mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 886  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 00:03 
Cytuj  
Matador :) naprawde gites film


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

**

Posty: 224
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 00:29 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
o ku.wa właśnie skończyłem oglądać Battlestar Galactica 2x11 - ten serial miażdży całe kino SF jakie do tej pory powstało. Miażdży!


No ba... dopiero teraz odkryliście? Na szczęście już za dwa dni wznowienie
drugiego sezonu, trzeba było czekać kilka miesięcy na ten odcinek. :)


BSG jest absolutnie najlepszym serialem SF jaki powstał do tej pory, szczególnie dużym plusem jest rozwijająca się fabuła zamiast niezależnych epizodów jak to często w serialach SF bywa.

Drugi duży plus to świetnie zagrane, rozwijające się postacie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 03:30 
Cytuj  
Moze ktos z wawy ma pierwszy i drugi sezon Battlestar Galactica i moglby wypalic?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 08:16 
Cytuj  
Z tego co wiem, to tvp1 ma puszczać. Przynajmniej tak piszą na www.gwiezdnewrota.com. :D Znaczy chyba już puszczają.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 09:23 
Cytuj  
Ozzie - serial jest wznowiony od piątku poprzedniego tygodnia. Ten odcinek 2.11 ukazał się w ostatni piątek, a dopiero wczoraj na hataku ukazały się napisy (mój english słuchany to masakra, a napisów po angielsku nie mogłem znaleźć).

Przerwa w emisji była w drastycznym momencie, gdy dwie floty myśliwców leciały się piżgać, ten odcinek zakończył się jeszcze lepiej, generalnie nie ma mowy o rozładowaniu napięcia - wręcz odwrotnie :o

SwenG - BG to takie epickie SF, flota statków, battleshipy, myśliwce, które próbują ochraniać ocalałe statki cywilne, naprzeciw flota obcych, 90% akcji dzieje się w kosmosie, tak jak Ozzie napisał filmu praktycznie nie da podzielić się na odrębne epizody - całość jest znacznie bardziej powiązana ze sobą chociaż każdy odcinek to jakaś tam zgrabna opowiastka, większy nacisk na aspekty psychologiczne/socjalne (ale nie tak jak w Lost na szczęście), świetna gra aktorów i bardzo fajnie zarysowane sylwetki głównych bohaterów, no i super efekty specjalne, w końcu statki w kosmosie poruszają się jak statki w kosmosie, a nie jak samoloty w atmosferze.

Przynajmniej jak dla mnie pierwsza seria jest dużo słabsza niż druga - to jakiś remake serialu z 1978r. - takie 7+/10, druga seria to 10+/10 :P

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 09:48 
Cytuj  
Farscape też polecam. Fabularnie tak samo jest zbudowany, odcinek po odcinku, bez oddzielnych epizodów.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 09:50 
Cytuj  
BSG to ten serial gdzie na poczatku fajna dupa ala robot wysadza planete?
Bo widzialem cos w TV ale zasnalem w polowie...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 10:09 
Cytuj  
dokładnie ten, ten serial rzeczywiście na początku robi średnie wrażenie, ale z każdym odcinkiem jest coraz lepiej. A druga seria to wręcz majstersztyk kina SF.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 11:10 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Farscape też polecam. Fabularnie tak samo jest zbudowany, odcinek po odcinku, bez oddzielnych epizodów.


A na początku był "Babylon 5" - serial od razu stworzony na pięć serii, jako całość 8)
IMO de best serial SF jaki kiedykolwiek powstał.
Też polecam obejrzeć jeśli ktoś tego nie widział jeszcze.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 13:01 
Cytuj  
zderzaq napisał(a):
A na początku był "Babylon 5" - serial od razu stworzony na pięć serii, jako całość 8)
IMO de best serial SF jaki kiedykolwiek powstał.
Też polecam obejrzeć jeśli ktoś tego nie widział jeszcze.

Mam całość, bardzo miło się ogląda. I to zakończenie...
Btw. z seriali w nie dla idiotów ostatnio widziałem pierwszy sezon Robin of Sherwood z Michael Praed-em w roli głównej. Może część forumowiczów jeszcze pamięta ten serial (mam zgraną też całość).


