mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 18:00 
Cytuj  
Jesli ktos lubi rozmyslac nad ksiazkami, szukac w nich sensu i tresci jaka chcial przekazac autor to polecam "Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk.

http://biblionetka.pl/ks.asp?id=3


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 18:13 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Wiedzmin trudny? Dawno nie mialem ksiazki, ktora sie tak latwo i przyjemnie czyta. Dlugi =/= trudny.

A ja radził bym ci przeczytać Wiedzmina jeszcze ze 3 razy, zapewniam cie że spojrzysz na rózne sprawy zupełnie inaczej, niż za pierwszym razem czytania książki.A takiego Pottera raz przeczytasz, i wszystko wiesz,a sapkowskiego trzeba zrozumieć i przeczytać jak niejedne książki o filologii/filozofii/wpisz swoje utwory najtrudniejsze po kilka/kilkanaście razy, bo Sapkowski, dla mnie pisze jak hmmmmmm "autorzy ewanglii" w jego książkach zawsze znajdziesz, jakiś ukryty sens jak w przypowiedniach, wiec czytaj czytaj, a zrozumiesz, bo ze sie lekko czyta to wiem, ale skapowanie o czym sie czyta to już trudniej nieprawdaż :):):)


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 18:15 
Cytuj  
F.E.A.R napisał(a):
studiach polonistyki, psychologii(wiem bo je skończyłem) (...) jednom przeczytałem
[/quote] sry za błąd, ale sie spiesze, bo pracuje,a jak byś miał na karku 36 dyktand do sprawdzenia, też może byś sie pomylił, jeszcze raz sry za błędy !!


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 18:39 
Cytuj  
F.E.A.R., sprowadzanie Pottera do kategorii gniotu... Hm, ciekawe spojrzenie na książkę, która z założenia ma być raczej dla dzieci/młodszej młodzieży. Twory mający taki target zwykle nie starają się być wspaniałą ucztą literacką...


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 19:02 
Cytuj  
Keii napisał(a):
F.E.A.R., sprowadzanie Pottera do kategorii gniotu... Hm, ciekawe spojrzenie na książkę, która z założenia ma być raczej dla dzieci/młodszej młodzieży. Twory mający taki target zwykle nie starają się być wspaniałą ucztą literacką...

A nie zauważyłeś czasem, że ten Potter dorasta, wraz z osobami które go czytaja, tak więc 11-latki/latkowie mają teraz po 16 lati ciągle go czytają, a 16 lat to dla mnie wiek, hmmmm.... może nie w pełni , ale taki zaczątek dorosłego życia. :)


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 paź 2006, 10:23 
Cytuj  
tylko, ze osoby czytaja wiedzimina tez w tym wieku, jak i wladce pierscieni.. ja wp czytalem ost raz 13-14lat temu i wiem, ze juz nie wroce do tej lektory bo jest imo nudna i w porownujac do innych po prostu slaba. Ksiazek z Drizztem itp nigdy nie czytalem bo to dla mnie papierowe hamburgery ;) (tzn mam 2ksiazki z forgotten realms czy cus takiego, jedna przeczytalem - dno i pol metra mulu, w drugiej doszedlem do polowy i odlozylem.. tym sposobem uogulnilem wszystkie te serie dragonlace itd do beznadziejnych pozycji nie wartych zainteresowania )


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 13:54 
Cytuj  
nIE kazdy lubi to samo :0


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 14:07 
Cytuj  
Ksiazki-zapisy sesji to gnioty jakich malo. Kiedys przeczytalem jedna i skutecznie odstraszylo mnie to od czalego forgotten realms. Ofc trylogia o smokach mi sie podobala, ale wtedy bylem mlodszy sporo...
Potter ma swoje fajne strony, przypominaja sie czasy kiedy sie czytalo C.S.Levisa i inne "zaklete" ksiazki dziecinstwa (ktore nota bene juz nie przykuwaja do letury tak jak kiedys).

