mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 352 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 19:23 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Czy oGame strasznie Wam laguje od 2-3 dni?

Jeśli mozna to nazwać lagowaniem - to rzeczywiscie - jest to to straszne


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 20:27 
Cytuj  
Za to ja gram to od jakis dwoch tyg. i nie zauwazylem jakiegos takiego specialnego "lagowania". Wszystko chodzi plynnie jak nalezy. Od czasu do czau czekam po 3 sek. max.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 00:19 
Cytuj  
Sig mojego sojuszu.....
Obrazek

:o

Jutro chyba odejde od nich, jak tylko po nocy wydam surowce.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 06:08 
Cytuj  
Pieszczoch w jakim sojuszu ty jesteś????? :o

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 14:04 
Cytuj  
Juz pisalem, "Masters".

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 14:14 
Cytuj  
Chyba wladze klanu maja problemy z kobietami ("Czesc chcesz zobaczyc moj komputer?") :[. Ale coz, tacy ludzie tez musza zyc.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 14:43 
Cytuj  
:o :o Pieszczoch dawaj do nas


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 8.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 14:47 
Cytuj  
nom sprzyda nam sie ktoś taki jak ty ;]

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 18:02 
Cytuj  
Zauważyłem, że w galaktykach i układach b. mało ludu jest w jakims sojuszu (max 2-3 na układ) u was tez tak jest?


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 8.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 19:02 
Cytuj  
ciesz sie, ci bez sojuszu to najlepsze mięsko ;]

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 19:05 
Cytuj  
Sporo osob tak mysli. Mialem ostatnimi czasy 'troche' atakow, zadnego nikt nie wygral. Teraz czekam i robie recyklera - troche materialow wisi nad moja planeta ;)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 19:50 
Cytuj  
/invite me

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 09:22 
Cytuj  
Ja tam jakos nie narzekam:P.Aktualnie jestem w OCToG i mysle ze to dobry sojusz.Niedlugo zaczna sie wojny i bedzieme rzadzic galaktyka:D

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 09:35 
Cytuj  
klucz do sukcesu:
agresywna polityka.

Gra to seria pojedynków 1vs1 do tego utrudniona ze względu na odległości w galaktyce i czas przelotu.
Więc nawet będąc bez sojuszu i atakując 100-osobowy sojusz, gdzie najlepszy członek ma mniej punktów od nas - wygrywamy wojnę z tym sojuszem. Nikt nie będzie do nas lecial przez 12h w jedna strone bo na pewno zauważymy i nie damy mu sie złupić.

Generalnie zasada "No Mercy" - piżgamy wszystko w zasięgu wzroku używając kalkulatora i programiku symulującego przebieg walki. Opłaca się - to do przodu, nie opłaca się to szukamy innego celu.

Całość przeznaczamy na flotę/badania, w obronę nie inwestujemy prawie nic. Ważne by nie trzymać na planecie dużo surowców - wtedy i tak nas nie zaatakuja.
Aktualnie mam 3 planety - 2 kompletnie bez obrony, jedna z jakąś szczątkową obroną którą zbudowałem jak nei miałem floty i... ponad 20 krążowników. Najwięcej widziałem w promieniu 30 układów w każdą stronę 6 krążowników w kupie.
Dużo czasu zabiera skanowanie planet. Atakujemy taką z dużą ilością surowców, mniejsza wagę przykładając do obrony (bilans strat i zysków, w jak najkrótszym czasie trzeba się nachapać jak najwięcej, a przeloty zajmują najwięcej czasu więc 1 dobry łup z minimalnymi stratami, niż 2-3 słabe łupy bez strat).

Gdy mamy nadmiar surowców to dostawiamy kolejne poziomy kopalni.
Gdy ludziska obok zaczynają budować ciężkie myśliwce, my budujemy krążowniki, oni krążowniki - my battleshipy itd.

Balance jest tak zrobiony, że jeden krążownik rozwala 10 lekkich myśliwców i wychodzi bez zadrapania. 2-krotne siły atakujace to 100% na wygraną i jakieś 70% na wyjście bez strat, a 30% na stratę najsłabszej jednostki.

