mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 653
Dołączył(a): 22.12.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 17:12 
Cytuj  
Wszyscy mowia mi o tym tak: jedz do anglojezycznego mista albo posc sobie TV np CNN i sie nauczysz ale jak ja mam se do cholery nauczyc jak np rozumiem tylko kilkadziesiat slowek a reszte co slysze to demonologia-czrana magia :wink: co mi to da ze bede sluchal jak oni gadaja ale jak i tak tego nie rozumiem?? co samo z biegiem czasu sie kojazy??? :wink: :wtf:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 17:14 
Cytuj  
Głupotą jest rzucanie się od razu na głęboką wodę.
Wymienione czynności pomagają w nauce języka, ale nie można od nich zaczynać.
W dzisiejszych czasach najlepiej iść do jakiejś renomowanej szkoły językowej i tam nauczyć się podstaw. A i do matury mogą przygotować dobrze na odpowiednim kursie.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 17:37 
Cytuj  
Sposob ktory uslyszalem od nauczycielki angielskiego jak studiowala. Jak czegos nie rozumiala to kazali jej korzystac ze slownika angielskiego, nie angielsko-polskiego czy cus, poprostu angielski slownik tlumaczacy slowka po angielsku :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 17:40 
Cytuj  
Słownik kontekstowy - fajny bajer.
Sposób podobny stosuje nasz nauczyciel w LO. Kiedy pyta nas o znaczenie słowa po angielsku, nie mamy mu mówić, co znaczy po polsku, tylko właśnie po angielsku objaśnić ;)


_________________
Obrazek

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 18:52 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Sposob ktory uslyszalem od nauczycielki angielskiego jak studiowala. Jak czegos nie rozumiala to kazali jej korzystac ze slownika angielskiego, nie angielsko-polskiego czy cus, poprostu angielski slownik tlumaczacy slowka po angielsku :)


Ja pamietam na korepetycjach, jak korepetytorka większosc słow ktorych nie znalem, prostymi słowami tlumaczyla calkowicie po angielsku, opisywala jak to "cos" wygląda, albo co to za czynność itp i trzeba było to wylapać.

A i dobrym sposobem na wycwiczenie anglika jest pogranie w jakąs porządną grę fabularną po angielsku tlumacząc wszystkie rozmowy ze słownikiem w ręku. Polecam wszelkie przygodówki, Fallouta, Planescape Torment (omg :)) czy cokolwiek gdzie nie musisz gonić za tekstem, ale spokojnie go sobie tlumaczyc. Przejscie gry w taki sposób troche trwa, ale warto :)


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 19:15 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Sposób podobny stosuje nasz nauczyciel w LO. Kiedy pyta nas o znaczenie słowa po angielsku, nie mamy mu mówić, co znaczy po polsku, tylko właśnie po angielsku objaśnić ;)


tak mam w EMPiK'u na zajęciach. facet udaje, że nie słyszy, jeśli ktoś mówi coś po polsku. 1,5h zajęć po angielsku pomaga ;) za to w szkole jak powtarzaliśmy okoliczniki czasu i kobieta zapytała się jak jest rzadko, a ja odpowiedziałem, że np. seldom, to powiedziała, że seldom to często - wtedy zwątpiłem... :o

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 19:17 
Cytuj  
ja moge powiedziec jak sie obecnie ucze ...

po pierwsze gry (czytam powiedzmy historie warcrafta , albo innej gry np www.vanguarsoh.com, albo anglojezyczne forum) , słówka spisuje na kartce późneij tłumacze albo www.e-dict.pl albo na www.ling.pl z kartek ucze sie żeby umieć tak w 70% późńiej przylepiam gdzieś na ścianie , obok monitora (gdzie kolwiek w widocznym miejscu) po jakimś czasie sie zapamiętuje (samo powieszenie bez wcześniejszego 'obkucia' nic mi nie dawało ), po jakimś czasie stare kartki wracają do powtórki
korzystam też z www.ang.pl albo
http://www.bbc.co.uk/polish/englishgrammar/ << POLECAM bo zajebiscie zrobione no i audycje po ang

gadanina to tylko TS :) ...


