mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 13:22 
Cytuj  
tak , wypuszczanie "półproduktu" to typowa zagrywka psychologiczna , w WoW jest masa niedokonczonych instancow wcale zreszta Blizzard nie stara sie ukryc ich lokalizacji . Ludzie sa ciekawi co tam bedzie .


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 94
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 10:46 
Cytuj  
Cytuj:
Na jakim serwerze grales, bo z Ramuha ciebie nie pamietam.


Tak gralem na Ramuchu w listopadzie i grudniu 04, postac: morrtimer.

Cytuj:
Jakbys przez 4 tyg. 'lal kraby' to bys mial poziom 50 a nie 20.


Jasne... dla kogos kto nie ma zycia poza gra jest to mozliwe...

Cytuj:
innych rzeczy: znalezc swoj sposob na zarabianie kasy, robic fame i nauczyc sie pracowac w grupie.


Dzieki ze przypomniales o kolejnym "plusie" FFXI jakim jest Farming :)

Cytuj:
Questow w FF XI jest ogromna ilosc i bardzo sie od siebie roznia. Typowe w innych grach: "idz zabij tego i tego"


A Quest na chocobo i subjob to niby nie sa: "idz zabij tego i tego"itd. :P
Ale i tak nic nie pobije questow transferowych w L2... :)

Cytuj:
Kazdy quest ma swoja historie, niektore maja fajne CS


Kwestia gustu.

Cytuj:
czesto questy sa ze soba pwoiazane w loginczna calosc


Follow'y to standart.

Cytuj:
W mmorpg podstawa to zminimalizowanie lagow: mozna to zrobic tak jak w wow tworzac specyficzna grafe


Grafa nie ma zadnego zwiazku z lagami, tylko sprzet moze nie wyrabiac.Od tego masz ustawienia grafiki.
A w FF grafa jest kiepska, przejechalem pol swiata na kurze i zobaczylem najwyzej kilka rzeczy godnych sreenshoota ale to tez kwestia gustu.
W wowie mam juz chyba z 1GB screenow :]

Cytuj:
Nie ma zadnej wymuszonek koniecznosci. Gra preferuje granie w grupie(...)


Ja to widze tak... na 20 lv nie mialem szans zabic czegokolwiek co dawalo by mi sensownego expa. A cala gildia CC w kolko powtarzala ze od 14lv nie ma sensu chodzic bez party.

Cytuj:
Co znaczy: woje trzymaja fire?


Tylko tyle ze leja kolesia...tak wiem ze to sie dzieje auto(fire)matycznie :P


_________________
Played:FFXI/L2/WoW/GW/EVE/EQ2
Tried: Lotro/TR/COH/COV/GE/EQ/MU... itd

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 11:44 
Cytuj  
Nie chce mi sie przerzucac cytatami. Wszystko mozna sprowadzic do stwierdzenia: to kwestia gustu i to jest prawda, z gustami sie nie dyskutuje, niektorzy nawet wola dmuchana kobiete od prawdziwej, albo granie w pilke na komputerze od grania na boisku. :D

Pograles pare dni w FF XI, przeszedles przez traumatyczne dla wielu diuny, zrobiles 2 questy i przejachales sie na kurze miedzy miastami ( do 90% miejsc niestety na kurze nie da sie wjechac) i na tej podstawie oceniasz gre. Oczywiscie masz prawo do takiej pobieznej oceny, ale nie za bardzo jest o czym z toba dyskutowac, bo w FF XI nie widziales prawie nic, a napewno nie zasmakowal w tej grze tego co innych trzyma przy niej przez dlugie lata i zapewniam cie, ze nie jest to nawalanie kraba gdzies na plazy.

Farming w FF XI jest prawktycznie w zaniku, mowiac szczerze nie pamietam, zeby ktos w LSie cos ostatnio farmowal.

FF XI jest gra zaspolowa, zreszta zawsze mi sie wydawalo, ze to jest istota mmorpg, zeby sobie pograc solo nie trzeba placic abonamentu, ani nawet miec dostepu do internetu. Ta gra jest tak zbudowana, ze wiekszosci fajnych rzeczy nie da sie w niej zrobic bez grupy przyjaciol. Jak ktos ma problemy z komunikacja, nie potrafi sie zachowac w grupie, albo jest skrajnym egoista to to nie jest gra dla niego poprostu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 16:15 
Cytuj  
FFXI jest fajne ale trzeba być twardzielem. Ta gra po pewnym czasie to ciężka, nudna i trudna praca. To fakt, że sukces w takiej grze daje dużo funu i bardzo bardzo cieszy. Ale w sumie co znaczy sukces w grze? Nic. Złudna radość.