Nie budujemy słabych jednostek. Mając dostęp do krążowników (np.) odpuszczamy całkiem budowę ciężkich myśliwców. System losuje który statek jest trafiony spośród naszej floty - kilka trafień w myśliwca i jest zniszczony, kilka trafień w krążownika i nic.
Jak ciągniemy transportery to nasza flota musi być liczna - czyt. wyżej. 2 transportery + 1 krążowniki to 66% szans na strzelanie do transporterów. 20 krążowników + 2 transportery to 10% szans na to, że transporter oberwie jakąś salwą. A chyba chcemy coś złupić? ;)

W ten sposób mamy towary z dwóch źródeł: kopalnie, łupy wojenny. Rozwijamy się nawet 5 razy szybciej niż gość stawiający na obronę i posiadający materiały tylko z kopalni.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 20:48 
Cytuj  
dzisiaj zaczalem grac :)

udalo mi sie juz wybudowac:
Kopalnia metali (Poziom 4)
Kopalnia krysztalow (Poziom 1)
Elektrownia sloneczna (Poziom 4)

moja planetka to:

Utopia [4:127:4]
Obrazek

Srednica 12800 km (9 /163 pol)
Temperatura od 23°C do 63°C
Polozenie 4:127:4
Punkty 0 (Miejsce 0 z 12196)

a tera pytanka...
1. skad wiecie jakie macie planety obok was? musze miec jakies statki pobudowane czy jakos inaczej da sie to sprawdzic ?
2. ile trzeba grac zeby zaczac zabawe z koloniami, atakami itd? (tak ogolnie)
3. w temacie przewaznie pojawialy sie rady na pozniejsze etapy, a moze macie cosik do doradzenia na poczatek...? czytalem forum gry, ale moze akurat zrobiliscie cos zle na poczatku i tera mozecie o tym powiedziec, zebym ja tego bledu nie popelnil :P

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2005, 14:32 
Cytuj  
Wysylam sonde na 'kolegi' planete i wyskakuje mi komunikat:

Z powodu Noobschutz ta planeta nie moze byc szpiegowana :o

ktos mi to translate bo noga z niemca jestem, cos tam z noobami zwiazane. Czyli co za malo zaawansowana planeta ?

**

Posty: 263
Dołączył(a): 8.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2005, 14:37 
Cytuj  
poprostu grasz ktorego chcesz skanowanc jest chroniony przed atakiem silnijeszych, jednym slowem jestes za silny zeby go przeskanowac ;]


Posty: 13
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2005, 15:58 
Cytuj  
tych co maja noob protection mozna skanowac (sam tak dzis robilem)

co do poczatkowej fazy gry, to ja po zbudowaniu podstawy mineralowej zaczolem robic obrone (tak, zeby nikomu nie oplacalo sie mnie atakowac) i rozwijac badania
teraz robie flote i powoli zaczynam atakowac no i szykuje sie na statek kolonizacyjny (przydalaby sie juz jakas kolonia)

co do odpowiedzi marka: wydaje mi sie zo obrone jakas to jednak trzeba miec szczegolnie na poczatku gdy nie ma floty, a i pozniej, bo gdy floty w boju, to kopalnie caly czas pracuja i ktos sie moze pokusic na to co wyprodukuja kopalnie, pozatym watpie zeby z samych atakow, obojetnie ile by ich bylo dalo sie bez oszczedzania uzbierac ilosc surowcow potrzebnych do wybudowania czegos drogiego, a jak sie zbiera surowce to tez moga atakowac (a nie zostawisz floty na planecie do obrony gdy zarabiasz atakami). oczywiscie obrona to tylko taka zeby nikomu nie oplacalo sie nas atakowac, nawet wtedy gdy zbieramy na cos

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2005, 16:02 
Cytuj  
chcialbym dodac ze bardzo istottna role odgrywa technologia ochronna i bojowa. Dzieki niej przeciwnik moze rozwalic cala twoja obrone bez strat, majac tyle samo woja co ty...

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2005, 20:47 
Cytuj  
Cholera mnie weznie z ta gra, jeszcze w to musialem sie wplatac. Mam taki problem:

Zaatakowal mnie gosciu dwa dni temu oczywiscie all surowce (prawie) polecialy na 'ksiezyc' czy gdzies tam ;) Zabral mi tam moze gora po 2k kazdego surowca, ale co sie okazuje od tych dwoch dni mam maly przyrost surowcow!! Nic nie zburzone produkcja pisze mi ze jest na 1 a kurde ida te surowce jak krew z nosa. Mozliwe ze ktos mi je podbiera czy cos ? hmm jakies to takie dziwne.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 352 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.