez tego potrafię żyć
-opłaty - raczej nie więcej niż 50-60 zł na miesiąc
-stabilne serwery, żadnych padów ( w końcu za coś się płaci :) , stanowcza walka z cziterami ( a najlepiej żeby w ogóle takich nie było)
-pewności, że za pół roku w tą grę nie będzie już nikt grał, a producent o niej zapomni - szukam czegoś na dłużej, niekoniecznie 10 godzin dziennie ale żeby gra się po prostu nie nudziła :-)


FFXI i WoW.


Mam nadzieje, ze pomoglem ;-). Chetnie napisalbym wiecej, ale zmykam odespac weekend. W Twoim wypadku musisz zastanowic sie nad tymi dwoma tytulami bo jako jedyne teraz na rynku prezentuja cos ciekawego i nie sa grami bez zadnych szans dla NB (DAoC, UO).


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER


Posty: 22
Dołączył(a): 8.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 22:40 
Cytuj  
Niewiele ale kto wie :)

Jak będziesz miał trochę czasu to napisz coś więcej, zresztą wszystkich bym prosił o krótsze czy dłuższe uzasadnienie

Cytuj:
... NB (DAoC, UO).


Proszę o jak najmniej skrótów, nie jestem jeszcze z tym wszystkim na "ty" :) ... a i jeszcze jedno jak już ktoś będzie odpowiadał to niech zaznaczy w co w ogóle grał ... co innego gdy ktoś poleca mi WoW bo grał tylko w niego, a co innego gdy mi poleca WoW a grał w znacznie więcej tytułów. :)

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 22:41 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Mam nadzieje, ze pomoglem ;-). Chetnie napisalbym wiecej, ale zmykam odespac weekend. W Twoim wypadku musisz zastanowic sie nad tymi dwoma tytulami bo jako jedyne teraz na rynku prezentuja cos ciekawego i nie sa grami bez zadnych szans dla NB (DAoC, UO).

nie wiem jak w uo ale z tymi zerowymi szansami dla NB w DAoC to mocno przesadziles, w us juz wyszedl dodatek catacombs ktory mocno usprawnia system levelowania (wyglada to teraz podobnie jak w wow), dzeki ktoremu kazdy nb moze sobie spokojnie levelowac, jednak daoc raczej nie podpasuje leviathanowi a to ze wzgledu, ze w daoc nie liczy sie wielkosc swiata, czy tez zroznicowanie postaci etc. w ta gre gra sie dla pvp :D
PS
DAoC - Dark Age of Camelot
UO - Ultima Online
NB - Newbie - hmmm jaby to przetlumaczyc :D ktos nowy w danej grze dziedzinie :D


_________________
retired...


Ostatnio edytowano 16 sty 2005, 22:44 przez Mr.FooT, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 22:41 
Cytuj  
możesz rozważyć , zamiast WoW , Everquest 2 masz tam fanasty , rasy m questy , nie ma narazie PvP , polaków gra tam spora gromada
jedyny minus może byc fakt sporego zapotrzebowania na moc przerobową , ale twoj komputer powinien sobie poradzić na medium detalach , chodz sugerowałbym rozbudowę ramu do 1 gb , za to grafika jest najładniejsza w mmorpg jaka do tej pory powstała , i masz tam housing , w WoW jeszcze długo nie będzie


Ostatnio edytowano 16 sty 2005, 22:44 przez Aldatha, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 22:43 
Cytuj  
NB = newbie

DAoC - Dark Age of Camelot
UO - Ultima Online...

Gralem praktycznie we wszystkie platne (porzadne, nie mowie tu o koreanskich gownach) mmogi, przez dluzszy czy krotszy czas. Teraz nic ciekawego i przystepnego dla nowego gracza poza tymi dwoma tytulami nie znajdziesz w klimacie fantasy.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER


Posty: 22
Dołączył(a): 8.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 22:53 
Cytuj  
Dzięki za zainteresowanie

NB = newbie - no fakt nie nie skojarzyłem, myślałem że to coś rpg-owego :-)

ale co ja tu chciałem napisać... apropos newbie to nie musi być to jakoś super łatwe czy intuicyjne od samego początku ... lubię wyzwania - mogę posiedzieć dobrych kilka godzin żeby rozpracować to czy owo, prowadzenie za rączkę czasem bardziej mnie denerwuje niż chwila pogłówkowania ... byleby było warto :)

Pozdrawiam

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 23:02 
Cytuj  
IMHO zaczynac grac teraz w DAOC gdy wyszedl juz DAOC2 (czytaj wow) to lekka pomylka :)
Szkoda ze Shadowbane zdycha (?) bo to byla ostatnia dobra gierka w ktora gralem (i miala housing :) ).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 23:09 
Cytuj  
Karol jak to zdycha. Niedlugo nowy dodatek i mowiac szczerze szykuje sie na niego. SB nie liczac UO (ale kur. brakuje mi tu PvP :|) to chyba najlepszy mmog w jakiego gralem...


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 00:10 
Cytuj  
Niedlugo nowy dodatek

I kolejny merge serwerow afaik...

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 00:35 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Karol jak to zdycha. Niedlugo nowy dodatek i mowiac szczerze szykuje sie na niego. SB nie liczac UO (ale kur. brakuje mi tu PvP :|) to chyba najlepszy mmog w jakiego gralem...


o to fajnie
ciekawe co ja zrobilem z kontem SB... ni cholery sobie nie moge przypomniec :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 13:49 
Cytuj  
Jak w dalszym ciagu w SB takie bugi jak ostatnio jak gralem to podziekuje...

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sty 2005, 23:12 
Cytuj  
sprawdzilem - wciaz pamietam login i pwd heh

ale nie sadze zeby SB bylo gra dla tworcy topika.
Sb to monstrum - lvling to insta mob-bashing a "druzynowe przygody" zaczynaja sie od gankowania farmerow a koncza sie na 2side server war ;p

niemniej blast dla tych co lubia no limits hardcore pvp .

ps. a na ciebie karol czekamy w wow wiec ruchy ;).


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 01:07 
Cytuj  
to jeszcze dlugo - dorwalem super gildie w L2 i na nowo mi sie spodobala ta gierka :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 02:45 
Cytuj  
Levi, wide ze nieprzyjaciel zasiał ziarnko niepewności ;).
Nie daj sie.
WoW.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 05:12 
Cytuj  
Nie ma w tej chwili lepszego wyboru jak WoW, co prawda jest kilka gier które spełniają twoje wymogi (można policzyć na palcach jednej reki niestety), ale tylko WoW wróże jakąś przyszłość (to tylko moje zdanie)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 09:40 
Cytuj  
A dlaczego EQ2 jest marniejsze niby?


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 09:50 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
A dlaczego EQ2 jest marniejsze niby?


Bo WoW ma miesiac i zdobyl wieksza popularnisc niz oba EQ razem wziete.
Dlatego EQ ma IMHO marne widoki na przyszlosc. :-)


PS. Gdy na golu napisalem to samo rozpoczal sie flame na ok. 500 postow. :-)
Wiex od razu mowie fani EQ nie chce was obrazic. :-)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 10:32 
Cytuj  
Mozliwe:)

Czekam na tego retaila i czekam, ale szczerze mowiac im blizej tym bardziej mi sie wydaje, ze obecny 'ped' do WoWa wynika po czesci z faktu zachlysniecia sie nowoscia. Co by nie gadac. I tak kupie i tak. Zastanawiam sie tylko na jak dlugo :)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 10:35 
Cytuj  
Czekam na tego retaila retail byl jakies 1.5 miesiaca temu


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.