Wolę gry łatwiejsze i dające dużo funu samym sposobem rozgrywki czy możliwościami w grze. BWL w WoWie mnie irytuje np. bo jest cholernie trudne. W sumie ciekawi mnie jak gracz przyzwyczajony do statycznego sposobu rozgrywki poradziłby sobie w WoWie. Tak jak podwodne szachy dwóch anemików porównać do jazdy formuły 1.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 16:40 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
FFXI jest fajne ale trzeba być twardzielem. Ta gra po pewnym czasie to ciężka, nudna i trudna praca .


O, popatrz, to tak samo jak w wow. E gdzie tam, przeciez dla Ciebie to zaskakujaca na kazdym kroku czysta zabawa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 17:46 
Cytuj  
nienawidze farmingu , dlatego wybralem herbaliste , do 300 tribal lw dojechalem ze skor ktore podarowala mi gildia , czesc kupilem sam na AH
Dwie gildie no liferow kampia khazaka zabijajac go zanim zaladuja mu sie tekstury , z takimi nie wygrasz wiec chcac nie chcac musze farmic eye w
winterspring z dropem 0.3 , dla mnie nie ma to nic wspolnego z przyjemnoscia , to zwykly time sink , sztuczne utrudnianie . Jest tyle mozliwosci ze nie trzeba sie uciekac sie do tanich zagrywek typu : wsadzimy drop rzedu ulamkowych setnych procenta do moba co zabija dwoma hitami . Grind na czymkolwiek doprowadza mnie do stanu spiaczki momentalnie . Jednak musze przyznac ze Blizz zrobil dobrze ulatwiajac wow na tle innych mmo , nie wiem ile bede gral w przyszlosci , nie wiem czy wogole , w wow mam juz dawno 60 level i wiem ze moge spokojnie zamrozic charka nawet na pare miesiecy (w ktorych wyjdzie nowy content) , od razu sie bawie tymi zabawkami co blizz wypluje dla end game , duza zaleta WoW ktora malo kto docenia.

FFXI napewno jest gra ciekawa , i nie mozna sie nie zgodzic z mrynarem ze takiej trudnej i wymagajacej pozycji nie mozna ocenic w pelni ani po miesiacu ani po dwuch....i po trzech tez pewno nie . Mmog jednak nie moze byc przegiety w zadna strone , ostatnia gra ktora zaslugiwala na to miano to Ultima Online pod kierownictwem Orgin , prekursor ktory po dzis dzien zostaje niedoscignionym wzorem


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 18:06 
Cytuj  
Cytuj:
BWL w WoWie mnie irytuje np. bo jest cholernie trudne.
dlatego wlasnie wymyslono farming i grinding jako sposob na dopieszczenie postaci... mozna siedziec przed monitorem kilka godzin pod rzad , jesc , drapac sie po dupie i uzywac dwoch klawiszy.

Teraz wszystkie mmorpgi sa tworzone pod 30-latkow i wiecej,to oni tworza wieksza czesc community , tak wynika przynajmniej z badan . A to dlatego , ze takie gry nie wymagaja niczego poza poswieconym czasem. Przypomina to gre solowa , w ktorej gracz mniej sie meczy bo czuje obecnosc innych. Do grindingu ( czyli calej sciezki wow'a ) potrzeba anielskiej cierpliwosci i wytrwalosci , ktorej osoby mlodsze nie posiadaja , bo jeszcze tak znudzeni zyciem nie sa >[

Gracie dla przyjemnosci , a mimo to wiekszosc sie skarzy ze to przypomina prace.
Cytuj:
Dwie gildie no liferow kampia khazaka zabijajac go zanim zaladuja mu sie tekstury , z takimi nie wygrasz wiec chcac nie chcac musze farmic eye w
winterspring z dropem 0.3 , dla mnie nie ma to nic wspolnego z przyjemnoscia , to zwykly time sink , sztuczne utrudnianie


Musze... chlip... farmowac :<

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 18:18 
Cytuj  
blad , atakuje sie ten segment odbiorcow za ktory nikt sie nie wzial , Blizzard to zrozumial i teraz tarza sie w forsie .


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 18:35 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Mark24 napisał(a):
FFXI jest fajne ale trzeba być twardzielem. Ta gra po pewnym czasie to ciężka, nudna i trudna praca .


O, popatrz, to tak samo jak w wow. E gdzie tam, przeciez dla Ciebie to zaskakujaca na kazdym kroku czysta zabawa.


