mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 886  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 10:26 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
(...)Wczoraj bylem rowniez na "Harry Potter i czara ognia" - film zdecydowanie dla osob powyzej 16 lat i wcale nie zartuje, jeden z najlepszych w tej chwili w kinach,(...)]


Ja bylem przedwczoraj. Naczytalem/nasluchalem sie wczesniej jaki to straszny itp film. Przesiedzialem prawie 3h znudzony. I na pewno nie jest to film 16+ (ja mam 14 i wrazenia jakos na mnie nie zrobil)... Dodam ze jestem osoba ogolnie wrazliwa na brutalnosc, krew itp.


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 11:34 
Cytuj  
16+ to nie, ale 15+. nie chodzi tu bynajmniej o brutalność, którą oglądasz tylko brutalność, którą możesz poniekąd wynieść po takim filmie. Inaczej nie byłoby granic wiekowych...

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 12:18 
Cytuj  
Vorten napisał(a):
1. Jakieś opinie o filmie Lord of War?

Fajny. Warto sie przespacerowac do kina.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 12:23 
Cytuj  
A ja Harry'ego nie trawie ani ksiazki, filmu, czytajac komentarze zarowno fanow jak przeciwnikow i przegladajac o czym mniej wiecej jest Harry Potter stwierdziłem, ze to do mnie nie trafi i nawet nie zblizylem sie do ksiazki czy filmu... nastepnie zaczalem szukac czegos co mnie zainteresuje i oczywiscie znalazlem 2 znakomite Sagi, o ktorych pisalem w "Dobra ksiazka" ;) (ale troche OT robie )


_________________
.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 12:30 
Cytuj  
Cytuj:
nawet nie zblizylem sie do ksiazki czy filmu

To chyba nie jestes uprawniony do wyrazania opini na temat i jednego i drugiego?

Ksiazke czyta sie szybko i latwo a film oglada z przyjemnoscia. Radze sprawdzic osobiscie.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 13:02 
Cytuj  
Tylko bron boze ogladac z polskim dubbingiem

***

Posty: 836
Dołączył(a): 10.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 13:06 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Tylko bron boze ogladac z polskim dubbingiem

Tia najlepszy jest text jak sie pyta ktorys z bohaterow jak ma mu cos wytlumaczyc.
Odpowiedz; "Po polsku" heh


_________________
Cytuj:
#wow-pl - czyli smrod, robactwo i drobna administracja


Ostatnio edytowano 4 gru 2005, 13:51 przez Nileno, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 13:36 
Cytuj  
Jest faktycznie :) cala sala eksplodowala smiechem.

Mialem do wyboru napisy w normalnym i dubbing w Imaxie i wybralem dubbing na wielkim ekranie. Nie zaluje, bo calkiem solidnie zrealizowany.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 13:43 
Cytuj  
Nileno napisał(a):
Tia najlepszy jest text jak sie pyta ktorys z bochaterow jak ma mu cos wytlumaczyc.
Odpowiedz; "Po polsku" heh


bohaterów


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 14:20 
Cytuj  
nie miałem przyjemności czytania pottera w wersji oryginalnej, ale coś mi się wydaje, że nasz Polkowski nie tłumaczy dokładnie ;) fabuła każdego z czterech filmów nie zgadzała się z polską wersją. szczególnie w pierwszej części. Może ktoś z Was czytał obie wersje oraz oglądał film i jest w stanie wypowiedzieć się na ten temat?

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 14:54 
Cytuj  
Fabula tlumaczenia na 100% jest dokladnie taka sama jak oryginalu. Natomiast fabula filmu zalezy od scenarzysty i rodzaju tegoż.
Ekranizacja!=Adaptacja


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 16:41 
Cytuj  
Nazaal napisał(a):
nie miałem przyjemności czytania pottera w wersji oryginalnej, ale coś mi się wydaje, że nasz Polkowski nie tłumaczy dokładnie ;) fabuła każdego z czterech filmów nie zgadzała się z polską wersją. szczególnie w pierwszej części. Może ktoś z Was czytał obie wersje oraz oglądał film i jest w stanie wypowiedzieć się na ten temat?