Natomiast czy wiedzmin jest sztandarem polskiej fantastyki to nie wiem. Imo jest sredni w porownaniu do ksiazek Kolodziejczaka, Debskiego, Ormusa i calej reszty polskich autorow, ktorzy pisza nie tylko ksiazeczki latwe, ale rowniez ta bardziej wymagajaca political-fiction, historie alternatywna i inne ciekawe pozycje.

Ogolnie zauwazylem niedanow, ze poziom polskiej fantastyki bardzo sie podniosl. Zdarzaja sie gnioty ale jest zdecydownie mniej pozycji "wybitnie slabych", niz np. posrod pozycji zagraniczncych.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 15:27 
Cytuj  
co do sapkowskiego i wiedzmina... im dalej w las ( kolejne czesci) tym gorzej. Pierwsze dwie byly swieze, czytalo sie je super, z kazda kolejna coraz gorzej... moze po prostu temat sie nudzil.

To tak samo jak jest z Czarna Kompania - do 5-6 czesci jest to naprawde dobra ksiazka ( ksiazkopociag 10czesciowy), pozniej powoli sie zaczyna nudzic, a skonczenie calego ciagu czytajac to nonstop mozna uznac za sukces:)

Ogolnie wszystkie serie sie po pewnym czasie nudza, popadaja w rutyne ( drizzt tez:( ) smoki z dragonlance fajne, ale ile mozna.

Po prostu czlowiek musi miec cos nowego - dla tego ostatnio przeczytalem 100 lat samotnosci... choc praktycznie przez wiekszosc mojego zycia nie czytalem nic innego jak "latwe ksiazki".

P.S Pratchett rzadzi:)


_________________
Nie mam pomyslu na signature


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 18:08 
Cytuj  
lutus napisał(a):
co do sapkowskiego i wiedzmina... im dalej w las ( kolejne czesci) tym gorzej. Pierwsze dwie byly swieze, czytalo sie je super, z kazda kolejna coraz gorzej... moze po prostu temat sie nudzil.

To tak samo jak jest z Czarna Kompania - do 5-6 czesci jest to naprawde dobra ksiazka ( ksiazkopociag 10czesciowy), pozniej powoli sie zaczyna nudzic, a skonczenie calego ciagu czytajac to nonstop mozna uznac za sukces:)

Ogolnie wszystkie serie sie po pewnym czasie nudza, popadaja w rutyne ( drizzt tez:( ) smoki z dragonlance fajne, ale ile mozna.

Po prostu czlowiek musi miec cos nowego - dla tego ostatnio przeczytalem 100 lat samotnosci... choc praktycznie przez wiekszosc mojego zycia nie czytalem nic innego jak "latwe ksiazki".

P.S Pratchett rzadzi:)

Ehhh i kto nam ludziom dogodzi, no bo "przecież pisarzom sie UFO"
Ja czytająć wiedzmina, ani razu, nie nudziłem sie, nie narzekałem na tą książke, wręcz byłem nią zachwycony, Tolkien swojego "władce ring-ów" pisał momentami NUDNO, ale też przeczytałem całą trylogie za jednym tchem, więc w skrócie.....nie pierdol mi tu głupot że SAPKOWSKI nudzi, bo jeśli tak myślisz, to na świecie nie ma ciekawych, wciągających książek :(


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 19:03 
Cytuj  
F.E.A.R czy czytasz coś oprócz fantastyki? Akurat lutus ma racje. Ile razy można czytać to samo? Wiadomo, że Sapkowski to dobry pisarz, tego nikt nie neguje, ale mógłby zaprzestać pisania Wiedźmina na 3 części. Innym przykładem może być Terry Goodkind ze swoim "Mieczem Prawdy". Też nie wiedział kiedy go skończyć i tak się smętnie to ciągnie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 19:06 
Cytuj  
No ost czesc Wiedzmina byla nudna i jakas taka slaba - co juz od wielu ludzi uslyszalem, wczesniejsze trzymaly wrownany poziom, aczkolwiek zauwazalnie brakowalo tam jakiejsc swierzosci. Pamietam jak czekalem na kazda kolejna czesc az wyjdzie, po przeczytaniu ost bylem zniesmaczony jakoscia... oczywiscie to sa subiektywne odczucia.