(cut by karol66)

Właśnie wyszedł nowy dungeon. Za miesiąc wychodzi następny (za darmo w odwrotności do EQ2). Tego żeśmy uszczknęli w 1%. Ragnarosa też jeszcze żesmy nie zabili. A otwarte PvP potrafi zrobić interesujęce nawet 10h farmowanie mobów w jednym miejscu. Inna sprawa, ze oprócz epic questa priesta i chyba huntera (furtka dla ludzi którzy nie są w stanie zabić mocniejszych bossów - mała gildia, server PvP z dominacją przeciwnej frakcji) nie ma w ogóle takiej potrzeby. No ale to epic, a dziwne gdyby wszyscy biegali z epicami po serwerze bo drop rate itemków to 100% do tego z crittersów 1lvl pod Orgri tudzież IF.
Do tego nie wiem po co się tu dopisujesz? Grałeś w FFXI? Grałeś w WoW-a? Czy piszesz nie mając o temacie żadnego pojęcia?

BWL a grinding Smolik - nie rozumiem porównania. Co ma wspólnego raid 40osobowy z solowym zabijaniem mobów?

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 18:59 
Cytuj  
Swoja droga male podsumowanie swg po miesiacu grania

- w uj bugow
- devsi lejacy na graczy
- ciagle ktos narzeka na bugi / ze cos nei dziala
- swiat imo za duzy przez co czasami pustkami zajezdza

z 2giej strony

- imo zajebiste pl community (eclipse)
- spore polskie miasto
- duzo fajnych eventow graczy, np te w atlantis.
- wszyscy te gre kochaja mimo ze ciagle na nia klna :DD
- extra klimat w kantynach :D

Imo swg ma najlepsze pl community z jakim sie spotkalem ;p pozatym kolesie w nocnikach na glowie pytajacy o id tez poprawiaja humor.
Szkoda ze gra nie do konca dopracowana, jednak na dniach chyba znowu do niej wroce ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Ostatnio edytowano 24 lip 2005, 19:00 przez Ashton, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 18:59 
Cytuj  
no co jak co ale skoordynowanie dzialania 40 ludzi to jest naprawde cos , i zawsze podziwialem team leaderow co pieklili sie na ventrillo , byle tylko polozyc bossa , czasem ja wtykam uwagi ale zapedow przywodczych niemam , wole kariere miniona :]

Ashton skoro uwazasz ze devsi w SWG leja na graczy to napisz ticket do gm w WoW , szansa ze nie trafisz na przyglupa i w czasie krotszym niz dwa dni jest porownywalna do tego ze wyrosna mi piersi :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 19:56 
Cytuj  
sluchajcie all... przyznaje ze pomysl ze stworzeniem tego topica byl jebniety(nie wiem co mi odwalilo)... jakby moderator mogl, to prosze o zablokowanie -_-'


_________________
Obrazek

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 20:33 
Cytuj  
a ja myslalem ze forum "test podpisu" jest niepotrzebny - patrz -> Icrom
Cytuj:
[color=red][size=9]czasem[color=white](dość często)[color=red][size=9]daje głupie komenty...[color=white]A[color=red]le to nie znaczy że musicie mnie poniżać [color=white]:P

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 20:36 
Cytuj  
Jezu, co sie dzieje z tymi wszystkimi ludzmi.
Wezcie sobie wreszcie do serca ze dany watek NIE JEST WASZA WLASNOSCIA i jesli ktos jest przygnebiony tym ze inni dalej nie spamuja na temat jego problemow emocjonalnych i rodzinnych to powinien udac sie do psychiatry a nie wolac o pomoc moderatora.

EOT.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 20:38 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Grałeś w FFXI? Grałeś w WoW-a? Czy piszesz nie mając o temacie żadnego pojęcia?


W wowa gralem jakies 3 miesiace, w tym blisko miesiac na 60 lvl. Moj zarzut nie ma nic wspolnego z FFXI, do czego sie odnosil miales zacytowane, jak nie lapiesz twoja strata. Zreszta o to wypowiedz Khebelna z innego wataku:

Khebeln napisał(a):
Wow jest szybki na poczatku i bardzo przyjemny, ale jest okropnie ale to okropnie czasozerny w endgame aby cokolwiek zyskac. Dla przykładu nieraz zdarzało mi się że przez 2 tygodnie grania od rana do wieczora nie miałem niczego nowego i kasa tylko topniala za naprawy.