mniej więcej się zgadza oprócz tego, że duzo pominięto lub uproszczono. Szkoda, że filmy wychodzą o wiele później niż książka i praktycznie oglądając Czarę Ognia niewiele już pamiętałem.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 17:06 
Cytuj  
Battlestar Galactica - serial SF. Zainteresowałem się tym, bo w kilku miejscach przeczytałem, że to najlepsze kino SF jakie się ukazało, fajne efekty itd.
Jestem przy 4 odcinku drugiej serii. Za mną pilot i 13 odcinków pierwszej serii i szczerze mówiąc uczucia mieszane. Jako, że najważniejsza dla mnie jest akcja to BG na tym akurat polu średnio się wywiązuje. Akcja jest ale przeplatana majakami doktorka, które mnie zaczynają naprawdę irytować i tylko czekam aż go coś rozpierdoli (ale pewnie do tego nie dojdzie bo to jeden z głównym bohaterów :/), politykowaniem itp. Generalnie dużo mniej funu niż np. w SG1..
Film na pewno warto obejrzeć, bo w odwrotności do SG 90% akcji dzieje się w kosmosie, efekty specjalnie w tym walki w kosmosie są naprawdę niezłe, jednak dla mnie mimo wszystko ciekawszy jest SG1 lub SGA niż BG. BG zaraz za Star Gatemi..

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 17:25 
Cytuj  
Kwestai czy chcesz ogladac film dla funu. Ja kina nie traktuje jak gier, zamiast ogladac n-te gówno, wole w to samo gówno pograc.

A kino traktuje jak cos zdecydowanie lepszego, i dlatego z ostatnio zrobionych filmów niewiele moge polecic, moze Broken Flowers Jarmusha, a zdecydiowanie odradzam przereklamowany filmy Kontrolerzy i nagradzanego polskiego Komornika czy dunska Rekonstrukcje.
Na bezrybiu i rak ryba co prawda, ale jakies 7-8 lat temu nie nazwalbym tyc h filmow niczym wiecej niz sredniakami.

Strasznie zawodza mnie tez ostatnie produkcje hollywoodzkie, juz nie bawia efekty. Nowy Batmana sprawil mi przykra niespodzianke, okazujac sie filmem dla 14-letnich idiotow.

Czekam jeszcze na Revolver od tworcy Porachunkow i Przekrętu - Guya Rithiego, mam nadzieje ze nie jest taki zły jak to co ostatnio lecialo w kinach.

Czy sa jeszcze dzis jakies dobre nowe filmy, bede wiedzial za 2 lata.

EDIT: btw dzis wieczorem w TV w cyklu uczta kinomana calkiem znosny krymionalny z Kevinem Spaceyem - Podejrzani ( haslo Keiser Soze ). To moge akurat polecic.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 18:11 
Cytuj  
Kontroll jest IMHO rewelacyjny - egzotyczny, miejscami smieszny, liryczny, mistyczny albo trzymajacy w napieciu a wszystko to razem tworzy spojna calosc. Nie jest to film rozrywkowy, nie nadaje sie do ogladania wpieprzajac sniadanie albo zajadajac sie popcornem tyle ze dla mnie to akurat nie jest wada.

Komornik moze nie jest filmem wybitnym ale chyra gra rewelacyjnie - na tyle dobrze ze film uwazam za duzo lepszy od ostatnich naszych produkcji spod znaku pitbula i wesela.

Batman Poczatek (bo o tym chyba piszesz) filmem dla 14 latkow? Nie za bardzo rozumiem - wiesz ze ten film zostal nakrecony na podstawie komiksu? :)
Anyway - nie wdajac sie w dyskusje czy komiksy o batmanie sa dla 14 latkow czy nie to ja ten film oceniam o klase wyzej niz wszystkie poprzednie "czesci" batmana. Mam sentyment do wszystkich czesci bo w kazdej znalazla sie jakas swietnie zagrana rola (szczegolnie jesli chodzi o czarne charaktery) ale jedynie ta ostatnia (czy moze "pierwsza") czesc broni sie swietnie jako calosc - IMHO zasluga rezysera.

Co do Rewolveru to sobie mozesz darowac - ja tam nie widzialem nic z porachunkow ani przekretu - jakby zupelnie inna osoba zrobila ten film.

zy sa jeszcze dzis jakies dobre nowe filmy, bede wiedzial za 2 lata.