_________________
Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 19:19 
Cytuj  
polecam jeszcze przegląd prasy anglojęzycznej :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 19:30 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Jedyne miejsce gdzie uczylem sie angielskiego to byly dodatkowe zajecia w szkole podstawowej po lekcjach. Oczywiscie dodatkowo platne.
I tam nauczyli mnie gadac plynnie po angielsku nawet nie wiem kiedy.

Same here, teraz mam jeszcze w gimnazjum, ale tam tylko nowych czasow ucza. Ogolnie tyle co umiem spokojnie starczy do wow'a czy forum blizza (nawet jak slowka nie znam to z kontekstu latwo wywnioskowac).

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 19:34 
Cytuj  
A ja gry mmorpg :P
Swego czasu w grupie jednego kolesia zwalismy lucid, i wqrwialo go to okropnie :) Z tym ze dopiero potem sie dowiedzialem co to znaczy ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 02:21 
Cytuj  
Wiecie ale w sumie pierwszą moją grą było FF7 po niemiecku...ale jakoś nie nauczyłem się dużo :lol:
No a angielski to ucze się od podstawówki, a tak to z gierek powolutku się przyswajało.:)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 10:05 
Cytuj  
RPG... Przetłumaczyłem przez 3 miesiące wakacji 100 stron z GURPSa siedziąc przed kompem ze słownikiem na kolanach... a potem już poszło.
Gry i MMORPG.
Też żałuje że tak dużo rzeczy jest tłumaczonych obecnie. Moje dzieciaki będą się musiały uczyć łopatologicznie na kursach, żadnej szansy na naukę ze słuchu :(

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 10:18 
Cytuj  
Sciagniesz im z netu wersje niezlokalizowane ;) bo o kupnie neima co marzyc... nawet u pirata ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 17:17 
Cytuj  
Fallout. Nontoper pytalem się kuzyna co znaczy jakies slowo, albo w slownik, a jak juz troche wiedzialem to potem tylko dedukcja. I w sumie sam sie zdziwilem bo juz potem sporo rozumialem. No i dobrze ze u nas w filmach sa oryginalne glosy, to tez troche dziala :]


_________________
Obrazek

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 17:25 
Cytuj  
Cartoon Network >all ;)


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 17:46 
Cytuj  
Dhoro napisał(a):
Cartoon Network >all ;)

Zeby jeszcze w kablowce byl ;( Niech dadza CN zamiast zigzap'a.
CN > all > zigzap

**

Posty: 263
Dołączył(a): 8.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 18:30 
Cytuj  
ja sie nauczyłem z tego że gry kiedyś nie były po polsku ;] za czasów c64, a potem jeszcze z szkoły średnieji i umie ;]

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 20:48 
Cytuj  
co ty pieprzysz za czasow c=64 bylo juz troche gierek po polsku :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2006, 22:12 
Cytuj  
hehe jak tak patrze wszystkie sposoby powinnismy to najlepiej wszystko zebrac do kupy i wydać jakis poradnik na temat uczenia sie języka angielskiego :wink: tak naprawde angielskiego nauczysz sie tylko wtedy kiedy chcesz noi oczywiscie potrzebujesz czasu czasu i jeszcze raz czasu :wink:


_________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym
RL > WoW

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 11:49 
Cytuj  
Niezupelnie, ja zaczalem nauke ang. w 1 klasie podstawowki. Wcale nie chcialem sie uczyc, ale mialem rewelacyjnego nauczyciela ktory potrafil tak przygotowac i prowadzic zajecia ze wydawalo mi sie ze w ogole sie nie ucze...

Pozniejsze 2 lata w USA wzbogacily moje slownictwo (glownie o przeklenstwa heh) i uwrazliwily ucho na odbior w tym jezyku, ale wszystko zawdzieczam Panu Jackowi ktory wlozyl mi do glowy solidne podstawy (ktore pamietam po dzis dzien!).


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.