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 13:20 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Mam całość, bardzo miło się ogląda. I to zakończenie...
Btw. z seriali w nie dla idiotów ostatnio widziałem pierwszy sezon Robin of Sherwood z Michael Praed-em w roli głównej. Może część forumowiczów jeszcze pamięta ten serial (mam zgraną też całość).


To jeszcze polecę taki serial jak "Millennium". Szczególnie sezon 1 (w sumie były 3 serie).
Autorem był ten sam co w X-Files Chris Carter, ale Millennium to zdecydowanie inny klimat (imo lepszy).
BTW: ma to ktoś może bo chętnie bym znowu obejrzał ... :wink:

@SwenG:
tyż mam komplet B5 + całość "Crusade", tylko Krucjaty jeszcze nie obejrzałem.
A co do Robina to muzyka Clannad wymiata do tej pory :lol:


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 16:41 
Cytuj  
z seriali w nie dla idiotów ostatnio widziałem pierwszy sezon Robin of Sherwood z Michael Praed-em w roli głównej
ja jestem w polowie 2 seri dobry serial


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 17:58 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
ja jestem w polowie 2 seri dobry serial

Druga seria z młodym Connery to już nie to... Chociaż klimacik całość trzyma dobry.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 20:56 
Cytuj  
SwenG w tym serialu pierwsza seria konczy sie jak robina (przez takiego blondasa grany) zabijaja i jest jego pogrzeb nad jeziorem i strzelaja zapalonymi strzalami do tego jeziora? a pozniej ktos wypuszcza jeszcze jedna? (ze to niby duch robina?) i w drugiej serii jest kolezka juz z ciemnymi wlosami?


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 22:16 
Cytuj  
zderzaq napisał(a):
U mnie na top10 jest jeden polski film: "Wesele".
Jeśli ktoś jeszcze nie obejrzał to naprawdę polecam - genialny obraz z życia tzw. "polskiej prowincji" :lol:


Potwierdzam dobry film...
PS. Film jest kolejnym argumentem żeby "pomagać" wieśniakom rzucając kondomy z samolotów...


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 23:16 
Cytuj  
Ok, ponieważ watek jest o filmach, które lubimy - 20.I na ekrany wchodzi Pani Zemsta Park Chana Wooka.

Jesli ktos ogladał Oldboya ( moim zdaniem najlepszy film 2004 roku ), to chyba rekomendacji nie potrzebuje.

Pani Zemsta nie jest tak nastawiona na akcję i okrucienstwo jak ww film, a moze raczej okrucienstwo zemsty jest tu znacnzie bardziej wysublimowane, choc juz w Oldboyu zemsta byla dosc finezyjna.

Jak ktos ma ochote, to jest tez juz w dystrybucjii pierwszy film z trylogii zemsty - Sympathy for mr Vengeance.


_________________
w nieba pszestszeni
wpopszek drug
jak zwierze co łapę ssie hrapie
wielki istny toważysz papiesz
kudłaty niedźwieć
buk

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 23:37 
Cytuj  
Z serialów bardziej przyziemnych, ogląda ktoś 'Lost' na jedynce w każdy czwartek po 20?

SvD.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 23:50 
Cytuj  
do bunkra wejda dopiero w 2 seri:/


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 00:49 
Cytuj  
Talanar napisał(a):
SwenG w tym serialu pierwsza seria konczy sie jak robina (przez takiego blondasa grany) zabijaja i jest jego pogrzeb nad jeziorem i strzelaja zapalonymi strzalami do tego jeziora? a pozniej ktos wypuszcza jeszcze jedna? (ze to niby duch robina?) i w drugiej serii jest kolezka juz z ciemnymi wlosami?

No odwrotnie, a poza tym się zgadza. Michael Pread był brunetem (jest na okładce płyty Clannad), Connery to blondas (druga seria).


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 07:45 
Cytuj  
Lost przynudza, owszem na początku robi wrażenie, ale chyba obliczony jest na 5000 odcinków - co za tym idzie twórcy doszli do momentu, gdzie w pojedynczym odcinku mało co się dzieje, a całe 40min filmu da się streścić 1 zdaniem "Ohh... okazało się, że ten Eko był kiedyś gangsterem" - amatorskie streszczenie ostatniego odcinka :/
Oglądać oglądam ale dla mnie ten serial leci na dno.

Piszecie o tym Robinie co z ~15 lat temu leciał w TV? :o

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 886  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.