Wybacz ale nie bede czekal :)
Tym bardziej ze, jak widac, gust masz zupelnie inny niz ja :]


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 20:39 
Cytuj  
Batman: Poczatek dla 14 latkow? Mi sie bardzo podobal, wedlug mnie najlepszy ze wszystkich kinowych batmanow.
Dla 14 latkow to byl Batman und Robin:/


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 20:52 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
To chyba nie jestes uprawniony do wyrazania opini na temat i jednego i drugiego?


a czy wyrazilem opinie? Nie bardzo. Moge tylko powiedziec, ze za bardzo odrzuca mnie jakby, nie wiem czy to dobre okreslenie "ksiazka dla mas" i nie podobal mi sie tlum dzieciakow rzucajacych sie na ksiazki ;) Jesli bede mial czas to poszukam jakis trudnych ksiazek/filmow ;) Ogolnie nie podoba mi sie zarys swiata i dzieciak w roli glownej ;) Pratchett, Erikson, Martin ftw! ;) Dobra, ale nie dyskutujmy o tym, gdyz nie czytalem ani nie ogladalem zatem nie moge wiele powiedziec... a raczej dyskutujcie ale beze mnie ;)


_________________
.


Ostatnio edytowano 4 gru 2005, 20:56 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 20:56 
Cytuj  
"ksiazka dla mas"

Czyzby przejaw checi bycia oryginalnym?

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 20:56 
Cytuj  
Wiekszosc fanow komiksów o Batmanie ma pewnie grubo powyzej 20-tki, Batman - taki z Detective Comics, a ni filmow Shumachera - to bohater dosc niedzisiejszy, i 14latkom wychowanym sie nie spodoba, daje sobie uciac lewa reke.

Tak naprawde nowy Batman nie jest zadnym Batmanem. Gdyby tylko zmienic nazwy i kostiumy, moglby to byc rownie dobrze typowy film o amerykanskim gliniarzu ( a prywatnie milionerze filantropie). W ogole slabizna sa dialogi i bzdurne sceny, cala ta laska, 23-letnia prokurator generalny Gotham, jezdzaca do domu metrem.

Nie jest to zdecydowanie film dla fanow komiksow o Batmanie, ani dla fanow pierwszych dwoch odslon tego cyklu, autorstwa Tima Burtona. Tak w ogole przysypiałem na tym filmie. A Batmanowi glos podkladal Henryk Talar :)
Burton to tworca z charyzma, Nolan to rzemieslnik.

Ja rozumiem, ze to mial byc taki eksperyment - robimy z Batmana film realistyczny, odkolorowujemy z komiksowej otoczki. Niestety, przez to Batman staje sie nudny. Wypadaloby wiec nadrobic dobrym dialogiem, nielgupim scenariuszem czy jakimis charyzmatycznymi aktorami, a tu mamy tragicznie glupiego Scarecrowa ( i dupnie wygl;adajacego w porownqwnaiu z komiksem ) oraz Ras-al-Ghula, ktory do komiksowego moze i troszke podobny, ale za to jak go ogladalem, to mialem wrazenie ze gra wciaz Qui-gonn Jina z gwiezdnyuch wojen. Ijeszcze cieniutka te laske, i zenujaca scene koncowa. I Gotham ni to burtonowsko-gotyckie, ni to jak Metropolis z Fritza Langa. Nolan widac nie umie sie poslugiwac efektami.

Duzo lepszym filmem zdecydowanie Sin City. Batman zupelnie nie wyszedl, taki typowy szary nudziarz, ktorego sie pamieta na 3 minuty po wyjsciu z kina.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 21:02 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
"ksiazka dla mas"

Czyzby przejaw checi bycia oryginalnym?

oczywiscie lol ;) trudno mi to wyrazic inaczej jak "ksiazka dla mas" ;) Forgotten Realms tez byl lekki i dosc przyjemny ale dosc nudny ;) nie tego aktualnie poszukuje ;)

PS. nie chce jechac na OT... ;) edit. ani tym bardziej flame - do tego jest inny dzial ;)


_________________
.


Ostatnio edytowano 4 gru 2005, 21:17 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 886  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.