Btw ja trylogie wp czytalem jak bylem szczylem i tez ja pochlonalem jednym tchem (jakis tydz moze 1,5).. teraz to chyba bym juz tego nie przezyl. Z cztery lata temu probowalem i nie dalo rady, nudy :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 21:31 
Cytuj  
heh IMO czytanie czegos wiele razy (pod rząd) jest bez sensu. Rozumiem, ze mozna raz przeczytac i za jakis czas wrocic i znowu przeczytac.

Wiedzmina nie czytalem, bo jakies uprzedzenia mialem (widzialem serial sic!) no i nie wiem czy takie heroic (?) fantasy mi sie troche nie przejadlo.

hmm ja osobiscie uwazam, ze Władca Pierścieni nie jest trudny jest w sumie trochę banalny. Z fantasy na pewno juz trudniejsi sa Erikson czy Martin.

a Goodkinda nie ruszylem z uwagi na tez rozne oceny
http://katedra.nast.pl/artykul/104/Good ... awo-magii/ - 2/10
http://katedra.nast.pl/artykul/103/Good ... awo-magii/ - 8/10
http://katedra.nast.pl/artykul/100/Good ... awdy-(cykl)/ - 7/10

A czytal ktos cykl "Kane" Wagnera? Bo od jednych slyszalem, ze dobre od innych, ze do niczego ;)
btw. w tekstach zabawnych bylo cos o krowach i
"rzezni nr 5" - dobra ksiazka Vonneguta :]


_________________
.


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 4 paź 2006, 13:48 
Cytuj  
Hmmmmmm raczej nie czytuje czegoś więcej prócz fantastyki dla przyjemności, dla mnie czytanie to ucieczka duszy z ciała, wczucie sie w bochatera, i przezywanie jego przygód,to coś więcej niżli lektura to jest dla mnie moje ...drugie życie


A tak wogole to nie polecam osobiście "Piątej Czarownicy" strasznie płytka, powieść o walce dobra ze złem.. typowe i nudne strasznie, dopiero za 3 podejsciem przeczytałem...ble ble ble ochydna książka


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2006, 17:26 
Cytuj  
F.E.A.R napisał(a):
...bochatera...

Ty na pewno czytasz ksiazki? :P taki byk...
sir aragon napisał(a):
Najlepszom

kolejny ;)


_________________
.


Ostatnio edytowano 6 paź 2006, 19:02 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 51
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 6 paź 2006, 18:29 
Cytuj  
Najlepszom książkę ,którą przeczytałem to hobbit tam i z powrotem.


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 7 paź 2006, 15:35 
Cytuj  
sir aragon napisał(a):
Najlepszą książkę ,którą przeczytałem to hobbit tam i z powrotem.

Czytałem, nie najgorsza ale też nie najlepsza, strasznie cienka, tak zwana "Książka na jeden wieczór" :):):)


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2006, 16:55 
Cytuj  
No to za Baxtera musze sie wziac. Ogolnie o ile fantasy jest zatrzesienie, to trafienie na dobre SF graniczy z cudem. Dominuja jakies popluczyny na bazie GW, ST, czy jakiegos doktora WHO :/

Chcac-niechcac zaczalem czytac Brooks-a. Nawet niezly kawalek bardzo typowego Fantasy.


Posty: 33
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 8 paź 2006, 17:28 
Cytuj  
A macie jakieś godne polecenia Fantasy?? lub science-fiction


_________________
"Ludzie, z którymi rozpocząłem walki w Normandii byli oddziałem, z którymi kończyłem walki byli moimi braćmi"
Matt Baker 101 Dywizja Powietrznodesantowa

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2006, 17:35 
Cytuj  
Z SF ostatnio przeczytałem "Agent fundacji" Isaac'a Asimov'a. Na początku może trochę nudzić ale potem wciągnęła mnie fabuła i intryga.

No i zamierzam sobie nabyć najnowszą powieć Pratchetta "Piąty elefant" :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.