Jak nie dostrzegasz, ze warcraft w endgame to czyste farmowanie okraszone pvp, notabene rowniez dla farmerow(zamiast expa sa cp) to nie mamy o czym dyskutowac. Malo mnie interesuje czy ci sie gra podoba czy nie, to kwestia gustu. Meczace jest natomiast wypisywanie przez ciebie bzdur na temat innych gier, stawiajac wszystkim za przyklad jedna z najbardziej uproszczonych mmo na rynku. A na eq2 widze ze znasz sie bardzo dobrze chociaz liznales tylko bete.

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 22:21 
Cytuj  
a ktos dalej spamuje na temat "emocjonalnych problemów" icroma?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 22:28 
Cytuj  
OK. EQ2, FFXI, DAOC, L2, L1 i wszystkie inne mmorpgi rozumiem, że jest całkiem inaczej. Po całym dniu grania (kilka godzin ma się conajmniej jeden "itemek" więcej? Bez takiego bullshitowania. Nikt nigdy nie zrobił i nie zrobi mmorpga z szybkim, prostym endgamingiem na tydzien. Endgaming ma za zadanie zatrzymać ludzi (w grze) i zasady jest trudny i czasochłonny.
Do tego w WoWie przy średnio 10-20% drop rate przez w tygodnie nic nie "wsycić" to trzeba mieć kompletnego pecha. Podaj mi tytuł gdzie endgaming jest szybszy (chodzi o prędkość zdobywania endgame itemków), gdzie drop rate jest większe.

Ja rozumiem, że najlepiej by było gdyby Onyxia dropowała 40 helmów i to dokładnie takich jak skład raidu. Ale wtedy to już nie byłby MMORPG, a na pewno nie byłoby w tym nic z RPG.

beta EQ2 mi wystarczyła by zobaczyć, ze w tej nie ma kompletnie nic nowatorskiego w porównaniu z poprzednimi tytułami. Ot kolejny tytuł exp/itams farming. Gdzie levelujesz zabijając słabe potwory by zabijać te silniejsze, a potem jeszcze silniejsze i jeszcze silniejsze i tak bez końca. Typowy H&S jak to piszą battlenetowcy, ubarwiony craftingiem który mi się nie spodobał, nudnym jednostajnym statycznym światem, debilnymi zasadami agro które mnie zszokowały (bardziej uprościć tego nie było można), kosmicznymi wymaganiami.

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 22:39 
Cytuj  
WoW i RPG ? Hmm ... fajny jest klimat przez pierwszych 10-15 leveli jak jest sie w swojej strefie , potem jak undeadem mam biegac w palacym sloncu po pustyni gdzie bawia sie engineerzy kaskami dla pletwonurkow skaczacy z 200 metrow na glowke na beton, a elfy wykonujace swoj gejowski taniec pluja i kampia zwolki to to nie jest rpg :< a przynajmniej nie ma klimatu - nieodlacznej cechy RPG.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 23:02 
Cytuj  
upraszczasz smolik
elfy tak samo nie plują, jak dziewczyny nie pierdzą. Chłopak zyje w błągiej nieświadomości do pewnego czasu by w wieku xx lat odkryć, że jego księżniczka też robi kupę, a nawet czasami cichutko beknie. A co gorsza to nic nie zmiania dalej jest jego księżniczką.

To, że tolkien nie opisał na 30 stronach swojej epopeji jak to ślina elfa wędrowała z jego ust (elfa) na glebę to nie znaczy, że prawdziwy elf w "realu" nigdy nie pluje, jest zawsze honorowy a jedyne co go interesuje to pokojowy taniec...

Więc plucie nie jest klimatyczne tak? A taniec jest klimatyczny? Tylko dlatego, ze w ksiązkach tolkien opisał jak elf tanczy, natomiast pominął to jak elf pluje... Nielogiczne Smolik ;)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 23:19 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
OK. EQ2, FFXI, DAOC, L2, L1 i wszystkie inne mmorpgi rozumiem, że jest całkiem inaczej. Po całym dniu grania (kilka godzin ma się conajmniej jeden "itemek" więcej? Bez takiego bullshitowania.


http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00047.JPG
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00053.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00058.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00059.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00065.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00070.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00073.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00074.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00078.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00081.jpg
http://www.resetnet.pl/~karol/Shot00094.jpg

etc etc etc - moge wrzucic wiecej :)
Anyway - przynajmniej w L2 farmowanie dobrych itemow nie jest problemem jesli sie je wyciaga z innych playerow a nie z mobow.
A WoW to kolejna gierka bez lootingu w PvP i dlatego smierdzi.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.